[KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmacji

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Posty: 13211
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Wstrzymaj się z poborem wygranej, bo jeszcze nie wiesz w zasadzie, czy to Ty wygrałeś.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
obywatel
Posty: 1073
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Otton van der Berg »

będzie w sondzie pytanie o wojne z Sarmacją czy sonda bedzie tez zprywatyzowana

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alahambra
Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 5377
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
user_herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:Wstrzymaj się z poborem wygranej, bo jeszcze nie wiesz w zasadzie, czy to Ty wygrałeś.

(-) Daniel von Witt
Kolejne 500 dreamów. Obawiam się, że mój przyjaciel się już więcej za mną nie założy.
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 305
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Andy Sky »

Daniel von Witt pisze:
Bynajmniej. Moje stanowisko jest takie samo. Przytoczony artykuł skupia się na łączeniu faktów, głosach opinii publicznej itd., a nigdzie nie jest wypowiedziane wprost moje stanowisko "Awarę Południową trzeba odzyskać". W tym wątku zaś chcę zachęcić wszystkich do rozmyślań nad kwestiami sarmacko-dreamlandzkimi w szerszym kontekście, a nie tylko skały po środku morza, o której w Scholandii na jej ostatnim forum niezależnym nie mówiono nic, aż do czasu, gdy pojawili się Sarmaci. Dziś tamci Scholandczycy również mają w nosie rzeczywiste starania o Awarę Południową. I to reszta Dreamlandu, także Dreamlandu scholandzkiego (tego po zjednoczeniu Dreamlandu z Scholandią) ma dziś wyręczać dwójkę dawnych Scholandczyków w tym, by dać im Awarę w prezencie. Cały Dreamland ma wojować, aby siedzącym cicho Mat Maxowi i Andy Sky Awarę Południową dać. Otwórzcie swoje umysły na wiele punktów widzenia na ten problem. Do tego tu Was zachęcam, a nie do tego, by ślepo wesprzeć Premiera i np. wywołać wojnę, którą na dreamlandzkich zasadach chętnie poprę - tylko czy warto? Czy trzeba?

(-) Daniel von Witt
O jakich starniach Książe mówi? Odkąd jesteśmy w Dreamlandzie to w zasadzie nikt poza Edwardem II, o obecnie PTR nie zrobił kompletnie nic w sprawie Awary. Wciąż tylko pieprzycie, Wy, kórzy z Awarą czy Scholandią nie mieliście w zasadzie nic wspólnego, jakie to szkodliwe jest i jak sprowadza na Dreamland konflikty. Znaczenie wyspy jest świadomie umniejszane zupełnie nietrafionymi argumentami że nic się nie działo na wyspie. To tylko dowodzi że książe prze w pewnym obranym kierunku i stara się naciągać argumenty dla swojej wizji, próbując ciągnąć za sobą młodszych i bliższych swoim wizjom obywateli. Nawet jakieś referenda sa tu forsowane w imię fałszywie pojętego dobra Dreamlandu. Setki postów o tym samym i zarzuty że ja czy mat się nie wypowiadamy, bo nam nie zależy. Bo i po co mam się jałowo wypowiadać, co miałem powiedzieć juz powiedziałem dawno temu. Nic się od tamtej pory nie zmieniło. Poza tym dobrze wiemy że tamat skutecznie załatwił JKM Alfred wespół z przyjaciółmi z Sarmacji. I właśnie wtedy książe zmienił front o 180stopni, z powodów które dla mnie są niezrozumiałe. A obecna królowa, choć poczatkowo wydawała się bardziej zdecydowana, obecnie mam wrażenie że stara się lawirować między swoimi przyjaciółmi, a obywatelami. Nie zamierzam tracić czasu na zabawy w potyczki słowne, mielenie słów i tak nie prowadzace zupełnie do niczego. Z nich nic nie wyniknie, bo nie taki jest ich cel, mają tylko zabawiać mieszkańców. Najlepsze efekty może dać tylko połączenie działań rządu z koroną, działania tylko jednego z ogniw wielkiego efektu nie moga przynieść w obecnej sytuacji. Na domiar tego zamiast stanąć murem za nowym premierem, przynajmniej na starcie jego kadencji, którego program jednak mimo wszystko obywatele poparli (w tym Awarę) i który jako jedyny po Edwardzie II wykonał jakikolwiek faktyczny ruch w kierunku wywarcia presji na Sarmację, to podkopuje się jego pozycję, szukając zaczepienia do ustawienia ograniczników i wybijając mu co lepsze karty z talii polityki zagranicznej.
Jak tutaj widzę rzekomo oczekujemy że Dreamland dla Nas wywalczy Awarę? Nie! Oczekujemy że Dreamland zmarze plamę na swoim honorze jaka powstała, gdy decydenci zdecydowali się oddać Awarę i to jeszcze za nic nie wartą zgodę.
Zamiast zasypać pęknięcie między Dreamlandem a Scholandią, jeszcze je pogłębia. Ale może szybciej starzy scholandczycy się wykruszą, to wtedy powyższe opinie zaczną się stawać prawdziwe, a kanion mentalny zniknie samoistnie.
Jeśli chodzi o stosunki z Sarmacją, powiem wprost - dla mnie stosunki z Sarmacją oficjalnie skończyły się w momencie, gdy Sarmacja przestała uznawać Scholandię, a i wczesniej były tylko z kanonu politycznego utrzymywane i niewiele się od tamtej pory nie zmieniło. Uważałem że stosunki z Sarmacją są nam zupełnie zbędne. Nie potrzebujemy ich, jak nie potrzebowaliśmy zgody Sarmacji na połączenie Scholandii z Dreamlandem.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Marszałek Dworu
Posty: 1546
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Torkan Ingawaar »

Bardzo słuszne słowa, towarzyszu Premierze. Popieram w stu procentach. Odzyskanie Awary Południowej to nasz moralny obowiązek. Władze Królestwa Dreamlandu wraz z królem-seniorem Filipem Radgarem zdraziły Scholandczyków. Przyjmując opiekę nad Scholandią przejęliśmy również najważniejsze roszczenie narodu scholandzkiego - przywrócenie Królestwu bezprawnie zagarniętej w 2014 części terytorium.

W 2015 Dreamland kompletnie zawiódł swoich nowych obywateli. Czas to naprawić.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1786
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
user_herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Karolina Aleksandra »

Dziękuję za ten cenny głos w dyskusji, Wasza Książęca Mość.

Chociaż muszę coś zdementować. Jeśli chodzi o „lawirowanie między przyjaciółmi [jak domyślam się — z Sarmacji] a obywatelami”… Przypomnę, że chociaż w trakcie słynnej sondy o stosunkach z Księstwem, z której wyszło, że większość osób wolałoby rozpocząć wojnę, prywatnie stwierdziłam, że wolałabym nie ruszać sprawy, ale z uwagi na to, że jestem monarchinią Dreamlandu, nie Sarmacji, będę zachowywała się jak królowa w WKE, nie w Koronie Sarmacji. I niezależnie od tego, ile razy padnie wobec mnie zarzut agentury sarmackiej, wciąż będę monarchinią dreamlandzką, nie sarmacką.

Niezwłocznie zwróciłam się do ówczesnego Premiera RK z prośbą o stanowisko Rządu w tej sprawie. Dalej musiałam sama wnikać, indagować i konsultować rzecz z Komitetem Spraw Zagranicznych, bowiem Premier ostatecznie stanowiska Rządu nie przedstawił. Ostatecznie MSZ zgodził się z moim stanowiskiem, że póki nie ma żadnego sensownego planu, nie ma sensu podejmować działań.

To nie tak, że lawiruję między „przyjaciółmi” a obywatelami. To jest tak, że w zasadzie obywatele Dreamlandu, z którymi rozmawiałam, byli bardziej sceptyczni wobec podejmowania wojny o Awarę, niż obywatele sarmaccy, którzy po prostu spodziewali się kolejnego „fajnego flejmu” i „rozpieprzu”. Tu nie ma podziału na „przyjaciół” i obywateli Dreamlandu. Sami Dreamlandczycy muszą więcej na ten temat między sobą porozmawiać — co widać chociażby po debacie w Unii Saudadzkiej, gdzie sceptycznie odniesiono się do idei poparcia apelu Scholandczyków. I nie może to być rozmowa na zasadzie — „będzie rozpieprz, będzie fajnie”. To musi być sensowna i konkretna debata na temat skutków oraz konsekwencji.

Wierzę, że obecny Premier ma przede wszystkim zapał oraz ciekawe asy w talii i może doprowadzić do intrygującego rozwiązania kwestii awarskiej. Nie jestem zamknięta na sensowne plany, o czym pisałam w swoim oświadczeniu. Po prostu to nie jest kwestia do rozwiązania na „hip hip hurra”. I stąd: osobom, które uważają, że referendum nic nie zmieni w możliwościach działania Rządu Królewskiego, przypominam, że już podczas przeprowadzania sondy na temat Awary, gdy większość opowiadała się za podjęciem działań w sprawie wyspy, po stronie sarmackiej alarmowano, że Dreamlandczycy chcą wojny. Jakikolwiek wynik referendum będzie wpływał na politykę zagraniczną. I zapewne dlatego Ekscelencja von Witt inicjuje dyskusję o nim, zamiast od razu składać podpisy pod petycją o przeprowadzenie takiego referendum. Aby zostawić Rządowi Królewskiemu pole do manewru.

(—) Karolina Aleksandra
Polyna
Posty: 1172
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze:Dalej musiałam sama wnikać, indagować i konsultować rzecz z Komitetem Spraw Zagranicznych, bowiem Premier ostatecznie stanowiska Rządu nie przedstawił.
To był Torkan czy Banan?

A w sumie, jeden chuj.
Ostatecznie MSZ zgodził się z moim stanowiskiem, że póki nie ma żadnego sensownego planu, nie ma sensu podejmować działań.
A kiedy będzie sformułowany ten plan?
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Posty: 13211
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Ekscelencjo Sky,

wstałem i biłem brawo, przede wszystkim dlatego, że Wasza Ekscelencja zdobył się na wypowiedzenie swych przemyśleń i swego, jakże ważnego stanowiska. Jest ono tutaj potrzebne, dlatego starałem się wywołać Waszą Ekscelencję do zabrania głosu.

Nie należy liczyć na to, i ja na to nie liczę, że dreamlandzcy władcy pochodzący lub stąpający kiedykolwiek po sarmackim gruncie jako obywatele, będą rozumieć scholandzki i dreamlandzki punkt widzenia na sprawę Awary Południowej. Nie wierzę w to absolutnie, że JKM Karolina Aleksandra z własnej woli wywróciłaby sarmacki stoliczek do góry nogami żądając rewizji umów międzynarodowych łączących Dreamland z Sarmacją. I mówię to przy mojej dużej do niej sympatii. Po prostu nie da rady przeskoczyć pewnych rzeczy. Więc referendum, którego jestem wielkim orędownikiem, nie jest jednak wycelowane w Pana Premiera, gdyż jego mandat do rządzenia i kreacji polityki zagranicznej jest znany, silny i demokratyczny, ale właśnie w zsarmatyzowaną Koronę Dreamlandzką, która uzyskując dowolne wyniki głosowania musiałaby je wprowadzić w życie. Wierzę bowiem, i takie jest moje prywatne i niezmienne zdanie, że Awara Południowa powinna należeć do Królestwa Dreamlandu, że stosunki dyplomatyczne z Sarmacją nic nam nie dają i nie są nam do niczego potrzebne, że rozmowy z Almery nie wiązały w skutkach żadnych poważnych i rokujących na rozwój następstw, kiedy nad głowami wisi sprawa, która "rozwiązana na piśmie" została w haniebny dla dynastii Ebruzów sposób. Za nazywanie Ebruzów zhańbioną dynastią właśnie za sprawą oddania Sarmatom Awary Południowej ja oddałem im tytuł honorowy. Prowokowałem JKW Alfreda i prowokuję teraz JKM Karolinę do zajęcia się tą sprawą i do odcięcia się od polityki kraju, którego Królowa nie reprezentuje, tj. Sarmacji, i przeciwstawienia się jej, gdyż to leży w dreamlandzkim interesie.

W podobny sposób prowokuję wszystkich do dyskusji, do rozważania spraw dreamlandzko-sarmackich, ale też pośrednio dreamlandzko-scholandzkich, na różne możliwe sposoby. I z tego powodu prezentuję różne punkty widzenia, które ktoś może mieć lub podzielać. Jest przecież oczywistym, że każdy z nas o sprawie nie myśli tak samo. Widać to po tej rozmowie, że głosów jest coraz więcej. Nie bądźmy jednak zamknięci na wszystkie możliwe wyjścia, trzymając się jednego "Awara do nas wróci". Co z tym się jednak wiąże? Jak to zrobić? I co Rząd może, kiedy nic nie może? Kiedy to Korona ma władzę nad traktatami? Korona, przypomnę, zsarmatyzowana.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1786
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
user_herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Karolina Aleksandra »

Polyna pisze:
A kiedy będzie sformułowany ten plan?

To zależy od działań Rządu. Z Towarzyszem Premierem jestem w kontakcie na bieżąco.
Daniel von Witt pisze:
I co Rząd może, kiedy nic nie może? Kiedy to Korona ma władzę nad traktatami? Korona, przypomnę, zsarmatyzowana.

„Zsarmatyzowana” Korona zadeklarowała kilkukrotnie współpracę z Rządem i wysłuchanie głosu obywateli.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Posty: 13211
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Takie są korzenie WKM i nic na to poradzić nie można. Natomiast po to chcę przeprowadzić referendum, aby głos obywateli nie był głosem presji ulicy, ale głosem demokratycznym. To ważna sprawa. A w ważnych sprawach obywatele mają prawo decydować bezpośrednio.

(-) Daniel von Witt
Polyna
Posty: 1172
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze:Z Towarzyszem Premierem jestem w kontakcie na bieżąco.
W to nie wątpię.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Marszałek Dworu
Posty: 1546
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Torkan Ingawaar »

Proponuję jednak dać spokój z tymi ciągłymi aluzjami co do pochodzenia naszej Monarchini. Przyjmując tę logikę można równie dobrze podobne wyrzuty czynić na każdym kroku Radzieckiemu, który, nomen omen, wciąż jest księciem sarmackim.

A niedoedukowanym przypomnę, iż Królowa ma korzenie scholandzkie, ergo jest stąd. Podobnie jak dwaj pierwsi namiestnicy Backlock: baron Kefas i sir Adrien Thierry (dziś bardziej znany jako RCA) oraz król-senior Alfred robiła gdzieś kiedyś kariery za morzem, ale to nie ma absolutnie żadnego znaczenia w temacie Jej pochodzenia.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Posty: 13211
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

W każdym odzywa się jakaś sympatia do ojczyzny i później przekłada się to na stosunki kraju, w którym się mieszka, z tą ojczyzną. Pan jest na to również dowodem. W Sarmacji zdaje się założył Pan partię walczącą o niepodległość Teutonii. Mieszka Pan na Skytji od kilku lat, ale Skytyjczykiem Pan nie jest tylko teutońskim nacjonalistą. Ile lat Królowa mieszkała w Sarmacji? W sprawie apelu Scholandczyków Królowa z kim poszła się skonsultować, zanim na apel w ogóle odpowiedziała?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysz Witt jak zwykle nikogo nie zaskoczył swoją woltą. Poczekajmy kilka godzin, jak pojawi się jakaś uwaga krytyczna ws. Awarskiej do której będzie mógł się dostroić, to tryumfalnie objawi nam, że to wszystko było sprytnym wybiegiem, jakim on - rozsądny i pokojowo nastawiony - próbował sprowokować przebrzydłych komuchów do ujawnienia swoich okrutnych planów wywołania niezwłocznie wojny. Albo coś w tym stylu.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Posty: 13211
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Generalnie w obecnych warunkach ustrojowych główny ciężar odpowiedzialności za utrzymywanie się obecnego stanu rzeczy spoczywa na Koronie. To Korona Dreamlandzka trzyma się kurczowo traktatów z Sarmacją (ja mówiłem kilka razy, że powinny być one wszystkie wypowiedziane), gdyż ma wyłączną nad nimi władzę. O ile jeszcze JKW Edward rozumiał postulaty Narodu, o tyle władcy zsarmatyzowani stawiają te traktaty na piedestale. Temat nie wygasa, pojawia się przy każdych wyborach. Gdyby ucichł samoistnie to wówczas można byłoby te traktaty uznawać bezproblemowo. Ale gdy się to wałkuje to ja sam oczekuję jakiegoś przełomu - ze strony Korony. Bo nikt inny za nią nie może podjąć w tej sprawie ostatecznych decyzji. Referendum ma do tego przełomu doprowadzić.

Moją osobistą wojnę z Sarmacją toczę od 2014 roku. Jestem gotowy do działań zbrojnych na pełną skalę, gdyby takie były konieczne, więc wojna mi nie straszna. Będę więc wspierać władze wtedy gdy będzie potrzeba i w każdych działaniach, jakie podejmą.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Posty: 2653
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
Numer GG: 44703021
NIM: 132626
user_herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Polyna pisze:
Karolina Aleksandra pisze:Dalej musiałam sama wnikać, indagować i konsultować rzecz z Komitetem Spraw Zagranicznych, bowiem Premier ostatecznie stanowiska Rządu nie przedstawił.
To był Torkan czy Banan?

A w sumie, jeden chuj.
To byłem ja.
Ostatecznie MSZ zgodził się z moim stanowiskiem, że póki nie ma żadnego sensownego planu, nie ma sensu podejmować działań.
A kiedy będzie sformułowany ten plan?[/quote]
Byłem MSZ nie posiadającym pomysłu na odbicie Awary, więc tego nie zrobiłem. Teraz jest MSZ, który ten pomysł ma, a ja zrobię co mogę, by pomóc w realizacji.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Alfred
obywatel
Posty: 2385
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Alfred »

Andy Sky pisze:Poza tym dobrze wiemy że tamat skutecznie załatwił JKM Alfred wespół z przyjaciółmi z Sarmacji.
Odniosłem się do konkretnych zarzutów p. von Witta, dotyczących zdolności premiera Pavla Svobody do ważnego zawarcia umowy cesji Awary w imieniu Królestwa Dreamlandu. Były one niezasadne na gruncie prawa traktatów. Oświadczenie, które wystosowałem, nie zawierało deklaracji co do ważności tej umowy w ogóle.

Stawia mi książę zarzut działania w charakterze agenta sarmackich interesów wbrew dobru znacznej grupy obywateli dreamlandzkich. Zbicie tego zarzutu wymagałoby ujawnienia informacji niejawnych, czego uczynić nie zamierzam. Zapamiętam sobie jednak osobę z nim występującą.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Posty: 13211
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Uwzględniając konstruktywne głosy co do samych pytań referendalnych mamy poniższy zestaw. Wyrzuciłem z nich pytanie o "format almerski", gdyż było ono "zbyt wiążące rząd w negocjacjach", jakie by on nie prowadził. Zamiast tego pojawiło się pytanie o unię z Księstwem Sarmacji.
  1. Czy Królestwo Dreamlandu powinno zabiegać wszystkimi możliwymi sposobami o odzyskanie Awary Południowej? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
  2. Czy Królestwo Dreamlandu powinno dążyć do inicjowania i rozszerzania współpracy z Księstwem Sarmacji? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
  3. Czy utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z Księstwem Sarmacji jest dla Królestwa Dreamlandu korzystne? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
  4. Czy Królestwo Dreamlandu powinno dążyć do integracji politycznej (unii) z Księstwem Sarmacji? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
Na sugestie czekam do 16:00. Później składam wniosek o zarządzenie referendum.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:Na sugestie czekam do 16:00. Później składam wniosek o zarządzenie referendum.
Jakby się dokładniej zastanowić i przyjrzeć UF o Referendach i dotychczasową praktykę, to generalnie tak sformułowane pytania mogą zostać podważone.

Zgodnie z ustawą w referendum głosujący podejmują decyzję w sprawie - praktyka wskazuje, że niemal nieodmiennie były to konkretne projekt aktów prawnych, ws. których głosowano (wyjątek - referendum z lipca 2014 r.). W przypadku przeprowadzenia takiego referendum nie jest jasne nic: do czego miałoby się odnosić, jak długo wyniki byłyby zobowiązujące, w jakim stopniu zobowiązywałyby władze itd. Jeżeli obywatele przegłosowaliby np. odpowiedź NIE na pierwsze pytanie, to jakie konkretnie sposoby byłyby wykluczone? I czy jeżeli odpowiedź będzie TAK, to oznacza to że władze (Rząd i Król) są zobowiązani wywołać wojnę, aby zrealizować decyzję społeczeństwa? W jakiej sprawie obywatele decyzję podejmą przy pytaniu nr 3?

To referendum, jeżeli będzie miało miejsce, będzie z definicji szkodliwe (niezależnie nawet od wyników). Ponownie apeluję o odpowiedzialność - i nie zgłaszanie tego wniosku, a jeżeli tow. von Witt taką odpowiedzialnością się nie wykaże - to do wszystkich obywateli zwracam się z prośbą o nie popieranie takiego wniosku.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:
  1. Czy Królestwo Dreamlandu powinno zabiegać wszystkimi możliwymi sposobami o odzyskanie Awary Południowej? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
  2. Czy Królestwo Dreamlandu powinno dążyć do inicjowania i rozszerzania współpracy z Księstwem Sarmacji? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
  3. Czy utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z Księstwem Sarmacji jest dla Królestwa Dreamlandu korzystne? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
  4. Czy Królestwo Dreamlandu powinno dążyć do integracji politycznej (unii) z Księstwem Sarmacji? Warianty odpowiedzi: TAK, NIE.
To są pytania na sondę, nie materiał na referendum.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości