PK — Regencja

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

PK — Regencja

Post autor: Karolina Aleksandra »

Dreamlandczycy!

Real przytłoczył mnie bardziej niż sądziłam, spisując plany i priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał. Ze wszystkiego się wytłumaczę i wyspowiadam — postaram się w ten weekend — jednak tymczasem byłam zmuszona poprosić o pomoc. Prawdą jest to, że es regnet w narzeczu zza Odry oznacza, że pada — nie oznacza jednak padnięcia, wbrew ponurym podszeptom. Jestem pełna idei i pomysłów na najbliższy kwartał, niemniej jednak potrzebuję — tymczasowo — drobnej pomocy.

Dlatego też poprosiłam JKW Alfreda o pełnienie urzędu Regenta do dnia 9 marca. To optymalny termin, który pozwoli mi na rozwikłanie realnych spraw i dopracowanie moich dreamlandzkich pomysłów, a także spokojne odpowiedzenie na wszystkie pytania, wątpliwości i wejście w polemikę z Wami w wątkach bez znużenia ogarnianiem bieżączki. JKW Alfred dostanie dostęp do tajnych działów Dreamlandu, zajmie się legislacją w Parlamencie i będzie rozpatrywał na bieżąco sprawy związane z obywatelstwami oraz uprawnieniami moderatorskimi forum, wyda nowe prawa dla Domeny Królewskiej — a także parę innych spraw.

Przepraszam, że dzieje się to w taki sposób — i proszę o zaufanie. Nie znikam. Po prostu skupię się na innych obszarach.

Gwoli ścisłości, przypominam, że regencja JKW Alfreda obowiązuje tylko w Królestwie Dreamlandu.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: PK — Regencja

Post autor: Aleksander »

Zrobić JKW Alfreda regentem to jak powierzyć pedofilowi żłobek.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: PK — Regencja

Post autor: Chamberlain »

الوـس pisze:Zrobić JKW Alfreda regentem to jak powierzyć pedofilowi żłobek.
Najbardziej przewrotna krytyka Karoliny Aleksandry, jaką ostatnio czytałem, ale dobre i to.

JKW Alfredowi gratuluję natomiast powrotu do Pałacu Królewskiego. Wreszcie ruch we właściwym kierunku.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: PK — Regencja

Post autor: Alfred »

Dziękuję Jej Królewskiej Mości za zaufanie.

Regencja jest krótkoterminowa i ma w istocie charakter królewskiego urlopu. Mam nadzieję, że po trzech tygodniach Królowa powróci do nas z odbudowanymi zapasami energii i zapału; zasiadanie na tronie potrafi skutecznie je uszczuplić. W tej sytuacji za swoje zadanie uważam pilnować steru państwa. Nie chciałbym jednak, aby czas regencji upłynął bezowocnie. Nie będzie istotnych zwrotów w polityce tronu, ale jak najbardziej należy oczekiwać solidnej aktywności w pałacu Ekhorn.

Nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie wokół tronu narosły pewne napięcia. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się je skutecznie rozładować, a Jej Królewska Mość będzie mogła powrócić do aktywności nie tylko wypoczęta, ale i nieobciążona bagażem niezałatwionych spraw. Proszę wszystkich o trochę cierpliwości. Faktyczne przejęcie władzy królewskiej z natury rzeczy nie odbywa się błyskawicznie.

Na obecną chwilę łączę urzędy Regenta i Prezesa Sądu Królestwa. Nie uważam tego za stosowne, toteż w następnych dniach podejmę działania, które pozwolą mi chwilowo oddelegować swoje kompetencje w ramach sądu.

Wszystkim obywatelom służę w razie potrzeby radą i wsparciem. Proszę także o wsparcie i zaufanie z Waszej strony. Liczę, że dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu dla Królestwa to będą dobre trzy tygodnie.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: PK — Regencja

Post autor: Andrzej »

الوـس pisze:Zrobić JKW Alfreda regentem to jak powierzyć pedofilowi żłobek.
^ this
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Re: PK — Regencja

Post autor: Alatriste »

A może powinniśmy mieć dwóch króli jednocześnie? Wtedy nie trzeba by było regencji i nawet jakby jeden z władców miał spadek aktywności to drugi by nadrabiał.
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: PK — Regencja

Post autor: Marcel von Chacha »

Osobiście jestem za tym, żeby Alfred v-poślubił JKM Karolinę i adoptowali panicza Daniela von Witta. Wcześniej wspomniany wydaje się przeżywać ogromną stratę po swym ukochanym królu Edwardzie dwa, bo jeden już był.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: PK — Regencja

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Brzmi jak model spartański i nie uznaję z zasady ;) Król jest jeden. Dwóch w mojej opinii robiłoby więcej problemu, niż pożytku.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: PK — Regencja

Post autor: Torkan Ingawaar »

Idea diarchicznego systemu rządów nie jest w mikroświecie niczym nowym. Monarchią z dwoma monarchami był - pomijając narrację komunistyczną - Mandragorat Wandystanu od chwili powstania aż do roku 2009, gdy pierwszym podwójnym mandragorem został Arkadij Magov.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: PK — Regencja

Post autor: Marcel von Chacha »

Torkan Ingawaar pisze:
Idea diarchicznego systemu rządów nie jest w mikroświecie niczym nowym. Monarchią z dwoma monarchami był - pomijając narrację komunistyczną - Mandragorat Wandystanu od chwili powstania aż do roku 2009, gdy pierwszym podwójnym mandragorem został Arkadij Magov.
To, że komuniści cierpią na rozdwojenie czy też mnogość jaźni, to już zdążyłem się przyzwyczaić, a że tak zapytam przewrotnie. Dlaczego by nie utworzyć systemu trój- czy czteroarchicznego władzy? Dlaczego politykiery pokroju towarzysza Radzieckiego i Ingawaara nie powiedzą wprost, że dążą do systemu, że wszyscy są równie ważni, ale organ kontrolujący najważniejszy...
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: PK — Regencja

Post autor: Aleksander »

Zróbmy króla przejściowego. Co miesiąc losujemy nowego monarchę.
(-) Alexander, r.s.
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: PK — Regencja

Post autor: Marcel von Chacha »

Gorzej jakby Polynę z Wandystanu wylosowano na miesiąc. Po miesiącu nie było by ani forum ani strony głównej... :D
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: PK — Regencja

Post autor: Konrad Samanti »

Witamy WKW ponownie, choć tylko tymczasowo, na Tronie :).
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: PK — Regencja

Post autor: Daniel von Witt »

Lada dzień i regencja dobiegnie końca, a poza jedną proklamacją i utworzeniem dwóch rad to jej charakter jest niemalże identyczny z panowaniem Królowej poza tym, że Regent nie marnuje czasu na głupotki. Nie widać go jednak tak samo, jak Królowej.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: PK — Regencja

Post autor: Otton van der Berg »

Najwyraźniej nie widzimy wszystkiego i może Regent udziela się w działach tajnych?

Wysłane z mojej cegły przy użyciu Tapatalka
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: PK — Regencja

Post autor: Alfred »

Nie jestem zwolennikiem wszędobylstwa monarchy, który miałby nieustannie towarzyszyć swoim poddanym. Dostosowuję swoją publiczną aktywność do potrzeb. Przy tym w najbliższych dniach będzie jej nieco więcej; niektóre projekty dojrzeją do ujawnienia. Jak mawiają mężowie stanu: szczegóły wkrótce.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości