[SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.

W jakim kierunku powinny zmierzać stosunki Dreamlandu z Sarmacją?

Czas głosowania minął 5 wrz 2017, 14:17

Unii realnej
1
2%
Unii personalnej
6
13%
Sojuszu o dowolnym podłożu
1
2%
Ściślejszej współpracy
1
2%
Dobrosąsiedzkiej kooperacji i regularnych spotkań
1
2%
Jest dobrze tak, jak jest
1
2%
Większej konkurencji o prymat na świecie
6
13%
Konfliktów o podłożu ideologicznym
5
11%
Stanu permanentnych sporów
5
11%
Wojny o Awarę Południową
18
40%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

[SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

Kolejna sonda, tym razem w odniesieniu do największej polskiej mikronacji i stosunku Dreamlandu wobec niej. Rząd KPA zapowiada lekkie ocieplenie w relacjach. A Waszym zdaniem jak powinny się one kształtować w przyszłości (horyzont czasowy do roku)?

(-) Daniel von Witt
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Polyna »

Patrząc na dotychczasowe wyniki ankiety, widzę że Dreamlandczycy domagają się wręcz palącego ocieplenia stosunków.
Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Posty: 257
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:50
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Hewret Monderski »

Jestem śmieszkiem i zaznaczyłem "unię personalną".
Byłoby ciekawie.

Brakuje mi opcji "kondominium sarmacko-wandejskie pod bialeńskim zarządzem powierniczym".
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: RomanoPorfavor »

Hewret Faradobus pisze:Brakuje mi opcji "kondominium sarmacko-wandejskie pod bialeńskim zarządzem powierniczym".
Minus element bialeński to właściwie codzienność.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Posty: 257
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:50
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Hewret Monderski »

Karolina jest członkinią bialeńskiej loży masońskiej, więc wszystko się zgadza.
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Awatar użytkownika
Pio Maria de Medici
Posty: 112
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:22
Numer GG: 34757559
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Pio Maria de Medici »

Hewret Faradobus pisze:Jestem śmieszkiem i zaznaczyłem "unię personalną".
Byłoby ciekawie.

Brakuje mi opcji "kondominium sarmacko-wandejskie pod bialeńskim zarządzem powierniczym".
Kondominium w historii mikronacji było jedno:

Kondominium rotryjsko-skarlandzkie pod niderlandzkim zarządem powierniczym.
Jego Ekscelencja Pio Maria książę de Medici
Doktor Nauk Teologicznych
Markiz Monte Cassino, książę Ferrary,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej,
Szambelan Patriarszy etc.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

Poparcie dla rewizjonizmu rośnie, a więc wypada zadać dodatkowe pytanie: czy Królowa byłaby w stanie prowadzić wojnę przeciw swojej ojczyźnie?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Torkan Ingawaar »

Daniel von Witt pisze:
Poparcie dla rewizjonizmu rośnie, a więc wypada zadać dodatkowe pytanie: czy Królowa byłaby w stanie prowadzić wojnę przeciw swojej ojczyźnie?
Przecież nasza Królowa pochodzi ze Scholandii, więc trudno wyobrazić sobie lepszego przywódcę na czas wojny o wyzwolenie części jej ojczystych ziem spod jarzma totalitarnego, grodziskiego reżimu.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

7 grudnia 2014 roku szer. Karolina von Lichtenstein została zmobilizowana przez Książęce Siły Zbrojne w związku z książęcym zarządzeniem mobilizacji tego samego dnia. Propaganda o ataku na Awarę Południową rozpoczęła się 15 grudnia 2014 roku. Szer. von Lichtenstein w zgłoszeniu mobilizacyjnym wyznała, której ojczyźnie będzie służyć podczas wojny.

(-) Daniel von Witt
Maciej Kamiński
Posty: 215
Rejestracja: 20 sty 2016, 17:33
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Maciej Kamiński »

Carlo de Medici y Zep pisze:
Hewret Faradobus pisze:Jestem śmieszkiem i zaznaczyłem "unię personalną".
Byłoby ciekawie.

Brakuje mi opcji "kondominium sarmacko-wandejskie pod bialeńskim zarządzem powierniczym".
Kondominium w historii mikronacji było jedno:

Kondominium rotryjsko-skarlandzkie pod niderlandzkim zarządem powierniczym.
*Kondominium maślano-medycejskie pod autobusowym zarządem powierniczym.
Bialeńczyk od urodzenia.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Karolina Aleksandra »

Tytułem wprowadzenia: obecnie obowiązuje umowa międzynarodowa o uznaniu Unii Dreamlandu i Scholandii oraz przekazaniu Awary Południowej. W jej myśl Księstwo Sarmacji uznaje istnienie Scholandii w unii z Dreamlandem, a Królestwo Dreamlandu zrzekło się praw do Awary Południowej. Niedawno we wspólnym oświadczeniu Dreamlandu oraz Elderlandu podkreślaliśmy kwestię „wysokich standardów dyplomatycznych”.

Dlatego, aby utrzymać te standardy, zamierzam prowadzić politykę zagraniczną w porozumieniu z Premierem Królestwa Dreamlandu oraz Ministrem Spraw Zagranicznych, urzędowymi kanałami, a nie w drodze anonimowych sond. Rząd KPA, z tego co mi — i Dreamlandczykom — wiadomo, zapowiadał zarówno w programie przedwyborczym, jak i w expose współpracę z Księstwem Sarmacji oraz niepowracanie do kwestii Awary. Wydaje się, że wobec tego sprawa jest zamknięta, zwłaszcza, że sam lord von Witt — inicjator tej sondy — w odpowiedzi na oświadczenie o potwierdzeniu cesji Awary wydane przez JKW Alfreda, w maju pisał, co następuje:
Poglądy mam te same. Sam tworząc Rząd nie podważałem ważności umowy, gdyż nie miało to sensu, papier jest, a KPA uznaje, że umów się dotrzymuje i my jako KPA tę umowę honorowaliśmy. Mówiłem to też w samej Sarmacji wiele razy, ale oni jak widać nie czytają mnie uważnie. Teraz podważanie ważności umowy ma sens, gdyż komuniści jawnie będą dążyć do jej podważenia, tylko innymi metodami. Chciałem znać więc jasne stanowisko Korony wygłoszone publicznie. Teraz liczę, że Scholandia zostanie sprowadzona z przyjętej kłamliwej retoryki, jakiej używają tam komuniści.

Wprawdzie lord von Witt nie jest obecnie Ministrem Spraw Zagranicznych i nie jest odpowiedzialny za politykę zagraniczną Królestwa Dreamlandu, ale ten post ma sens, zwłaszcza, że nie wierzę w to, że świadomie podkopywałby strategię oraz program Rządu swojej partii.

Co więcej, w traktacie o stosunkach dyplomatycznych między Królestwem Dreamlandu a Księstwem Sarmacji, którego egzemplarz zachował się w sarmackim Dzienniku Praw, a jakimś cudem zaginął z BPSK, napisano wprost: „Dreamland oraz Sarmacja wyrzekają się przemocy we wzajemnych stosunkach i postanawiają rozwiązywać wszelkie spory na drodze dyplomatycznej.”

Jednak, oczywiście, jestem Królową Dreamlandu, a nie Księżną Sarmacji, więc będę działała na korzyść Królestwa Dreamlandu i w porozumieniu z Rządem ustalimy właściwy kurs akcji w tej materii. Będę optowała za pokojowym rozwiązaniem kwestii Awary, które zadowoli obie strony i jednocześnie pozwoli utrzymać reputację Królestwa Dreamlandu jako państwa, które respektuje zawierane umowy.

A na przyszłość, jeśli Rząd KPA uzna, że ma inną wizję polityki zagranicznej, niż zadeklarował w swoim programie, to prosiłabym o wiadomość kanałami urzędowymi, a nie drobne sugestie w postaci anonimowych sond na forum.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Torkan Ingawaar »

7 grudnia 2014 roku szer. Karolina von Lichtenstein została zmobilizowana przez Książęce Siły Zbrojne w związku z książęcym zarządzeniem mobilizacji tego samego dnia. Propaganda o ataku na Awarę Południową rozpoczęła się 15 grudnia 2014 roku. Szer. von Lichtenstein w zgłoszeniu mobilizacyjnym wyznała, której ojczyźnie będzie służyć podczas wojny
A ja jestem w stanie częściowo zrozumieć ówczesne działania Królowej. W tak niedemokratycznym państwie jak Sarmacja odmowa udziału w tamtej haniebnej agresji mogłaby skutkować, jeśli nie represjami, to z pewnością mocno odczuwalnym ostracyzmem społecznym. Nie mamy prawa oczekiwać od każdego heroizmu i bohaterskiej postawy w obliczu konfrontacji z reżimem. Na szczęście brak jest doniesień o zbrodniach wojennych na narodzie scholandzkim popełnianych przy aktywnym udziale szer. von Lichtenstein.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Królewska Mość,

to zwykła sonda na temat tego, jak obywatele wyobrażają sobie dalsze stosunki Królestwa Dreamlandu z Księstwem Sarmacji. Świadomość tego, co myślą obywatele na pewno powinna pomóc władzom Królestwa w kształtowaniu stosunków, dostrzegać problemy i je rozwiązywać. Klub Polityczny św. Augustyna nie jest inicjatorem sondy, jednak nie zadawanie pytania o wojnę byłoby oszukiwaniem wyników, które dobrze, by były jak najbardziej prawdziwe.

Czy wojna z Sarmacją to niewygodny temat nawet na płaszczyźnie teoretycznej?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Gaston de Senancour »

Karolina Aleksandra pisze:
Tytułem wprowadzenia: obecnie obowiązuje umowa międzynarodowa o uznaniu Unii Dreamlandu i Scholandii oraz przekazaniu Awary Południowej. W jej myśl Księstwo Sarmacji uznaje istnienie Scholandii w unii z Dreamlandem, a Królestwo Dreamlandu zrzekło się praw do Awary Południowej.
Temat wróci przy pierwszej lepszej okazji. Poczekamy, aż sarmacki byczek jeszcze schudnie, a chudnie w szybkim tempie. A potem ryp w karczek i bęc w główkę. Ja będę ciął od lewego ucha. Przymykam powieki i widzę to tak: rewolucja społeczna, inwazja kulturowa i wdrożenie aborygenów w dreamlandzki system społeczny. Von Thornowie na mojej plantacji białych niewolników, Leszczyński pójdzie na organistę w kaplicy mojej hacjendy, zaś Czuguł, Heach i Krzysztof Hans, jako wybrakowani, na organy do przeszczepu.
Niedawno we wspólnym oświadczeniu Dreamlandu oraz Elderlandu podkreślaliśmy (...)
Wy podkreślaliście, nie my. Wasze deklaracje nie wiążą rąk dreamlandzkim mężczyznom.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: RomanoPorfavor »

Co więcej, w traktacie o stosunkach dyplomatycznych między Królestwem Dreamlandu a Księstwem Sarmacji, którego egzemplarz zachował się w sarmackim Dzienniku Praw, a jakimś cudem zaginął z BPSK, napisano wprost: „Dreamland oraz Sarmacja wyrzekają się przemocy we wzajemnych stosunkach i postanawiają rozwiązywać wszelkie spory na drodze dyplomatycznej.”
A czy jest sens trzymać w BPSK traktat, który jest warty tyle co wczorajszy papier toaletowy? Sarmacja złamała go nie zwracając Awary w momencie przyłączenia Scholandii do Dreamlandu.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

Zgadzam się z lordem Radzieckim. Sarmacja przez krótki czas okupowała terytorium dreamlandzkie. Traktat powinien być już dawno wypowiedzony.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: McMelkor »

PTR pisze:
Hewret Faradobus pisze:Brakuje mi opcji "kondominium sarmacko-wandejskie pod bialeńskim zarządzem powierniczym".
Minus element bialeński to właściwie codzienność.
*elderlandzkim, jeśli wierzyć treści jednej z debat w Parlamencie.

Wysłane z mojego P8_Life przy użyciu Tapatalka
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: RomanoPorfavor »

Simon McMelkor pisze:*elderlandzkim, jeśli wierzyć treści jednej z debat w Parlamencie.
Elementu elderlandzkiego to już właściwie nie mamy, jak wiadomo, niemal nastąpiło ostateczne rozwiązanie tego problemu. Problemem są raczej dreamlandzkie przechrzty ;-)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

Spośród czternastu obywateli elderlandzkich ośmiu ma także obywatelstwo Królestwa Dreamlandu, a więc nieco ponad połowa. W Królestwie Elderlandu życie toczy się wolniej, nie ma tam wyborów i nie ma wymogów względem obywateli co do uczestnictwa w tychże, więc utrata obywatelstwa elderlandzkiego jest dla minimalnie aktywnego obywatela - praktycznie niemożliwa.

Nie ma natomiast czegoś takiego jak przechrzty. Odkąd KE jest na serwerze KD obywatele Elderlandu uzyskują w większości przypadków (też nie zawsze!) najpierw obywatelstwo Dreamlandu. Z prawnego punktu widzenia nie różni się to niczym od tego, jak np. Sarmaci uzyskują obywatelstwo Dreamlandu.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Aleksander »

Nie wiedziałem, że Dreamland siedzi na serwerze Sarmacji. Nowych rzeczy się dowiadujemy.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość