Poradniki dotyczące spraw sądowych

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Poradniki dotyczące spraw sądowych

Post autor: Robert I, RS. »

Szanowni Państwo,

W Biurze Obsługi Interesantów Sądu Królestwa zamieszczone zostały krótkie poradniki dotyczące przygotowywania pism wszczynających postępowanie sądowe, tj. skargi i skargi rewizyjnej. Można w nich znaleźć przykłady skargi i skargi rewizyjnej z krótkim omówieniem wymagań formalnych, dopuszczalności wniesienia, terminów, opłat, etc.

Mam nadzieję, że poradniki pomogą zainteresowanym w dochodzeniu swoich praw przed Sądem Królestwa oraz nieco rozjaśnią procedurę sądową. W najbliższym czasie przygotowane zostaną również dalsze opracowania dotyczące m.in. zażaleń na postanowienia wydawane przez różne podmioty, m.in. moderatorów forum. Zachęcam do zadawania pytań dotyczących postępowania sądowego - postaram się wyjaśnić wątpliwości, jeżeli takowe występują.
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Poradniki dotyczące spraw sądowych

Post autor: Karolina Aleksandra »

Coś nikt się nie odzywa, to ja rozpocznę ;) Świetna sprawa z poradnikami. Mam wrażenie, że w warunkach mikronacyjnych pewnym problemem jest to, że osoby nieobeznane z prawem nieco boją pojawiać się w Sądzie i walczyć o swoje prawa; wynajęcie prawnika z kolei nie jest wcale taką prostą sprawą.

Dlatego też — winszuję :)

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Poradniki dotyczące spraw sądowych

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Nie odpowiedziałem, bo tak świetna inicjatywa z założenia może być tylko na plus :) Sam mam problemy ze zrozumieniem prawa nierzadko, więc z pewnością może okazać się pomocny. Inna sprawa, że nie ma chęci wśród ludu szarpać się po sądach, choć oczywiście są wyjątki. Czy chwalebne czy nie to już osobny osąd.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Poradniki dotyczące spraw sądowych

Post autor: Robert I, RS. »

Proszę jednak pamiętać, że iura novit curia, dlatego też, jeżeli tylko ktoś czuje się pokrzywdzony, może zawsze korzystać z ochrony sądowej. Jeżeli okazałoby się, że w istocie czyjeś zachowanie nie stanowiło naruszenia norm prawa powszechnie obowiązującego to, w najgorszym wypadku, skarga zostanie przez sąd oddalona.

Opublikowane poradniki mają za zadanie pomóc wszystkim obywatelom przygotować skargę zgodną z wymaganiami ustawy bez obawy o to, że sąd jej nie rozpozna z powodów formalnych.
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości