[KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmacji

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Karolina Aleksandra »

Dziękuję za ten cenny głos w dyskusji, Wasza Książęca Mość.

Chociaż muszę coś zdementować. Jeśli chodzi o „lawirowanie między przyjaciółmi [jak domyślam się — z Sarmacji] a obywatelami”… Przypomnę, że chociaż w trakcie słynnej sondy o stosunkach z Księstwem, z której wyszło, że większość osób wolałoby rozpocząć wojnę, prywatnie stwierdziłam, że wolałabym nie ruszać sprawy, ale z uwagi na to, że jestem monarchinią Dreamlandu, nie Sarmacji, będę zachowywała się jak królowa w WKE, nie w Koronie Sarmacji. I niezależnie od tego, ile razy padnie wobec mnie zarzut agentury sarmackiej, wciąż będę monarchinią dreamlandzką, nie sarmacką.

Niezwłocznie zwróciłam się do ówczesnego Premiera RK z prośbą o stanowisko Rządu w tej sprawie. Dalej musiałam sama wnikać, indagować i konsultować rzecz z Komitetem Spraw Zagranicznych, bowiem Premier ostatecznie stanowiska Rządu nie przedstawił. Ostatecznie MSZ zgodził się z moim stanowiskiem, że póki nie ma żadnego sensownego planu, nie ma sensu podejmować działań.

To nie tak, że lawiruję między „przyjaciółmi” a obywatelami. To jest tak, że w zasadzie obywatele Dreamlandu, z którymi rozmawiałam, byli bardziej sceptyczni wobec podejmowania wojny o Awarę, niż obywatele sarmaccy, którzy po prostu spodziewali się kolejnego „fajnego flejmu” i „rozpieprzu”. Tu nie ma podziału na „przyjaciół” i obywateli Dreamlandu. Sami Dreamlandczycy muszą więcej na ten temat między sobą porozmawiać — co widać chociażby po debacie w Unii Saudadzkiej, gdzie sceptycznie odniesiono się do idei poparcia apelu Scholandczyków. I nie może to być rozmowa na zasadzie — „będzie rozpieprz, będzie fajnie”. To musi być sensowna i konkretna debata na temat skutków oraz konsekwencji.

Wierzę, że obecny Premier ma przede wszystkim zapał oraz ciekawe asy w talii i może doprowadzić do intrygującego rozwiązania kwestii awarskiej. Nie jestem zamknięta na sensowne plany, o czym pisałam w swoim oświadczeniu. Po prostu to nie jest kwestia do rozwiązania na „hip hip hurra”. I stąd: osobom, które uważają, że referendum nic nie zmieni w możliwościach działania Rządu Królewskiego, przypominam, że już podczas przeprowadzania sondy na temat Awary, gdy większość opowiadała się za podjęciem działań w sprawie wyspy, po stronie sarmackiej alarmowano, że Dreamlandczycy chcą wojny. Jakikolwiek wynik referendum będzie wpływał na politykę zagraniczną. I zapewne dlatego Ekscelencja von Witt inicjuje dyskusję o nim, zamiast od razu składać podpisy pod petycją o przeprowadzenie takiego referendum. Aby zostawić Rządowi Królewskiemu pole do manewru.

(—) Karolina Aleksandra
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze:Dalej musiałam sama wnikać, indagować i konsultować rzecz z Komitetem Spraw Zagranicznych, bowiem Premier ostatecznie stanowiska Rządu nie przedstawił.
To był Torkan czy Banan?

A w sumie, jeden chuj.
Ostatecznie MSZ zgodził się z moim stanowiskiem, że póki nie ma żadnego sensownego planu, nie ma sensu podejmować działań.
A kiedy będzie sformułowany ten plan?
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Ekscelencjo Sky,

wstałem i biłem brawo, przede wszystkim dlatego, że Wasza Ekscelencja zdobył się na wypowiedzenie swych przemyśleń i swego, jakże ważnego stanowiska. Jest ono tutaj potrzebne, dlatego starałem się wywołać Waszą Ekscelencję do zabrania głosu.

Nie należy liczyć na to, i ja na to nie liczę, że dreamlandzcy władcy pochodzący lub stąpający kiedykolwiek po sarmackim gruncie jako obywatele, będą rozumieć scholandzki i dreamlandzki punkt widzenia na sprawę Awary Południowej. Nie wierzę w to absolutnie, że JKM Karolina Aleksandra z własnej woli wywróciłaby sarmacki stoliczek do góry nogami żądając rewizji umów międzynarodowych łączących Dreamland z Sarmacją. I mówię to przy mojej dużej do niej sympatii. Po prostu nie da rady przeskoczyć pewnych rzeczy. Więc referendum, którego jestem wielkim orędownikiem, nie jest jednak wycelowane w Pana Premiera, gdyż jego mandat do rządzenia i kreacji polityki zagranicznej jest znany, silny i demokratyczny, ale właśnie w zsarmatyzowaną Koronę Dreamlandzką, która uzyskując dowolne wyniki głosowania musiałaby je wprowadzić w życie. Wierzę bowiem, i takie jest moje prywatne i niezmienne zdanie, że Awara Południowa powinna należeć do Królestwa Dreamlandu, że stosunki dyplomatyczne z Sarmacją nic nam nie dają i nie są nam do niczego potrzebne, że rozmowy z Almery nie wiązały w skutkach żadnych poważnych i rokujących na rozwój następstw, kiedy nad głowami wisi sprawa, która "rozwiązana na piśmie" została w haniebny dla dynastii Ebruzów sposób. Za nazywanie Ebruzów zhańbioną dynastią właśnie za sprawą oddania Sarmatom Awary Południowej ja oddałem im tytuł honorowy. Prowokowałem JKW Alfreda i prowokuję teraz JKM Karolinę do zajęcia się tą sprawą i do odcięcia się od polityki kraju, którego Królowa nie reprezentuje, tj. Sarmacji, i przeciwstawienia się jej, gdyż to leży w dreamlandzkim interesie.

W podobny sposób prowokuję wszystkich do dyskusji, do rozważania spraw dreamlandzko-sarmackich, ale też pośrednio dreamlandzko-scholandzkich, na różne możliwe sposoby. I z tego powodu prezentuję różne punkty widzenia, które ktoś może mieć lub podzielać. Jest przecież oczywistym, że każdy z nas o sprawie nie myśli tak samo. Widać to po tej rozmowie, że głosów jest coraz więcej. Nie bądźmy jednak zamknięci na wszystkie możliwe wyjścia, trzymając się jednego "Awara do nas wróci". Co z tym się jednak wiąże? Jak to zrobić? I co Rząd może, kiedy nic nie może? Kiedy to Korona ma władzę nad traktatami? Korona, przypomnę, zsarmatyzowana.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Karolina Aleksandra »

Polyna pisze:
A kiedy będzie sformułowany ten plan?

To zależy od działań Rządu. Z Towarzyszem Premierem jestem w kontakcie na bieżąco.
Daniel von Witt pisze:
I co Rząd może, kiedy nic nie może? Kiedy to Korona ma władzę nad traktatami? Korona, przypomnę, zsarmatyzowana.

„Zsarmatyzowana” Korona zadeklarowała kilkukrotnie współpracę z Rządem i wysłuchanie głosu obywateli.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Takie są korzenie WKM i nic na to poradzić nie można. Natomiast po to chcę przeprowadzić referendum, aby głos obywateli nie był głosem presji ulicy, ale głosem demokratycznym. To ważna sprawa. A w ważnych sprawach obywatele mają prawo decydować bezpośrednio.

(-) Daniel von Witt
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze:Z Towarzyszem Premierem jestem w kontakcie na bieżąco.
W to nie wątpię.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Torkan Ingawaar »

Proponuję jednak dać spokój z tymi ciągłymi aluzjami co do pochodzenia naszej Monarchini. Przyjmując tę logikę można równie dobrze podobne wyrzuty czynić na każdym kroku Radzieckiemu, który, nomen omen, wciąż jest księciem sarmackim.

A niedoedukowanym przypomnę, iż Królowa ma korzenie scholandzkie, ergo jest stąd. Podobnie jak dwaj pierwsi namiestnicy Backlock: baron Kefas i sir Adrien Thierry (dziś bardziej znany jako RCA) oraz król-senior Alfred robiła gdzieś kiedyś kariery za morzem, ale to nie ma absolutnie żadnego znaczenia w temacie Jej pochodzenia.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

W każdym odzywa się jakaś sympatia do ojczyzny i później przekłada się to na stosunki kraju, w którym się mieszka, z tą ojczyzną. Pan jest na to również dowodem. W Sarmacji zdaje się założył Pan partię walczącą o niepodległość Teutonii. Mieszka Pan na Skytji od kilku lat, ale Skytyjczykiem Pan nie jest tylko teutońskim nacjonalistą. Ile lat Królowa mieszkała w Sarmacji? W sprawie apelu Scholandczyków Królowa z kim poszła się skonsultować, zanim na apel w ogóle odpowiedziała?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysz Witt jak zwykle nikogo nie zaskoczył swoją woltą. Poczekajmy kilka godzin, jak pojawi się jakaś uwaga krytyczna ws. Awarskiej do której będzie mógł się dostroić, to tryumfalnie objawi nam, że to wszystko było sprytnym wybiegiem, jakim on - rozsądny i pokojowo nastawiony - próbował sprowokować przebrzydłych komuchów do ujawnienia swoich okrutnych planów wywołania niezwłocznie wojny. Albo coś w tym stylu.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Generalnie w obecnych warunkach ustrojowych główny ciężar odpowiedzialności za utrzymywanie się obecnego stanu rzeczy spoczywa na Koronie. To Korona Dreamlandzka trzyma się kurczowo traktatów z Sarmacją (ja mówiłem kilka razy, że powinny być one wszystkie wypowiedziane), gdyż ma wyłączną nad nimi władzę. O ile jeszcze JKW Edward rozumiał postulaty Narodu, o tyle władcy zsarmatyzowani stawiają te traktaty na piedestale. Temat nie wygasa, pojawia się przy każdych wyborach. Gdyby ucichł samoistnie to wówczas można byłoby te traktaty uznawać bezproblemowo. Ale gdy się to wałkuje to ja sam oczekuję jakiegoś przełomu - ze strony Korony. Bo nikt inny za nią nie może podjąć w tej sprawie ostatecznych decyzji. Referendum ma do tego przełomu doprowadzić.

Moją osobistą wojnę z Sarmacją toczę od 2014 roku. Jestem gotowy do działań zbrojnych na pełną skalę, gdyby takie były konieczne, więc wojna mi nie straszna. Będę więc wspierać władze wtedy gdy będzie potrzeba i w każdych działaniach, jakie podejmą.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Polyna pisze:
Karolina Aleksandra pisze:Dalej musiałam sama wnikać, indagować i konsultować rzecz z Komitetem Spraw Zagranicznych, bowiem Premier ostatecznie stanowiska Rządu nie przedstawił.
To był Torkan czy Banan?

A w sumie, jeden chuj.
To byłem ja.
Ostatecznie MSZ zgodził się z moim stanowiskiem, że póki nie ma żadnego sensownego planu, nie ma sensu podejmować działań.
A kiedy będzie sformułowany ten plan?[/quote]
Byłem MSZ nie posiadającym pomysłu na odbicie Awary, więc tego nie zrobiłem. Teraz jest MSZ, który ten pomysł ma, a ja zrobię co mogę, by pomóc w realizacji.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Alfred »

Andy Sky pisze:Poza tym dobrze wiemy że tamat skutecznie załatwił JKM Alfred wespół z przyjaciółmi z Sarmacji.
Odniosłem się do konkretnych zarzutów p. von Witta, dotyczących zdolności premiera Pavla Svobody do ważnego zawarcia umowy cesji Awary w imieniu Królestwa Dreamlandu. Były one niezasadne na gruncie prawa traktatów. Oświadczenie, które wystosowałem, nie zawierało deklaracji co do ważności tej umowy w ogóle.

Stawia mi książę zarzut działania w charakterze agenta sarmackich interesów wbrew dobru znacznej grupy obywateli dreamlandzkich. Zbicie tego zarzutu wymagałoby ujawnienia informacji niejawnych, czego uczynić nie zamierzam. Zapamiętam sobie jednak osobę z nim występującą.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Uwzględniając konstruktywne głosy co do samych pytań referendalnych mamy poniższy zestaw. Wyrzuciłem z nich pytanie o "format almerski", gdyż było ono "zbyt wiążące rząd w negocjacjach", jakie by on nie prowadził. Zamiast tego pojawiło się pytanie o unię z Księstwem Sarmacji.
  1. Czy Królestwo Dreamlandu powinno zabiegać wszystkimi możliwymi sposobami o odzyskanie Awary Południowej? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
  2. Czy Królestwo Dreamlandu powinno dążyć do inicjowania i rozszerzania współpracy z Księstwem Sarmacji? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
  3. Czy utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z Księstwem Sarmacji jest dla Królestwa Dreamlandu korzystne? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
  4. Czy Królestwo Dreamlandu powinno dążyć do integracji politycznej (unii) z Księstwem Sarmacji? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
Na sugestie czekam do 16:00. Później składam wniosek o zarządzenie referendum.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:Na sugestie czekam do 16:00. Później składam wniosek o zarządzenie referendum.
Jakby się dokładniej zastanowić i przyjrzeć UF o Referendach i dotychczasową praktykę, to generalnie tak sformułowane pytania mogą zostać podważone.

Zgodnie z ustawą w referendum głosujący podejmują decyzję w sprawie - praktyka wskazuje, że niemal nieodmiennie były to konkretne projekt aktów prawnych, ws. których głosowano (wyjątek - referendum z lipca 2014 r.). W przypadku przeprowadzenia takiego referendum nie jest jasne nic: do czego miałoby się odnosić, jak długo wyniki byłyby zobowiązujące, w jakim stopniu zobowiązywałyby władze itd. Jeżeli obywatele przegłosowaliby np. odpowiedź NIE na pierwsze pytanie, to jakie konkretnie sposoby byłyby wykluczone? I czy jeżeli odpowiedź będzie TAK, to oznacza to że władze (Rząd i Król) są zobowiązani wywołać wojnę, aby zrealizować decyzję społeczeństwa? W jakiej sprawie obywatele decyzję podejmą przy pytaniu nr 3?

To referendum, jeżeli będzie miało miejsce, będzie z definicji szkodliwe (niezależnie nawet od wyników). Ponownie apeluję o odpowiedzialność - i nie zgłaszanie tego wniosku, a jeżeli tow. von Witt taką odpowiedzialnością się nie wykaże - to do wszystkich obywateli zwracam się z prośbą o nie popieranie takiego wniosku.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:
  1. Czy Królestwo Dreamlandu powinno zabiegać wszystkimi możliwymi sposobami o odzyskanie Awary Południowej? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
  2. Czy Królestwo Dreamlandu powinno dążyć do inicjowania i rozszerzania współpracy z Księstwem Sarmacji? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
  3. Czy utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z Księstwem Sarmacji jest dla Królestwa Dreamlandu korzystne? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
  4. Czy Królestwo Dreamlandu powinno dążyć do integracji politycznej (unii) z Księstwem Sarmacji? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
To są pytania na sondę, nie materiał na referendum.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Jak wyżej. Ekscelencjo Witt, darujcie sobie to referendum, bo jest szkodliwe.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Aleksander »

Mówiłem ci, Danielu, że Radziecki cię rozegra. Trzy punkty na wyjeździe.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Bardzo doceniam głos Pana Premiera, który jako jedyny dzisiaj wystąpił z konstruktywną polemiką nad koncepcją referendum i przyznaję mu rację: pytania referendalne powinny być sformułowane w taki sposób, aby odpowiedzi dały się jasno zinterpretować. Oznacza to, że liczbę pytań referendalnych ograniczę do dwóch, wzorując się na referendum przeprowadzonym w dniach 16-22 luty 2009 roku w sprawie utrzymania bądź zerwania Traktatu Sojuszniczego pomiędzy Dreamlandem a Scholandią, w którym obywatele opowiedzieli się za zerwaniem sojuszu.

Lista pytań referendalnych z mojego wniosku będzie następująca:
  1. Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem w mocy Umowy o uznaniu unii Dreamlandu i Scholandii oraz przekazaniu Awary Południowej zawartej 24 lipca 2015 roku w Ekorre pomiędzy Królestwem Dreamlandu a Księstwem Sarmacji? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE, GŁOS PUSTY.
  2. Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem w mocy Traktatu o stosunkach dyplomatycznych pomiędzy Królestwem Dreamlandu a Księstwem Sarmacji? TAK, NIE, GŁOS PUSTY.
(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: RomanoPorfavor »

To nadal nic nie zmienia. Nadal są sprzeczności i niekonsekwencje. Czy negatywny wynik głosowania oznacza, że umowy stracą moc od razu? Czy też będzie przymuszał Królową do ich wypowiedzenia, jeżeli tak - w jakim terminie? Czy referendalne przymuszanie Króla do takiego czy innego działania jest w ogóle zgodne z konstytucją? I z drugiej strony - czy wynik za zachowaniem umów oznaczałby, że nie można ich wypowiedzieć później wg normalnych procedur? Jeżeli nie, to po co głosować nad czymś czego w tym konkretnym momencie nikt nie postuluje?

Przemyślał Towarzysz to wszystko i zna jednoznaczną odpowiedź (najlepiej byłoby podeprzeć się wyrokiem Sądu w tej sprawie), czy próbuje na siłę ratować z góry skazany na porażkę pomysł?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Torkan Ingawaar »

Abstrahując od tematu obecnego referendum, frekwencja w referendum przytoczonym przez towarzysza Witta wskazuje, że pod względem demograficznym wróciliśmy do roku 2009. Imponujące.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości