[SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.

W jakim kierunku powinny zmierzać stosunki Dreamlandu z Sarmacją?

Czas głosowania minął 5 wrz 2017, 14:17

Unii realnej
1
2%
Unii personalnej
6
13%
Sojuszu o dowolnym podłożu
1
2%
Ściślejszej współpracy
1
2%
Dobrosąsiedzkiej kooperacji i regularnych spotkań
1
2%
Jest dobrze tak, jak jest
1
2%
Większej konkurencji o prymat na świecie
6
13%
Konfliktów o podłożu ideologicznym
5
11%
Stanu permanentnych sporów
5
11%
Wojny o Awarę Południową
18
40%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Aleksander »

Niezawodny RCA jak zwykle na posterunku. Czy zatem jego twierdzenia są niebezpodstawne, i JKM wraz z rządem faktycznie chcą przemilczeć tę kwestię?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Karolina Aleksandra »

Na razie nie mam do powiedzenia nic więcej ponad to, co już napisałam w tym wątku wcześniej. Tego samego wieczoru, którego napisałam wypowiedź, zwróciłam się do Premiera z prośbą o sprecyzowanie stanowiska Rządu wobec kwestii Awary. Gdy otrzymam odpowiedź, wtedy będę w stanie powiedzieć coś więcej.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Aleksander »

Nie byłoby fajnie, gdyby taka szansa na gównoburzę nam przepadła.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Karolina Aleksandra »

الوـس pisze:
Nie byłoby fajnie, gdyby taka szansa na gównoburzę nam przepadła.

Akurat o brak tego nie trzeba się martwić. Mam w zanadrzu parę tematów i propozycji, które gwarantują wywołanie sztormiku bez naruszania międzynarodowych traktatów.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Aleksander »

Sztormik sztormikiem, ja liczę na huragan Karolinę!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze:
Niezawodny RCA jak zwykle na posterunku.
Ta gnida kłamie i przemilcza pewne fakty. Żabi skok następuje w miejscu, gdzie powinna być mowa o okresie okupacji dreamlandzkiego terytorium przez Księstwo Sarmacji, co było pogwałceniem traktatu, ale o uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych, a nie tego, który dopiero miał zostać zawarty. I ten traktat - o uznaniu - powinien Dreamland wtedy wypowiedzieć i rozpocząć działania zbrojne.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

Bardzo proszę Administrację forum/Szefa KSI o oczyszczenie wyników sondy z głosów obcokrajowców, gdy ta dobiegnie już końca. Dziękuję.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: McMelkor »

PTR pisze:
Simon McMelkor pisze:*elderlandzkim, jeśli wierzyć treści jednej z debat w Parlamencie.
Elementu elderlandzkiego to już właściwie nie mamy, jak wiadomo, niemal nastąpiło ostateczne rozwiązanie tego problemu. Problemem są raczej dreamlandzkie przechrzty ;-)
Wzbrania mi się towarzysz poczuć jak ten Żyd, który czyta antysemickie pisemka, by poczuć potęgę swojego narodu? ;)

Przechrzty, czy nie przechrzty, pragnę wierzyć, że ulegli skutecznie elderlandzkiej asymilacji. Resistance is futile.
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: matmax »

Wyniki obcięte do obywateli (dopuszczalne +/- 1 sztuka, robiłem na szybko):

Unii realnej: 0
Unii personalnej: 4
Sojuszu o dowolnym podłożu: 1
Ściślejszej wspólpracy: 1
Dobrosąsiedzkiej kooperacji i regularnych spotkań: 1
Jest dobrze tak, jak jest: 0
Większej konkurencji o prymat na świecie: 5
Konfliktów o podłożu ideologicznym: 3
Stanu permamentnych sporów: 3
Wojny o Awarę Płd.: 13
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Siergiusz Asketil »

Tak dla jasności. Czy wszyscy, którzy oddali głos za wojną o Awarę, uznają JKW Marcina Mikołaja oraz JKW Pawła — którzy ustalili obecny status tych ziem — za zdrajców?
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

A czy muszą? To, że Alzacja z Lotaryngią przeszła w ręce Niemców, nie znaczy, że nie wróci kiedyś do Francuzów.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: RomanoPorfavor »

Jak najbardziej. Przy czym błędy słabowitych przywodców KD to jednak inny kaliber niż dokonanie niesprowokowanej inwazji na terytorium drugiego państwa, co zasługuje na osądzenie.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Siergiusz Asketil »

Staram się zrozumieć poglądy zwolenników wojny. Z jednej strony jest mowa, że Sarmacja złamała umowę, z drugiej jednak nawołuje się do złamania innej. A przypomnę, że JKW Marcin Mikołaj — ratyfikując porozumienie — uznał je za celowe i konieczne. Byłoby logiczne, gdyby zarówno króla-seniora, jak i ówczesnego ministra spraw zagranicznych określić mianem zdrajców. Któż jednak byłby wtedy mężem stanu?
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

Siergiusz Asketil pisze:
Staram się zrozumieć poglądy zwolenników wojny. Z jednej strony jest mowa, że Sarmacja złamała umowę, z drugiej jednak nawołuje się do złamania innej.
Sonda może np. dowodzić ile są warte umowy z Księstwem Sarmacji dla zwykłych obywateli. Jeżeli byłyby sprawiedliwe, poparcie dla wojny byłoby znacznie mniejsze (a widać np., że część osób z zagranicy również popiera dreamlandzki rewizjonizm).
Siergiusz Asketil pisze:
A przypomnę, że JKW Marcin Mikołaj — ratyfikując porozumienie — uznał je za celowe i konieczne. Byłoby logiczne, gdyby zarówno króla-seniora, jak i ówczesnego ministra spraw zagranicznych określić mianem zdrajców.
Przecież określałem, szczególnie JKW Pawła Swobodę, grubo ponad rok temu, a myślę tak od momentu, gdy dowiedziałem się o zawarciu umowy.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: RomanoPorfavor »

Nie złamania. Wypowiedzenia.

Zwracam uwagę, że dyplomacja rządzi się nieco innymi zasadami niż prawo. Przede wszystkim - opiera się na realizacji interesów poszczególnych państw - czego najlepszym sposobem jest budowanie wzajemnego zaufania i dobrych stosunków. Jeżeli jednak zaufanie zostało nadużyte, a dobre stosunki zgruchotane czystą agresją, to naszym prawem jest przywrócenie status quo zanim przejdziemy do wybaczania sobie przewin.

Słabość Marcina Mikołaja i Pawła Swobody podyktowały im akceptację warunków Sarmacji. Rzecz w tym, że nie jesteśmy już słabi. Jest wręcz przeciwnie - my rośniy w siłę, a Sarmacja słabnie. Dlatego powinniśmy odebrać co nasze - i dopiero wtedy ewentualnie siadać do ocieplania stosunków.

Pozwolę sobie na drobną analogię realową - czy ratyfikacje traktatów rozbiorowych w opinii Towarzysza czyniły wszelkie działania na rzecz niepodległości nieuprawnionymi i niesłusznymi?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: matmax »

Podsunę z kolei inną interpretację wyników. Może część głosujących chciałaby zobaczyć, jak płonie świat? Wyobrażam sobie, że taki konflikt mógłby być bardzo ciekawym kolejnym etapem historii mikroświata. Nie tylko te wszystkie suche traktaty, ekscelencje, ale prawdziwa wojna.

Dyskusyjne oczywiście, jak taka wojna miałaby przebiegać.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Siergiusz Asketil »

Sonda może np. dowodzić ile są warte umowy z Księstwem Sarmacji dla zwykłych obywateli. Jeżeli byłyby sprawiedliwe, poparcie dla wojny byłoby znacznie mniejsze (a widać np., że część osób z zagranicy również popiera dreamlandzki rewizjonizm).
Rozmawiamy o wydarzeniu historycznym. Sprzed 2 lat. To dla mikronacji ogromny okres czasu. Nie można porównywać sytuacji wtedy z tą, którą widzimy teraz.
Przecież określałem, szczególnie JKW Pawła Swobodę, grubo ponad rok temu, a myślę tak od momentu, gdy dowiedziałem się o zawarciu umowy.
Ah. No tak, Panie Mąż Stanu.
Rzecz w tym, że nie jesteśmy już słabi. Jest wręcz przeciwnie - my rośniy w siłę, a Sarmacja słabnie.
Z pewnością Elderland poprowadzi nas ku zwycięstwu. Z 5 żołnierzami i kolejnymi 3 wziętymi z rezerwy.
Nie tylko te wszystkie suche traktaty, ekscelencje, ale prawdziwa wojna.
Słabe casus belli.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

Siergiusz Asketil pisze:
Rozmawiamy o wydarzeniu historycznym. Sprzed 2 lat. To dla mikronacji ogromny okres czasu. Nie można porównywać sytuacji wtedy z tą, którą widzimy teraz.
Zupełnie inne państwo baridajskie, niż to które istnieje dzisiaj, przez krótki okres czasu 13 lat temu (!!!) dysponowało Awarą Południową, której się zrzekło otrzymując inną wyspę w zamian! Mimo to po ponad 10 latach (a to większy okres czasu niż 2 - zaznaczam) zdecydowało się pogwałcić wszystkie umowy i dostać to, czego się zrzekło w zamian za Melenę.
Siergiusz Asketil pisze:
Ah. No tak, Panie Mąż Stanu.
Niemiło z Twojej strony.
Siergiusz Asketil pisze:
Z pewnością Elderland poprowadzi nas ku zwycięstwu. Z 5 żołnierzami i kolejnymi 3 wziętymi z rezerwy.
Masz yoyonacyjne podejście do prowadzenia wojny, no ale w końcu taką wojnę na Awarze Południowej zleciłeś do prowadzenia. Twoi koledzy byli i obecni mieszkający w Sarmacji takie samo podejście mają jak Ty, czego dowodzą ich komentarze pod artykułem von Thorna.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: McMelkor »

matmax pisze:Podsunę z kolei inną interpretację wyników. Może część głosujących chciałaby zobaczyć, jak płonie świat? Wyobrażam sobie, że taki konflikt mógłby być bardzo ciekawym kolejnym etapem historii mikroświata. Nie tylko te wszystkie suche traktaty, ekscelencje, ale prawdziwa wojna.

Dyskusyjne oczywiście, jak taka wojna miałaby przebiegać.
Przyglądając się Dreamlandowi od pewnego czasu zza winkla i czekając aż obrót spraw realowych pozwoli mi na powrót do Mikroświata, byłem pełen sceptycyzmu wobec ostatnio zaistniałej zmiany kulturowej. Na tyle, że niezbyt mi się śpieszyło do wnioskowanie o odzyskanie dreamlandzkiego obywatelstwa. Teraz jednak widzę, że rewolucja kulturalna ma swoje zalety i to nie byle jakie. Nie wyobrażam sobie bowiem nieruchawych starodreamlandzkich dżentelmenów podpalających świat. Chyba pora ponownie rozważyć wpis w CRM.

/-/ Simon McMelkor,
obywatel elderlandzki
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

W razie czego tutaj można złożyć wniosek o przywrócenie obywatelstwa.

(-) Daniel von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości