Wybory premiera - czerwiec

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Thomas von Lisendorff »

Ponad to, jak te słowa p. o. Premiera Dreamlandu muszą
Podnosić młodych obywateli na duchu. Gratuluję wspaniałej polityki pozyskiwania nowych obywateli.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Stanisław Dmowski »

Tak przyglądam się wypowiedziom szanownych przedmówców, można z nich wyczytać zarówno oburzenie jak i ukrytą radość. Radość z tego, że Dreamland został sparaliżowany przez wybory a nielubiany kandydat został ich wynikiem skompromitowany zarówno w kraju jak i zagranicą.

To wstyd, że ten kraj nie potrafi wybrać sobie premiera, to wstyd, że nadal są ludzie, którzy przykładają rękę do utrzymania anarchii i bałaganu w kraju. Ci, co oddają puste głosy, wasza sprawa, wasza sprawa. Gdyby startował nawet taki towarzysz Ciprofloksja na premiera jako jedyny, też bym go wsparł, bo trzeba dać szansę i zapewnić państwu porządek. A tak to tylko sztucznie podtrzymujemy wegetację rządu republikanów, który prócz dyplomacji wiele się dla kraju nie przysłużył a przecież oni jeszcze dalej rządzą. Mam nadzieję, że w końcu eutanazja rządu Chamberlaina zostanie dokonana, oby!
Juan Domingo Ortega pisze:Ponad to, jak te słowa p. o. Premiera Dreamlandu muszą
Podnosić młodych obywateli na duchu. Gratuluję wspaniałej polityki pozyskiwania nowych obywateli.
Towarzyszu Ortega, to jest właśnie kwintesencja dreamlandzkości, od samego początku trzeba się przyzwyczaić do jadu i wyzwisk, więc nie ma czasu na rozczulanie się. Jak to było w tym filmie: "Kochaj albo rzuć".
Chamberlain pisze:
Z całym szacunkiem dla Panów ambicji, nie chciałbym obudzić się w kraju z Ortegą, Ruyschem i Kononowitzem
.

Już niech WE tak nie jeździ po tych młodych obywatelach. Jacy by oni nie byli, nabędą obycia, doświadczenia i z pewnością będą bardziej przydatni od obecnych członków rządu.
Daniel von Witt pisze:
Za ten cyrk odpowiadają republikanie, bez i z koroną.
W Ekkore podobno nadal słychać dziwne odgłosy dobiegające z pałacu, śmiech to zdrowie, tylko, żebyście się tam nie zadławili przypadkiem. Będzie piękna rocznica królestwa, nie ma to tamto.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Aleksander »

Florian von Stettin pisze:Gdyby startował nawet taki towarzysz Ciprofloksja na premiera jako jedyny, też bym go wsparł
Strzeliłeś jak polski robotnik na saksach w Norwegii bułgarskie dziwce w oko. Docierały do mnie różnymi kanałami propozycje, bym stanął do tych wyborów z obietnicami wsparcia. Tym zabawniejsze jest to, że propozycje te docierały z różnych stron. Problem w tym, że o ile chętnie bym poświęcił trochę czasu na premierowanie a i okres w moim życiu sprzyja by się w to zaangażować, to nie mam kompletnie pomysłu na Dreamland. A bycie premierem to nie tylko sprawne administrowanie (w czym się zawsze świetnie sprawdzałem), ale też i nakreślenie pewnej wizji swojego gabinetu. Takiej wizji w chwili obecnej nie mam ;-)
(-) Alexander, r.s.
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: ___ »

Z całym szacunkiem dla Panów ambicji, nie chciałbym obudzić się w kraju z Ortegą, Ruyschem i Kononowitzem
Paskudne dzielenie społeczeństwa. Bez komentarza...
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Chamberlain »

Raimund Ruysch pisze:
Z całym szacunkiem dla Panów ambicji, nie chciałbym obudzić się w kraju z Ortegą, Ruyschem i Kononowitzem
Raimund Ruysch pisze:
Paskudne dzielenie społeczeństwa. Bez komentarza...
Ależ zachęcam do komentarza. To znaczy dzielenie na kogo? Na Ortegę, Ruyscha, Kononowizta i całą resztę? Wyraziłem się we własnym - wyborcy - imieniu. Nie chciałbym, by którykolwiek z was zasiadł w czerwcu w Rządzie Królewskim. Zdecydowanie za wcześnie na to. Ot, i całe dzielenie.

Nie wiem natomiast, co siedzi w głowach pozostałych wyborców, którzy oddali głos pusty, ale jeśli ktokolwiek ma ochotę skomplementować Waszą trójkę, to teraz jest idealny do tego moment.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: ___ »

Nie chciałbym, by którykolwiek z was zasiadł w czerwcu w Rządzie Królewskim. Zdecydowanie za wcześnie na to. Ot, i całe dzielenie.
Tylko tyle o Panu wiem. Że jest Pan wyjątkowo niechętny wobec nowych młodych obywateli.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Stanisław Dmowski »

الوـس pisze: Problem w tym, że o ile chętnie bym poświęcił trochę czasu na premierowanie a i okres w moim życiu sprzyja by się w to zaangażować, to nie mam kompletnie pomysłu na Dreamland. A bycie premierem to nie tylko sprawne administrowanie (w czym się zawsze świetnie sprawdzałem), ale też i nakreślenie pewnej wizji swojego gabinetu. Takiej wizji w chwili obecnej nie mam ;-)
A szkoda. Zawsze można się wznieść ponad partyjne podziały i zawiązać gabinet ekspercki, złożony z ludzi znających się na rzeczy. Może to wniosłoby świeżość do polityki, kandydatura Casimira to też powiew świeżości, jednak jak narazie "suweren" nie pozwala.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Aleksander »

Powtórzę zatem. Nie mam pomysłu na Dreamland. Dlatego jako tzw. premier techniczny, najwyższa instancja biurokracji i pociągający za sznurki zapewne bym się sprawdził. Problem w tym, że premier to nie jest tylko najważniejsza biurwa w całym biurdelu, ale także i polityk. A na to nie mam pomysłu, ani nawet ochoty.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Chamberlain »

Kochana Młodzieży,

Raimund Ruysch pisze:
Tylko tyle o Panu wiem. Że jest Pan wyjątkowo niechętny wobec nowych młodych obywateli.
Jestem niechętny wobec Ruyscha, Ortegi i Kononowizta. Z marszu wsiedliście do buldożerów, zanim w ogóle rozejrzeliście się po okolicy, ustawiając się w kontrze do wszystkiego i wszystkich. Nie pozwalacie sobie na nic zwrócić uwagi, na krytykę reagujecie groźbą samobójstwa, polemikę nazywacie dzieleniem społeczeństwa, porażkę wyborczą - "cyrkiem". Wobec "młodych obywateli", a żaden z Was nim nie jest, jestem "bardzo chętny". Połowa członków Partii Republikańskiej to są właśnie nowi obywatele. Świat nie zaczął się wraz z waszym przybyciem w maju i czerwcu.

Florian von Stettin pisze:
Towarzyszu Ortega, to jest właśnie kwintesencja dreamlandzkości, od samego początku trzeba się przyzwyczaić do jadu i wyzwisk, więc nie ma czasu na rozczulanie się. Jak to było w tym filmie: "Kochaj albo rzuć".

Proszę wskazać ten jad i wyzwiska. A w międzyczasie proponuję zapoznać się z manifestem wyborczym własnej partii: Casimir Oranje-Nassau wyraźnie zapowiedział ożywczą walkę, starcia, ogień i potępił kraje, które głaszczą swoich obywateli po główkach. Casimir Oranje-Nassau, kojarzycie tego człowieka?

Polecam zresztą fragment Manifestu, pod którym się podpisaliście (trzeba było jeszcze przeczytać):
Ci, co dążą do wyeliminowania nienawiści, sporów, walki między ludźmi to tak naprawdę wrogowie gatunku ludzkiego, a gdyby doprowadzono do stworzenia takiej utopii (co na szczęście w pełni nigdy nie nastąpi, bo ludzie zawsze będą różni), razem z nienawiścią i walką wyeliminowanoby również i jakikolwiek postęp, twórczość, uczynionoby z ludzi bezwolną robotyczną masę całkowicie wbrew ludzkiej naturze. [...] Walka jest czymś pozytywnym. Nie należy unikać wroga i dążyć do załagodzenia wszystkich sporów, ale wręcz przeciwnie — nawet kiedy nie ma widocznego wroga, należy go szukać i z nim walczyć. Rywalizacja jest czymś pozytywnym. Lepsze skutki dla mikronacji daje sytuacja, gdzie obywatele rywalizują ze sobą, niż współpracują w rozumieniu kolektywistyczno-pacyfistycznym. Niosąca lepsze skutki współpraca jest wtedy, kiedy jednostki rywalizując i walcząc ze sobą trochę nieświadomie, a trochę świadomie wspólnie tworzą coś większego — w naszym przypadku Dreamland, a jeszcze dalej — cały Mikroświat.
Macie więc walkę. Jeśli szukacie gratisowych pochwał i niezasłużonych komplementów, to jako "wrogowie gatunku ludzkiego", jak wyraził się lider Towarzystwa, wybraliście zły adres. [/justify]
Ostatnio zmieniony 18 cze 2018, 20:53 przez Chamberlain, łącznie zmieniany 1 raz.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Daniel von Witt »

Florian von Stettin pisze:
Dreamland został sparaliżowany przez wybory
Gdzież ta. Rząd wciąż rządzi. Każdy obywatel teraz uczy się ordynacji wyborczej, politycy myślą nad tym jak ją poprawić i zastanawiają się nadto nad kolejnymi krokami swych partii na naszej szachownicy. Wszystko jest w porządku. Gdyby Alfred wciąż był premierem to jego kadencja jeszcze by się nie kończyła, niech republikanie mają szansę zrealizować jego program wyborczy. Uwijają się dzielnie, a skargi w Sądzie Królestwa dają im dodatkowy czas na wywiązanie się z obietnic. Także same plusy.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Thomas von Lisendorff »

Nie chce mi si z Panem rozmawiać już. Nudzi mnie Pan, Chamberlain.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Chamberlain »

Juan Domingo Ortega pisze:Nie chce mi si z Panem rozmawiać już. Nudzi mnie Pan, Chamberlain.
Zabolało, prawda? Głupio przejrzeć się w programie wyborczym - teraz przekutym na praktykę polityczną - pod którym pochopnie złożyło się podpis? Poczuć toksynę egenbergozy na własnej skórze? Ducha walki wszystkich ze wszystkimi w imię Wielkiego Odrodzenia Statystyk?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Thomas von Lisendorff »

Nie, poprostu niechce mi się już słychać głupiego pierdole.....
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Daniel von Witt »

Premierze, nie przesadzajcie, ok? Nie bądźcie waleczniejsi od wojowników z Egenbergu.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:
Premierze, nie przesadzajcie, ok? Nie bądźcie waleczniejsi od wojowników z Egenbergu.]
Nie przesadzam. Spokojnie dopalam cygaro i kontempluję szczerość obywateli-odnowicieli wartości (ponownie odsyłam do manifestu). To, jak sądzę, cenna wskazówka dla niedoszłego premiera. Młot pneumatyczny to za mało.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Stanisław Dmowski »

Towarzyszu Premierze, a czy ja skrytykowałem to, że w Dreamlandzie jest taki styl dyskusji, jaki jest? Wspomniałem tylko Ortedze, że jest to nieodzowny element dreamlandzkości i istnieje konieczność dostosowania się.

Właśnie taka dyskusja, pełna docinek, aluzji i ostrej retoryki bardzo mi się podoba, to jest właśnie Dreamland. Jeśli jednak komuś to się nie podoba, niech spada do mdłej Sarmacji.

I tak jeszcze wspomnę, że pan Ortega w Towarzystwie nie jest, wypisał się, kiedy dowiedział się, że będziemy dyplomatycznie pałować Sarmatów.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze:
kontempluję szczerość obywateli-odnowicieli wartości
Ortega się od tego akurat odcina. Nie chce być wojownikiem tylko życzeniowym młodzieńcem: "Nie krytykujcie mnie, jestem młody, a młodych potrzebujecie". Inni przepychają się dzielniej i bardziej elegancko.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Christopher Kononowitz
Posty: 38
Rejestracja: 6 cze 2018, 21:46
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Christopher Kononowitz »

Chamberlain pisze:
Kochana Młodzieży,
Raimund Ruysch pisze:
Tylko tyle o Panu wiem. Że jest Pan wyjątkowo niechętny wobec nowych młodych obywateli.
Jestem niechętny wobec Ruyscha, Ortegi i Kononowizta. Z marszu wsiedliście do buldożerów, zanim w ogóle rozejrzeliście się po okolicy, ustawiając się w kontrze do wszystkiego i wszystkich.
Nie przypominam sobie, bym tak zrobił. W Dreamlandzie, jak dotąd, jedynie skrytykowałem Pana, a dokładniej mówiąc, nieprzemyślaną politykę migracyjną (o ironio - mówi to nowo przybyły). Ba, mogę powiedzieć, że była to kontynuacja mojego postu z innej mikronacji. Miałem także krótką wymianę zdań na temat różnic w postrzeganiu humoru. I tyle - może Pan powiedzieć, gdzie jest to ustawianie się w kontrze do wszystkiego i wszystkich?
Odpowiadam za siebie, bo tu chyba ktoś zaczyna mylić swoich obywateli...
Chamberlain pisze:Nie pozwalacie sobie na nic zwrócić uwagi
Może jakiś konkret?
Chamberlain pisze:na krytykę reagujecie groźbą samobójstwa
Nie przypominam sobie czegoś takiego...
Chamberlain pisze:polemikę nazywacie dzieleniem społeczeństwa
Tego też nie...
Chamberlain pisze:porażkę wyborczą - "cyrkiem"
Ani tego... czyżbym musiał już brać kropelki na pamięć?
Chamberlain pisze:Wobec "młodych obywateli", a żaden z Was nim nie jest, jestem "bardzo chętny".
Skąd taki wniosek? Akurat jestem nowym, młodym obywatelem... w mikronacjach zacząłem działać pod koniec maja tego roku, a do Dreamlandu przybyłem jeszcze później. Proszę nie insynuować czegoś innego :/
Chamberlain pisze:Połowa członków Partii Republikańskiej to są właśnie nowi obywatele.
Aha, dobrze wiedzieć.
Chamberlain pisze:Świat nie zaczął się wraz z waszym przybyciem w maju i czerwcu.
To w końcu jestem młodym obywatelem czy nie?

Podsumowując, nie dość, że wmawia mi Pan rzeczy oraz cytaty, których nie popełniłem, to na koniec jeszcze Pan kłamie na temat mojego stażu. No ładnie - i jak mam to grzecznie nazwać, by "nie być w kontrze do wszystkiego?"
Chamberlain pisze:Macie więc walkę.
Na razie mam jedynie walkę z kłamstwami i pomówieniem. Żaden z Pana cytatów nie odnosi się do mnie, a jakoś zaliczył mnie Pan do tego grona. Dodam jeszcze prywatnie, że nie znam zarówno Pana Ortegi, jak i Pana Ruysha...
Chamberlain pisze:Jeśli szukacie gratisowych pochwał i niezasłużonych komplementów, to jako "wrogowie gatunku ludzkiego", jak wyraził się lider Towarzystwa, wybraliście zły adres.
Pan Premier tak bardzo lubi zwracać się do kogoś w liczbie mnogiej?
I druga kwestia: z jednej strony ma Pan za złe stawanie w kontrze do wszystkiego (co jak wykazałem wyżej, jest oczywistą bzdurą w moim przypadku). Z drugiej, wyrzuca teraz Pan, że niektórzy się do tej zasady nie stosują... Przecież to jakieś rozdwojenie jaźni, co najmniej.
Naprawdę nie wiem, z czego wynika u Pana mania wymierzania odpowiedzialności zbiorowej.

~~Pozdrawiam~~
Kononowitz
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Alfred »

Florian von Stettin pisze:
W Ekkore podobno nadal słychać dziwne odgłosy dobiegające z pałacu, śmiech to zdrowie, tylko, żebyście się tam nie zadławili przypadkiem. Będzie piękna rocznica królestwa, nie ma to tamto.
Proszę sobie przemyć uszy albo zgłosić się do laryngologa. Nie jest mi w ogóle do śmiechu. Liczyłem na przejęcie władzy przez nową siłę, przypływ świeżości i energii. Tymczasem przegraliście wybory i konsekwentnie demonstrujecie własną niedojrzałość polityczną, próbując wszystko zwalić na spisek republikańskiego króla z republikańskim kandydatem. W przeciwieństwie do Was mam poczucie obowiązku wobec państwa i umiem podporządkować mu osobiste preferencje; wiem też, że dla Królestwa nie jest najistotniejsze, aby został zrealizowany ten czy inny program, ale żeby wahadło pozostawało w nieustannym ruchu. Wy z frustracji, że nie dopuszczono Was do władzy, dla odreagowania walicie w tron jak w bęben, nie przejmując się znaczeniem jego autorytetu dla ustroju państwa i dalekosiężnymi skutkami Waszych działań dla wspólnego dobra, jakim to państwo jest. Zanim znowu podniesiecie larum, że zwycięstwo należało Wam się za samo zgłoszenie i król-spiskowiec go Was pozbawił, przypomnijcie sobie Wasze wojownicze deklaracje, a potem zastanówcie się nad swoim wynikiem wyborczym i nad sobą. Miejcie trochę honoru i odpowiedzialności.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: ___ »

Wasza Wysokość, Wasza maska opadła. Teraz jasnym jest, że Wasza Wysokość jedynie deklaruje polityczną bezstronność. Wywyższanie się nad ugrupowaniem politycznym raczej nie przystoi Koronie. Przerażające jest bijące od Waszej Wysokości poczucie nieomylności w interpretacji prawa podczas gdy lepiej dla wspólnoty byłoby zaczekać na ostateczną wykładnię niezależnego sądu. Niezależnego bo królewsko-republikańskie "wydaje mi się" nie jest taką wykładnią.

Wypowiedź Waszej Wysokości jest wyjątkowo szkodliwa dla naszego wspólnego dobra. Mam nadzieję, że Wasza Wysokość ją jeszcze przemyśli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości