Wybory premiera - czerwiec

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: ___ »

Panie p.o. Premiera, z jednej strony nie jestem Pana zdaniem młodym obywatelem a z drugiej strony jestem za młodym obywatelem na sprawowanie funkcji w państwie? Proszę o wyjaśnienie jak te dwie rzeczy nie kłócą się w Pańskim światopoglądzie.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Będzie trochę od końca, bo to najbliżej mi teraz w głowie siedzi.

Bezstronność to nie miałkość. Król jest symbolem Dreamlandu-autorytetem, który cieszy się powszechnym szacunkiem. Pozwalacie sobie pluć na ten jakże ważny urząd, przedkładając interes partyjny nad wspólnoty, całą winę za nie do końca trafiający program zrzucić na monarchę. A kiedy Jego Królewska Mość wyraża oburzenie tym faktem i proporcjonalnie do oburzenia daruje sobie miękkie słówka to zaczyna się kolejny atak. To jest śmieszne i monarcha jako taki ma prawo i wręcz obowiązek to zauważyć.

Rzecz kolejna-jeśli należy się do jakiegoś ugrupowania to nie można się od niego odciąć. Jeśli Premier Chamberlain wypowiedział się w ten sposób o Towarzystwie to każdy element odnosi się do któregoś członka i składa się na reputację ogółu. Jak chce Pan się odcinać od swoich kolegów z partii to niech po prostu zostanie Pan niezależnym, tak jak ja odszedłem z KPA kiedy obrzydłą mi do reszty retoryka Ekscelencji von Witta. Wtedy każdy będzie mógł robić co chce i nie będzie to Pana dotyczyło. Obecnie dotyczy i fakt, że totalnie Pan nie rozumie przynależności do jakiegoś grupy jest kolejnym elementem śmiechu wartym.

Następna już sprawa-Aluś przytoczył istotną sprawę: ciężko być premierem bez koncepcji. Sam to odczułem zarówno w obrębie rodziny naciskającej bym spróbował powalczyć o władzę czy dawniej w KPA, gdy "kogoś trzeba było wystawić", a nikt takowej nie posiadał. Jego zdanie jest tutaj przeze mnie w pełni zrozumiane.
Florian von Stettin pisze:A szkoda. Zawsze można się wznieść ponad partyjne podziały i zawiązać gabinet ekspercki, złożony z ludzi znających się na rzeczy. Może to wniosłoby świeżość do polityki, kandydatura Casimira to też powiew świeżości, jednak jak narazie "suweren" nie pozwala.
Pomysł już był. Rząd aktywności za Porfavora(Dawniej PTRa). Okazało się, że komuniści z szeroko rozumianą prawicą nie są w stanie się pogodzić, a wszelkie decyzje polityczne, wykraczające poza zwykłą administrację, był torpedowane przeze mnie i bodajże Tomasza von Habsburga. To już było i nie wyszło.

W całym tym bałaganie o którym wspomniał Pan von Stettin pojawia się nasza dyskusja-taka, która potencjalnie może doprowadzić do jakiś przemyśleń, które wpłyną na kształt sceny politycznej i przyniosą zmiany. Przecież Dreamland ostatnio odżył-brakowało działań, a teraz toczymy zażarte dyskusje. Gdzie tu bałagan? A jeśli jest, gdzie przeszkadza?

Wymienienie przez Premiera Państwa nazwisk jest kolejnym aspektem, którego zrozumienie dał mi czas. Sam Premierem MSZ zostałem po miesiącu. Dla mnie jako nowego to było coś niezwykłego jako przeżycie. Rzecz w tym, że czułem jak jest-nie wiedziałem co się dzieje wokół mnie; każdy głaskał mnie po głowie mówiąc jak to świetnie nie działam,a ja nie robiłem nic. Byłem traktowany ulgowo, choć absolutnie nie było takiej potrzeby. Nie miałem wtedy żadnej własnej wizji polityki zagranicznej-robiłem to, co kazał Premier. Jako iż taka postawa totalnie nie pasuje do MSZ to teraz miałem być MKiR-uzupełniać papierki, gdzie wizji nie trzeba. Choć domyślam się, że Panowie mogli by wyciągnąć, może nie podobne, ale tez jakieś wnioski z kadencji dla siebie, to rozumiem, że komuś starszemu nie koniecznie chce się patrzeć na kolejny rząd z klei, który marnuje kilka miesięcy na naukę zawodu i pewnie bardziej by was widział w rolach pomniejszych, wchodząc w trudniejsze. Ja tu widzę pragmatyzm i rozsądek, a nie romantyzm i walkę z młoda energią.

Myślę, że to mniej więcej tyle, ile chcę powiedzieć. Może być to nieco pozbawione ładu, ale jak widać-sporo wątków skłębiło mi się w głowie naraz. Jeśli mam rozwinąć jakiś element wypowiedzi to proszę dać znać. Gwarantuję jednak, że ciągłe obrażanie się to nie droga do poznania mechanizmu działania mikronacji.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: ___ »

Pierwsze słyszę aby krytyka polityki "nieomylnego papieża" była pluciem na osobę Jego Wysokości.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Aleksander »

Obrazek
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Thomas von Lisendorff »

Niby rząd republikański, ale partii jakoś nie widać.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Alfred »

Raimund Ruysch pisze:
Wasza Wysokość, Wasza maska opadła. Teraz jasnym jest, że Wasza Wysokość jedynie deklaruje polityczną bezstronność. Wywyższanie się nad ugrupowaniem politycznym raczej nie przystoi Koronie. […]

Wypowiedź Waszej Wysokości jest wyjątkowo szkodliwa dla naszego wspólnego dobra. Mam nadzieję, że Wasza Wysokość ją jeszcze przemyśli.
Może sobie Pan schować ten ton moralnego niepokoju. Osobiście zainicjował Pan kampanię manipulacji, żeby poderwać zaufanie do tronu i odsunąć od siebie odium porażki w grze do pustej bramki. Przy całej agresywności Waszej retoryki Pan i Pańscy koledzy spodziewaliście się chyba, że swoją „walkę” będziecie toczyć ze stadem potulnych baranków, które grzecznie dadzą sobie narzucić Waszą wolę. Okazujecie się zdolni tylko do judzenia i popluwania. Pora wybudzić się ze słodkich snów. Sami wszczęliście konflikt, naruszyliście moją neutralność i nie macie prawa się za nią zasłaniać. Jeżeli zamierzacie ciągnąć dalej tę konfrontację, moglibyście przynajmniej dać jasny wyraz Waszym intencjom i stanąć z otwartą przyłbicą; nie jesteście w stanie dłużej wiarygodnie ich ukrywać. Jakąkolwiek jednak metodę walki wybierzecie, czeka Was ból.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: ___ »

Ale to Wasza Wysokość kreuje się na ofiarę, uprawia publicznie projekcję agresywności na innych i odgraża się "bólem" a już zupełnie pomija to co istotne w tej dyskusji a mianowicie żeby przepisy ordynacji wyłożył interpretacyjnie niezawisły sędzia. Wasza Wysokość nie jest od ostatecznego wykładania przepisów prawa.

Miło, że z każdym postem Wasza Wysokość pokazuje jak bardzo mijające się z prawdą było twierdzenie o byciu niezależnym neutralnym politycznie władcą. Czy kiedykolwiek Wasza Wysokość był neutralny? Teraz śmiem wątpić w to.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Bawi mnie, że swego czasu pojawiały się głosy, że monarchia w Dreamlandzie boli o tyle, że zabija najciekawsze jednostki, bo muszą one poświęcić swoją aktywność polityczną; lokalną itp. na rzecz rządzenia państwem. A tymczasem gdy tutaj monarcha zaledwie broni siebie to już zarzuca się, że łamie tradycje i przechodzi ponad swoje uprawnienia do... no właśnie, wypowiadania się krytycznie na dany temat?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: ___ »

Nie wydaje mi się by atakowanie ugrupowania politycznego inwektywami co nie licuje z powagą sprawowanej godności króla było "zaledwie bronieniem się".
Awatar użytkownika
Christopher Kononowitz
Posty: 38
Rejestracja: 6 cze 2018, 21:46
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Christopher Kononowitz »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: Rzecz kolejna-jeśli należy się do jakiegoś ugrupowania to nie można się od niego odciąć. Jeśli Premier Chamberlain wypowiedział się w ten sposób o Towarzystwie to każdy element odnosi się do któregoś członka i składa się na reputację ogółu.

Rzecz w tym, że Premier Chamberlain nie wypowiedział się w tamtym fragmencie o Towarzystwie, a jedynie o:
Chamberlain pisze:Kochana Młodzieży,
Raimund Ruysch pisze: Tylko tyle o Panu wiem. Że jest Pan wyjątkowo niechętny wobec nowych młodych obywateli.
Jestem niechętny wobec Ruyscha, Ortegi i Kononowizta.
Chamberlain pisze:Ależ zachęcam do komentarza. To znaczy dzielenie na kogo? Na Ortegę, Ruyscha, Kononowizta i całą resztę? Wyraziłem się we własnym - wyborcy - imieniu. Nie chciałbym, by którykolwiek z was zasiadł w czerwcu w Rządzie Królewskim. Zdecydowanie za wcześnie na to. Ot, i całe dzielenie.

Nie wiem natomiast, co siedzi w głowach pozostałych wyborców, którzy oddali głos pusty, ale jeśli ktokolwiek ma ochotę skomplementować Waszą trójkę, to teraz jest idealny do tego moment.
Przecież tutaj nie ma ani słowa o Towarzystwie, a jedynie wątpliwości Premiera na temat nowych obywateli. Gdzie Pan tu widzi wypowiedź o Towarzystwie? Nawet nie pada to słowo.
Stworzył Pan fałszywą tezę, a potem starał się ją uzasadnić :/
Fryderyk Orański-Nassau pisze: Jak chce Pan się odcinać od swoich kolegów z partii to niech po prostu zostanie Pan niezależnym, tak jak ja odszedłem z KPA kiedy obrzydłą mi do reszty retoryka Ekscelencji von Witta. Wtedy każdy będzie mógł robić co chce i nie będzie to Pana dotyczyło. Obecnie dotyczy i fakt, że totalnie Pan nie rozumie przynależności do jakiegoś grupy jest kolejnym elementem śmiechu wartym.
Spytam szczerze - przeczytał Pan poprzednie posty? Ja nie odcinam się od nikogo z partii, jedynie od nadinterpretacji Premiera, który to na podstawie liczby dni spędzonych w Królestwie, stworzył jakiegoś chochoła.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Chamberlain »

Raimund Ruysch pisze:
Pierwsze słyszę aby krytyka polityki "nieomylnego papieża" była pluciem na osobę Jego Wysokości.
Nie miałem na myśli nic uszczypliwego. Jest Pan nowym obywatelem w Dreamlandzie – pojawił się Pan w ostatnim tygodniu maja i wciąż zbiera tu dopiero pierwsze szlify – ale bynajmniej nie w mikroświecie. Kilkakrotnie dał nam Pan do zrozumienia, że kojarzy i wie nieco więcej niż typowy wyklutek. Nie dotyczy to niestety realiów dreamlandzkich. W odniesieniu do Kononowitza sprawa jest oczywista – działał/działa w UTN. Stąd liczba mnoga.

W tym miejscu kończę udział w dyskusji i nie będę odpowiadał na ewentualne zaczepki. W Parlamencie Królewskim złożyłem projekt nowelizacji Ordynacji Wyborczej. Zapraszam do merytorycznej debaty.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Żeby wiedzieć, że Santera jest krajem zamieszkałym przez klony, nie trzeba wcześniej przebywać w Mikroświecie i znać opinii innych osób na ten temat — to widać na pierwszy rzut oka, wystarczy pomyśleć.

Panie Chamberlain, czy uważa Pan, że nowi obywatele nie powinni sprawować żadnych funkcji publicznych tylko dlatego, że są nowymi obywatelami? Jeśli tak, gratuluję sposobu myślenia. Z taką postawą z pewnością udałoby się Panu zdobyć i utrzymać w Dreamlandzie te "6-8 nowych i zaangażowanych obywateli", o jakich mówił Pan w swojej przerwanej kampanii. Poza tym, nieco się chyba Pan pogubił w swojej argumentacji. To w końcu nowi mieszkańcy są nowymi mieszkańcami i dlatego nie powinni sprawować funkcji publicznych, czy może nowi mieszkańcy tak naprawdę nie są nowi, ale i tak z jakiegoś powodu, którego nie raczył nam Pan przedstawić, nie powinni sprawować funkcji publicznych?
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Nie wspomina o Towarzystwie, acz porusza postacie trzech z czterech jej członków. Dla mnie to jest niemal tożsame.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:Nie wspomina o Towarzystwie, acz porusza postacie trzech z czterech jej członków. Dla mnie to jest niemal tożsame.
Pan Ortega nie jest już członkiem Towarzystwa, od kiedy dowiedział się, jaki w ogóle jest jego profil ideowy.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Nie jest, ale niedawno był. Niektóre wydarzenia jak próba samobójcza wydarzyły się w czasie jego przynależności do Towarzystwa.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
Niektóre wydarzenia jak próba samobójcza wydarzyły się w czasie jego przynależności do Towarzystwa.
No niezbyt... Pan Ortega, z tego co wiem, nie podejmował żadnych prób samobójczych, zaś narracyjna próba samobójcza Pana Ruyscha odbyła się przed wstąpieniem Pana Ortegi na krótki czas do Towarzystwa :)
Awatar użytkownika
Christopher Kononowitz
Posty: 38
Rejestracja: 6 cze 2018, 21:46
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Christopher Kononowitz »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:Nie wspomina o Towarzystwie, acz porusza postacie trzech z czterech jej członków. Dla mnie to jest niemal tożsame.
Jak już, to porusza wątek nie "trzech z czterech", ale "dwóch z czterech". I z tych "dwóch z czterech" odnosi się w swojej wypowiedzi do jednej osoby, rzutując na wszystkich. Generalizacja, jakiej świat nie widział.
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Panowie, proszę przestać urągać i wykazać się choćby krztyną przyzwoitości. Jaki sens ma chwytanie się za najbardziej kruche, łamliwe gałęzi, kiedy w zasięgu dłoni mają Państwo pień - główną część dyskusji? Pozwolę sobie dokonać jawnej, acz konstruktywnej (o ile Towarzystwo raczy przeczytać całą wypowiedź) krytyki. Podczas dysputy Towarzystwo, jak najbardziej słusznie, ma pretensje o organizację drugiej tury głosowania. Można określić to jako właśnie ten pień, którego wystarczy nie wypuszczać, aby dojść do konkluzji. Tymczasem dyskusja przybrała na życzenie Towarzystwa zupełnie inny tor, niezwiązany z główną przyczyną. Od tamtego czasu wszystko oscyluje wokół braku zorganizowania, wiary, rzetelności i zaufania do Towarzystwa.

Wzywam do wyciągania wniosków, proponowania rozwiązań. Bez pomysłu na wygraną się nie wygrywa. Trochę jak z pomysłem na robienie z siebie kozła ofiarnego, tak skrzywdzonego przez diabelską JE Chamberlaina, JE Daniela von Witta, JE Fryderyka Orańskiego-Nassau, czy w końcu samego Króla! Jakie to niesprawiedliwe! (Choć zarazem merytoryczne i sensowne...)
Ruprecht van den Spraak
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: ___ »

Ale na tym polega dyskusja. Na krytyce polityki "jedynej słuszności" króla który arbitralnie zinterpretował przepisy ordynacji agresywnie reagując na jakiekolwiek głosy sprzeciwu wobec takiej arbitralnej interpretacji. I to nie my krzyczymy tutaj o braku "honoru i odpowiedzialności" czy braku "poczucia obowiązku wobec państwa", nie insynuujemy jakiejś wyimaginwanej "walki" której niby to "chcemy" z królem i nie oskarżamy o "kampanię manipulacji" i nie grozimy "bólem". Nasze rzeczowe argumenty i troska o uczciwe reguły gry spotyka się z inwektywami i niczym więcej.

EDIT: W dyskusji poruszałem też problem politycznej bezstronności głowy państwa która w przypadku braku społecznej kontroli nad jej wybieraniem powinna być czysta jak łza. Ale to wynika z głównego problemu o którym piszę na początku tego posta.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Polyna »

Casimir van Oranje-Nassau pisze:Panie Chamberlain, czy uważa Pan, że nowi obywatele nie powinni sprawować żadnych funkcji publicznych tylko dlatego, że są nowymi obywatelami?
To óczucie kiedy w Wandystanie przesuwaliśmy wybory żeby mogła kandydować w nich nowa obywatelka…
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości