Królewskie priorytety na najbliższe dni

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Karolina Aleksandra »

Obywatelki, obywatele!

Przedwczoraj w nocy JKW Edward II zwrócił się do mnie w imieniu konwentu królów-seniorów z prośbą o objęcie Korony Królestwa Dreamlandu. Była to dla mnie — delikatnie rzecz ujmując — zaskakująca propozycja. Po intensywnych przemyśleniach postanowiłam jednak ją zaakceptować, zarazem otwierając nowy rozdział — zarówno w moim życiu, jak i w egzystencji Dreamlandu, Elderlandu oraz Scholandii. Dziękuję królom-seniorom za zaufanie powierzone mnie. Dziękuję także dotychczasowemu Regentowi, Conradowi Darosareierowi-Stattoerrowi, za wypełnienie swoich obowiązków. Last but not least, dziękuję JKW Alfredowi za panowanie, które — chociaż krótkie — nie było bezowocne.

Na wzniosłe mowy i ogólne zakreślenie celu oraz kierunku, w którym będzie podążać państwo pod moim panowaniem, przyjdzie jeszcze czas: dokładniej, podczas uroczystości mojej koronacji, której data zostanie ustalona najszybciej, jak to możliwe. Chciałabym połączyć ją z obchodami Święta Królestwa, od którego nie minęło jeszcze tak wiele czasu, aby sobie odpuścić celebrowanie tej — wszakże najważniejszej dla Królestwa w ciągu całego roku — uroczystości. Uroczystych wystrzałów z armat i flag narodowych na ulicach Dreamlandu oraz Scholandii nie zabraknie. Podczas tego święta nie będą jednak przyznawane nobilitacje — chociaż w dalszej perspektywie, naturalnie, ich nie zabraknie.

Tymczasem w perspektywie najbliższych dni moje plany są następujące.

Chciałabym zamknąć kwestię Pawła Zanika i jego postów. Ten problem w pierwszej kolejności nigdy nie powinien był stać się osią dreamlandzkiego życia publicznego. Jeśli Parlament Królewski przegłosuje uchylenie Dekretu Królewskiego o wymieceniu śmieci, powrócimy do formuły przenoszenia niechcianych postów Pawła Zanika do „Kosza”. Ufam jednak, że z uwagi na przywrócenie konieczności akceptacji nowych kont przez administratora, Paweł Zanik już nie będzie w stanie łamać zakazu wstępu na terytorium Królestwa Dreamlandu. Mamy ważniejsze problemy na głowie.

Ostatnie godziny na terenie Królestwa Elderlandu obfitowały w wydarzenia, które wywołały emocjonalne reakcje po obu stronach granicy. Wyjaśnienia JKW Edwarda II oraz porady prawne, których zasięgałam prywatnie, wskazują jasno na to, że Regent Królestwa Dreamlandu, mimo intencji działania w obronie całości państwa dreamlandzkiego, nie miał prawa do podejmowania działań na terenie Królestwa Elderlandu. Oznacza to, że Daniel von Witt wciąż pełni stanowisko Lorda Strażnika Koronnego, a wszystkie akty prawne wydane przez dreamlandzkiego Regenta w imieniu Elderlandu uznaje się za niebyłe.

Jednakże, obserwując rozwój nastrojów w Wspólnocie Korony Ebruzów, uważam za niezbędne odbycie rozmowy z Majordomem Koronnym Elderlandu oraz Lordem Strażnikiem Koronnym na temat przyszłości relacji dreamlandzko-elderlandzkich i wszystkich powikłań sytuacji, która została wywołana w Elderlandzie przez abdykację JKW Alfreda. O ile za każdym razem abdykacja — zwłaszcza ta niespodziewana — jest pewnego rodzaju kryzysem, o tyle nigdy nie powinno było dojść do takiej eskalacji sytuacji. Nie wykluczam także możliwości zorganizowania referendum w sprawie pożądanego kształtu relacji dreamlandzko-elderlandzkich.

To, oprócz zwyczajowego przejęcia spraw po poprzedniku i wdrożenia się w obowiązki wynikające z mojego stanowiska, będą moje najbliższe priorytety. Wszystkich chętnych do rozmowy o stanie Królestw lub czymkolwiek, co leży Wam na sercu, zapraszam: moja skrzynka pocztowa na forum stoi otworem dla każdego. W ten weekend zapraszam zaś do wspólnych wieczornych spotkań na IRC-u, chociaż możliwe jest, że będę na kanale także dzisiaj późnym wieczorem. Wszakże, zgodnie z starodreamlandzkim obyczajem, za wszystkie rzeczy w barze płaci monarcha.

Niech żyją Królestwa!

(—) Karolina Aleksandra, r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Królewska Mość,

cieszy mnie to, że pierwsze działania Korony będą dotyczyły spraw bezpieczeństwa wewnętrznego. Jako Prezes Klubu Politycznego św. Augustyna, którego kandydatem na Premiera jest Oskar ben Grozny Witt mogę powiedzieć, że sprawy te zajmą istotne miejsce w programie wyborczym Klubu, który będzie realizowany niezależnie od wyniku wyborczego. Porządek publiczny musi być zaprowadzany w poczuciu sprawiedliwości oraz z poszanowaniem prawa. Przez ostatni kwartał doszło na tym polu wręcz do chaosu. Moja partia liczy tu na owocną współpracę z Dworem WKM.

Cieszy mnie również stanowisko dynastii w sprawie elderlandzkiej. Co do statusu Królestwa Elderlandu istnieje wiele stereotypów i przekłamań, a Królestwo to, goszcząc na dreamlandzkim forum, nie jest przez niektórych przedstawicieli władzy Królestwa Dreamlandu traktowane z należytym szacunkiem. Smuci to, że we własnym obozie trzeba niektórym udowadniać, że Elderland to równorzędny podmiotowo partner Dreamlandu. Wierzę, że podczas panowania WKM nie będzie to konieczne, a relacje obu Królestw będą układać się dobrze, niezależnie od formatu. Myślę, że mogę powiedzieć również w imieniu Majordoma Koronnego, że chętnie zobaczymy się z WKM w Królestwie Elderlandu i podejmiemy rozmów, których WKM sobie życzy.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: RomanoPorfavor »

Smuci to, że we własnym obozie trzeba niektórym udowadniać, że Elderland to równorzędny podmiotowo partner Dreamlandu
Prawnie - tak, jak najbardziej. W praktyce nie dostrzeganie, że Elderland jest po prostu nieco bardziej uprzywilejowaną prowincją Dreamlandu jest krótkowzrocznością.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Aleksander »

Przyjęte imię koronacyjne przyjmuję jako osobisty komplement.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
Smuci to, że we własnym obozie trzeba niektórym udowadniać, że Elderland to równorzędny podmiotowo partner Dreamlandu
Prawnie - tak, jak najbardziej. W praktyce nie dostrzeganie, że Elderland jest po prostu nieco bardziej uprzywilejowaną prowincją Dreamlandu jest krótkowzrocznością.
Z racji, że dzisiejszy dzień należy do JKM to pozwolę sobie wstrzymać się w tym miejscu od komentarza.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Chamberlain »

Dobre wystąpienie. Wyważone, optymistyczne, zwięźle punktujące najważniejsze wyzwania najbliższych tygodni. Czytane razem z listem pożegnalnym opublikowanym na sarmackim forum daje zapowiedź czegoś jakościowo nowego. Jedna rzecz mnie jednak szczególnie zainteresowała. Chodzi o fragment, w którym Wasza Królewska Mość zapowiada, że "ta unikalna okazja przyczyni się do zbliżenia obu krajów i w dalszej perspektywie być może czegoś większego". Czym jest to coś większego i czy powinniśmy o czymś wiedzieć? Chodzi o unię realną obu państw? Takie sugestie padły ze strony niektórych obywateli KS.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze:Chodzi o unię realną obu państw?
Byłaby to katastrofa dla Dreamlandu i największy exodus w historii.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Yaqu13 »

a ja od siebie dodam tylko... Umarł król niech żyje król ;)
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:
Chamberlain pisze:
Chodzi o unię realną obu państw?
Byłaby to katastrofa dla Dreamlandu i największy exodus w historii.
Niekoniecznie. Nie możemy wiecznie pozostawać zakładnikami dawnych resentymentów i to zbudowanych na tej głupiej podstawie, że ktoś kiedyś na kogoś krzywo spojrzał przy piwie. A tak rozumiem na przykład dzisiejsze wypowiedzi Polyny. Bo sensu pozatowarzyskiego nie ma tam żadnego.

Więcej wyobraźni, lordzie! Myślę, że w niedalekiej przyszłości (połowa przyszłego roku) zjednoczenie może okazać się ruchem więcej niż pożądanym. Przypadająca wówczas 20 rocznica powstania Dreamlandu byłaby dobrą okazją do stworzenia nowego organizmu państwowego. Być może będziemy wówczas partnerem silniejszym (oby!), może słabszym, ale nie ma chyba sensu z góry zamykać się na taką opcję.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Chamberlain »

A teraz można mnie już kopać po głowie. Wychodzę na papierosa.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Polyna »

Chamberlain pisze:Chodzi o unię realną obu państw?
Będzie inkopro, jak nic. Jeżeli myślicie że Karo będzie realizować interesy Dreamlandu nie Sarmacji to się grubo mylicie...
Chamberlain pisze:Nie możemy wiecznie pozostawać zakładnikami dawnych resentymentów i to zbudowanych na tej głupiej podstawie, że ktoś kiedyś na kogoś krzywo spojrzał przy piwie. A tak rozumiem na przykład dzisiejsze wypowiedzi Polyny.
E, nie. Akurat do Karoliny jako osoby nic nie mam. Karo jako krulowa Dreamlandu z kolei...
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Chamberlain »

Polyna pisze:
Chamberlain pisze:Chodzi o unię realną obu państw?
Będzie inkopro, jak nic. Jeżeli myślicie że Karo będzie realizować interesy Dreamlandu nie Sarmacji to się grubo mylicie...
To obraźliwa sugestia, bardzo nawet obraźliwa dla całej społeczności niż dla królowej. Na inkorporację zgody nie będzie. To zresztą nie leży w gestii Monarchy.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Polyna »

Chamberlain pisze:To obraźliwa sugestia, bardzo nawet obraźliwa dla całej społeczności niż dla królowej. Na inkorporację zgody nie będzie. To zresztą nie leży w gestii Monarchy.
Zaleje się Dreamland klonami Sarmatów, i unię się przepchnie.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Yaqu13 »

Polyna pisze:...Zaleje się Dreamland klonami Sarmatów, i unię się przepchnie.
Takie głosy tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że Chłopi (czytaj nowi obywatele) nie powinni mieć prawa głosu w wyborach
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Torkan Ingawaar »

Takie głosy tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że Chłopi (czytaj nowi obywatele) nie powinni mieć prawa głosu w wyborach
Polyna jest obywatelką Królestwa z przerwami od 2013. Do niedawna była Ministrą Sprawiedliwości w moim rządzie. Może tak skończycie z tym potokiem pogardy wobec wszystkiego, co się rusza, Mości Panie?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Yaqu13 »

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:
Takie głosy tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że Chłopi (czytaj nowi obywatele) nie powinni mieć prawa głosu w wyborach
Polyna jest obywatelką Królestwa z przerwami od 2013. Do niedawna była Ministrą Sprawiedliwości w moim rządzie. Może tak skończycie z tym potokiem pogardy wobec wszystkiego, co się rusza, Mości Panie?
Może Mości Panie zaczniecie czytać ze zrozumieniem co piszę albo wybierzecie się do okulisty bo widzę, że macie problemy ze zrozumieniem "słowa pisanego".
Jeśli zaś chodzi o potok pogardy to dostosowuję się do poziomu Mości Panów.
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: RomanoPorfavor »

Chamberlain pisze:To obraźliwa sugestia, bardzo nawet obraźliwa dla całej społeczności niż dla królowej. Na inkorporację zgody nie będzie. To zresztą nie leży w gestii Monarchy.
Obawiam się, że wręcz przeciwnie - Monarcha ma pełnię władzy jeżeli chodzi o ratyfikowanie umów międzynarodowych, Parlament i obywatele nie mają w tym temacie uprawnień konstytucyjnych. Rola Rządu jest tu zwyczajowo centralna i polega na inicjowaniu i negocjowaniu tychże umów, ale właśnie - jest zwyczajowa. Konstytucja na pierwszym miejscu w kwestii polityki zagranicznej stawia Króla, więc można sobie wyobrazić, że Król ratyfikuje wynegocjowaną przez siebie samego umowę, może nie inkorporacyjną (bo tu złamana byłaby konstytucja), ale takową, która by ustanowiła inkorporację de facto. Królowi w sumie wystarczyłaby jedynie grupa parlamentarzystów która by blokowała odrzucenie weta ustawy, a mógłby rządzić autokratycznie, w tym i narzucić jakąś formę unii międzynarodowej.

To rzekłszy jednoznacznie stwierdzam, że zakładanie że Towarzyszka Monarchini będzie dążyć do takiego kroku jest po prostu idiotyczne. Pierwszy akapit miał na celu jedynie wskazać co jest możliwe i jak niedoskonała i potencjalnie nietrwała jest nasza demokracja.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Karolina Aleksandra »

الوـس pisze:
Przyjęte imię koronacyjne przyjmuję jako osobisty komplement.

Jeśli chodzi o imię „Aleksandra”, to obawiam się, że istnieje także inna koncepcja pochodzenia tego imienia, zawarta w dosyć osobliwych życzeniach z Republiki Bialeńskiej. Jestem ciekawa kolejnych propozycji genezy moich imion koronacyjnych.

Zaś, uderzając już w nieco poważniejsze tony i odnosząc się do jednego z wielu wątków poruszonych w tym temacie — nie bez powodu napisałam w Księstwie, że od tej pory moim priorytetem jest dobro Królestwa Dreamlandu. Tego zamierzam się trzymać.

Unii realnej obecnie nie przewiduję, jak również i inkorporacji. Czy coś innego? To będzie zależało zarówno od tego, jak będą wyglądały stosunki między Księstwem a Królestwem, a także — a nawet przede wszystkim — od nastawienia samych Dreamlandczyków.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Gaston de Senancour »

A ja jestem dziwnie spokojny o ewentualny projekt unii z Księstwem.

W przypadku zlewu Sarmacji z Dreamlandem nasze państwo odegrałoby dokładnie taką rolę, jaką w czasie unii z KS odegrał Wandystan. Nie wiem jak inni, ale ja osobiście od rana do wieczora ładowałbym po cygańskich kaskach, aż w końcu Rolandy, Czuguły i Fryderyki zaczęliby mi płacić za każdy dzień milczenia.

No i druga sprawa. Nie po to kobieta przez dziesięć lat siedziała w cieniu, piorąc, gotując i murzyniąc dla kolejnych książąt i kanclerzy, by wreszcie, po zgarnięciu szóstki w totka, przywieźć całą zwycięską pulę do Grodziska, gdzie z miejsca wróciłaby do roli ratownika na basenie. Coś mi mówi, że to nie Królowa Dreamlandu stanęłaby na czele superpaństwa – bo wówczas to my moglibyśmy mówić o inkorporowaniu Księstwa – tylko jakiś meduzowaty patafian, który "zjednoczyłby Pollin".

A teraz zwróćcie uwagę na ten slajd na stronie głównej Księstwa. "Diuczessa Wspomożycielka na tronie KD”. Fakt. Nawspomagała się, ratując rozmaitych wodogłowiaków przed skokiem do pustego basenu. I kto wam będzie odtąd wyciskał pryszcze, biedne Vlady i Laurencjusze? Najwyższy czas, by "wspomożycielka" sama miała coś z tego życia. "Wspomożycielka”. Gdybym chciał dowartościować moją religijną babcię, która podmywała mnie za małego i chroniła przed agresją ojca-sadysty, to bym może napisał coś podobnego. I dorzucił gerbery.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Gaston de Senancour »

Michal Yaqu pisze:Takie głosy tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że Chłopi (czytaj nowi obywatele) nie powinni mieć prawa głosu w wyborach
W sumie nie byłby to głupi pomysł. Systemowo wprowadzić klasy i grupy społeczne. Wszyscy mogliby zaczynać jako chłopi. Awans uzależniony od kilku czynników.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość