Wydział Teorii Nowego Świata otwarty!

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Edward I Artur

Wydział Teorii Nowego Świata otwarty!

Post autor: Edward I Artur »

"Państwa wirtualne w takim kształcie, w jakim funkcjonują w polskiej Sieci (Sieci
polskojęzycznej), są fenomenem niezwykłym i wymykającym się jasnej definicji. Czy są
grą, szczególnym rodzajem portalu społecznościowego, "symulacją państwa"? Wydaje
się, że żadnym z powyższych. To jednak coś więcej."

Jest mi bardzo miło poinformować, że odbyło się dzisiaj otwarcie Wydziału Teorii Nowego Świata w Alhambrze, nowej jednostki dydaktycznej UKD. Za zbudowanie strony WTNŚ gratulacje należą się nieocenionemu Księciu Stedowi Asketilowi! :)

Zapraszam do serwisu Wydziału:

http://dreamland.net.pl/furlandia/serwis/wydzial/

Otwarcie oznacza również, że ruszyła rekrutacja na studia:

http://ukd.dreamland.net.pl/wyklady/zapis.php

Zapraszamy wszystkich chętnych!

--

(-) E.A. Krieg, RS.
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wydział Teorii Nowego Świata otwarty!

Post autor: APRS »

Serdecznie gratuluję otwarcia nowego Wydziału. Niestety nie mogłem przybyć na uroczystość jego inauguracji, ale jestem pod wielkim wrażeniem tego, co zostało uczynione. Serdecznie gratuluję władzom Furlandii i Alhambry, które - jak widać na stronach Wydziału - zapewniły pracownikom naukowym i studentom odpowiednie warunki techniczne do realizacji celów naukowych. Patrząc zaś na kadrę Wydziału, jestem przekonany, że będzie to jedna z ciekawszych placówek naukowych nie tylko w naszym Królestwie.
khand
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2010, 12:38
Numer GG: 2647700
NIM:
Kontakt:

Re: Wydział Teorii Nowego Świata otwarty!

Post autor: khand »

Jedna z ciekawszych inicjatyw w mikroświecie ostatnich miesięcy (a jakie wykonanie! - lepsze niż niejedna uczelnia świata realnego). Duże brawa!

Ciekawa jest na przykład (nie pierwsza już) próba zdefiniowania mikronacji. Polecam lekturę wykładu. Na problem patrzyłem zawsze od strony praktycznej i jeszcze ciekawszy wydałby mi się wykład nie tyle o definicji mikronacji, co o granicach odróżniających grę od mikronacji (słynna "doktryna micronation" forsowana przed Leblandię; dyskusje co do systemu gospodarczego w Sarmacji - ostatnio czy na temat kandelabryzmu w Wandystanie*).

Czekam na dalsze publikacje i gratuluję pomysłu.
Piotr II Grzegorz
były Książę Sarmacji, były Mandragor Wandystanu
Edward I Artur

Re: Wydział Teorii Nowego Świata otwarty!

Post autor: Edward I Artur »

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,

Dziękuję serdecznie za te bardzo miłe słowa. O ile się orientuję - a chyba mam dostateczną orientację - Wydział jest jednostką nowatorską w zakresie swoich badań. Tym bardziej zależy mi, by trzymał wysoki poziom i by spełniał swą rolę należycie. Ze swojej strony obiecuję dołożyć wszelkich starań, by tak się stało.
Do studiowania na WTNŚ zapraszam zresztą obywateli wszystkich państw, także Sarmatów. W pewnym sensie wykłady mają charakter, powiedzmy, "dreamlandocentryczny" - to jest nieuniknione - ale badania podejmowane na Wydziale dotyczą jednak państw wirtualnych i mikroświata w ogóle. Nie tylko Dreamlandczycy znajdą tu coś, co może ich zainteresować.

Jeśli chodzi o spojrzenie na mikronacje "od strony praktycznej" - czyli np. doktrynę Paktu Leblandzkiego, a także spory o systemy gospodarcze - to spodziewam się, że tego rodzaju tematy wraz z rozwojem Wydziału również będą wprowadzane. Tym bardziej, że spór o system gospodarczy - czy nawet gospodarkę "w ogóle" - to jest rzeczywiście dość pasjonujący temat, którego głębsza analiza z całą pewnością wpisuje się w misję Wydziału Teorii Nowego Świata.

Raz jeszcze dziękuję, zachęcam do odwiedzin, a także do wypełnienia formularza rekrutacyjnego!

--
(-) prof. Edward A. Krieg, RS.
Rektor Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis
Dziekan Wydziału Teorii Nowego Świata UKD

Wydział Teorii Nowego Świata w Alhambrze
Formularz rekrutacyjny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość