Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.

Pracę gabinetu Oskara bez Groznego Witta oceniam na:

Czas głosowania minął 10 paź 2017, 18:58

Na 10, jest świetnie, nie ma żadnych zastrzeżeń
0
Brak głosów
Na 8, jest dobrze, rząd jest widoczny i realizuje swoje zdania
0
Brak głosów
Na 6, jak na półmetek - nie jest źle, ale to i owo trzeba poprawić
3
16%
Na 4, bardzo przeciętnie, szereg zastrzeżeń do postawy gabinetu
5
26%
Na 2, ogromne rozczarowanie, konieczna jest rekonstrukcja rządu
2
11%
Na 0, jest katastrofalnie, konieczne są wybory przedterminowe
9
47%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Chamberlain »

Znajdujemy się na półmetku kadencji Rządu Królewskiego. Czas na pierwsze oceny pracy i zaangażowania całego gabinetu.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Daniel von Witt »

Sam oceniam Rząd Królewski na szóstkę. W Klubie Politycznym św. Augustyna zdajemy sobie sprawę z niedociągnięć, braków, zaniedbań i cały czas staramy się rozwiązywać pojawiające się braki w aktywności, gdyż do tego w głównej mierze sprowadzają się problemy Rządu. Natomiast prace obiecane w programie Premiera realizowane są kroczek po kroczku. Nie ulega też wątpliwości, że Premier jest bardzo słabo skomunikowany z społeczeństwem. Myślę, że głosy krytyki i ta sonda dadzą mu dodatkowo do zrozumienia, że w kwestii polityki informacyjnej musi się poprawić.

(-) Daniel von Witt
Prezes Klubu Politycznego św. Augustyna
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Ode mnie czwórka. Polityka informacyjna leży. Ja informuję o czymkolwiek wywołany do tablicy, JE von Habsburg jedynie informuje o tym, że jest to realizowane na wątku rządu, a efektów nie widać. Z resztą chyba jeszcze gorzej.

Zdarzyło się parę błędów z mojej strony, które przyjmuje na klatę. Nie jest również tak aktywny jak spodziewałem się, że będzie w sierpniu. Real mnie wykańcza. Oskara i Auksencjusza w zasadzie nie ma.
Choć uważam, że nasz rząd mógłby realizować politykę dużo lepiej to zdecydowanie nie widzę wśród nas lepszych zamienników. Ewentualny Rząd w mojej opinii będzie/powinien być lepianką międzypartyjną.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Daniel von Witt »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
Ewentualny Rząd w mojej opinii będzie/powinien być lepianką międzypartyjną.
To jednak będzie problemem kampanii wyborczej w grudniu.

(-) Daniel von Witt
Prezes Klubu Politycznego św. Augustyna
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:
Sam oceniam Rząd Królewski na szóstkę.

Ja też. W niemieckiej skali ocen.
(-) Alexander, r.s.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Siergiusz Asketil »

Kiedy można uznać mikronację za państwo upadłe? Wtedy, gdy wszyscy zgodnie przyznają, że rząd powinien zostać odwołany, a nie ma zupełnie nikogo, kto mógłby podjąć się przejęcia władzy. Rozmowy o rozwiązywaniu kryzysów w rozumieniu abstrakcyjnym powinniśmy zacząć od rozwiązania tego problemu.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Daniel von Witt »

Znów jacyś magiczni "wszyscy" przyznają, że rząd powinien zostać odwołany. Nigdzie nie widzę tych wszystkich, którzy to postulują. Zarzuty pod adresem rządu są bowiem często lakoniczne i nieprecyzyjne. Nie wytyka się konkretów. Opozycja "krzykaczy" jedzie na ogólnikach, bo taka jej natura. I taka natura tej opozycji, że przygotowana do objęcia władzy nie jest, bo na krzyku nie można jej sprawować. W gronie opozycji są jedynie nieliczne osoby, z którymi można merytorycznie porozmawiać.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Aleksander »

Ogólnie, to rząd nic nie robi. To taka mała tradycja z początku roku.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Daniel von Witt »

Ogólnie rząd nic nie robi. Mówi to nierób, który niestety nie jest wiarygodny.

Poproszę o głos kogoś innego z tych "wszystkich". Kogoś wiarygodnego.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Sebastian von Kroll
Posty: 34
Rejestracja: 2 paź 2017, 19:32
NIM: 552653
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Sebastian von Kroll »

Cóż, jestem tutaj nowy, więc niewiele mogę w tej kwestii powiedzieć, ale sam Pan Oskar mówił, że zdaje sobie że wszystkiego sprawę, ale nie ma wystarczająco czasu. W takim wypadku pozostaje albo przeczekać, albo zorganizować kolejne wybory przed terminem. Widzę, że partie polityczne nie są największe i są tam wieloletni obywatele KD. Stąd też moje pytanie, czy można wziąć udział w wyborach nie będąc w partii politycznej?
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Daniel von Witt »

Oskar ben Grozny Witt zdobył się na odwagę mówić szczerze, że chwilowo dopadło go zniechęcenie. Przyznał o tym otwarcie, to należy docenić. Nikt nie chce w Rządzie rezygnować z prowadzenia spraw państwa. Robimy swoje stopniowo. Natura pracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Gospodarki jest taka, że robią swoje za kulisami. Inne resorty też pracują i nie trąbią o tym na okrągło.

Przypomnę, że na podobną szczerość nigdy nie zdobył się Premier Ingawaar, który przez większość swojej kadencji wątpił w to, czy powinien być Premierem. Wiele osób szybko uznało, że nie powinien. W podjęciu honorowej rezygnacji nie pomogła Premierowi nawet próba jego odwołania. Oskar ben Grozny Witt w przeciwieństwie do niego jest bardziej otwarty, choć powinien poprawić politykę informacyjną. Państwo jest na bieżąco zarządzane. Planowane i prowadzone są reformy. Pieniacze niestety tego nie widzą i trudno im się dziwić. To jednak sprawia, że nie należy im wierzyć.
Sebastian von Kroll pisze:
Widzę, że partie polityczne nie są największe i są tam wieloletni obywatele KD. Stąd też moje pytanie, czy można wziąć udział w wyborach nie będąc w partii politycznej?
Kandydat na Premiera może być zgłoszony przez partie lub obywateli. Można zgłosić się samemu.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:Ogólnie rząd nic nie robi. Mówi to nierób, który niestety nie jest wiarygodny.
W przeciwieństwie do rządu wykonuję swoje obowiązki sumiennie i zgodnie z wymaganiami stawianymi przez prawo ;-)
Daniel von Witt pisze:Przypomnę, że na podobną szczerość nigdy nie zdobył się Premier Ingawaar, który przez większość swojej kadencji wątpił w to, czy powinien być Premierem. Wiele osób szybko uznało, że nie powinien. W podjęciu honorowej rezygnacji nie pomogła Premierowi nawet próba jego odwołania.
Przecież Torkan sam zrezygnował.
Daniel von Witt pisze:Pieniacze niestety tego nie widzą i trudno im się dziwić. To jednak sprawia, że nie należy im wierzyć.
Zaraz zaraz, bo coś mi umknęło. "Pieniacze", kimkolwiek są, nie widzą tego, że rząd działa. I trudno im się dziwić, co wynika wprost z braku jakiejkolwiek polityki informacyjnej tego rządu. Do tego momentu, pomijając określenie "pieniacz", którym ersatzpremier usiłuje etykietować opozycję, zgoda. Idźmy dalej.

Nie należy wierzyć tym pieniaczom. Nie należy wierzyć z tego powodu, że nie widzą, że rząd coś robi, bo rząd nie jest łaskaw poinformować "pieniaczy" o swoich działaniach. Co pośrednio ersatzpremier przyznaje. Czy mam zatem wklejać obrazki z obrażonym Tomaszem Akwinatą, czy sam złożysz samokrytykę?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze:
W przeciwieństwie do rządu wykonuję swoje obowiązki sumiennie i zgodnie z wymaganiami stawianymi przez prawo ;-)
Poza tym, że czasem jako Prezes Sądu Królestwa łamiesz prawo to ewentualnie można się zgodzić odnośnie Twojej pracy w Sądzie Królestwa.
الوـس pisze:
Przecież Torkan sam zrezygnował.
Za późno.
الوـس pisze:
Zaraz zaraz, bo coś mi umknęło. "Pieniacze", kimkolwiek są, nie widzą tego, że rząd działa. I trudno im się dziwić, co wynika wprost z braku jakiejkolwiek polityki informacyjnej tego rządu. Do tego momentu, pomijając określenie "pieniacz", którym ersatzpremier usiłuje etykietować opozycję, zgoda. Idźmy dalej.

Nie należy wierzyć tym pieniaczom. Nie należy wierzyć z tego powodu, że nie widzą, że rząd coś robi, bo rząd nie jest łaskaw poinformować "pieniaczy" o swoich działaniach. Co pośrednio ersatzpremier przyznaje. Czy mam zatem wklejać obrazki z obrażonym Tomaszem Akwinatą, czy sam złożysz samokrytykę?
Pragnę zwrócić Ci uwagę, że każde ministerstwo samodzielnie informuje o tym co robi. Nie robi tego jedynie Ministerstwo Oświecenia i Dziedzictwa Narodowego. Nie robi tego również Rząd jako całość. Niemniej jednak wmawianie opinii publicznej, że nikt nikogo nie informuje i nikt nic nie wie jest kłamstwem z Twojej strony, bo ślepy nawet zauważy działania Rządu, ich braki lub działania ministrów tudzież ich braki. Wykonywanie programu Oskara ma się dobrze, choć mogłoby być lepiej. Mogłoby być również lepiej z polityką informacyjną Rządu, aby tacy pieniacze jak Ty mogli się czepiać czegoś innego niż braku wykładania działań Rządu jak kawy na ławę.

(-) Daniel von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:
W przeciwieństwie do rządu wykonuję swoje obowiązki sumiennie i zgodnie z wymaganiami stawianymi przez prawo ;-)
Poza tym, że czasem jako Prezes Sądu Królestwa łamiesz prawo to ewentualnie można się zgodzić odnośnie Twojej pracy w Sądzie Królestwa.

Czekam na konkretne przykłady łamania prawa, albo na odwołanie tych słów.
Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:
Przecież Torkan sam zrezygnował.
Za późno.

Zarzut dotyczył tego, że nie podał się do dymisji, a nie czasu, w którym się do niej podał. Zatem w świetle tego faktu uważam ten zarzut za nieprawdziwy.
Daniel von Witt pisze:
Pragnę zwrócić Ci uwagę, że każde ministerstwo samodzielnie informuje o tym co robi. Nie robi tego jedynie Ministerstwo Oświecenia i Dziedzictwa Narodowego. Nie robi tego również Rząd jako całość.

Ostatnia informacja została przedstawiona przez Ministra Spraw Zagranicznych i to dopiero na żądanie tow. podlorda. Oczywiście można przyjąć i taką linię, że rząd udziela informacji na wniosek. Jest to o tyle wygodne, że trzeba by się domyślać, czy może się dany minister zajmować a potem zadając odpowiednie pytania dochodzić do owoców pracy tegoż. Ale wątpię, by w Dreamlandzie znalazło się wielu amatorów zabawy w pomidor.
Daniel von Witt pisze:
bo ślepy nawet zauważy działania Rządu, ich braki lub działania ministrów tudzież ich braki.

Ślepy ma tę smutną przypadłość, że niczego nie zauważy. Gdyby miał coś zauważać, to nie byłby ślepym, a co najwyżej słabo- lub niedowidzącym.
Daniel von Witt pisze:
tacy pieniacze jak Ty mogli się czepiać czegoś innego niż braku wykładania działań Rządu jak kawy na ławę.

To jakaś nowa jakość w dyskusji? Obywatela Dreamlandu nazywa się pieniaczem, bo powiedział sprawdzam? Posuwasz się w swej arogancji o krok za daleko.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze:
Czekam na konkretne przykłady łamania prawa, albo na odwołanie tych słów.
الوـس pisze:
Ostatnia informacja została przedstawiona przez Ministra Spraw Zagranicznych i to dopiero na żądanie tow. podlorda. Oczywiście można przyjąć i taką linię, że rząd udziela informacji na wniosek. Jest to o tyle wygodne, że trzeba by się domyślać, czy może się dany minister zajmować a potem zadając odpowiednie pytania dochodzić do owoców pracy tegoż. Ale wątpię, by w Dreamlandzie znalazło się wielu amatorów zabawy w pomidor.
Błąd. Mówiąc sam za siebie - na bieżąco komentuję co robię. Świadczy o tym zawartość tego działu.
الوـس pisze:
Ślepy ma tę smutną przypadłość, że niczego nie zauważy. Gdyby miał coś zauważać, to nie byłby ślepym, a co najwyżej słabo- lub niedowidzącym.
:) Jesteś wspaniały.
الوـس pisze:
To jakaś nowa jakość w dyskusji? Obywatela Dreamlandu nazywa się pieniaczem, bo powiedział sprawdzam? Posuwasz się w swej arogancji o krok za daleko.
Nie chowaj się teraz za obywatelami Dreamlandu. Bądź dumny z tego, że jesteś pieniaczem i pyskaczem. Bo to Ciebie tak nazywam, co jest zgodne z prawdą. Każdy głupi i ślepy to zauważy :)

(-) Daniel von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:
Czekam na konkretne przykłady łamania prawa, albo na odwołanie tych słów.

To teraz czekam na szczegółowe wyjaśnienie, na czym w przedmiotowej sytuacji polegało złamanie prawa. Bo ja tu widzę jedynie dyskrecjonalną władzę prezesa sądu i spór co do, czy w danej sytuacji skorzystanie z tej dyskrecjonalnej władzy było uzasadnione.
Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:
Ostatnia informacja została przedstawiona przez Ministra Spraw Zagranicznych i to dopiero na żądanie tow. podlorda. Oczywiście można przyjąć i taką linię, że rząd udziela informacji na wniosek. Jest to o tyle wygodne, że trzeba by się domyślać, czy może się dany minister zajmować a potem zadając odpowiednie pytania dochodzić do owoców pracy tegoż. Ale wątpię, by w Dreamlandzie znalazło się wielu amatorów zabawy w pomidor.
Błąd. Mówiąc sam za siebie - na bieżąco komentuję co robię. Świadczy o tym zawartość tego działu.

Byłbym wdzięczny za odniesienie się do cytowanej wypowiedzi. Bo w tym momencie to jest klasyczne non sequitur.

Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:
Ślepy ma tę smutną przypadłość, że niczego nie zauważy. Gdyby miał coś zauważać, to nie byłby ślepym, a co najwyżej słabo- lub niedowidzącym.
:) Jesteś wspaniały.

Cieszę się, że chociaż jedna osoba w Dreamlandzie to docenia.
Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:
To jakaś nowa jakość w dyskusji? Obywatela Dreamlandu nazywa się pieniaczem, bo powiedział sprawdzam? Posuwasz się w swej arogancji o krok za daleko.
Nie chowaj się teraz za obywatelami Dreamlandu. Bądź dumny z tego, że jesteś pieniaczem i pyskaczem. Bo to Ciebie tak nazywam, co jest zgodne z prawdą. Każdy głupi i ślepy to zauważy :)

Zacznijmy od błędu logicznego w twojej wypowiedzi. Ja napisałem o obywatelu Dreamlandu (l.poj.), tj. konkretnie o sobie. Ty rozszerzasz to na obywateli Dreamlandu (l.mn.). Proszę o odniesienie się do mojego zarzutu w prawidłowym kontekście ilościowym.

W dalszym ciągu nie odniosłeś się do żadnego zarzutu. Zamiast odnosić się do tego co piszę albo stosujesz uniki zmieniając temat, albo zmieniasz znaczenie mojej wypowiedzi niezgodnie z moją intencją, albo po prostu przypisujesz mi różne właściwości. Abstrahując od tego, czy prawdziwie, są one najzupełniej nierelewantne w tym momencie. To czy jestem taki czy owaki nie ma żadnego związku z pracą, a raczej markowaniem jakiejkolwiek pracy przez rząd.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze:
To teraz czekam na szczegółowe wyjaśnienie, na czym w przedmiotowej sytuacji polegało złamanie prawa. Bo ja tu widzę jedynie dyskrecjonalną władzę prezesa sądu i spór co do, czy w danej sytuacji skorzystanie z tej dyskrecjonalnej władzy było uzasadnione.
Szczegółowo odniosłem się w tamtym wątku.
الوـس pisze:
Byłbym wdzięczny za odniesienie się do cytowanej wypowiedzi. Bo w tym momencie to jest klasyczne non sequitur.
MSWiA, MG i MSZ (3 z 5 ministerstw) w różnych odstępach czasu i z wniosku bądź z własnej inicjatywy publikują informacje o tym co robią.
الوـس pisze:
Zacznijmy od błędu logicznego w twojej wypowiedzi. Ja napisałem o obywatelu Dreamlandu (l.poj.), tj. konkretnie o sobie. Ty rozszerzasz to na obywateli Dreamlandu (l.mn.). Proszę o odniesienie się do mojego zarzutu w prawidłowym kontekście ilościowym.

W dalszym ciągu nie odniosłeś się do żadnego zarzutu. Zamiast odnosić się do tego co piszę albo stosujesz uniki zmieniając temat, albo zmieniasz znaczenie mojej wypowiedzi niezgodnie z moją intencją, albo po prostu przypisujesz mi różne właściwości. Abstrahując od tego, czy prawdziwie, są one najzupełniej nierelewantne w tym momencie. To czy jestem taki czy owaki nie ma żadnego związku z pracą, a raczej markowaniem jakiejkolwiek pracy przez rząd.
Wiadomo, że jesteś obywatelem, nie musisz jednak tego podkreślać, by spotęgować wrażenie złej władzy, która źle traktuje obywateli. Ty jesteś przede wszystkim pieniaczem i opozycjonistą. Zwykły obywatel otaczany jest przez Rząd opieką. Opozycjonista jej nie potrzebuje.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:
To teraz czekam na szczegółowe wyjaśnienie, na czym w przedmiotowej sytuacji polegało złamanie prawa. Bo ja tu widzę jedynie dyskrecjonalną władzę prezesa sądu i spór co do, czy w danej sytuacji skorzystanie z tej dyskrecjonalnej władzy było uzasadnione.
Szczegółowo odniosłem się w tamtym wątku.

Czytałem ten wątek. Tyle, że ustawa nie przewiduje, by ktoś inny niż ja miał rozpoznać ten wniosek. Zatem zarzut, że rozpoznawałem własny wniosek to w istocie zarzut przeciwko niedoskonałości regulacji, a nie przeciwko mojemu, podkreślmy to, zgodnemu z prawem działaniu.
Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:
Byłbym wdzięczny za odniesienie się do cytowanej wypowiedzi. Bo w tym momencie to jest klasyczne non sequitur.
MSWiA, MG i MSZ (3 z 5 ministerstw) w różnych odstępach czasu i z wniosku bądź z własnej inicjatywy publikują informacje o tym co robią.

Minister Gospodarki w różnych odstępach czasu publikuje zapewnienia, że prace nad systemem gospodarczym postępują, ale to wszystko jest na tajnym forum. To tak jak sytuacja, gdy z uwagi interes państwa i jego bezpieczeństwo uzasadnienie wyroku sądowego nie jest dostępne dla stron. Zamiast tego zawiadamia się je, że uzasadnienie zostało sporządzone. Obie te sytuacje mają to do siebie, że nijak nie da się tego zweryfikować i należy polegać na zaufaniu do danego organu. Jakoś nie darzę ministra przesadnym zaufaniem.

Minister Spraw Zagranicznych poza udzieleniem odpowiedzi na interpelację, czyli w zasadzie ujawnieniem efektów swojej pracy, dość mizerny dodajmy, na żądanie tow. podlorda, tylko się ośmieszał, jak chociażby w wątku dot. Garapenii.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w różnych odstępach czasu publikuje różnorakie sprawozdania i inne dokumenty księgowe, które z wypiekami na twarzy czyta tylko on sam. Obawiam się, że predylekcja do cyfr nie jest parafilią przesadnie rozpowszechnioną wśród Dreamlandczyków.

Oprócz tego mamy jeszcze Ministra Oświecenia i Dziedzictwa Narodowego, którego nie widziałem na forum, cytując klasyka, hohohoh a może i jeszcze dłużej.

Wreszcie mamy Oskarka, który zespolił osobowo w sobie funkcję premiera oraz Ministra Rozwoju. Nie będzie przesadnym uproszczeniem wskazanie, że zadania a być może i kompetencje Ministra Rozwoju pokrywają się w znacznej części z faktycznymi działaniami Ministra Gospodarki, o ile oczywiście wierzyć zapewnieniom, że uzasadnienie sporządzono. Tym niemniej o ile brak jakiejkolwiek inicjatywy Ministra Rozwoju można przykryć markowaniem działań Ministra Gospodarki (raz jeszcze: uzasadnienie sporządzono), o tyle jego absolutny absenteizm i inercja jako szefa rządu są przyczyną dość nieudolnych akrobacji ersatzpremiera, który usiłuje zakryć swoją benedyktyńską pracą w charakterze sprawozdawcy-księgowego nieobecność premiera.

Podczas urzędowania poprzedniego premiera pojawiały się zarzuty, że z uwagi na młody wiek nie podoła on odpowiedzialności, z jaką związane jest pełnienie tejże funkcji. Obawy te okazały się być niebezzasadne. Gardłująca KPA powierzyła ster państwa osobie jeszcze młodszej. Z efektem równie mizernym. W związku z czym, może po prostu darujemy sobie dalsze trwanie w marazmie i wyciągniemy naukę z przypadku Torkana i po prostu Oskarek poda się do dymisji i wróci za parę lat, gdy będzie sięgał głową powyżej lady w sklepie i nie będzie musiał prosić starszych kolegów, żeby mu kupili radlera w puszce?
Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:
Zacznijmy od błędu logicznego w twojej wypowiedzi. Ja napisałem o obywatelu Dreamlandu (l.poj.), tj. konkretnie o sobie. Ty rozszerzasz to na obywateli Dreamlandu (l.mn.). Proszę o odniesienie się do mojego zarzutu w prawidłowym kontekście ilościowym.

W dalszym ciągu nie odniosłeś się do żadnego zarzutu. Zamiast odnosić się do tego co piszę albo stosujesz uniki zmieniając temat, albo zmieniasz znaczenie mojej wypowiedzi niezgodnie z moją intencją, albo po prostu przypisujesz mi różne właściwości. Abstrahując od tego, czy prawdziwie, są one najzupełniej nierelewantne w tym momencie. To czy jestem taki czy owaki nie ma żadnego związku z pracą, a raczej markowaniem jakiejkolwiek pracy przez rząd.
Wiadomo, że jesteś obywatelem, nie musisz jednak tego podkreślać, by spotęgować wrażenie złej władzy, która źle traktuje obywateli. Ty jesteś przede wszystkim pieniaczem i opozycjonistą. Zwykły obywatel otaczany jest przez Rząd opieką. Opozycjonista jej nie potrzebuje.

Cieszę się, że przyznałeś, że jestem obywatelem. A zatem idźmy dalej. Skoro w warunkach mikronacyjnych opozycję stanowi każdy, kto nie zgadza się z rządem, bądź po prostu nie popiera jego działań, w myśl przeinaczonej z oryginału zasady: Kto nie z nami, ten przeciwko nam, wynika z tego, że celem rządu jest robić dobrze samemu sobie i swoim akolitom. W języku polskim mamy określenie na ten stan rzeczy. Nazywa się to nepotyzmem.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze:
Czytałem ten wątek. Tyle, że ustawa nie przewiduje, by ktoś inny niż ja miał rozpoznać ten wniosek. Zatem zarzut, że rozpoznawałem własny wniosek to w istocie zarzut przeciwko niedoskonałości regulacji, a nie przeciwko mojemu, podkreślmy to, zgodnemu z prawem działaniu.
Jestem odmiennego zdania. Ustawa precyzyjnie określa kiedy Prezes Sądu może zwolnić z opłaty od wniesienia danego pisma. Ty tych warunków nie spełniałeś, a mimo to sam z siebie zwolniłeś z kosztów. Nawet gdybyś nie miał pieniędzy, a wnosił pismo to dla zachowania przejrzystości wypadałoby pożyczyć kasę, by uiścić opłatę i by nikt się nie czepiał, że sam siebie zwalniasz z kosztów.
الوـس pisze:
Minister Gospodarki (...)

Minister Spraw Zagranicznych (...)

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w różnych odstępach czasu publikuje różnorakie sprawozdania i inne dokumenty księgowe, które z wypiekami na twarzy czyta tylko on sam. Obawiam się, że predylekcja do cyfr nie jest parafilią przesadnie rozpowszechnioną wśród Dreamlandczyków.

Oprócz tego mamy jeszcze Ministra Oświecenia i Dziedzictwa Narodowego (...)

Wreszcie mamy Oskarka (...)
Wypowiem się może tylko za siebie. O jakich sprawozdaniach i dokumentach księgowych związanych z pracą MSWiA mówisz? Proszę o wskazanie.
الوـس pisze:
Podczas urzędowania poprzedniego premiera pojawiały się zarzuty, że z uwagi na młody wiek nie podoła on odpowiedzialności, z jaką związane jest pełnienie tejże funkcji. Obawy te okazały się być niebezzasadne. Gardłująca KPA powierzyła ster państwa osobie jeszcze młodszej.
A kto mówił o wieku realnym poprzedniego Premiera? Możesz znaleźć cytat i jego autora?
الوـس pisze:
Cieszę się, że przyznałeś, że jestem obywatelem. A zatem idźmy dalej. Skoro w warunkach mikronacyjnych opozycję stanowi każdy, kto nie zgadza się z rządem, bądź po prostu nie popiera jego działań, w myśl przeinaczonej z oryginału zasady: Kto nie z nami, ten przeciwko nam, wynika z tego, że celem rządu jest robić dobrze samemu sobie i swoim akolitom. W języku polskim mamy określenie na ten stan rzeczy. Nazywa się to nepotyzmem.
Jest to pomówienie i daleko idąca manipulacja. Wstrzymaj się z takimi zarzutami bez pokrycia.

(-) Daniel von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Jak oceniasz zaangażowanie Rządu Królewskiego?

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:
Czytałem ten wątek. Tyle, że ustawa nie przewiduje, by ktoś inny niż ja miał rozpoznać ten wniosek. Zatem zarzut, że rozpoznawałem własny wniosek to w istocie zarzut przeciwko niedoskonałości regulacji, a nie przeciwko mojemu, podkreślmy to, zgodnemu z prawem działaniu.
Jestem odmiennego zdania. Ustawa precyzyjnie określa kiedy Prezes Sądu może zwolnić z opłaty od wniesienia danego pisma. Ty tych warunków nie spełniałeś, a mimo to sam z siebie zwolniłeś z kosztów. Nawet gdybyś nie miał pieniędzy, a wnosił pismo to dla zachowania przejrzystości wypadałoby pożyczyć kasę, by uiścić opłatę i by nikt się nie czepiał, że sam siebie zwalniasz z kosztów.

Zanim przejdę do meritum wypowiedzi to pragnę zauważyć, że jestem prezesem Sądu Królestwa a nie ekspedientem w sklepie, żeby mi kasa była potrzebna.

Ustawa wprost wskazuje, że Prezes zwalnia skarżącego z opłaty, jeżeli nie ma on wystarczającego majątku ani możliwości zarobkowych, by uiścić opłatę. Na szczęście jeszcze mi w kieszeni nie siedzisz i nie dokonujesz lustracji mojego majątku, by wiedzieć, czy te przesłanki spełniam. A skoro z urzędu jest mi to wiadome, to w imię szybkości i sprawności postępowania nie przeprowadzałem dowodu na tę okoliczność. Naprowadzam również, że pozew dotyczył zapłaty zaległego wynagrodzenia. Być może dla niektórych nie jest to wystarczająco jasne, że w sytuacji gdy powód nie otrzymuje wynagrodzenia może zajść sytuacja, gdy nie będzie on miał wystarczającego majątku. Co więcej, ciężko mówić o możliwościach zarobkowych, gdy tego zarobku się nie otrzymuje, a przecież tego dotyczył pozew.
Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:
Minister Gospodarki (...)

Minister Spraw Zagranicznych (...)

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w różnych odstępach czasu publikuje różnorakie sprawozdania i inne dokumenty księgowe, które z wypiekami na twarzy czyta tylko on sam. Obawiam się, że predylekcja do cyfr nie jest parafilią przesadnie rozpowszechnioną wśród Dreamlandczyków.

Oprócz tego mamy jeszcze Ministra Oświecenia i Dziedzictwa Narodowego (...)

Wreszcie mamy Oskarka (...)
Wypowiem się może tylko za siebie.

Czekam zatem, aż pozostali ministrowie poczują się wywołani do odpowiedzi. Liczę w szczególności na to, że gdyby ministrowie nie czytali wątków poza tajnym forum (uzasadnienie zostało sporządzone), to będziesz tak uprzejmy i im na tym tajnym forum (uzasadnienie zostało sporządzone) ten wątek wskażesz.
Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:
Cieszę się, że przyznałeś, że jestem obywatelem. A zatem idźmy dalej. Skoro w warunkach mikronacyjnych opozycję stanowi każdy, kto nie zgadza się z rządem, bądź po prostu nie popiera jego działań, w myśl przeinaczonej z oryginału zasady: Kto nie z nami, ten przeciwko nam, wynika z tego, że celem rządu jest robić dobrze samemu sobie i swoim akolitom. W języku polskim mamy określenie na ten stan rzeczy. Nazywa się to nepotyzmem.
Jest to pomówienie i daleko idąca manipulacja. Wstrzymaj się z takimi zarzutami bez pokrycia.

To jest wnioskowanie na podstawie tego, co powiedziałeś. Jeżeli zatem wniosek jest nieprawdziwy, to możliwe są dwie sytuacje. Albo przesłanki, na bazie których wnioskowanie zostało przeprowadzone okazały się być nieprawdziwe, albo samo wnioskowanie było nieprawidłowe.

Przekładając to na konkretną sytuację. Jeżeli to co powiedziałeś jest prawdą, a przecież nie okłamałbyś obywatela Dreamlandu, to czekam na wskazanie, co w moim wnioskowaniu zawiodło.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości