Pewne komplikacje

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Pewne komplikacje

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Drodzy obywatele,

Od sprawowania urzędu przeze mnie minęło już 5 dni. Niektórzy zapewnie się zastanawiają, kiedy ten premier wygłosi swe expose.

Sytuacje się nieco skomplikowały. Otóż załapałem grypę. Nie wiem od kogo, ale nie jest to ważne. Jak każdy wie, ciężko przy 39,6 stopniach myśleć tzn. skomponować coś, aby wyglądało to przyzwoicie, w ogóle żeby to jakoś wyglądało!

Niektórzy obywatele, zapewne zauważyli moje braki w aktywności. Myślę, że expose powinno się pojawić na dniach - Wtorek/środa.
Bardzo przepraszam.
Oskar ben Grozny Witt
Premier Rządu Królewskiego

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Karolina Aleksandra »

Panie Premierze,

niestety, bywa i tak. W imieniu Korony życzę wszelkiego zdrowia. Trzymamy kciuki za dostarczenie expose, jednak zdrowie przede wszystkim. Poczekamy bez problemu te parę dodatkowych dni do czasu, gdy Pan wróci do pełni zdrowia.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:
Expose i plan do końca "bieżącego tygodnia" - rzekł Premier, który po objęciu urzędu i napisaniu płomiennego propagandowego artykułu podsumowanego słowami Czas zabrać się do pracy wciąż expose nie wygłosił, wciąż nie podał planu. Pytać można więc, do jakiej pracy Premier się zabrał? Gabinet Cieni więcej zrobił dotychczas niż konstytucyjny Rząd, gdyż ogłosiliśmy skład, czyli tak jak Rząd, podali plan prac parlamentarnych i prowadzimy je. Rząd? Ani słychu, ani dychu. Premier nie zmienił swoich nawyków i wciąż uwielbia przesiadywać na IRC do późnych godzin nocnych i pieprzyć głupoty z kumplami z Dreamlandu i Sarmacji, zamiast zająć się pracą, o której kłamie Wam w żywe oczy.

Dla przypomnienia. Surowe dane.

KPA:
I kadencja: ogłoszenie wyników: 25 kwietnia, objęcie urzędu: 26 kwietnia, expose 3 dni później
II kadencja: ogłoszenie wyników: 29 sierpnia, objęcie urzędu: 30 sierpnia, expose 2 dni później
III kadencja: ogłoszenie wyników: 2 stycznia, objęcie urzędu: 3 stycznia, expose 4 dni później

KPD:
IV kadencja: ogłoszenie wyników: 1 maja, objęcie urzędu: 2 maja, brak expose po 7 dniach

Komuniści byli prawie rok w opozycji. Rok czasu mieli na przygotowanie planów i napisanie expose. Co więcej! Zawsze, a szczególnie w ostatnich wyborach spodziewali się zwycięstw, "wygranej, którą mają w kieszeni". Co w tym czasie robił kandydat na Premiera, dzisiejszy Premier? Nie chcę się brzydko wyrażać, stąd krótko powiem, że nic. Expose premiera, który był wcześniej w opozycji przez dostatecznie długi czas, aby napisać swój program, powinno być wygłoszone zaraz po objęciu urzędu, gdyż komuniści powinni je mieć gotowe, skoro tak troszczą się o Królestwo Dreamlandu.

Minął tydzień - nie ma nic :) Wróćmy jednak do słów Premiera z jego propagandowego artykułu, gdyż pełny cytat jest taki: Czas zabrać się do pracy - pomyślał... 3 dnia urzędowania dopiero o tym pomyślał. Myśli do dziś, a kadencja nie jest rozciągliwa.

(-) Daniel von Witt
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Daniel von Witt »

I czego Twoje ksero ma dowodzić? Bo chyba tylko przypominać fatalny start Ingawaara. Premier ben Grozny Witt stawia sprawę jasno: expose po tygodniu od objęcia urzędu. Ingawaar obiecywał cuda na kiju, nie prowadząc w zasadzie żadnej polityki informacyjnej.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Aleksander »

Tak, a tę grypę to złapał w dniu ogłoszenia wyników wyborów, od tego czasu zdążył naklepać kilkanaście postów, posiadywał na IRC-u, ale expose nie napisał. Do tego dorzućmy fakt, że był szefem gabinetu cieni, ale jak widać w ramach tego cieniowania nie zdobył się na wymyślenie programu swoich rządów. I gdy wreszcie ster państwa został mu powierzony, to mija tydzień od wyborów i podziwiamy pustkę. Vlad byłby zachwycony, bo jako buddysta dostrzegłby w tej pustce niezliczone głębie. Ja jako wyborca jestem rozczarowany.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

الوـس pisze:Posiadywał na IRC-u
Kłamie pan. Od dnia zakończenia wyborów, czyli dzień przed zaczęciem sprawowania funkcji, nie zastałem już na IRCu. Proszę więc weryfikować swoje informacje.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Aleksander »

A teraz zamiast pisać expose i je opublikować, to wdajesz się w pyskówki. A ja myślałem, że człowiek zmorzony gorączką i to sięgającą blisko 40 stopni jedyne na co ma czas to na oglądanie kolejnych halucynacji, jakie mu jego stan zdrowia funduje.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Edward II »

Panowie,

fetujemy koronację nowej Imperatrix. Budka z kebabem już zamknięta, kastety zarekwirowane. Za klasykiem — „rozwiązuję to zgromadzenie". Zapraszam z podarunkami do Księgi Gości. Kolejna taka okazja dopiero za naszych mikronacyjnych wnuków.

  • E II, r. s.
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Aleksander »

O nie, mój drogi. Skoro Daniel von Witt grillował Torkana, to teraz czas na działania o tym samym kierunku, ale przeciwnym zwrocie.

PS. Nadal mi wisisz piwo.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Edward II »

الوـس pisze:PS. Nadal mi wisisz piwo.
Chwilę się pośmiałem, próbując dociec, z kim mnie Szanowny Prezes mógł pomylić. Poszperałem w kajecie i okazuje się, że coś jednak jest na rzeczy. Domyślam się, że chodzi o to.

Słowo się rzekło, stawiam kufel ciemnego piwa w krakowskim zaułku niewiernego Tomasza. Niech to będzie ta jedna dobra rzecz, jaką Paweł Zanik zostawił nam w skromnym spadku. Poczekajmy tylko, aż ponownie wróci lato.

  • E II, r. s.
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Aleksander »

Bo zacznę naliczać odsetki ;-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Edward II »

Doskonale. Szczegóły wkrótce.
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Aleksander »

Klasyg.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze:Ja jako wyborca jestem rozczarowany.
Przecież Ty nie jesteś wyborcą KPA, więc Twoje wczorajsze emocje nie mają z rozczarowaniem wiele wspólnego.
الوـس pisze:Skoro Daniel von Witt grillował Torkana, to teraz czas na działania o tym samym kierunku, ale przeciwnym zwrocie.
Taka rola każdej opozycji. Zmartwiłbym się, gdybyś siedział cicho. Nie wydaje mi się jednak, byś miał wiele ku temu okazji. Pomszczenie Torkana nie czeka Cię w tej kadencji :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Aleksander »

Coś mnie ominęło, czy tydzień temu wybieraliśmy premiera KPA? Zdawać by się mogło, że całego państwa.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Daniel von Witt »

Pokićkało Ci się coś widzę. Ty tego Premiera nie wybrałeś, co nie znaczy, że nie jest on Premierem reprezentującym wszystkich obywateli. Jako wyborca kogoś innego nie możesz być rozczarowany ewentualnymi wpadkami nie swojego kandydata, pomijając nawet czy to w ogóle wpadki.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: RomanoPorfavor »

KPA widzę promuje nowatorską teorię, w której urzędy konstytucyjne reprezentują nie cały naród, ale tylko tą część, która je poparła w wyborach. Reszta furda. Czy w związku z tym przy następnej okazji mogę nie przestrzegać tych praw, za którymi nie głosowałem w Parlamencie? Czy mogę powiedzieć urzędnikowi, że mam go w dupie bo na niego nie głosowałem?

Odkładając na chwilę sarkazm na bok - pomyliło się Towarzyszowi reprezentowanie obywateli z realizowaniem programu wyborczego. W przypadku pierwszego - reprezentacja dotyczy wszystkich i wszyscy mogą od Premiera wymagać np. dotrzymywania słowa, a od ugrupowania - spójności w krytyce "swoich" i innych za to samo, której, jak wskazał tow. Aluś, zabrakło. W przypadku drugiego - owszem, możecie się ograniczyć do własnego programu.

Mam nadzieję, że pomogłem.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Daniel von Witt »

KPA nie ma na ten moment powodu, by krytykować Premiera wywodzącego się z naszego obozu. Jeżeli się to zmieni z pewnością posypiemy głowy popiołem. Na razie nie ma takiej potrzeby. Takie same standardy stosujemy wobec siebie jak i wobec innych. Tym różnimy się od KPD.

Gdy mówimy zaś o dotrzymywaniu słowa to krytyka Premiera Oskara ben Groznego Witta nie ma tu racji bytu. Nie upłynął jeszcze termin, na który Premier zapowiedział expose. W przypadku Ingawaara było zupełnie inaczej i za to w owym czasie został skrytykowany. Co więcej był to Premier, który w ogóle nie przejmował się apelami o prowadzenie jakiejkolwiek polityki informacyjnej, nie mówiąc o rzetelnej, choć i tu - takową zapowiadał.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: matmax »

Daniel von Witt pisze:
Ty tego Premiera nie wybrałeś
A jeśli wybrał? ;) Tego, wydaje mi się, szanowny nie wie.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pewne komplikacje

Post autor: Daniel von Witt »

To mało prawdopodobna i niemiła wizja. Jestem pewny, że KPA nie ma takich wyborców jak Aluś :) Bez przesady.

(-) Daniel von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości