Przygotowania do Koronacji

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Posty: 2653
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
Numer GG: 44703021
NIM: 132626
user_herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Przygotowania do Koronacji

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Odkąd tylko nastał świt, w całym Ekorre trwały już przygotowania do zbliżających się uroczystości. Służba przyozdabiała ulice; Ludność odrywała swoją uwagę od miejskiego zgiełku by nacieszyć oczy uwijającą się masa ludzką, a Gwardia Królewska omawiała ze sobą kwestie bezpieczeństwa. Zobaczyć można było sprawnie wychodzące ze sztabu patrole o dokładnie sprecyzowanych wytycznych dotyczących ulic, a każda ważniejsza brama i ulica miała przy sobie przynajmniej kilku pięknie wystrojonych wartowników. Dowódcy i generałowie omawiali ze sobą możliwe scenariusze ceremonii, a artylerzyści starannie polerowali działa. Tuż obok nich leżały całe piramidy zbudowane z pocisków przygotowanych na nadchodzącą uroczystość. O każdej pełnej godzinie, począwszy od siódmej, usłyszeć można było głośne salwy z dział, połączone z brzmieniem muszkietów gwardzistów oraz zobaczyć ich krzątanie w czasie donoszenia nowych pocisków. Ulice nabierały koloru, a z dróg już dawno zniknęły nawet drobinki piasku. Wszystko miało być gotowe na przyjęcie nowego władcy. Swe miejsce znalazł również Fryderyk Orański-Nassau, stojący przy głównej bramie i wpuszczający pierwsze poselstwa i zaproszonych gości, a także katalogujący przybywające transporty zaopatrzeniowe. Z rana obawiano się deszczu, ale wraz z kolejnymi godzinami z nieba zniknęły chmury, a z góry prażyło ciepłe słońce. Wszystkie zakłady cukiernicze uwijały się przy przygotowywaniu smakołyków na wieczorne uczty, a farmy donosiły najlepsze plony. Jeszcze nie nadeszło południe, a większość zadań została zrealizowana. Zapowiada się niesamowita uroczystość przygotowana w najdrobniejszym calu poprzez wspólny wysiłek wszystkich obywateli.
Gwardia Królewska zaprasza wszystkich obywateli do opisywania swoich przeżyć związanych z dniem dzisiejszym w tym wątku.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Wiktor Kugarski
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2017, 18:52
NIM:
Kontakt:

Re: Koronacja JKM Karoliny Aleksandry

Post autor: Wiktor Kugarski »

Jak zwykle przybywam zbyt wcześnie, ma to jednak puls, zajmę lepsze miejsce.

W imieniu swoim i Chana Kugarii gratuluje objęcia tronu. Na znak przyjaźni i jak symbol przyszłych, dobrych stosunków składam na ręce Waszej Wysokości ten oto dar.
https://www.asianart.com/exhibitions/ma ... arge/7.jpg (zbyt szerokie zdjęcie)
Obrazek

Jest to ozdobna szabla (oczywiście nadająca się też do walki) wykona specjalnie na cześć Królowej przez najlepszych kugarskich mistrzów rzemiosła.

Życzę udanego długiego panowania i sukcesów na wszelkich polach działalności.
W Kugarii znany jako Amal Chigu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości