Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspólnym

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Alfred
Pierwszy Minister
Posty: 2418
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspólnym

Post autor: Alfred »

Dreamlandczycy!

Żyjemy wszyscy w wyobrażonej rzeczywistości, tworzonej i podtrzymywanej naszym zbiorowym wysiłkiem. Jej materią są słowa, które przekazujemy sobie za pośrednictwem wspólnej przestrzeni porozumiewania się. Trzeba przy tym pamiętać, że nie jest ona tylko prostym nośnikiem naszych wypowiedzi. Każda z nich wywiera wpływ na swoisty genius loci przestrzeni publicznej, a ów z kolei kształtuje sposób naszej komunikacji na przyszłość.

Potrzeba, abyśmy dostrzegli, że przestrzeń ta jest publiczną nie tylko w znaczeniu — ogólnodostępną, ale także — a raczej przede wszystkim — stanowiącą nasze dobro wspólnotowe. Dobro fundamentalne dla funkcjonowania naszej społeczności, a więc niezwykle cenne. Dbałość o jej stan jest szczególnym obowiązkiem każdego obywatela dreamlandzkiego.

Obowiązkiem nazbyt często zaniedbywanym, niestety. Mamy do czynienia z prowadzeniem dyskusji w taki sposób, który nie służy w istocie komunikacji, ale zademonstrowaniu swojej pogardy wobec drugiego człowieka albo wyższości nad nim. Mamy do czynienia także z celowym zakłócaniem dyskusji prowadzonej przez innych, czego cel pozostaje dla mnie niejasny. Wreszcie mamy do czynienia z traktowaniem trollingu jako swego rodzaju egzotyki, urozmaicenia.

W takich warunkach przestrzeń publiczna z płaszczyny porozumiewania się wyradza się w miejsce pełne wrzasku i wściekłości, w którym zamiast współdziałać na rzecz wspólnego dobra, choćby poprzez spór co do tego, czym ono jest i jakimi środkami należy zmierzać do jego powiększenia, podejmujemy wsobną, destruktywną aktywność, sprowadzającą się do egoistycznego realizowania impulsów ciemniejszej strony własnej osobowości.

Nie mam wątpliwości, że współcześnie doświadczamy w Królestwie tego zjawiska. Oceniając je jednoznacznie negatywnie, mamy wszyscy moralny obowiązek przeciwdziałania jemu. Nic nie zastąpi powszechnej, zdecydowanej woli podniesienia standardów komunikacji, nie upatrującej w stanie obecnym usprawiedliwienia dla dalszego istnienia patologii, ale słusznie uznającej go za głęboko szkodliwy dla państwa.

Występowanie nieprawidłowości w życiu społecznym jest nieuniknione. Ludzie nie są doskonałymi istotami, są jednak w stanie dążyć do ideałów. Rzecz w tym, że ideał ten musi być na nowo afirmowany za każdym razem, gdy następuje odstępstwo od pożądanych standardów. Przestrzeń publiczna, w dreamlandzkich realiach sprowadzająca się w zasadzie do forum dyskusyjnego, potrzebuje po prostu moderacji.

W dziedzinie fizyki jądrowej moderacja oznacza spowalnianie swobodnych neutronów, co czyni się w tym celu, aby mogły one wchodzić w kontakt z jądrami atomowymi i wywoływać reakcje ich rozszczepienia, co z kolei powoduje wydzielanie się energii. Nauki przyrodnicze dostarczają nam tutaj zaskakująco zgrabnej metafory właściwe określonych zadań moderacji forum. Otóż gdy użytkownik przestrzeni publicznej daje się ponieść niewłaściwym impulsom, ona powinna go powściągnąć i przywrócić do produktywnej dyskusji, z której może wyniknąć jakiś społeczny pożytek.

Właściwie prowadzona moderacja musi mieć charakter prospektywny, orientować się na odzyskanie użytkownika dla właściwych praktyk korzystania z forum, nie zaś na ukaranie popełnionych przez niego naruszeń. Punitywne środki moderacyjnego oddziaływania ustępować powinny tym mniej inwazyjnym, o naturze raczej wpływu niż przymusu. Przede wszystkim jednak nie można prowadzić moderacji wycinkowej czy epizodycznej. Nie służy to podtrzymaniu społecznego ładu, a tylko może budzić frustrację wywołaną arbitralnością władzy.

Wszyscy korzystacie z przestrzeni publicznej. Niektórzy z Was ją moderują. Inni postulują lub opracowują zmiany przepisów o państwowym forum dyskusyjnym. Każdego z Was proszę o zastanowienie nad powyższymi słowami.
M. A. Schlesinger-Asketil
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
Pierwszy Minister, Minister Propagandy
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Marcel von Chacha »

Już się zastanowiłem.

Wnoszę o odwołanie zwyrola na premierowskim siedzisku z pełnienia funkcji moderatora. Nie potrafi czytać ludzi, a zabiera się za moderację wszystkiego, co mu nie podpasuje. Zabierając się do oceny języka trzeba mieć niebywałe wyczucie sytuacji, a towarzysz Radziecki popełnił śmiertelne faux pax. Zresztą, przyklaskują temu towarzysz Ingawaar wraz z towarzyszem Ipanienko, więc nie dość, że towarzysz Ingawaar uniknął odpowiedzialności karnej za usunięcie konta Adamusa Flisa, to jeszcze towarzysz Ipanienko, bliski kompan towarzysza Radzieckiego, brnie w metody Radzieckiego jak oszalały nawołując do nich.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Mimo, że przyzwyczaiłem się już do tego, że często z zajętej przez Jego Królewską Wysokość mównicy słychać różne antyludzkie wypowiedzi, wciąż przecieram oczy ze zdumienia, do jakich słów wygłoszenia jest zdolny człowiek. Zacznę od tego, że ta proklamacja to typowa mowa-trawa, którą karmieni są mieszkańcy Królestwa, aby od nadmiaru jedzonej trawy zapomnieli, jak smakuje prawdziwe jedzenie, co już teraz się dzieje zarówno w świecie mikronacyjnym, jak i realnym.

Taka mowa-trawa często charakteryzuje się tym, że nie ma w niej nic kontrowersyjnego ani oburzającego śmiertelników, bowiem temu jedynie służy, aby głód pozornie zaspokoić, a nie go wzmagać. Co mnie zatem zaskakuje tutaj, to fakt, że w tak niekonkretnej i omijającej szerokim łukiem sedno problemu przemowie znalazło się miejsce dla takich fragmentów, jak te zrównujące jednostkę ludzką z cegłą w murze odgradzającym więzienie od reszty świata, albo, teraz cytuję, nikłych neutronów, którym trzeba zmieniać kierunek i szybkość biegu, aby wypełniały czyjeś wyobrażenie świata idealnego, aby stały się "użyteczną częścią" organizmu, jakim jest Dreamland, aby przyczyniały się do budowania totalitarnej utopii, jaką z dnia na dzień staje się Królestwo. Tym bardziej mnie to zaskakuje (oczywiście negatywnie) biorąc pod uwagę fakt, iż jestem pierwszym Dreamlandczykiem, który na to w ogóle zwraca uwagę. Czyżby ludzie byli już tak zroślinnieni, że nie dostrzegają kryjących się w takich przemowach ważnych faktów?

Ba, nie są to jedynie nieistotne fragmenty w proklamacji, lecz jej najważniejsze przesłanie — przesłanie o tym, że należy dążyć do zredukowania jednostki do roli przydatnego dla czyjejś wizji przedmiotu. Czy jest to spowodowane tym, że takie myśli są jedynymi myślami, jakie pojawiają się w głowie piszącego, którego najwyraźniej najważniejszym celem życiowym jest dążenie do totalitaryzmu? Czy może omijanie sedna sprawy w jak największej odległości, a podążanie w kierunku zmodyfikowanej eufemistycznie wersji propagandy Goebbelsa, ma na celu zaprogramowanie umysłów odbiorców, którzy po przeczytaniu nawet nie orientują się już, czego właściwie na początku tekst miał dotyczyć?
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13215
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Daniel von Witt »

Casimir van Oranje-Nassau pisze:
Czyżby ludzie byli już tak zroślinnieni, że nie dostrzegają kryjących się w takich przemowach ważnych faktów?
Fakty, które ja widzę w tekście proklamacji, a szerzej można je dostrzec na forum i w naszej (dzięki naszej) historii, są następujące:
  • Dreamland nie jest bantustanem w stylu jakiejś Ałustrii, by na stałe stać się poligonem dla trollów, gdyż to doprowadzi do jego zniszczenia;
  • Wszyscy powinniśmy mieć na względzie, że nasze wypowiedzi się utrwalają i świadczą o nas samych i całym państwie - toksyczne objawy aktywności zostaną tu na lata;
  • Lepiej wybierać doskonalenie się w cnotach niż w podłościach;
  • Słowo staje się bronią, którą ranimy innych, a nie bronią, którą o coś (ideały) walczymy;
  • Istnieje potrzeba moderowania sposobu komunikowania się w sytuacji, gdy instynkt samozachowawczy zawodzi i zawczasu sami się nie moderujemy;
  • W związku z zapowiadanymi pracami nad zmianą przepisów prawa w tym względzie Regent prosi o dużo namysłu.
A ja nie uważam się za roślinę.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Proszę się dobrze zastanowić, czy oby na pewno w proklamacji zawarte jest wyłącznie to, co Ekscelencja wymienił. Nie chodzi mi o kulturę wypowiedzi czy podnoszenie standardów. Chodzi mi o chęć redukowania jednostki do roli nie samodzielnego podmiotu, a przedmiotu, do roli cegły w murze ogradzającym więzienie od reszty świata, do roli trybiku w czyimś wyobrażeniu funkcjonowania maszyny, narzucanym innym ludziom, do roli neutronu, któremu trzeba zmieniać szybkość i kierunek biegu poprzez tzw. moderację, aby wpisywał się w czyjąś totalitarną wizję. Czy Ekscelencja tego nie widzi?
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13215
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Daniel von Witt »

Widzę i podzielam Pańskie zdanie o tym, że proklamacja jest niekonkretna i nie wiadomo dokładnie, jak moderację chciałby urządzić Regent. Albo i wiadomo, bo przecież Regent jest autorem obecnej ustawy o forum i zmian do niej (ewaporacja, którą Pan już krytykował). Natomiast może proklamacja ma być niekonkretna? Może sami mamy o tym pomyśleć, jak poprawić życie społeczne? Myślę, że mimo wszystko jej główny sens polega na uczulaniu nas na miękkich sposobach wpływu na wzajemne relacje i komunikację - na to, byśmy sami siebie pilnowali w tym co i jak mówimy, zanim w ogóle to powiemy.

(-) Daniel von Witt
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Marcel von Chacha »

Dreamland nie jest bantustanem w stylu jakiejś Ałustrii, by na stałe stać się poligonem dla trollów, gdyż to doprowadzi do jego zniszczenia;
Kolejny raz nadużywa Pan terminu trolling i tworzy wokół niego toksyczną otoczkę
Wszyscy powinniśmy mieć na względzie, że nasze wypowiedzi się utrwalają i świadczą o nas samych i całym państwie - toksyczne objawy aktywności zostaną tu na lata;
Uważanie swoich wypowiedzi za świętość czy też wzór do naśladowania nie świadczy o Państwu dobrze, a jak nie umieją Państwo walczyć z pewnego rodzaju wstydem bądź lękiem opartym na tym, co ludzie powiedzą, to chyba mamy do czynienia ze snobizmem, czyli postawą Gerwazego.
Lepiej wybierać doskonalenie się w cnotach niż w podłościach;
To jest Pańska opinia i inni mogą mieć inne plany względem siebie i nic Panu do tego, a każda próba wtaczania kogokolwiek na tory, którymi nie chce tak naprawdę podążać jest zwyczajnym zwyrodnieniem psychicznym dokonywanym na jednostce.
Słowo staje się bronią, którą ranimy innych, a nie bronią, którą o coś (ideały) walczymy;
Jeżeli dana jednostka jest snobistyczna czy wręcz zakompleksiona, a nawet narcystyczna, to wówczas jednostka wydziela z siebie poczucie zranienia, zakłopotania i będzie dążyła do zamknięcia się w sobie albo do zamknięcia tych, co ranią, znieważają czy też ośmieszają. Ogólnie syndrom żydowski - albo mówić tylko dobrze albo w ogóle.
Istnieje potrzeba moderowania sposobu komunikowania się w sytuacji, gdy instynkt samozachowawczy zawodzi i zawczasu sami się nie moderujemy;
Doprawdy? Gorzej jak funkcje moderatorskie dajecie osobom, które myślą, że są dorosłe i na własnym utrzymaniu, a de facto są na utrzymaniu rodziców i żerują na każdej ich złotówce wypracowanej. O tych, którzy żyją na kredytach czy też dotacjach z Unii Europejskiej w mikronacjach, to ja nie będę się w ogóle wypowiadał, którzy też się zaliczają do pasożytów. O takich niewolnikach w korporacjach pozamykanych to już w ogóle nie ma co mówić, a też takie obiekty w mikronacjach są...
W związku z zapowiadanymi pracami nad zmianą przepisów prawa w tym względzie Regent prosi o dużo namysłu.
Myśli zabijają. Słowa zabijają. Działania zabijają. Niektórym proponuję ułożenie się w glebie równo i poczekać aż ktoś ich przypadkiem zakopie żywcem. Normalnie istne zombie łażące po ulicach...
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Chamberlain »

W ten sposób nie da się dyskutować. Tego się nawet czytać nie da. Proszę o objęcie trolla nadzorem. Do tej pory nadzór był rozdawany na lewo i prawo pod najbardziej absurdalnymi pretekstem. Teraz mamy ewidentnie naruszenie wszystkich możliwych zasad. I zero reakcji.

Pierwszy przykład z brzegu. Czego tu brakuje, by moderator był usatysfakcjonowany? Wątku homoseksualnego?
Marcel von Chaha pisze:Nie wkurwiaj mnie zgrubiały frajerze, bo jeszcze trochę i twe nieleczone zakłopotania umysłowe rozwiążę w sposób bardzo brutalny dla Ciebie i Twojej rodziny. Rozumiemy się, bezmyślna kurwo czerwona?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Marcel von Chacha »

A ta wypowiedź, którą Pan zacytował w jakikolwiek sposób Pana dotknęła? Nie udawaj Pan rozbeczanego bachora, który wzywa zawsze przedszkolankę, bo ktoś mu rzekomo zabrał zabawkę... Jesteś bardzo niedojrzały w tym zakresie, panie Chamberlain.

Poza tym, czasem mężczyzna musi drugiemu mężczyźnie, choć w przypadku Radzieckiego to kwestia wątpliwa, powiedzieć coś dosadnie i nie bierz sobie, panie Chamberlain, nic do siebie i nie próbuj ubierać tego w zarzut, bo jesteś żałosny!
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 93
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: OlaChojnacka »

Marcel von Chacha pisze:Kolejny raz nadużywa Pan terminu trolling i tworzy wokół niego toksyczną otoczkę
Spójrzmy faktom prosto w twarz: trolling jest rzeczą negatywną. I kropka.
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka
Prezydentka Republiki Baridas
Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Królowa Voxlandu, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Baronessa w Sarmacji, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Marcel von Chacha »

Nie próbujcie względem mnie argumentacji przymiotnikowej, bo to Wam nie wyjdzie. Przymiotnik negatywny ma 3 i więcej znaczeń i nie próbujcie podpinać znaczenia "negatywny" pod prawo dające możliwość ewaporowania, eliminowania czy też eksterminowania kogoś, bo Wy uważacie coś za negatywne. Już to mówiłem, że nie interesuje mnie Wasze nowotworowe rozumowanie. Chcecie się bawić w rozprzestrzeniającego się raka, to się bawcie, ale TYLKO w swoim gronie i zaznaczcie to na afiszach reklamowych tej i innych mikronacji, że oczekujecie ludzi, którzy przestrzegają to i tamto, a założę się, że Was wyśmieją i uznają Was za sektę. :)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13215
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze:
W ten sposób nie da się dyskutować. Tego się nawet czytać nie da. Proszę o objęcie trolla nadzorem. Do tej pory nadzór był rozdawany na lewo i prawo pod najbardziej absurdalnymi pretekstem. Teraz mamy ewidentnie naruszenie wszystkich możliwych zasad. I zero reakcji.

Pierwszy przykład z brzegu. Czego tu brakuje, by moderator był usatysfakcjonowany? Wątku homoseksualnego?
Marcel von Chaha pisze:
Nie wkurwiaj mnie zgrubiały frajerze, bo jeszcze trochę i twe nieleczone zakłopotania umysłowe rozwiążę w sposób bardzo brutalny dla Ciebie i Twojej rodziny. Rozumiemy się, bezmyślna kurwo czerwona?
Problem jest taki, że Pan Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji całkowicie zmonopolizował moderację forum, zarówno pod względem treści nadających się do moderowania, jak również gdy mowa o personelu. Moderatorami głównymi są dziś tylko MSWiA i Karolina Aleksandra. Ten przypadek też dobrze wpisuje się w przedmiot królewskiej proklamacji - władza zawodzi: moderuje to, czego nie powinno się moderować, a nie ma jej, gdy powinna interweniować. Czarna komedia.

(-) Daniel von Witt
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Marcel von Chacha »

A jak można ukarać tego cwela Radzieckiego, co? Obywatel Aluś de la Ciprofloksja sam się ukarał w postaci nieprzebywania tutaj i to ma być v-życie w państwie komuchów i faszystów, że co złego to nie MY, tylko TY? Ingerujecie w sposób tak bezczelny w indywidualność jednostek, że to się w głowie nie mieści i jeszcze chodzicie dumni jak pawie, że macie coś takiego jak "nadzór" czy "ewaporacja" w mocy! To są mechanizmy typowo totalitarne i Was to bawi, więc ja śmiało nazywam ekipę zakochaną w tych swoich mechanizmach administratorskich zwyrodnialcami.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Marszałek Dworu
Posty: 1589
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Torkan Ingawaar »

Moderatorami głównymi są dziś tylko MSWiA i Karolina Aleksandra.
Co jak co, ale faktycznie wypadałoby powołać w skład moderacji kogoś z przeciwnej strony sceny politycznej, bo co by nie mówić, ale za rządów KPA stanowisko moderatora jako członek KPD piastowałem.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2018, 16:12 przez Torkan Ingawaar, łącznie zmieniany 1 raz.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 93
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: OlaChojnacka »

Torkan Ingawaar pisze:Co jak co, ale faktycznie wypadałoby powołać w skład moderacji kogoś z przeciwnej strony sceny politycznej, bo - co trzeba przyznać - za rządów KPA stanowisko moderatora jako członek KPD piastowałem.
Gdyby nie to, że nie mam obywatelstwa, to ja bardzo chętnie :D
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka
Prezydentka Republiki Baridas
Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Królowa Voxlandu, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Baronessa w Sarmacji, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Marcel von Chacha »

Kurwa...zdecydujcie się - albo moderacja albo wymiar sprawiedliwości z postępowaniem dowodowym... Bo lecicie w moderację, ale żeby pójść normalnie do sądu ze swoimi problemami, to macie problem, bo nawet Sąd ma problem jak interpretować przepisy prawa, które obecnie macie, a jak jeszcze chcecie oskarżać imiona i nazwiska występujące w świecie realnym w świecie mikronacji, to już w ogóle się ciśnie na klawiaturę - czy ich do reszty pojebało??

Ogólnie, macie problemy z obchodzeniem się w sposób ludzki z człowiekiem i albo się tego nauczycie albo będziecie uchodzić za kraj komunistyczno-faszystowski. :)
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Marszałek Dworu
Posty: 1589
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Torkan Ingawaar »

Gdyby nie to, że nie mam obywatelstwa, to ja bardzo chętnie :D
Swoją drogą, można je nabyć automatycznie jednym kliknięciem. ;)
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Marcel von Chacha »

Tak jest...oprócz Radzieckiego, innych Wandejczyków czy tam Wandejki obstawcie w tej swojej moderacji. :)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13215
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: Daniel von Witt »

W Pańskich oczach możemy być nawet kosmitami. Nie istnieje inny człowiek taki jak Pan, który nie chce być mikronautą, choć w nich ciągle przebywa, aby je innym obrzydzać, bo ma jakiś problem z głową.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 93
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Przestrzeń publiczna dobrem wspó

Post autor: OlaChojnacka »

Torkan Ingawaar pisze:Swoją drogą, można je nabyć automatycznie jednym kliknięciem. ;)
Co, jak gdzie? I czy jest kolizja z wandejskim?
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka
Prezydentka Republiki Baridas
Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Królowa Voxlandu, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Baronessa w Sarmacji, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości