Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysze,

Chciałbym tu zamieścić uzasadnienie decyzji o złożeniu wniosku o referendum ws. odwołanie Oskara ben Groznego-Witta z funkcji Premiera Rządu Królewskiego. Ponieważ decyzja, którą będziemy podejmować w referendum wymaga namysłu i świadomości "co dalej" postaram się też nakreślić jak widzę dalsze działania w razie gdyby Premier został odwołany.

Przede wszystkim - jaki jest stan obecny, to wiadomo. Ostatni "urlop" Premiera nie różnił się specjalnie od jego wcześniejszej aktywności. Brak odpowiedzi na interpelacje i pytania wysuwane publiczne, brak zarządzania Rządem, brak własnej aktywności. Zresztą - zauważmy, że urlop się skończył parę dni temu - czy da się wyczuć jakąś różnicę? Nie sądzę.

W przypadku rządu sytuacja jest podobna. Minister Auksencjusz Butodziej w październiku wypowiedział się na forum dwa razy, we wrześniu raz (myślę, że nie trzeba dodawać, że nie w temacie swojego resortu). Jedyna ustawa z jego dziedziny została napisana przez innego ministra. MSZ Orański-Nassau po licznych nagabywaniach doprowadził do podpisania jednego traktatu (i to też pewnie tylko dlatego, że wziął się za to jego kolega z rządu), wcześniej wykazywał się tylko niekompetencją oraz powołaniem dwóch ambasadorów (z czego jeden został niemal od razu odwołany).

Nieco lepiej idzie ministrowi i od niedawna wicepremierowi von Habsburgowi, choć jego praca średnio pasuje do resortu rządowego i do tej pory raczej kojarzona była z zadaniami KSI. No i na koniec zostaje minister Daniel von Witt - jedyny który działa naprawdę sprawnie, biorąc pod uwagę że stara się łatać dziury zostawiane przez pozostałych członków Rządu. Nadal jednak nie wypełnia wszystkich swoich obowiązków (wystarczy zerknąć chociażby na stan uzupełniania Bazy Prawnej, leżącej odłogiem od początku września).

Podsumowując - sytuacja Rządu jest fatalna. Jedyne na co stać członków Rządu to zasłona dymna jaką jest tłumaczenie, że na tajnym forum dzieje się bardzo dużo. Choćby nawet było to prawdą (a nie jesteśmy w stanie tego niezależnie zweryfikować), to nie ma to żadnego wpływu na społeczeństwo i kraj, którym Rząd powinien się zajmować - i to w trybie ciągłym, a nie tylko "pracować na przyszłość". Dlatego też uważam, że w sytuacji gdy Rząd nie funkcjonuje nawet na minimalnym poziomie, a Premier nie jest w stanie tego problemu rozwiązać bo sam jest jego pełnym ucieleśnieniem, to jego odwołanie i ponowne wybory są jednym sensownym rozwiązaniem.

I teraz - co dalej? Jeżeli chce się premiera Oskara odwołać, to nie można tego robić niekonstruktywnie. Uważam, że trzy ostatnie rządy (Auksencjusza, Torkana i Oskara) dowiodły, że żadna z wiodących Partii nie ma kadr na sensowne obsadzenie wszystkich resortów. Dlatego już teraz zapowiadam, że w ewentualnych wyborach po jego odwołaniu będę startować z platformą rządu ponadpartyjnego, otwartego na członków KPD, KPA i bezpartyjnych. Jako premier będę chciał zmniejszyć liczbę resortów, przy jednoczesnym wprowadzaniu do nich wiceministrów (więc ogólna liczba członków Rządu może nawet nieco wzrosnąć). Taka organizacja - jak sądzę - pozwoli obniżyć wymagania czasowe dla poszczególnych członków Rządu, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności poszczególnych resortów.

Nie chcę się w tym miejscu rozpisywać nt. programu wyborczego, bo wątek dotyczy na razie odwołania obecnego rządu, ale chcę zaznaczyć, że propozycja odwołania Premiera nie jest działaniem nieprzemyślanym. Jest alternatywa dla stanu obecnego - i to właśnie chcę Wam zaproponować.[/justify]
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Od jakiegoś czasu postulowałem już, że lepiej, żeby Rząd był aktywny, niż ideologiczny. Możemy się nie zgadzać w pewnych sprawach,a le kunszt dyplomatyczny towarzysza doceniam. W obecnej sytuacji uważam, że jest dosyć nędznie i ruch taki byłby zdecydowany. Z wielką chęcią stałbym się wiceministrem bądź ambasadorem.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Tomasz von Habsburg »

PTR pisze:
Jedyne na co stać członków Rządu to zasłona dymna jaką jest tłumaczenie, że na tajnym forum dzieje się bardzo dużo.
To było miesiąć temu. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Daniel von Witt »

Na szybko.
Fryderyk Orański-Nassau pisze:
Od jakiegoś czasu postulowałem już, że lepiej, żeby Rząd był aktywny, niż ideologiczny. Możemy się nie zgadzać w pewnych sprawach,a le kunszt dyplomatyczny towarzysza doceniam. W obecnej sytuacji uważam, że jest dosyć nędznie i ruch taki byłby zdecydowany. Z wielką chęcią stałbym się wiceministrem bądź ambasadorem.
Zachęcam do podania się do dymisji, skoro zapisuje się Pan już do ewentualnego przyszłego rządu, który miałby powstać po defragmentacji obecnego, za czym Pan złożył swój podpis.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Zaznaczam, że to nie pierwsza kadencja, kiedy dziwie się słowom wszystkich, że dobrze wykonuje swoje obowiązki, kiedy robię niewiele. A nie chcę teraz szukać, ale swego czasu napisał mi Ekscelencja, żebym nie odchodził, bo i tak nie ma zastępstwa. Mogę teraz złożyć dymisję. Pewnie. I jaką to zrobi różnicę?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Daniel von Witt »

Zachowa Pan twarz.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

I pozbawię na przynajmniej kilkanaście dni państwo Ministra Spraw Zagranicznych. Nie zamierzam postawić własnego honoru ponad interes Państwa.

Nigdy nie przywiązywałem się do tego stanowiska i dziwiłem się, gdy w poprzednich kadencjach otrzymywałem najwyższe nagrody finansowe za aktywność. Zaznaczyłem, że mogę być wiceministrem. Równie dobrze pójdę na ambasadora do Rotrii. Stanowisko nie ma dla mnie znaczenia. Ważna jest jedynie odpowiedzialność za kraj.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 20:45 przez Fryderyk Orański-Nassau, łącznie zmieniany 1 raz.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Zapraszam na sarmackie IRC. Trwają obchody. :)

(-) Tomasz bron von Habsburg
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Tomasz von Habsburg pisze:
Zapraszam na sarmackie IRC. Trwają obchody. :)

(-) Tomasz bron von Habsburg
A jestem i robię krótką notatkę z wydarzenia.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Przepraszam, myślałem, że "Fryderyk" to Fryderyk von Hohenzollern.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Siergiusz Asketil »

Tomasz von Habsburg pisze:
PTR pisze:
Jedyne na co stać członków Rządu to zasłona dymna jaką jest tłumaczenie, że na tajnym forum dzieje się bardzo dużo.
To było miesiąć temu. :)
Jedyne na co stać ten rząd — wskazywać błędy poprzedników. Kiedy samemu robi się dokładnie to samo. Wszyscy jesteście siebie warci.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Aleksander »

Dekompozycja rządu tak dynamiczna, że aż mnie z butów wyrwało!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

الوـس pisze:Dekompozycja rządu tak dynamiczna, że aż mnie z butów wyrwało!
Czyli rozumiem, że cały Rząd w ręce Asketila, bo nie jest powiązany z żadną dotychczas rządzącą partią? :D
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Aleksander »

Nie rozumiesz. Nawet nie będę prosił o indeks, tylko skreślę z listy studentów.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze:Nie rozumiesz. Nawet nie będę prosił o indeks, tylko skreślę z listy studentów.
Zaczyna robić się ostro. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: RomanoPorfavor »

Tomasz von Habsburg pisze:To było miesiąć temu. :)
Owszem. Od tamtej pory żadnego nowego tłumaczenia nie znaleźliście albo nie raczyliście się nim podzielić z obywatelami, więc przywołuję to konkretne :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Daniel von Witt »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
I pozbawię na przynajmniej kilkanaście dni państwo Ministra Spraw Zagranicznych. Nie zamierzam postawić własnego honoru ponad interes Państwa.

Nigdy nie przywiązywałem się do tego stanowiska i dziwiłem się, gdy w poprzednich kadencjach otrzymywałem najwyższe nagrody finansowe za aktywność. Zaznaczyłem, że mogę być wiceministrem. Równie dobrze pójdę na ambasadora do Rotrii. Stanowisko nie ma dla mnie znaczenia. Ważna jest jedynie odpowiedzialność za kraj.
Wypadałoby zwolnić stanowisko, z którego i tak chce Pan się zwolnić, nie popierając swojego szefa. Jeżeli Pańska samoocena wespół z oceną KPD jest niska i zgodna z prawdą to strata Pana na urzędzie MSZ nie będzie odczuwalna dla Królestwa.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Tomasz von Habsburg »

PTR pisze:
Owszem. Od tamtej pory żadnego nowego tłumaczenia nie znaleźliście albo nie raczyliście się nim podzielić z obywatelami, więc przywołuję to konkretne :)
Ja miałem na myśli, że od poprzedniego miesiąca przyrost postów się zmniejszył. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: RomanoPorfavor »

Tomasz von Habsburg pisze:Ja miałem na myśli, że od poprzedniego miesiąca przyrost postów się zmniejszył. :)
W takim razie niech Towarzysz uważa, bo zaraz się zwali na Towarzysza Wicepremiera nad-minister Witt z tyradą za nielojalność w stosunku do Rządu :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Odwołanie Premiera - uzasadnienie

Post autor: Aleksander »

Inna sprawa, że w razie wyboru tow. marszałka powstałby wakat na urzędzie marszałka. Uprzedzając. Nie, odchodząc nie rzuciłem klątwy na to stanowisko, że nikt nie może się tam za długo utrzymać i odchodzi w dość burzliwych okolicznościach.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości