Abdykacja

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Abdykacja

Post autor: Alfred »

Zdecydowałem się ustąpić z tronu. W tej chwili, niezależnie od wyniku procesu w sprawie „Kosza” — i tego, czy w ogóle się on odbędzie — nie uważam, żebym był zdolny stanowić czynnik jedności społeczeństwa, co jest najistotniejszym zadaniem monarchy. Następcę tronu wyznaczy Parlament Królewski, zgodnie z odnośnym dekretem.

Kończę także działalność mikronacyjną. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że przez cztery lata chciałem być częścią mikroświata. To było cenne doświadczenie. Tym, którzy pozostają na placu boju, życzę powodzenia.

Nie będę się więcej logował. W razie konieczności można się ze mną skontaktować przez osoby, które znają mnie realnie.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: matmax »

Dziękuję za ten czas. Nie zawsze było łatwo, ale niewątpliwie było interesująco.

I tylko wspomnę o tym, że warto przekazać następcy dane odnośnie hostingu ;)

Po urlopie zapraszam ponownie do mikroświata.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Aleksander »

Mam nadzieję, że Danielu jesteś z siebie zadowolony.
Ostatnio zmieniony 6 sie 2017, 17:35 przez Aleksander, łącznie zmieniany 1 raz.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Daniel von Witt »

Jest to kolejny lekkomyślny ruch. Nie mam WKW za co dziękować ani czego gratulować, a jedynie życzyć wszystkiego dobrego, szczególnie zaś determinacji w tym co się robi.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Też życzę, pomyślności w dalszym życiu :)

O to przykład jak odwrócić od siebie ponad połowę mieszkańców wydając akt prawny, nie zgodny z obowiązującym prawem, a później próbą przekupstwa prezesa sądu.

Tak o to, został pobity "rekord" w najkrótszym sprawowaniu funkcji króla w ciągu 19 lat istnienia Królestwa.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze:
Mam nadzieję, że Danielu jesteś z siebie zadowolony.
To zależy co przez to rozumieć. Nie jestem zadowolony, bo JKW Alfred abdykował w sposób nieodpowiedzialny, okazując swoją słabość na zasadzie "a zostawcie mnie wszyscy w spokoju - za karę namieszam wam trochę". Nie tego oczekuję od władcy. Każdy powinien oczekiwać więcej. Nie jesteśmy krajem trzeciego świata, do którego jednak powoli byliśmy sprowadzani przez decydentów. Z drugiej zaś strony jestem zadowolony, że słaby król abdykował. Jeśli nadał miałby być słaby, nie wierzyć w siebie i nie być gotowym odpierać zarzutów Parlamentu Królewskiego, co mógł zrobić przeczekując na spokojnie przy kawce debatę parlamentarną, to dobrze, że abdykował. Następny król powinien być lepszy (to zmienia się jak w zegarku - Artur Piotr był dobrym królem, Marcin Mikołaj słabszym, Edward II dobrym królem, zaś Alfred znów słabszym - jeśli "wzór" zadziała, kolejny król może być lepszym od swego poprzednika).

Warto również przypomnieć, że JKW Marcin Mikołaj rządził dłużej od JKW Alfreda, w ogniu krytyki także z racji błędnych decyzji i podobnie jak JKW Alfred - zamiłowania do prawa, które magicznie miało uleczyć aktualny stan państwa. Mimo to okazywał większą determinację i wiarę w siebie. Ona słabła systematycznie, ale król realizował to co sobie zamierzył. Tutaj król po prostu pogardził Koroną, nie dając sobie czasu.

Stało się. Trudno. Wierzę jednak, że Parlament Królewski szybko zażegna ten kryzys.

(-) Daniel von Witt
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: Abdykacja

Post autor: Konrad Samanti »

Gratuluję całemu KPA z Danielem na czele. Wróć, nie gratuluję. Jak widać, nie tylko premierowi, a nawet Królowi obrzydzacie Dreamland, i to do tego stopnia. Czym innym jest parcie na władzę, czym innym jest niszczenie Dreamlandu. I nie, nie wygadasz się tym razem z odpowiedzialności za to.

Chciałbym podziękować WKMości za czas poświęcony Królestwu. Mam nadzieję, iż kiedyś zawita WKM w progach Dreamlandu.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Daniel von Witt »

C. Darosareier-St. pisze:
Gratuluję całemu KPA z Danielem na czele. Wróć, nie gratuluję. Jak widać, nie tylko premierowi, a nawet Królowi obrzydzacie Dreamland, i to do tego stopnia. Czym innym jest parcie na władzę, czym innym jest niszczenie Dreamlandu. I nie, nie wygadasz się tym razem z odpowiedzialności za to.
Pan nie wie, co Pan wygaduje. Może zamiast tanich pogróżek nie wiadomo za co, zajmie się Pan zarządzeniem odpowiednich debat w Parlamencie w związku z decyzją JKW. Nie ma na co czekać.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Gaston de Senancour »

Alfred pisze:
procesu w sprawie „Kosza”
Nie ma czegoś takiego jak "proces w sprawie Kosza". Jego usunięcie było zwykłym błędem. Podobnie jak błędem jest ten akt abdykacji. Pryszcza się wyciska, a nie wypala żelazkiem.

Czymś więcej niż błędem były jednak wydarzenia ostatnich dni i tygodni. Katastrofą było natomiast to krótkie panowanie: począwszy od własnej koronacji, którą Król olał, po Święto Królestwa, które było obrazą dla całej społeczności.

Krótka wyliczanka.

1. Upadek autorytetu głowy państwa: urząd Króla sprowadzony do roli gniewnego cenzora.
2. Depolityzacja państwa: państwo zrównane z przestrzenią forum, obywatele zredukowani do roli jego użytkowników, których wypowiedzi można po cichu usuwać pod pretekstem "niskiej wartości poznawczej".
3. Instytucja szlachectwa sprowadzona do gestu łapówki dla sędziego we własnym procesie.
4. Polityka historyczna, szacunek do symboli i wspólnych dat: pełne zlekceważenie.
5. Polityka zagraniczna: zawieszona do odwołania.
6. Polityka wewnętrzna: całkowita fiksacja na jałowej legislacji.
7. Polityka informacyjna: żadna.
8. Relacje z obywatelami: lodowate, pełne poczucia moralnej wyższości, wg modelu biały kolonizator vs. zulusi.
9. Polityka kulturalna: brak

Dodam, że najbliższe wybory wykażą rzecz oczywistą, czyli regres demograficzny. Król abdykował w przededniu publikacji najbardziej kłopotliwych statystyk.

Zgodnie z DK o sukcesji królewskiej następcę tronu wyznacza nie Parlament, lecz najstarszy spośród królów seniorów, który w momencie abdykacji posiadał status obywatela. Nie wiem tylko, który: Pavel Svoboda czy Edward II?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: matmax »

Gaston de Senancour pisze:
Zgodnie z DK o sukcesji królewskiej następcę tronu wyznacza nie Parlament, lecz najstarszy spośród królów seniorów, który w momencie abdykacji posiadał status obywatela. Nie wiem tylko, który: Pavel Svoboda czy Edward II?
I tak i tak w konsultacji z pozostałymi. W CRM Pavel Svoboda jest wpisany jako zarejestrowany w 2002 roku, Edward II w 2004.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: Abdykacja

Post autor: Konrad Samanti »

Gaston de Senancour pisze: Zgodnie z DK o sukcesji królewskiej następcę tronu wyznacza nie Parlament, lecz najstarszy spośród królów seniorów, który w momencie abdykacji posiadał status obywatela. Nie wiem tylko, który: Pavel Svoboda czy Edward II?
Tak, zgadza się, następcę tronu wyznacza najstarszy król senior będący obywatelem w czasie ustąpienia Króla z tronu, zasięgnąwszy opinii pozostałych królów seniorów spełniających ten wymóg.

W tej chwili poinformowałem już kanałami prywatnymi trzech królów seniorów o sprawie. Wydaje się, iż na tą chwilę najstarszym królem seniorem jest Pavel Svoboda, zasięgnę także w tej sprawie porady prawnej.
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Gaston de Senancour »

C. Darosareier-St. pisze:Wydaje się, iż na tą chwilę najstarszym królem seniorem jest Pavel Svoboda, zasięgnę także w tej sprawie porady prawnej.
Wobec tego Torkan Ingawaar może zacząć prasować smoking.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Daniel von Witt »

JKW Edward II jest w Dreamlandzie od 14 lipca 2001 roku. Biografia Pavla Svobody mówi o trzyletnim okresie aktywności przed objęciem tronu, więc mógł on przybyć do KD ok. roku 2002. Kiedy dokładnie JKW Svoboda przybył do Dreamlandu - nie wiem.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Pavel Svoboda »

Do Dreamlandu przybyłem w październiku 2001. Jacques był obywatelem przede mną. Nie wiem co ustawodawca ma na myśli przez "najstarszy". Realny wiek, staż obywatelski czy status w poczcie monarchów.

Od jakiegoś czasu nie zaglądam do Dreamlandu, ale miło widzieć, że nie wiele się zmieniło: rozpiernicz i strzelanie fochów nadal na porządku dziennym.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: matmax »

Pavel Svoboda pisze: Od jakiegoś czasu nie zaglądam do Dreamlandu, ale miło widzieć, że nie wiele się zmieniło: rozpiernicz i strzelanie fochów nadal na porządku dziennym.
Łatwiej będzie wrócić. :D
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Pavel Svoboda »

Czekam na ostatnią rundę turnieju szachowego, kolego ;)

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: RIIF »

Pavel Svoboda pisze:Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Pozdrawiam użytkownika OP3. Ja nadaję obecnie z OP5 :)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Mogło być lepiej. Mimo kilku pomysłów, które mi się spodobały-ich realizacja byłą nie do końca trafiona. Nie do końca rozumiem oburzenia na Daniela; jak to mawiają, "trzeba być silnym, a nie mientkim". Jeśli Król nie potrafił sobie poradzić z krytyką, urząd powinien przejść na kogoś kto jest w stanie zrobić to lepiej. Z Królestwa nikt Go nie wyganiał. Jego własna decyzja, że nie jest to Dreamland jaki by sobie wymarzał i chcę odejść, i Jego decyzję szanuję. Życzę wszystkiego dobrego w życiu, nawet jeśli istotnie zostawiłeś nas na zawsze.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Jurgen von Breslau
Posty: 10
Rejestracja: 7 sie 2017, 11:11
NIM: 802127
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Jurgen von Breslau »

Monarcha uciekł przed impeachmentem? Myślałem, że Królowie mają więcej odwagi niż Nixon :P
Przedstawiciel starożytnego rodu Von Breslau
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Abdykacja

Post autor: Daniel von Witt »

Co śmieszniejsze - nic nie było pewne w momencie wnoszenia pod obrady Parlamentu Królewskiego wniosku o skierowanie aktu oskarżenia przeciw Królowi. Bariera pierwsza - Parlament mógł wniosek odrzucić. Bariera druga - Sąd Królestwa mógłby Króla uniewinnić, po czym ten wróciłby do pełnienia swych obowiązków. Zamiast tego dał łapówkę sędziemu Sądu Królestwa jeszcze zanim Parlament rozpoczął głosowanie w sprawie aktu oskarżenia. Gdy zwrócono mu na to uwagę - abdykował. To był najsłabszy Król w historii.

(-) Daniel von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości