[KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmacji

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Królewska Mość,

w przeszłości, gdy obowiązywały stosowne przepisy o wnioskach urzędowych, po złożeniu wniosku o zarządzenie referendum Marszałek Dworu Królewskiego ogłaszał siedmiodniowy termin na zbieranie podpisów pod wnioskiem o zarządzenie referendum. Po tym czasie wniosek był przyjmowany, jeśli zebrano odpowiednią liczbę podpisów. Obecnie podpisy mogą być zbierane w nieskończoność, a wniosku nie można odrzucić w żadnym czasie, bo nie ma ku temu podstaw - albo podpisy się zbiorą, albo nie.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Andrzej »

To dobrze. Będziemy długo wspominali, jak wiele czasu zajęło Danielowi niezebranie podpisów pod wnioskiem o referendum :)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Aleksander »

Wolałbym, żeby był jednak jakiś termin. Każdego dnia toczy się we mnie walka pomiędzy trollem a jeszcze większym trollem.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Karolina Aleksandra »

Dlatego w Parlamencie Królewskim pojawiła się Ustawa Federalna o referendach, która powinna rozwiązać zarówno powyższy problem, jak i ustalić przejrzyste zasady procedowania referendalnego w przyszłości.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Jezus Ipanienko pisze:
To dobrze. Będziemy długo wspominali, jak wiele czasu zajęło Danielowi niezebranie podpisów pod wnioskiem o referendum :)
Demokracja nie jest ustrojem wydarzającym się od święta. Jeśli władze i obywatele odpierają inicjatywę referendalną krzycząc "to postawa antydemokratyczna, przecież wybraliśmy swojego pana" to ewidentnie coś mają z głowami.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Gaston de Senancour »

الوـس pisze:
Wolałbym, żeby był jednak jakiś termin.
Zdrowy rozsądek nakazywałby po prostu wycofać wniosek po upływie tygodnia lub dwóch. Z drugiej strony kto powiedział, że zawsze musi triumfować zdrowy rozsądek? Szanuję szaleństwo i samotny rajd ku pustce.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Ja napawam się po prostu tym, jak wielu jest w Dreamlandzie przeciwników demokracji.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:
Ja napawam się po prostu tym, jak wielu jest w Dreamlandzie przeciwników demokracji.
Myślę raczej, że zajechał Pan temat na śmierć. Nie wiem również, jaki jest sens pytać obywateli o to, czy chcieliby zerwania stosunków dyplomatycznych z Księstwem. W jaki sposób wpłynęłoby to na sprawę Awary? Jakie furtki by to otworzyło? Już raczej zamknęło.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Daniel von Witt pisze:
Ja napawam się po prostu tym, jak wielu jest w Dreamlandzie przeciwników demokracji.
Nie ma czym się napawać. Każdy zdrowo myślący człowiek o podstawowej wiedzy na tematy związane z zarządzaniem państwem jest przeciwnikiem demokracji, bądź ma przynajmniej sceptyczny stosunek do tego ustroju. Ja jestem antydemokratą i jestem z tego dumny.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Do czego są nam potrzebne formalne stosunki dyplomatyczne? Rząd forsuje przepisy, które to tylko potwierdzać będą, że żadne traktaty uznaniowe nie będą do niczego potrzebne. Biorąc pod uwagę fakt, że one nie powstrzymują przed agresją, czego Sarmacja dowiodła w przeszłości okupując nasze terytorium, to traktat jest jest gówno warty. Ponadto pragnę wskazać, że brak uznania przez Sarmację Scholandii nie uniemożliwił jej zdobycia Awary Południowej, dlatego osobiście poprę zerwanie stosunków z Księstwem.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Karolina Aleksandra »

W efekcie na stronie Księstwa widnieje piękny nagłówek: „Marszałek dreamlandzkiego parlamentu jednoznacznie opowiada się za zerwaniem stosunków Dreamlandu z Sarmacją”, zaserwowany przez hrabiego von Thorna. Chociaż ciekawe, dlaczego nominacja JKW Tomasza Ivona Hugona do tytułu Polityka Roku umknęła dziennikarzom GAP-u.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Karolina Aleksandra pisze:
W efekcie na stronie Księstwa widnieje piękny nagłówek: „Marszałek dreamlandzkiego parlamentu jednoznacznie opowiada się za zerwaniem stosunków Dreamlandu z Sarmacją”, zaserwowany przez hrabiego von Thorna. Chociaż ciekawe, dlaczego nominacja JKW Tomasza Ivona Hugona do tytułu Polityka Roku umknęła dziennikarzom GAP-u.
Po pierwsze - ten pretendent do sarmackiego tronu jest teraz taki grzeczniutki, że aż się w dupie kwaśno robi, ale niech sam się zastanowi nad tym, co niby takiego dają te wszystkie traktaty uznaniowe? Jeszcze rozumiem ich moc i "prestiż" w czasie, gdy między stronami panuje spokój i harmonia, jednak w sytuacji, gdy jedna strona gwałci traktat brutalnie pokazując ile jest wart, to po co ma go trzymać druga strona? Nic nam to nie daje, włącznie z pokojowym współistnieniem, deklarowanym na tym świstku.

Po drugie - no właśnie! Słowa uznania za rozprzestrzenianie i pielęgnowanie kultury dla Roberta von Thorna i słowa uznania dla księcia seniora Tomasza Ivo Hugona przechodzą bez echa.

Po trzecie - Marszałek Parlamentu Królewskiego nie kreuje polityki zagranicznej Królestwa Dreamlandu, więc straszenie moim głosem sarmackiego społeczeństwa jest objawem głupoty pretendenta do tronu sarmackiego, który powinien stracić kilka punktów procentowych poparcia za takie bezmyślne usiłowanie grania na emocjach swoich współobywateli. Czyżby po objęciu tronu miał grać emocjami swych poddanych? Niech Sarmaci wybiorą uczciwego księcia, który ich szanować będzie, a nie kogoś, kto będzie ich wykorzystywać.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Gaston de Senancour »

Dowcipny ten Thorn. Przynajmniej wiadomo, jakimi metodami będzie rozgrzewał własne forum po pomyślnej elekcji, której rozstrzygnięcie, jak wiadomo, "przyjmie z pokorą". Mnie by zacytował. Służę dobrą rozpałką.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Nigdy nie uznawałem się za demokratę. Mikronacje umrą bez rozmów i debat, ale pewna doza autokracji jest wręcz wskazana.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: RomanoPorfavor »

Ja jestem antydemokratą i jestem z tego dumny.
"Nasrałem i śmierdzi, patrz mamusiu!"
Dumny Antydemokrata
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: RomanoPorfavor »

Demokracja nie jest ustrojem wydarzającym się od święta. Jeśli władze i obywatele odpierają inicjatywę referendalną krzycząc "to postawa antydemokratyczna, przecież wybraliśmy swojego pana" to ewidentnie coś mają z głowami.
>ludzie demokratycznie wybierają Premiera z konkretnym programem
>Daniel von Witt, 5 minut później "mogły się zmienić poglądy, niech ludzie demokratycznie zadecydują o sprawie!"
>ludzie demokratycznie olewają inicjatywę Daniela von Witta
>Daniel von Witt "hurr durr nie jesteście demokratami skoro mnie nie poparliście"

To był Typowy Konserwatysta Dreamlandzki, odcinek nr 2137.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Andrzej »

PTR pisze:
Demokracja nie jest ustrojem wydarzającym się od święta. Jeśli władze i obywatele odpierają inicjatywę referendalną krzycząc "to postawa antydemokratyczna, przecież wybraliśmy swojego pana" to ewidentnie coś mają z głowami.
>ludzie demokratycznie wybierają Premiera z konkretnym programem
>Daniel von Witt, 5 minut później "mogły się zmienić poglądy, niech ludzie demokratycznie zadecydują o sprawie!"
>ludzie demokratycznie olewają inicjatywę Daniela von Witta
>Daniel von Witt "hurr durr nie jesteście demokratami skoro mnie nie poparliście"

To był Typowy Konserwatysta Dreamlandzki, odcinek nr 2137.
Czy to już ostateczne zaoranie doktora? Czy PTR zamknął grę? Dreamland z zapartym tchem czeka na dalszy rozwój wydarzeń!
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
>ludzie demokratycznie wybierają Premiera z konkretnym programem
Czy to jest jedyny możliwy wybór, jaki daje się obywatelom w państwie Radzieckiego? Przypomnę tylko, że w 2016 roku odbyło się w Królestwie referendum w sprawie zawarcia przez Dreamland konkordatu z Rotrią - było to w czasie, gdy ja rządziłem z konkretnym programem mającym zbliżyć Dreamland i Rotrię. Wtedy te prawidła, które Pan teraz wygłasza jakoś nie obowiązywały, i to Naród, a nie Premier, miał ostateczny głos w danej (KAŻDEJ) sprawie, niezależnie od tego, co Premier wymyślił w swoim programie.
PTR pisze:
>Daniel von Witt, 5 minut później "mogły się zmienić poglądy, niech ludzie demokratycznie zadecydują o sprawie!"
>ludzie demokratycznie olewają inicjatywę Daniela von Witta
Gdy dochodzi do podejmowania decyzji to nikt ŻADNEJ nie chce podjąć, uważając obecny stan rzeczy za najrozsądniejszy i najwygodniejszy. To jest zabawne.
PTR pisze:
>ludzie demokratycznie olewają inicjatywę Daniela von Witta
>Daniel von Witt "hurr durr nie jesteście demokratami skoro mnie nie poparliście"
Wasza Ekscelencja kręci faktami na prawo i lewo. Obserwując Pańskie poczynania oraz podejmowane decyzje mogę z całą pewnością stwierdzić, że "demokratą" jest Pan tylko wtedy, gdy jest to dla Pana wygodne. Przy czym ja o Pańskie wsparcie mojej inicjatywy nie proszę, bo wiem doskonale, że cyka się Pan przed tym, co może zdecydować Suweren. Cykorów jest więcej, ponieważ podjęcie konkretnych decyzji w sprawie zamknęłoby ją raz na zawsze. Póki co jednak za mało osób chce to sprawdzić, zaś olaniu inicjatywy przeczy ta dyskusja.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Jezus Ipanienko pisze:
Czy to już ostateczne zaoranie doktora? Czy PTR zamknął grę? Dreamland z zapartym tchem czeka na dalszy rozwój wydarzeń!
Waszą Ekscelencję proszę o przestudiowanie historii Dreamlandu chociaż od 2016 roku i nie robienie z siebie pajaca i lizodupa Radzieckiego, bo szefowi Wandystanu to nie przystoi.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

PTR pisze:
Ja jestem antydemokratą i jestem z tego dumny.
"Nasrałem i śmierdzi, patrz mamusiu!"
Dumny Antydemokrata
Jestem porażony merytorycznością bijącą z tego postu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość