Nowa strona Rządu JKM

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Kryspin van Buuren

Nowa strona Rządu JKM

Post autor: Kryspin van Buuren »

Wasza Królewska Mość,
Wasze Królewskie Wysokości,
Szanowni Państwo!


Po ponad siedmiu miesiącach działania odsłony strony Rządu Królestwa autorstwa arcyksięcia Ghardina, rusza całkiem nowy serwis Rządu mojego autorstwa.
Nie chcąc przedłużać, zapraszam pod adres: http://rzad.dreamland.net.pl

Nowa strona to całkiem coś innego co było do tej pory. Pałac Rady który jest siedzibą Rządu Królewskiego, doczekał się własnego logotypu.
Strona zawiera wiele działów i poddziałów, dlatego zachęcam do klikania niemalże we wszystko.

"Stara" strona znajduje się pod adresem http://rzad.dreamland.net.pl/archiwum/

Zapraszam! :-)
Edward I Artur

Re: Nowa strona Rządu JKM

Post autor: Edward I Artur »

Jako członek tego Rządu nie powinienem może komplementować z obawy przed posądzeniem o klakierstwo - ale strona jest naprawdę świetna. Szczególnie przypadł mi do gustu dział dotyczący Pałacu Rady. Do tej pory w Ekorre brakowało opisu i wnętrz tego Pałacu. Polecam też wirtualną wycieczkę po budynku.

Zwrócę też uwagę, że warto zajrzeć do działu "Trochę historii". Polecam to w szczególności byłym szefom rządu, którym łezka może się w oku zakręcić, gdy zobaczą składy swoich byłych gabinetów :)

--
(-) E.A. Krieg, RS.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Nowa strona Rządu JKM

Post autor: Edward II »

Widziałem, zwiedziłem, kliknąłem w co tylko było możliwe. Gratuluję końcowego efektu, gołym okiem widać, że przy samym gromadzeniu informacji było sporo pracy. Jest to niewątpliwie jedna z ładniejszych witryn internetowych składających się na dreamlandzkie uniwersum.

Mam pewne drobne zastrzeżenia dotyczące owej części historycznej. W dziale poświęconym Pałacowi Rady jest mowa o Pavle Svobodzie jako o "pierwszym Premierze Królestwa" (2002). Owszem, większość materiałów dotyczących gabinetu, również te pochodzące z wcześniejszych witryn rządowych, ograniczały się do wskazania wspomnianego Pavla Svobody jako tego, który otworzył poczet dreamlandzkich premierów. Chodzi oczywiście o pierwszy Rząd Królewski, funkcjonujący już w zmodyfikowanych realiach ustrojowych (Konstytucja z dnia 1 lipca 2002 r.). Tymczasem historia KD jest jednak dłuższa i wcześniej również mieliśmy rządy (Rząd Federalny, Rząd Dreamlandu). Bezpośrednio przed Svobodą mieliśmy m.in. gabinety Bartłomieja Jasińskiego, Marcina Kamoli, earla Piotra i arcyksięcia Nimitza. Wydaje mi się, że z perspektywy uczestników tamtych wydarzeń zachowana była ciągłość - ja osobiście nie miałem wrażenia jakiegoś dramatycznego przeskoku czy nowej jakości wraz ze sformowaniem gabientu Svobody, tym bardziej, że jego członkowie wywodzili się bezpośrednio właśnie z rządu Jasińskiego. Zmiana miała charakter czysto symboliczny i ograniczyła się do obowiązującej nomenklatury ("królewski" w miejsce "federalnego").
Edward II, r.s.
Kryspin van Buuren

Re: Nowa strona Rządu JKM

Post autor: Kryspin van Buuren »

Dziękuję za ciepłe słowa, starałem się jak mogłem.
Jacques de Brolle pisze:Mam pewne drobne zastrzeżenia dotyczące owej części historycznej.
Rozszerzyłem "część historyczną" na stronie, mam nadzieję, że teraz wszystko będzie jak należy. Oczywiście ew. uwagi uwzględnię.
Niemniej dziękuję. ;)
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Nowa strona Rządu JKM

Post autor: APRS »

Również przyłączę się do pochwał. Widać sporą pracę, a przy tym tą decydującą dawkę talentu, która sprawa iż całość jest bardzo miła dla oka.

Pomysł z logo Pałacu Rady świetny. Nie wiem tylko dlaczego nie jest to fragment budynku (nie mogę dojść, który to fragment bryły miałby to być) - ale to już szczegół ;)

W każdym razie jeżeli efekty działalności Rządu w pozostałych dziedzinach będą porównywalne do nowego serwisu rządowego, to będziemy mieć do czynienia z jednym z lepiej zasłużonych dla Królestwa Gabinetów - czego z całego serca życzę, jako że oznaczać to będzie dobry czas dla Królestwa, a więc dla nas wszystkich.
Awatar użytkownika
Paweł Erwin
Posty: 73
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:36
Numer GG: 1883539
NIM: 338711
Lokalizacja: Koppenberg, Marchia Dhatar
Kontakt:

Re: Nowa strona Rządu JKM

Post autor: Paweł Erwin »

Właśnie przeczesuję zakładkę historyczną i mam jedną uwagę do autora składów rządu: Paweł von Kopp-Ostrowski, a nie von Koop :)
/-/ Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi
Bartosz Lenczowski
Posty: 122
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:24
Numer GG: 2489317
NIM:
Lokalizacja: Vuolatar
Kontakt:

Re: Nowa strona Rządu JKM

Post autor: Bartosz Lenczowski »

Jestem pod ogromnym wrażeniem i gratuluje autorom za cierpliwość w zbieraniu danych :)
(-) Bartosz Lenczowski

Obrazek
Kryspin van Buuren

Re: Nowa strona Rządu JKM

Post autor: Kryspin van Buuren »

Paweł Erwin pisze:Właśnie przeczesuję zakładkę historyczną i mam jedną uwagę do autora składów rządu: Paweł von Kopp-Ostrowski, a nie von Koop :)
Poprawione.

Ewentualne zauważone literówki (choć myślę, że już jest w porządku) proszę zgłaszać, chętnie poprawię.
Dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości