Posłanie powyborcze

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Kryspin van Buuren

Posłanie powyborcze

Post autor: Kryspin van Buuren »

Wasza Królewska Mość,
Drodzy Dreamlandczycy!


W imieniu Bloku Prawicy pragnę podziękować za zaufanie okazane programowi i kandydatom naszej partii. Pragnę również podziękować naszemu kontrkandydatowi — zwłaszcza i przede wszystkim Królowi Seniorowi Edwardowi Arturowi — za dość merytoryczną i spokojną kampanię. Mam nadzieję, że spory, jakie wyniły w ciągu ostatnich tygodni, przeniosą się do ław sejmowych. Królestwo Dreamlandu - teraz - przede wszystkim potrzebuje mądrości i zaangażowania wszystkich doświadczonych polityków.

Choć kierowane przeze mnie stronnictwo uzyskało największą liczbę mandatów, trudno mi uderzać w triumfalne tony biorąc pod uwagę, że w ostatecznym rozrachunku o składzie Izby Poselskiej w zasadzie rozstrzygnęły dwie opcje: oddać głos na jedynego kandydata niezależnego który wobec Bloku Prawicy może być jedyną opozycją oraz poprzez oddanie głosu pustego. Trudno mi również nie cieszyć się z frekwencji mając mimo wszystko świadomość tego, że odsetek głosujących to jedno, a ich faktycznie aktywna liczba to drugie... niestety. Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni. Uległa ona — znacznemu, ale jednak — zwiększeniu od czasu poprzednich, kwietniowych wyborów. Przed nami jeszcze trochę do zrobienia.

Nie jest tajemnicą, że Blok Prawicy uzyskał bezwzględną oraz kwalifikowaną większość w Izbie Poselskiej. Chciałbym równocześnie oświadczyć, że nie wykluczam rozmów z JKW Edwardem Arturem. Jeżeli rozmowy zakończą się sukcesem — lub przynajmniej, satysfakcjonującym kompromisem — Izba Poselska Królestwa Dreamlandu XVIII kadencji będzie "jednogłosem". Najbliższe dni rozstrzygną.

Osobiście dziękuję za oddane głosy na moją osobę, bowiem świadczy to tylko o jednym: Dreamlandczycy nie dali się zwieść jałowym i sztucznym sporem co do "przyzwoitości" posiadanego przeze mnie dwuobywatelstwa. Wynik Bloku Prawicy jest uderzający, kandydat będący obecnie w opozycji - jeden.

Konstytucyjny zegar zaczyna powoli tykać. Jeszcze raz dziękuję! :)
Edward I Artur

Re: Posłanie powyborcze

Post autor: Edward I Artur »

Cóż, wypada mi ze swej strony potwierdzić, że na zaproszenie pana Kryspina von Lichtensteina rozpoczęliśmy dzisiaj rozmowy o ewentualnym współtworzeniu przyszłego Rządu JKM. Pozostają jeszcze wprawdzie między nami wciąż pewne rozbieżności, ale nie są chyba tego rodzaju, byśmy mieli ich ostatecznie nie pokonać.

Cóż, z mojej strony - jest to przede wszystkim możliwość realizacji programu, który przedstawiłem w kampanii wyborczej. Myślę, że tego przede wszystkim oczekują ode mnie wyborcy. Mógłbym pewnie pozostać posłem opozycyjnym, ale uważam, że więcej dobrego mogę zrobić wewnątrz przyszłego Rządu. Pan Lichtenstein najwyraźniej wychodzi z tego samego założenia, i stanowi to dobry start naszej ewentualnej współpracy.

Tak czy inaczej, nie spodziewam się w Izbie "jednogłosu". W parlamencie jednogłos brzmiałby jak cisza: niepokojąco. Ja sam nie wstępuję przecież do Bloku Prawicy, a i z samego Bloku mandat uzyskało kilka indywidualności - z pewnością jest szansa w tej kadencji na merytoryczne spory.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Posłanie powyborcze

Post autor: Edward II »

EdwardArtur pisze: Mógłbym pewnie pozostać posłem opozycyjnym, ale uważam, że więcej dobrego mogę zrobić wewnątrz przyszłego Rządu.
Doskonała wiadomość.

Liderowi Bloku Prawicy gratuluję imponującego wyniku. Zwykle dzieje się tak, że przywódca ugrupowania zbiera przede wszystkim głosy swoich partyjnych współpracowników i przyjaciół. Tym razem stało się inaczej. Poważna część dreamlandzkiej społeczności zdecydowała się udzielić WE kredytu zaufania. Chcę wierzyć, że nie było w tym przypadku. Wypada uszanować tę decyzję i przejść nad zgłoszonymi wcześniej wątpliwościami do porządku dziennego. Vox populi, vox Dei.

Życzę powodzenia. Roboty rzeczywiście jest sporo. Zamykamy pewien rozdział.
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Posłanie powyborcze

Post autor: APRS »

I ja przyłączę się do gratulacji dla zwycięzców. Jego Królewska Wysokość ubiegł mnie w publicznym wyrażeniu obaw co do jednomyślności IP. Wolałbym - chciałbym - by któraś z kadencji Izby Poselskiej przyniosła nam również działalność parlamentarną w tej sferze, która choć niezwykle ważna, w naszych warunkach chyba nigdy w istocie nie była realizowana: kontroli parlamentarnej.

Czas pokaże. Niewątpliwie Królestwo czeka teraz na skład nowego Rządu i expose.
Awatar użytkownika
Paweł Erwin
Posty: 73
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:36
Numer GG: 1883539
NIM: 338711
Lokalizacja: Koppenberg, Marchia Dhatar
Kontakt:

Re: Posłanie powyborcze

Post autor: Paweł Erwin »

W takim razie i ja dołączę do refleksji powyborczych. Wreszcie zainstalowali mi stały internet i mam do niego dostęp 24h więc mogę zacząć aktywnie(j) pracować. Cieszę się bardzo, że udało mi się wejść w skład nowej IP, ale doskonale zdaję sobie sprawę że 2 głosy zdobyte przeze mnie to oznaka, że nie wolno mi spocząć na laurach i liczyć na korzyści z samego faktu, że w Dreamlandzie mieszkam. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, by moja praca na rzecz Królestwa była stała i efektywna i mam nadzieję, że uda mi się zapracować na dobre imię marki "Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi", tak, jak bywało to przed moim długotrwałym zniknięciem. Cieszy mnie wynik wyborczy JKWysokości Edwarda Artura, tak jak cieszy mnie ilość głosów oddanych ogółem - bywały wybory z dużo niższą frekwencją. Apeluję zatem - ilość oddanych głosów to znak, że wyborcy nam, posłom IP ufają - nie możemy tego zmarnować :) Miłej współpracy wszystkim życzę!
/-/ Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi
Bartosz Lenczowski
Posty: 122
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:24
Numer GG: 2489317
NIM:
Lokalizacja: Vuolatar
Kontakt:

Re: Posłanie powyborcze

Post autor: Bartosz Lenczowski »

Ja również dodam swoje trzy grosze. Chciałbym pogratulować wyników i zmotywować do pracy ku chwale Królestwa, a nie dobra partii. Jak powiedział król senior jednolinijność w głosowaniach może oznaczać negatywną prace IP.

Tak czy owak źyczę powodzenia - wyborcy liczą na mądre posunięcia i decyzje.
(-) Bartosz Lenczowski

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości