Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Alfred
obywatel
Posty: 2387
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Alfred »

Drodzy Dreamlandczycy,

zważywszy na przewlekłą niezdolność państwa dreamlandzkiego do osądzenia i usunięcia z życia zbiorowego szkodnika Marcela von Chachy (i jego licznych postaci równoległych), która mimo moich nadziei będzie najprawdopodobniej trwać jeszcze długo, po konsultacji z Rządem Królewskim zdecydowałem się go internować do czasu, gdy wymiar sprawiedliwości zacznie funkcjonować w sposób pozwalający pociągnąć trolla do odpowiedzialności w rzetelnym procesie, bez zaniedbywania ochrony porządku publicznego, jakości przestrzeni publicznej oraz godności i dóbr osobistych poszczególnych osób, które stawały się ofiarami jego ataków. Próby tworzenia dalszych klonów będą udaremniane; jeśli mimo wysiłków jakiś się prześlizgnie, także ulegnie internowaniu.

Technicznie rzecz ujmując, na konto Marcela von Chachy został nałożony ban. Działanie to jest w oczywisty sposób pozaprawne, aczkolwiek nie stanowi czynu zabronionego. W związku z jego podjęciem podlegam odpowiedzialności z art. 16 Karty Konstytucyjnej; postawienie mnie w stan oskarżenia może uchwalić Parlament Królewski. Ze swojej strony zwracam uwagę, że odpowiedzialność konstytucyjna oprócz wymiaru prawnego ma również aspekt polityczny; liczę, że wspólnota dostrzeże racje stojące za tą decyzją, jak i pokieruje się zwykłym instynktem samozachowawczym.

Praworządność jest nader istotną wartością, a nadto jednym z komponentów dreamlandzkiej tradycji i tożsamości państwowej. Osobiście od dłuższego czasu prezentuję w działalności mikronacyjnej postawę legalistyczną; podjęcie decyzji, którą teraz Wam referuję, nie było dla mnie rzeczą łatwą i stanowi uwieńczenie długotrwałej, starannej refleksji nad możliwościami rozwiązania problemu, przed którym staliśmy.

Eliminacja szkodnika nie napotykałaby większych przeszkód, gdyby instytucje państwowe działały zgodnie z porządkiem nakreślonym ustawą zasadniczą. W rzeczywistości jeszcze od panowania JKW Edwarda II porządek ten okazuje się czysto postulatywnym, a wymiar sprawiedliwości okazuje się niezdolny do realizowania swoich zadań. Wielomiesięczne przestoje w pracy raz to prokuratury, raz to sądu, niekiedy obu naraz, zdają się wrastać w normalny obraz funkcjonowania naszego społeczeństwa. Dzieje się tak pomimo szczerych wysiłków wielu osób, w tym i mnie, nakierowanych na przywrócenie prawidłowego działania systemu sądownictwa. Obecnie wydaje się, że to podejście wyczerpało już swoje możliwości. Dotychczasowe struktury nie dają się przywrócić do życia, ale muszą być zastąpione nowymi, zdatnymi do swojej funkcji. Jest to jednak zadanie wymagające od całej wspólnoty pogłębionej analizy problemu i publicznej debaty nad tymże, co nie dokona się natychmiast.

Tymczasem już teraz troll depcze porządek społeczny, kpi z państwa, a przede wszystkim godzi w dobra indywidualnych dreamlandzkich obywateli. Królestwo Dreamlandu jest im tak samo winne udzielenia stosownej ochrony, jak jemu zapewnienia prawa do rzetelnego procesu sądowego. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zadośćuczynić obu powinnościom łącznie, musimy wybrać jedną z nich.

Decydując, musimy zważyć, że z jednej strony ważymy interes licznego zbioru ludzi, którzy ponoszą mniejsze czy większe zasługi dla naszego państwa, starają się realizować tutaj swoje zainteresowania i pasje z korzyścią dla wszystkich, zaś z drugiej strony interes trolla, który działa na szkodę całej społeczności, dusi wszelką debatę publiczną czy nawet zwykłe próby porozumienia się za pośrednictwem przestrzeni publicznej, który wyrządza nam wszystkim niepowetowane szkody, a nie wnosi żadnej wartości dodanej. Nie jest to kalkulacja, której powinien dokonywać sąd, ten bowiem jest powołany do stosowania prawa. Jednak w wyjątkowej sytuacji, a za taką należy uznać zapaść trzeciej władzy Królestwa, administracja, która nie jest wszak powołana tylko do wykonywania praw, ale w ogóle do organizowania życia zbiorowego, musi odpowiednio podjąć wyjątkowe środki zaradcze.

Tak też ja i ministrowie rządu republikańskiego zdecydowaliśmy się uczynić.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
Polyna
Posty: 1172
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Polyna »

Aha, czyli jesteś chujem który bezprawnie pozbywa się osób które ci nie pasują pod pretekstem tego że faktyczny wymiar sprawiedliwości nie postępuje tak jak ty chcesz żeby postępował.

Zanik jednak miał świecką rację – tacy jak ty naprawdę uzurpują sobie prawo do decydowania kto może a kto nie może istnieć. Fajnie że to właśnie potwierdziłeś.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Chamberlain »

Krulowa Nocy pisze:
Aha, czyli jesteś chujem który bezprawnie pozbywa się osób [...]
Raczej lekarzem, który publicznie wziął na siebie odpowiedzialność za skuteczne zneutralizowanie toksyny, która od dwóch lat zatruwa kraj, niszczy jego wizerunek i odstręcza potencjalnych obywateli. W doktrynalnym sporze między potrzebą uszanowania interesu bezmyślnego trolla a imperatywem ochrony praw całej społeczności, zwyciężył ten drugi. Alternatywą jest życie w szambie.

Podkreślę, że mówimy o internowaniu do czasu rozpatrzenia skargi rewizyjnej przez nieobecnego Sędziego. Parlament Królewski w każdej chwili może postawić Premiera w stan oskarżenia. Tyle że, poza wspomnianym tu wymiarem prawnym, pozostaje jeszcze wymiar politycznej odpowiedzialności za wspólnotę. Być może jest to dobry moment do przewartościowania pewnych wyobrażeń o faktycznych zadaniach państwa wirtualnego.

Chacha/Zanik nie miał w niczym "racji". Mimo dwóch lat uporczywego nękania "nie zdążył" wyłożyć własnego stanowiska. Zadowolił się wyzwiskami.

Nie jestem pewien, czy Towarzyszka jest obecnie w jakikolwiek sposób związana z Mandragoratem Wandystanu. Jeśli tak, proszę zaprosić Chachę do siebie na forum i pokazać całemu mikroświatu, jak można z trolla zrobić obywatela. Tutaj kończymy z igrzyskami z udziałem dzikiego zwierza.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2018, 14:35 przez Chamberlain, łącznie zmieniany 1 raz.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
Posty: 205
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:10
NIM:
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Erwin von Beckendorff »

W końcu Dreamland odzyskuje swą godność.
Kiedy przybyłem do Dreamlandu i zetknąłem się z tym trollem, wiedziałem od razu, że trzeba coś z nim zrobić. Obniżanie poziomu dyskusji, oraz jego brak kultury wypowiedzi były bardzo niszczące dla Dreamlandu, oraz jego opinii za granicą (pierwsze skojarzenie - Zanik). Ja, oraz zapewne inni ministrowie, stajemy murem za naszym Premierem, oraz bierzemy pełną polityczną odpowiedzialność za tą decyzję.
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Alfred pisze:
Decydując, musimy zważyć, że z jednej strony ważymy interes licznego zbioru ludzi, którzy ponoszą mniejsze czy większe zasługi dla naszego państwa, starają się realizować tutaj swoje zainteresowania i pasje z korzyścią dla wszystkich, zaś z drugiej strony interes trolla, który działa na szkodę całej społeczności, dusi wszelką debatę publiczną czy nawet zwykłe próby porozumienia się za pośrednictwem przestrzeni publicznej, który wyrządza nam wszystkim niepowetowane szkody, a nie wnosi żadnej wartości dodanej.
Proszę uważać na słowa na temat stron, po których stoją poszczególni obywatele Dreamlandu, chyba że uznaje Ekscelencja chociażby mnie za nie ponoszącego żadnych zasług dla tego państwa i nie realizującego swych zainteresowań i pasji z korzyścią dla wszystkich, bo od ustawiania sobie nawzajem barykad i stawania po tej, a nie innej ich stronie są sami obywatele, a nie jakiś idiota zakochany w totalitaryzmie, który musi obiekt swojego zakochania przerzucać na innych ludzi.

Całkowicie zgadzam się z opinią p. Wileńskiej. Żaden cieć, co dzięki posiadaniu swojej kliki przypadkiem zasiadł na fotelu premiera, nie ma moralnego prawa do niezgodnego również z samym prawem dreamlandzkim pozbywania się ludzi, których obecności sobie nie życzy pod pretekstem niefunkcjonowania wymiaru (nie)sprawiedliwości, niezależnie, kim by ów "eliminowany szkodnik" nie był i jak się nie zachowywał. Wniosek o podjęcie uchwały w sprawie postawienia w stan oskarżenia już się szykuje, niech sobie Ekscelencja nie myśli, że to ujdzie Ekscelencji na sucho. To właśnie takie postępowanie premiera, a nie fakt, że na forum wypowiadają się takie a nie inne osoby, jest największą hańbą dla Królestwa Dreamlandu.

PS. Im dłużej przebywam w Mikroświecie, tym bardziej przekonuję się o prawdziwości tego, o czym mówił Zanik.
Polyna
Posty: 1172
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Polyna »

Chamberlain pisze:Raczej lekarzem, który publicznie wziął na siebie odpowiedzialność za skuteczne zneutralizowanie toksyny
Wiesz dlaczego nazywam takich jak ty chujami? Bo widzicie we wszystkich co wam się nie podobają tylko „szkodników”, „toksyny”, „grypę”, „terrorystów”, etc. etc. Nie ma w was za grosza poczucia etyki, a tylko najgorsze instynkty.
Nie jestem pewien, czy Towarzyszka jest obecnie w jakikolwiek sposób związana z Mandragoratem Wandystanu. Jeśli tak, proszę zaprosić Chachę do siebie na forum i pokazać całemu mikroświatu, jak można z trolla zrobić obywatela.
„Argument” na poziomie realowego „argumentu” którego nie będę przytaczać bo nie chcę mieszać reala z wirtualem. Zresztą te całe „szkodniki i toksyny” też nie bardzo odbiegają od „pasożytów i pierwotniaków” czy „wesz i tyfusu plamistego”.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Chamberlain »

Krulowa Nocy pisze:
Nie ma w was za grosza poczucia etyki, a tylko najgorsze instynkty.
Pozwoli Towarzyszka, że w tej kwestii zdam się na zmysł moralny samych Dreamlandczyków.

Ale wiadomo – Buchenwald, Płaszów, Treblinka, Oświęcim, mydła i abażury. W czasie dyskusji na forum Rządu nawet typowałem, skąd personalnie padną te słowa. Dajcie już spokój przynajmniej z tymi „chujami”, bo wychodzi humanitaryzm bardzo wątłej jakości. Zupełnie serio radzę wszystkim zwolennikom krwawej siekanki – ale najlepiej na cudzym forum, by móc z poziomu kanapy cieszyć się kłopotem sąsiada, prawda? – by zaprosili trolla do siebie. Możecie mu tam urządzać przewlekłe procesy, robić z nim wywiady i urządzać wieczory autorskie.

Czy Wandystan przygarnie chwilowo bezdomnego Chachę?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Posty: 13211
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Daniel von Witt »

Przed kilkoma tygodniami, a to przy okazji głosowanych ustaw o forum dyskusyjnym, a to przy okazji kampanii wyborczej, czy jeszcze wcześniej, podczas regencji, w trakcie której JKW Alfred, premierokról, był tym całym Regentem, słyszeliśmy różnorodne zapewnienia o koniecznych zmianach prawa w materii karania ludzi za różnorodne niestandaryzowane czy nienormatywne zachowania na forum dyskusyjnym. Premierokról zdobył władzę większą niż wynika to z konstytucyjnych i ustawowych ram władzy Premiera Rządu Królewskiego. Zdobył, ale nie zrobił z tej władzy należytego użytku. Minęły te tygodnie czy nawet miesiące, a zapewnienia pozostały zapewnieniami. Nie doczekaliśmy się żadnych konstruktywnych projektów poprawy działania struktur porządkowych państwa czy struktur wymiaru sprawiedliwości. Rząd początkowo wybrał taktykę biernego zarządu z jednoczesnym wykorzystywaniem nadzoru do odsuwania problemów na później. Ostatecznie wybrano model pozaprawnej likwidacji wybranej jednostki, dla "dobra wspólnego". Bez względu na możliwą słuszność jakiejś części czy całości argumentacji za pozbyciem się Marcela von Chachy, sposób, w który to się dokonało świadczy o tym, że Rząd Królewski postanowił stać się zorganizowaną grupą przestępczą. Jego Królewska Wysokość Alfred jest skończonym idiotą, ponieważ ten sam błąd popełnia ponownie. Za pierwszym razem walka z zanikowymi postami w Koszu, oraz z towarzyszącymi im postami innych mieszkańców, w tym obywateli, skończyła się abdykacją Alfreda. Obecnie Alfred strzelił sobie w łeb, przestrzeliwując przy okazji głowy wszystkich swoich ministrów. Mając tyle możliwych ścieżek prawnego ograniczenia lub pozbawienia działania Zanika w przestrzeni publicznej, wybrano sposób, którego sam Premier nie popiera, ale uważa, że władza powinna sobie ubrudzić ręce. Nie zdajecie egzaminu drodzy Państwo. Jakkolwiek można o Waszej pracy mówić różne rzeczy, tak taką postawą i podejściem wybieracie ewentualną ścieżkę autodestrukcji własnego Rządu, dając obywatelom i Parlamentowi zajęcie zupełnie niepotrzebne, aby w najbliższych tygodniach żyć tym, czy skasować Was wszystkich z powodu durnego Zanika. Już teraz polegliście.

(-) Daniel von Witt
Polyna
Posty: 1172
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Polyna »

Chamberlain pisze:Ale wiadomo – Buchenwald, Płaszów, Treblinka, Oświęcim, mydła i abażury. W czasie dyskusji na forum Rządu nawet typowałem, skąd personalnie padną te słowa. Dajcie już spokój przynajmniej z tymi „chujami”, bo wychodzi humanitaryzm bardzo wątłej jakości. Zupełnie serio radzę wszystkim zwolennikom krwawej siekanki – ale najlepiej na cudzym forum, by móc z poziomu kanapy cieszyć się kłopotem sąsiada, prawda? – by zaprosili trolla do siebie. Możecie mu tam urządzać przewlekłe procesy, robić z nim wywiady i urządzać wieczory autorskie.

Czy Wandystan przygarnie chwilowo bezdomnego Chachę?
Zapomniałeś jeszcze powiedzieć coś o „stop zanikizacji mikroświata” i „obronie cywilizacji dreamlandzkiego człowieka”, jeżeli chcesz już przyjmować „argumentację” realowych kinderrasistów.
Daniel von Witt pisze:Rząd Królewski postanowił stać się zorganizowaną grupą przestępczą. Jego Królewska Wysokość Alfred jest skończonym idiotą
Couldn’t say it better.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Chamberlain »

Krulowa Nocy pisze: Zapomniałeś jeszcze powiedzieć coś o „stop zanikizacji mikroświata” i „obronie cywilizacji dreamlandzkiego człowieka”, jeżeli chcesz już przyjmować „argumentację” realowych kinderrasistów.
Nie zadziała, bo Chacha/Zanik zainteresowany jest jedynie Dreamlandem, więc widmo Zanika krąży jedynie nad Dreamopolis. Czy Towarzyszka mogłaby już ochłonąć? Funduję lemoniadę.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:Już teraz polegliście.
Poczekajmy do czasu głosowania w Parlamencie Królewskim. W międzyczasie wyda Pan "wyrok" w sprawie sędziego Roberta, co pozwoli nam odblokować martwy Sąd Królestwa, byśmy mogli wspólnie, w dreamlandzkim teatrze absurdu, dojść do ładu w tej sprawie.

Wypowiem się we własnym imieniu. Jeśli o mnie chodzi - dopiero ta decyzja przywróciła mi wiarę w "państwo", które do tej pory było słabe i niezdolne do obrony własnych obywateli. Ono w dalszym ciągu jest słabe, ale w tym konkretnym przypadku wykazało minimum instynktu samozachowawczego. Na pewno lepsze to niż zapełnianie kolejnego "kosza".

Chacha/Zanik obywatelem nie był - po prostu zarejestrował się na stronie głównej i skorzystał z równie automatycznego mechanizmu uzyskiwania mandatu poselskiego, który zdecydowanie nie jest odporny na ludzi opasanych pasem szahida. Chacha/Zanik nie ukrywał, że jego jedynym celem jest "zniszczenie Dreamlandu" poprzez zohydzenie wszystkim nam jakiejkolwiek radości z obecności w Królestwie. W tym konkretnym przypadku nie mam żadnych skrupułów przed wejściem w rolę "przestępcy", bo po drugiej stronie pozostaną już chyba wyłącznie cynicy.

Ceną, jaką przyjdzie Rządowi zapłacić, jest głosowanie w Parlamencie i być może wcześniejszy urlop ministrów. Jest to cena śmiesznie niska jak na akt przywrócenia poczucia sprawiedliwości. A Pan, Panie Witt, może się szykować do przejęcia władzy i może nawet wskrzeszenia trola. Sytuacja z gatunku win-win.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Marszałek Dworu
Posty: 1558
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Torkan Ingawaar »

Wasza Królewska Wysokość,

gratuluję odwagi cywilnej. To była słuszna decyzja. Proszę nie przejmować się krytyką - wystarczy wspomnieć, że jeden z najgłośniej krytykujących, Daniel von Witt, w połowie 2017 nielegalnie usuwał posty Zanika w dziale Zjednoczonego Księstwa. Porównywanie decyzji Premiera Rządu Królewskiego do holocaustu czy realnej histerii antyimigranckiej jest absurdalne i zwyczajnie chybione. Jeśli już szukają Państwo realnych skojarzeń, to można - ewentualnie - pochylić się nad zabójstwem Osama bin Ladena. Decyzja kontrowersyjna i sprzeczna ze standardowymi procedurami, ale bez wątpienia potrzebna.

Swoją drogą, nasi dreamlandzcy konserwatyści powinni postawić Zanikowi porządnych rozmiarów pomnik. Dawniej stał się dla Was pretekstem do szczucia niewygodnego monarchy. Teraz być może pomoże w usunięciu równie niewygodnego szefa rządu. Może honorowe członkostwo w KPA dla naszego trolla?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Torkan Ingawaar pisze:
Swoją drogą, nasi dreamlandzcy konserwatyści powinni postawić Zanikowi porządnych rozmiarów pomnik. Dawniej stał się dla Was pretekstem do szczucia niewygodnego monarchy. Teraz być może pomoże w usunięciu równie niewygodnego szefa rządu. Może honorowe członkostwo w KPA dla naszego trolla?
Sam zacząłem zauważać podobieństwa między śp. Marcelem von Chachą, a ikoną konserwatyzmu dreamlandzkiego - JE Danielem von Wittem. Wystarczy spojrzeć na działania sabotażowe skierowane przeciw rządowi. Z jednej strony mamy śp. Marcela, który zaśmiecał forum swoją własną interpretacją przyzwoitości - z drugiej zaś Pana Daniela próbującego przy każdej okazji wytknąć władzy różnego typu pejoratywne cechy. Póki oba działania kończyły się wyłącznie kompromitacją strony "oskarżycielskiej" zachowania te były przez wszystkich akceptowane. Główną różnicą między JE Danielem a śp. Marcelem jest to, że Pan Daniel nie brudzi sobie rąk wulgarnym podszczekiwaniem, czego Marcelowi brakowało.

Czy naprawdę poważna partia powinna działać w opozycji wyłącznie "dla zasady"? KPA von Witta nie radzi sobie z przegraną w wyborach już kilka miesięcy po ogłoszeniu wyników? Czy w końcu usłyszymy jakiś pomysł ze strony konserwatystów, zamiast wyłącznie komentowania "o jaka ta władza niedobra jest"? Na ten moment z ich strony nie padł żaden.

Czasem podejmowane wybory dają opłakane skutki natychmiastowe, ale okazują się zbawienne długofalowo. Proszę się zastanowić, czy oddelegowanie śp. Marcela z forum publicznego nie da nam zasłużonego spokoju po względnym oburzeniu.
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 306
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Andy Sky »

W końcu ktoś się zdecydował zrobić to, co trzeba było zrobić już dawno. Tyle miesięcy trwało tolerowanie wyjątkowego chamstwa wobec reszty społeczeństwa, jakim się odznaczał Pan Marcel. Wskoczenie na wyższy level destrukcji przez Pana Marcela, który się nagle zorientował, iż wskakując na fotel parlamentarzysty - będzie siał większe spustoszenie( i miał rację), sprawił że niektórzy się lekko pogubli i dali się zwieść niewątpliwej błyskotliwej inteligencji, lecz niestety mocno upośledzonej przez psychikę Pana Marcela.
Proszę pamiętać że prócz wirtuala, mamy zasady współżycia społecznego i nie tylko prawa internowanego się liczą, ale i reszty społeczeństwa, ale w zasadzie przede wszystkim społeczeństwa jako całości. Skoro Państwo nie może sobie poradzić jako instytucja z takim problemem, to należy albo zmienić zasady, albo Państwo - ta szkoda jest niemierzalna. I na koniec dopowiem, izż kieruję te słowa tylko do ludzi którzy się identyfikują z tym Państwem, a nie do ludzi pokroju Krulowej, dla których Dreamland jest tylko "reklamą" w ich filmie. Dreamland jest bardzo demokratyczny, skoro pozwalał przez tyle czasu na rozwój choroby, i to choroby zdiagnozowanej już dawno przez Króla Edwarda II - inni to ucinali praktycznie natychmiast, już po kilku postach. U Nas to się rozwija długo, Pan Marcel ukochał Dreamland za to że go słucha. ;)
Panowie z rządu - łapka w górę i proszę dokończyć robotę!
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Posty: 2654
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
Numer GG: 44703021
NIM: 132626
user_herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Decyzja kontrowersyjna, aczkolwiek potrzebna. Chacha był chwastem, do tego kompromitującym niewydolny system sprawiedliwości. Oprócz tego niszczył on wizerunek Królestwa na arenie międzynarodowej. Również podpisuję się pod obwieszczeniem, jako osoba biorąca odpowiedzialność za tą decyzję.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Posty: 13211
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze:
Poczekajmy do czasu głosowania w Parlamencie Królewskim (...)
Jak już powiedziałem - dajecie Parlamentowi i obywatelom zupełnie niepotrzebny pretekst do przepychanek z powodu kogoś, przeciw obecności kogo opowiadam się tu od 2016 roku. Wcale nie powiedziałem, że poprę odwołanie Premiera ani czy marzy mi się kapitulacja tego Rządu. Powiedziałem, że daliście ciała, mając za swojego przywódcę premierokróla, który obiecywał i mógł przynajmniej spróbować legalnie zamknąć Zanika w Arłamowie. Premierokról wybrał natomiast zwykłe morderstwo. Jeden z szefów tego państwa uznał, że wybraną przez siebie i swych zwolenników osobę należy zwyczajnie zabić, bez żadnych ceregieli i ścieżek prawnych. Premier zachował się jak bandyta, może o wiele gorszy niż Zanik, ponieważ unicestwił kogoś (choćby najgorszego zwyrola) wbrew wszystkim świętościom, które tutaj symulujemy i staramy się ich trzymać. Po co nam ta cała zabawa w Królestwo Dreamlandu, skoro wszystko co tworzymy, i co sami popieramy, mamy głęboko w dupie? Bo tam Premier wsadził sobie konstytucję, której był edytorem, czy ustawę o forum, której był autorem. Po co to wszystko, skoro na końcu ogłasza się kapitulację, po prostu dobywając z kabury broń i zabijając wybraną osobę? Czy my żyjemy w państwie o 20-letniej tradycji czy w jakiejś yoyonacji? Mam poważne wątpliwości.
Chamberlain pisze:
Ceną, jaką przyjdzie Rządowi zapłacić, jest głosowanie w Parlamencie i być może wcześniejszy urlop ministrów. Jest to cena śmiesznie niska jak na akt przywrócenia poczucia sprawiedliwości. A Pan, Panie Witt, może się szykować do przejęcia władzy i może nawet wskrzeszenia trola. Sytuacja z gatunku win-win.
Jesteście bezmyślni. Nie wiem jak długo zeszło Wam podjęcie decyzji w swoim gmachu w sprawie Zanika, ale ten czas stracony na kogoś, kogo charakterystykę znamy wszyscy doskonale i sam się z nią zgadzam, mogliście wykorzystać na dumania o zmianie prawa tak, aby było lepsze, szczelniejsze i pozwalało zapewniać mieszkańcom bezpieczeństwo. Ale Wy nie, poświęcaliście czas na rozmowy o kimś, kto na to nie zasługuje.
Torkan Ingawaar pisze:
Proszę nie przejmować się krytyką - wystarczy wspomnieć, że jeden z najgłośniej krytykujących, Daniel von Witt, w połowie 2017 nielegalnie usuwał posty Zanika w dziale Zjednoczonego Księstwa. Porównywanie decyzji Premiera Rządu Królewskiego do holocaustu czy realnej histerii antyimigranckiej jest absurdalne i zwyczajnie chybione. Jeśli już szukają Państwo realnych skojarzeń, to można - ewentualnie - pochylić się nad zabójstwem Osama bin Ladena. Decyzja kontrowersyjna i sprzeczna ze standardowymi procedurami, ale bez wątpienia potrzebna.
Nie dziwię się, że cieszy się Pan, gdy łamane jest prawo, bo sam jest Pan niedościgniony w podobnych wyczynach. Nie mam też zielonego pojęcia, skąd przyszedł Panu na myśl "holocaust" czy "histeria antyimigrancka", skoro nikt tu nic takiego nie napisał. Pompuje się Pan na jakichś własnych urojeniach.

Natomiast porównanie do Osamy bin Ladena uważam za bardzo fajne i celne. Otóż (podobno) zabójcami tego człowieka byli jego wcześniejsi sponsorzy i najwięksi terroryści na świecie, którzy przestrzegają prawa tylko wtedy, gdy jest to dla nich korzystne. Przypomnę, że Paweł Zanik został w Królestwie zbanowany w 2014 roku. W 2016 roku król Edward II popełnił jeden z największych błędów swojego panowania poddając pod demokratyczny osąd dalszy los Zanika w Królestwie Dreamlandu. W wyniku woli ludu i miękkiego serca Króla Zanik do Królestwa wrócił i z mniejszymi czy większymi przerwami, produkując mniejszą czy większą liczbę swych klonów, jest z nami do dziś. Sponsorami naszego Osamy bin Ladena jesteśmy my sami, na czele z królem seniorem Edwardem II. Pamiętam, jak zwolennikami opcji przyjmowania Zanika do kraju była Pańska formacja polityczna i Pan osobiście. Pamiętam, jak postulowaliście wsadzenie go do jakiegoś rezerwatu, takiego samego, jaki mu zafundowaliście w Trudzie, bawiąc się jego tożsamościami i wypowiedziami w komentarzach. Później zaś, gdy Wasze własne dziecko zaczęło Was przerażać przeszliście metamorfozę i staliście się zagorzałymi tępicielami Waszej zabawki, a Pan zachował się tak samo jak obecny Premier - gdy mógł zamordować Zanika to to zrobił. Za to skurwysyństwo nigdy Pan nie odpowiedział, bo przecież warto odnotować, że morderstwo, którego Pan się dopuścił uniemożliwiło wydanie sprawiedliwego wyroku sądowego na Zaniku. Teraz kolejny Premier idzie w Pana ślady. Faktycznie, zajebistym jest Pan wzorem do naśladowania w tym obszarze mikronacyjnego funkcjonowania.
Torkan Ingawaar pisze:
Swoją drogą, nasi dreamlandzcy konserwatyści powinni postawić Zanikowi porządnych rozmiarów pomnik. Dawniej stał się dla Was pretekstem do szczucia niewygodnego monarchy. Teraz być może pomoże w usunięciu równie niewygodnego szefa rządu. Może honorowe członkostwo w KPA dla naszego trolla?
Nic bardziej obłudnego nie mógł Pan napisać. Pomnik wystawiliście mu Wy, skomląc, aby tu z nami sobie przebywał, aby sobie robił te swoje rajdy i harce, że będzie miłą Waszą zabaweczką. Gdy jednak wymknęła się spod kontroli, to teraz Wasze zasługi w hodowli trolla oddajecie za friko konserwatystom. Napluć mam Panu w twarz?

Od 2016 roku twierdzę, że nie powinno go tu być, bo szkodzi "dobru wspólnemu" (modne wyrażenie za Alfreda), ale mnie osobiście ani ziębi ani grzeje, czy tu jest, bo ja obok niego sobie spokojnie mogę żyć. Byłem i jestem zwolennikiem tego, aby demokratycznie nie podejmować w tej sprawie decyzji (jak teraz i w 2016 roku) i by zwyczajnie nie bawić się nim tyle lat. Naprawdę, ten człowiek nie zasługuje na to, abyśmy gadali o nim przez tyle czasu. Nie powinien tu wrócić w 2016 roku - byłem temu przeciwny. Skończyło się jednak na tym, że teraz ja jestem obarczany tym, że on tu jest i że go tak naprawdę kocham. Większych kłamstw nie słyszałem od dawna, ale czego tu spodziewać się po przestępcy i komuchu.
Ruprecht van den Spraak pisze:
Sam zacząłem zauważać podobieństwa między śp. Marcelem von Chachą, a ikoną konserwatyzmu dreamlandzkiego - JE Danielem von Wittem. Wystarczy spojrzeć na działania sabotażowe skierowane przeciw rządowi. Z jednej strony mamy śp. Marcela, który zaśmiecał forum swoją własną interpretacją przyzwoitości - z drugiej zaś Pana Daniela próbującego przy każdej okazji wytknąć władzy różnego typu pejoratywne cechy. Póki oba działania kończyły się wyłącznie kompromitacją strony "oskarżycielskiej" zachowania te były przez wszystkich akceptowane. Główną różnicą między JE Danielem a śp. Marcelem jest to, że Pan Daniel nie brudzi sobie rąk wulgarnym podszczekiwaniem, czego Marcelowi brakowało.

Czy naprawdę poważna partia powinna działać w opozycji wyłącznie "dla zasady"? KPA von Witta nie radzi sobie z przegraną w wyborach już kilka miesięcy po ogłoszeniu wyników? Czy w końcu usłyszymy jakiś pomysł ze strony konserwatystów, zamiast wyłącznie komentowania "o jaka ta władza niedobra jest"? Na ten moment z ich strony nie padł żaden.

Czasem podejmowane wybory dają opłakane skutki natychmiastowe, ale okazują się zbawienne długofalowo. Proszę się zastanowić, czy oddelegowanie śp. Marcela z forum publicznego nie da nam zasłużonego spokoju po względnym oburzeniu.
No to masz Panie Ministrze Policji następny cel do sprzątnięcia, skoro widzisz Pan podobieństwa, i po usunięcia Zanika tym najgorszym będę ja. Premier legalizuje zabójstwa, jeśli uzyskują one poklask motłochu, i służą określonemu przez niego "dobru wspólnemu". Pan sześć z prawem i z tym, co tworzymy. Liźnij Pan trochę historii perypetii zanikowych i zauważ Pan, że on podobną nienawiścią pała do mnie, co do innych mieszkańców Królestwa. Chyba nie powie Pan, że dlatego, że ja go faworyzuję? Niech Pan głupcem nie będzie. Proszę też nie wypowiadać bzdur o tym, że moja formacja polityczna nie radzi sobie z przegraną, dlatego krytykuje Rząd. Ja wiem, że dla Pana to jest najprostsze wytłumaczenie, ale chyba nie zdaje sobie Pan sprawy, jaka jest i powinna być realna rola opozycji. Proszę też nie być takim perfidnym i nie zwalać odpowiedzialności za brak działań władzy w sprawie Zanika na opozycję, bo my przecież władzy nie sprawujemy - chciałem tak Panu na to jeszcze raz delikatnie uwagę zwrócić. Wziąłby się Pan szybciej do roboty to by sprawa Zanika wyglądała o wiele lepiej. Zamiast tego dostał Pan paraliżu i nawet w zabójstwie Zanika wyręczyć musiał Pana Premier.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Marszałek Dworu
Posty: 1558
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Torkan Ingawaar »

Dlaczego skrzętnie pomija doktor fakt, iż sam dopuszczał się bezprawnych interwencji moderatorskich związanych z usuwaniem postów Zanika, na co zwróciłem uwagę w poprzedniej wypowiedzi? Czyżby nie był doktor taki praworządny i kryształowy, na jakiego próbuje się kreować?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Posty: 13211
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Daniel von Witt »

Nie pomijam, ale tyle razy było to już mówione i mówiłem nawet, że to była lekcja dla mnie samego, że szkoda o tym i o tym wszystkim po sto razy gadać. Państwo zawodzi na wszystkich frontach, bo jego aktywność albo wywodzi się z obecności trolla, albo skupia się na trollu. Nie mamy lepszych zajęć? Premier stwierdził, że nie, i że trzeba rozpętać piekiełko, podważając całą naszą egzystencję i wszystkie nasze zasady, wysyłając sygnał do wszystkich: nie łudźcie się, że to co robicie ma sens, bo nawet my sami w swoje własne prawo nie wierzymy.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Daniel von Witt pisze:chyba nie zdaje sobie Pan sprawy, jaka jest i powinna być realna rola opozycji.
Panie Danielu, rolą opozycji jest stanowienie przeciwwagi dla rządu, starając się przejąć władzę. Póki co, ze strony KPA nie wyszła żadna propozycja jakiejkolwiek zmiany. Jeżeli dla pańskiej siły politycznej jedynym sposobem na zdobycie popularności jest urąganie nad statusem quo, to niczym nie różni się od przepychanek o władzę w feudalnym średniowieczu. To rozumiem też jest sposób na pokazanie "konserwatyzmu" partii - taki renesans od razu do najwcześniejszych wartości? ;)
Sprawowanie władzy w państwie jest czymś więcej niż posiadaniem tytułu premiera czy ministra, Panie Danielu. Przede wszystkim to odpowiedzialność za podejmowane decyzje, które podlegają krytyce każdego obywatela. Proszę przypomnieć sobie te słowa, kiedy partia republikańska będzie wychodziła z odpowiedziami na narastające problemy KPA, zamiast bezsensownie je krytykować i nieudanie ośmieszać.
Daniel von Witt pisze:Nie mamy lepszych zajęć?
Lepsze są prace nad polepszeniem standardu forum od urągania i bezczynności. Nieprawdaż, Panie Danielu?
Daniel von Witt pisze:Zamiast tego dostał Pan paraliżu i nawet w zabójstwie Zanika wyręczyć musiał Pana Premier.
Oddalenie śp. Zanika było decyzją całego rządu - premier został wytypowany jako główny przedstawiciel.
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Obwieszczenie — internowanie M. von Chachy

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Torkan Ingawaar pisze:
Swoją drogą, nasi dreamlandzcy konserwatyści powinni postawić Zanikowi porządnych rozmiarów pomnik. Dawniej stał się dla Was pretekstem do szczucia niewygodnego monarchy. Teraz być może pomoże w usunięciu równie niewygodnego szefa rządu. Może honorowe członkostwo w KPA dla naszego trolla
Nie jestem członkiem Klubu Politycznego św. Augustyna, jakby Pan nie zauważył, ani nie zgadzam się w wielu aspektach z programem tej partii oraz jej członkami, więc nie rozumiem, dlaczego zestawia Pan projekt mojego autorstwa z KPA. Usunięcie szkodnika (słownictwo przez niego samego używane), a takim właśnie jest dla Dreamlandu Martin Schlesinger podczas pełnienia urzędu Premiera, z tego urzędu, jest w interesie całego Królestwa i narodu dreamlandzkiego, nie tylko z prawnego, ale i praktycznie z każdego względu — odpowiedzialności za tą konkretną zbrodniczą decyzję, ale też i za całokształt, a właściwie próżniokształt "pracy" tego rządu. Bo oprócz Ministra Spraw Zagranicznych, na dobrą sprawę nic dobrego dla Dreamlandu ten premier i ten jego rząd nie robi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości