Wybory Premiera - listopad '17

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Karolina Aleksandra »

Na stronie pojawiła się wiadomość o II turze oraz odnośnik do lokalu. Zapraszam już od jutra do oddawania głosów tutaj.

Ponadto, ciekawostka — w dniu wyborów większość sieci w Polsce będzie miała liczne promocje z okazji „Black Friday”. Czy i w wyborach spodziewać się Czarnego Piątku?

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Daniel von Witt »

Karolina Aleksandra pisze:Ponadto, ciekawostka — w dniu wyborów większość sieci w Polsce będzie miała liczne promocje z okazji „Black Friday”. Czy i w wyborach spodziewać się Czarnego Piątku?
...

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Aleksander »

Raczej niedziela - dzień cwela.
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Polyna »

الوـس pisze:Raczej niedziela - dzień cwela.
Znaczy się kibica Wisły?
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: RomanoPorfavor »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:Nie znam żadnego von Klucka ;)
Przepraszam, przyzwyczajenie ;)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Aleksander »

Polyna pisze:
الوـس pisze:Raczej niedziela - dzień cwela.
Znaczy się kibica Wisły?
Wyjebać ci w ten pasiasty ryj?
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Polyna »

الوـس pisze:Wyjebać ci w ten pasiasty ryj?
O, jest i grożenie realowym wpierdolem xD.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: RomanoPorfavor »

Karolina Aleksandra pisze:Ponadto, ciekawostka — w dniu wyborów większość sieci w Polsce będzie miała liczne promocje z okazji „Black Friday”. Czy i w wyborach spodziewać się Czarnego Piątku?
W sensie dla kandydatów? "Kup dziś pięć głosów, a szósty i siódmy dostaniesz gratis!"? Czy dla wyborców - "dziś oddając jeden głos otrzymasz nie jednego, ale dwóch premierów! "?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: matmax »

PTR pisze: W sensie dla kandydatów? "Kup dziś pięć głosów, a szósty i siódmy dostaniesz gratis!"? Czy dla wyborców - "dziś oddając jeden głos otrzymasz nie jednego, ale dwóch premierów! "?
Tu się akurat zastanawiałem, że może w przypadku remisu powinniśmy tak zmienić ordynację, by było dwóch premierów naraz. To byłoby dopiero ciekawe, a nie jakieś drugie tury.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Torkan Ingawaar »

O tak, Współpremier Królestwa Dreamlandu. <3
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Karolina Aleksandra »

الوـس pisze:
Polyna pisze:
الوـس pisze:Raczej niedziela - dzień cwela.
Znaczy się kibica Wisły?
Wyjebać ci w ten pasiasty ryj?
Szanowni Państwo… Proszę o opanowanie.

Podoba mi się koncepcja dwóch premierów, swoją drogą. Byłoby wybuchowo.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Daniel von Witt »

Miło wiedzieć, że Pierwszy Kibic Dreamlandu dostaje małpiego rozumu, gdy się burknie na jego Wisełkę.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Otton van der Berg »

głos oddany, nie pusty , brak opcji doublepremier
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: RomanoPorfavor »

Zauważyłem potencjalną nieprawidłowość - dopiero co tow. Yaqu stracił obywatelstwo za niegłosowanie (http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=8658) a nadal jest na liście do głosowania w drugiej turze (http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=8664). Czyżby zdążył ekspresowo zwrócić się o przywrócenie obywatelstwa? Na forum nie ma wniosku, ale nie wiem czy nie są przyjmowane tego typu wnioski drogą prywatną,
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Aleksander »

matmax pisze:
PTR pisze: W sensie dla kandydatów? "Kup dziś pięć głosów, a szósty i siódmy dostaniesz gratis!"? Czy dla wyborców - "dziś oddając jeden głos otrzymasz nie jednego, ale dwóch premierów! "?
Tu się akurat zastanawiałem, że może w przypadku remisu powinniśmy tak zmienić ordynację, by było dwóch premierów naraz. To byłoby dopiero ciekawe, a nie jakieś drugie tury.
Albo uniemożliwić oddanie głosu pustego.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: matmax »

PTR pisze:Zauważyłem potencjalną nieprawidłowość - dopiero co tow. Yaqu stracił obywatelstwo za niegłosowanie (http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=8658) a nadal jest na liście do głosowania w drugiej turze (http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=8664). Czyżby zdążył ekspresowo zwrócić się o przywrócenie obywatelstwa? Na forum nie ma wniosku, ale nie wiem czy nie są przyjmowane tego typu wnioski drogą prywatną,
Po odebraniu za niegłosowanie obywatelstwo można sobie przywrócić samemu przez system. Tu dokładnie ten przypadek zaszedł w odpowiednim czasie.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: RomanoPorfavor »

matmax pisze:Po odebraniu za niegłosowanie obywatelstwo można sobie przywrócić samemu przez system. Tu dokładnie ten przypadek zaszedł w odpowiednim czasie.
Rozumiem. Myślałem, że każde odebranie obywatelstwa w późniejszym czasie niesie za sobą konieczność zwrócenia się z wnioskiem do Królowej. Swoją drogą - wypadało by to jakoś ujednolicić.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Yaqu13 »

PTR pisze:
matmax pisze:Po odebraniu za niegłosowanie obywatelstwo można sobie przywrócić samemu przez system. Tu dokładnie ten przypadek zaszedł w odpowiednim czasie.
Rozumiem. Myślałem, że każde odebranie obywatelstwa w późniejszym czasie niesie za sobą konieczność zwrócenia się z wnioskiem do Królowej. Swoją drogą - wypadało by to jakoś ujednolicić.
Szybciej sobie przywróciłem niż Królowa zdążyła mi odebrać ;)
Przydało by się coś pozmieniać w przepisach bo to już kolejny raz gdy jest mi zabierane obywatelstwo gdy przespałem moment głosowania. Nie wiem co autor miał na myśli robiąc przepisy w ten sposób. Jeżeli automat odbiera obywatelstwo to spoko bo dzięki temu KD czyści się z martwych dusz, ale z tego co widzę to Królowa ręcznie je zabiera, więc jest to wg mnie bezsens
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
Rozumiem. Myślałem, że każde odebranie obywatelstwa w późniejszym czasie niesie za sobą konieczność zwrócenia się z wnioskiem do Królowej. Swoją drogą - wypadało by to jakoś ujednolicić.
Jest to wynik pomieszania pojęć nawet przez władze. W ustawie o obywatelstwie mowa jest o przywracaniu do aktywności z wniosku skierowanego do Króla. Przywracanie takie odbywa się, gdy kogoś z CRM całkowicie wykreślono. Jeżeli zaś ktoś obywatelstwo stracił, ale wpis w CRM zachował - o nic wnosić nie musi, a tylko sobie poklikać w CRM samodzielnie, skoro jego wpis istnieje.

Podstawa prawna: Rozdział 2 ustawy o obywatelstwie... - zaprzestanie aktywności.

(-) Daniel von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Post autor: Karolina Aleksandra »

Michal Yaqu pisze:
Przydało by się coś pozmieniać w przepisach bo to już kolejny raz gdy jest mi zabierane obywatelstwo gdy przespałem moment głosowania. Nie wiem co autor miał na myśli robiąc przepisy w ten sposób. Jeżeli automat odbiera obywatelstwo to spoko bo dzięki temu KD czyści się z martwych dusz, ale z tego co widzę to Królowa ręcznie je zabiera, więc jest to wg mnie bezsens

Zwyczajnie za brak oddania głosu w wyborach grozi utrata obywatelstwa — o czym informuje się przy każdorazowej elekcji. Domyślam się, że intencją ustawodawcy było utrzymanie aktywności i uniknięcie sytuacji, w której frekwencja wyborcza jest obniżana przez osoby, które zajrzały do Królestwa tylko raz. Skoro tak łatwo uzyskać obywatelstwo, to również jest tak łatwo je stracić.

Sama procedura wygląda tak, że po każdych wyborach KWK prezentuje monarsze listę niegłosujących, a monarcha wydaje postanowienie i klika w CRM. Trochę ręcznie, a trochę automatycznie.
الوـس pisze:
Albo uniemożliwić oddanie głosu pustego.
Absolutnie nie. Głos pusty to też wyrażenie swojej opinii lub zaznaczenie obiektywności w danej sprawie.

(—) Karolina Aleksandra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości