Pozycja gabinetu

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Pozycja gabinetu

Post autor: Daniel von Witt »

Torkan Ingawaar pisze:
Trochę smutno, że pozycja gabinetu jest otwarcie podkopywana przez jego członków.
Trzeba jednak dopytać: przez których jego członków? Jezus Ipanienko uratował tyłek dzięki zmianie głosu przez innego członka rządu: Fryderyka Orańskiego-Nassau. Następnie demonstracyjnie odszedł porzucając kolegów z partii (Premiera najbardziej). Teraz trwa głosowanie ws. wyrażenia wotum nieufności Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wobec dwóch członków rządu zastosowano tę procedurę i obaj są komunistami. Myślę więc, że jeśli ktoś podkopywał pozycję tego rządu to byli to właśnie członkowie partii komunistycznej. Jeśli ktoś zasłużył na odwołanie to właśnie oni - tymczasem odwołano tych, którzy nie zgadzali się na taki styl rządzenia, ale powiem, że dobrze się stało. Dobrze się stało, że sztuczna więź między komunistami i konserwatystami została definitywnie przerwana. Szkoda tylko, że tak późno. Nie da się bowiem sprawnie rządzić, mając w jednym obozie ludzi o przeciwstawnych poglądach i podejściach do stylu sprawowania władzy. Premier został sam, a wkrótce będzie musiał odwołać samego siebie z urzędu MSWiA. I niech nie wciska ludziom kitu, że i tak będzie musiał samemu sobie dalej powierzyć sprawowanie tej funkcji. W KPD są jeszcze inne poza nim osoby - niech je wcieli do rządu, niech da Mat Maxowi ten resort. Wątpię, czy Wicekról Scholandii i Szef KSI był tak lekkomyślny i stronniczy przy kierowaniu służbami moderacyjnymi, jak Pan Premier. KPD może jeszcze zachować twarz i nie skompromitować się do reszty. Wystarczy, że Premier zejdzie z piedestału.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzyszu,

Jak wiemy z doświadczenia - KPA nie ma problemu z powoływaniem na funkcje w Rzadzie osób nieaktywnych. Przypomnę chociażby ostatniego augustiańskiego Premiera, czy nieobecnego przez całą kadencję ministra Auksencjusza. Podobnie było zresztą w przypadku właśnie odwołanego wiceministra z KPA. Niestety, powoływanie osób tylko po to, żeby sprawiali wrażenie nie jest moim zdaniem dobrym sposobem zarządzania państwa.

Tym niemniej - proszę mi wierzyć - sytuacja w której jestem jedynym członkiem Rządu nie jest dla mnie specjalnie komfortowa, choć jeszcze przed wyborem i w expose przewidywałem taką sytuację. Miałem nadzieję, że uda się jej uniknąć - niestety, tak się nie stało. Tym niemniej - jest prawdopodobne, ze w najbliższym czasie skład Rządu się poszerzy, przynajmniej o jedną osobę - rozmowy w tej sprawie trwają.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
Jak wiemy z doświadczenia - KPA nie ma problemu z powoływaniem na funkcje w Rzadzie osób nieaktywnych. Przypomnę chociażby ostatniego augustiańskiego Premiera, czy nieobecnego przez całą kadencję ministra Auksencjusza. Podobnie było zresztą w przypadku właśnie odwołanego wiceministra z KPA. Niestety, powoływanie osób tylko po to, żeby sprawiali wrażenie nie jest moim zdaniem dobrym sposobem zarządzania państwa.
Jest to klasyczne odwracanie kota ogonem i pokładanie wiary w to, że ludzie są tak głupi, jak Komunistyczna Partia Dreamlandu by chciała. Niestety śmiem w to poważnie wątpić. Nikt nikogo w Rządzie KPA nie powoływał na stanowisko wierząc i mając pewność, że ta osoba będzie nieaktywna. Premier Oskar, w odróżnieniu od tego, co Pan teraz twierdzi, nie był nieaktywny tak jak Pan to sobie wymyślił. A nawet gdy już był nieaktywny to został z urzędu przecież zdjęty. Tak więc powtórzę: nikt nie powołuje na urzędy wiedząc, że te osoby będą na 100% nieaktywne. Ani bowiem nikt prorokiem nie jest, ani idiotą.
PTR pisze:
Tym niemniej - proszę mi wierzyć - sytuacja w której jestem jedynym członkiem Rządu nie jest dla mnie specjalnie komfortowa, choć jeszcze przed wyborem i w expose przewidywałem taką sytuację. Miałem nadzieję, że uda się jej uniknąć - niestety, tak się nie stało. Tym niemniej - jest prawdopodobne, ze w najbliższym czasie skład Rządu się poszerzy, przynajmniej o jedną osobę - rozmowy w tej sprawie trwają.
Mam taką nadzieję.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Daniel von Witt pisze:
Jeśli ktoś zasłużył na odwołanie to właśnie oni - tymczasem odwołano tych, którzy nie zgadzali się na taki styl rządzenia, ale powiem, że dobrze się stało.
Poprosiłem o dymisję.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: Daniel von Witt »

W końcu! I tak Pan tam długo wytrzymał. To samo Pan Tomasz von Habsburg. Nie wiem kogo sobie teraz Premier dosztukuje, ale najlepiej kogoś kto patrzy w niego jak w święty obrazek (bez urazy dla nikogo, po prostu tak jest najlepiej).

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 99
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: OlaChojnacka »

Na mnie niech Towarzysz Premier nie liczy :P
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: RomanoPorfavor »

rhadmor pisze:Na mnie niech Towarzysz Premier nie liczy :P
Oh, well. Marzyła mi się taka ministerka. Co ja teraz z życiem zrobię? Chyba rzucę to wszystko i pójdę do liceum ogólnokształcącego.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
Posty: 205
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:10
NIM:
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: Erwin von Beckendorff »

PTR pisze:
rhadmor pisze:Chyba rzucę to wszystko i pójdę do liceum ogólnokształcącego.
Napewno by to Panu nie zaszkodziło :)
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 99
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: OlaChojnacka »

PTR pisze:Chyba rzucę to wszystko i pójdę do liceum ogólnokształcącego*.
Może tam nauczą Towarzysza, że są tacy ludzie, którzy pisząc coś na serio nie piszą tego na serio**

*tak naprawdę to chodziło o studia, afair, ale nie wymagajmy od p. Radzieckiego fotograficznej pamięci
**przykład z życia: pisałam koledze - w żartach - że chcę $PewnaGraKomputerowa - on to wziął na serio i mi kupił ;-; Do dziś mam wyrzuty sumienia.
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: Otton van der Berg »

A czego oczekujecie? Dopóki nie zmieni się sposób sprawowania władzy nie zmieni się nic w tej materii. Jakikolwiek Premier by nie był, ostatecznie pozostanie sam lub z jednym członkiem Rady Ministrów. Nie widzę tu winy w żadnym stopniu PTR, a nawet gdyby po raz kolejny to Daniel był premierem lub nawet Auksencjusz, byłoby podobnie. Powiedzmy sobie szczerze jedna partia czy to komunistyczna czy augustynów nie uciągnie rządu i nie obstawi wszystkich resortów osobami które będą na posterunku do końca kadencji.
Jedyna alternatywa by w pełni obsadzić wszystkie stanowiska, to obsadzenie je ludźmi bez podziału na partie i poglądy, którzy będą kierować Królestwem i wyznaczać sobie cele odpowiadając przed królem/królową.
Wtedy może da się zauważyć odczuwalny rozwój i zmiany w klimacie, zając się problemami które teraz są nie do przeskoczenia jak krzaczki w wiadomości email.

e punto
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 99
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: OlaChojnacka »

Otton van der Berg pisze:Jedyna alternatywa by w pełni obsadzić wszystkie stanowiska, to obsadzenie je ludźmi bez podziału na partie i poglądy, którzy będą kierować Królestwem i wyznaczać sobie cele odpowiadając przed królem/królową.

(powiększyłam, żeby do was trafiło - ma rację ten pan)
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: Daniel von Witt »

W obecnym ustroju Premier odpowiada przed wyborcami, a ministrowie przed Parlamentem. Król nie uczestniczy w powoływaniu tych osób na stanowiska, oni nie odpowiadają przed nim.

Natomiast kwestie poglądów zdecydowały o tym, że ten rząd się posypał przecież. Tworzyli go komuniści i konserwatyści. Skutek jest taki, że konserwatystów wycięto, bo nie popierali swojego Premiera, który najwidoczniej wcale nie uwzględniał w swych rachubach faktu, że tworzy rząd koalicyjny/ponadpartyjny i grał na siebie cały czas. To go skończyło. Koniowi pociągowemu połamano nogi.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: Otton van der Berg »

Daniel von Witt pisze:
... i grał na siebie cały czas.

(-) Daniel von Witt
O czy JE mówi jakie grał na siebie, to normalne utrzymanie rządu by po prostu trwał, a nie skończyło się to jak z kilkoma innym rządami w przeszłości. Wszystko Książe będzie oceniać przez pryzmat nie swojej działalności?
Nie zamierzam tu być stronniczy w jakąkolwiek stronę jednak ocenianie Rządu tylko dlatego że na jego czele stoi komunista jest co najmniej nietrafione, bo z czego budować skoro cegieł brak?
Wierze że Dreamland ma potencjał by z tych 30 aktywnych obywateli wyłonić naprawdę solidny Rząd z panem, PTR, i jeszcze kilkoma ambitnymi obywatelami.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: Daniel von Witt »

Nie zrozumiał mnie Pan. Stworzenie rządu ponadpartyjnego przez Pana Premiera skończyło się tym np., że w Parlamencie Królewskim ministrowie konserwatywni głosowali często PRZECIW ustawom rządu, który tworzyli, albo co najmniej łaskawie wstrzymywali się od głosu, aby nie doszło do przymusowego odwołania ministra Ipanienki. A dlaczego ludzie w rządzie tak głosowali? Ponieważ każdy ma swoje poglądy i nie zagłosuje niezgodnie z nimi. Najwidoczniej więc Pan Premier nie dbał o to, że jest szefem takiego ponadpartyjnego rządu i realizował tylko swoją wizję i swoje poglądy, sprzeczne z poglądami niektórych członków rządu. Owocem tego było głosowanie ministrów przeciw ustawom rządowym, a ostatecznie rozpad rządu.

Nie ma możliwości stworzenia rządu ponadpartyjnego we współczesnym Dreamlandzie, jeśli premier takiego rządu nie zmierza do kompromisów, tylko realizuje jedynie własną, świętą wizję "rozwoju" państwa. "Rozwoju", który kończy się recesją.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: Otton van der Berg »

Powołanie ipanienki na ministra było błędem, który pociągnął ten statek na niezdrowe wody. Nie tego oczekiwali Dreamlandczycy
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Głównie odszeszłem przez tą absurdalną moderacje.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: Daniel von Witt »

Otton van der Berg pisze:
Powołanie ipanienki na ministra było błędem, który pociągnął ten statek na niezdrowe wody. Nie tego oczekiwali Dreamlandczycy
Akurat Ipanienko stał w jednej linii z Premierem, więc z perspektywy szefa rządu na pewno nie był to błąd. Przypuszczam, że największe problemy pod względem niepokorności sprawiali Premierowi ministrowie konserwatywni, a nie Ipanienko.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Pozycja gabinetu

Post autor: Otton van der Berg »

No cóż Pozycja Gabinetu jest dziś nie za ciekawa, już Bielańczycy maja kilka wątków o naszym aktualnym stanie Rządu. Nie mówię tu że jeden post nie czyni wyroczni, ale o tym jak nas widzą w v-świecie.
Nie chcę już Ipanienki, niech nie wraca, chcę Dreamlandczyka na tronie i chce Dreamlandczyka na czele Rządu.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości