Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Edward II »

Ciekawa propozycja rodem z Republiki Bialeńskiej. Czy powstanie Ponadnarodowe Forum Parlamentów? Na tym etapie to jedynie projekt legislacyjny, ale idea warta jest przedyskutowania. Będziemy śledzić.

  • E II
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

To coś w stylu parlamentu Europejskiego i Europosłów?

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drogi Królu,
Drogi Synu,


w dzisiejszym rządzie realizowana będzie polityka zmierzająca do jedności mikronacji. Parlament Ponadnarodowy ma racje bytu.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: ABW »

Jestem jak najbardziej na tak.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Widzę, że zastanawiają się, czy ktoś będzie zainteresowany. Jestem przekonany, że Dreamland będzie ;)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Otton van der Berg »

Ograniczona liczba parlamentów to moim zdaniem niepotrzebny hamulec bezpieczeństwa, jeśli dany kraj chciałby przystąpić a wiadome jest, że wszystkie kraje uznają go, to co ? odmówią mu ?
Ciekawa inicjatywa
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Gaston de Senancour »

Nie widzę tego.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: ABW »

Gaston de Senancour pisze:Nie widzę tego.
Dlaczego? Mini OPM przyda się w dzisiejszej sytuacji międzynarodowej.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Daniel von Witt »

Nie wiem jaką ten projekt ma mieć rację bytu poza podnoszeniem aktywności w Republice Bialeńskiej, której władze podeszły do inicjatywy w ten sam sposób co do igrzysk mikroświata, które to miały być organizowane przez jedno z bialeńskich ministerstw i na jego zasadach. Tu mamy to samo, ale jakby inicjatorzy zapomnieli jaki był finał igrzysk w tym samym trybie zorganizowanych.

Kanclerz Sarmacji przy okazji napisał:
Rober Janusz von Thorn pisze:
Od upadku OPM minęło parę lat. Oczywistym jest też, że można by i należałoby przyjąć trochę inne zasady działania niż miał OPM, natomiast problemy mikroświata są określone — demografia, zasady tworzenia nowych państw, promocja, przeciwdziałanie kloningowi, itd... Mamy widoki na to?
Jedyny problem to promocja. Ewentualnie środowisko działania mikronacji, czyli sprawy techniczne, bo jednak współczesne gry i portale społecznościowe oferują większy wypas niż wszystkie państwa wirtualne razem wzięte, a jak wiadomo część państw na własne życzenie odpuszcza te sprawy idąc na łatwiznę i stawiając wyłącznie (czasami niechlujne) fora dyskusyjne. Czegoś takiego to wstyd promować.

Ktoś mógłby powiedzieć, że demografia też jest problemem. Oczywiście, ale to jest moim zdaniem problem pochodny od wyżej wymienionych problemów plus do tego od woli do aktywności (mikronacje nie potrzebują czytelników tylko krzewicieli ruchu na forum, więc każdy obserwujący to nie jest jednostka, którą mikronacja powinna się interesować, by przetrwać). A reszta problemów? Jak zwalczyć kloning? Jak mówić komuś, że tak a tak powinno zakładać się nowe państwo? :D Bo ludzie tego nie wiedzą pewnie, więc "starsi bracia" powinni im powiedzieć :) Ech...

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Daniel von Witt pisze:
Jak zwalczyć kloning?
Zablokować rejestrację więcej niż jednego konta z jednego IP? Nie widzę tej opcji u nas na forum.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Daniel von Witt »

To akurat proste i zrozumiałe z perspektywy poszczególnych państw, których władze same decydują, jaki będą mieć stosunek do kloningu: miękki czy twardy. Jednak z perspektywy organizacji międzynarodowej nie sposób zmusić dany kraj do przejrzystości w tym zakresie. Jedyne co można robić to podkreślać elitarność tych państw, w których kloning jest zabroniony i zwalczany, promować standardy państwa wirtualnego (wśród których powinien być zakaz klonigu) czy zrywać stosunki dyplomatyczne z państwami, w których kloning jest dozwolony i (lub) uprawiany przez władze. Ale to wszystko można zrobić bez żadnego OPM 2.0.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Daniel von Witt pisze:Ale to wszystko można zrobić bez żadnego OPM 2.0.
Oczywiście, że można zrobić bez i oczywiście, że małe są widoki na to, że jakakolwiek organizacja międzymikronacyjna kiedykolwiek rozwiąże jakieś bolączki poszczególnych państw. Do tego musiałaby co najmniej uzyskać jakieś kompetencje zwierzchności nad państwami-członkami, na co nikt się nie zgodzi, a co i tak nigdy nie gwarantowałoby, że jakikolwiek pozytywny skutek z tego będzie. Ale czy organizacja międzynarodowa musi służyć tylko skutecznej likwidacji problemów poszczególnych państw? OPM nie zlikwidowała *żadnego* problemu, a funkcjonowanie Organizacji wspominam jako mimo wszystko ładny etap. Bycie przedstawicielem tak naprawdę w mniejszym stopniu sprowadzało się do polityki (chociaż oczywiście tę rolę Organizacja też spełniała − było pole do szukania zaskakujących sojuszy, a opublikowanie stanowiska państwa na tym forum zawsze nadawało mu jakby większą wagę), a przede wszystkim stanowiło swego rodzaju nad-państwo, dodatkowy krąg zabawy i integracji dla mikronacyjnych dyplomatów. Nie wysysało przy tym aktywności z krajów wysyłających delegację, bo delegatami zostawali najaktywniejsi, którzy u siebie po prostu już się nie mieścili. Oczywiście, OPM daleko było do ideału, diuk K. nadawał momentami dość senny ton, a z kolei po jego czasach było już tylko powolne osuwanie się w przepaść, ale jeśliby nowa forma współpracy ponadnarodowej miała mieć same tylko niezbyt praktyczne zalety dawnej OPM, to moim zdaniem warto byłoby ją powołać. Nie żebym argumentował, że bialeńska inicjatywa jest właśnie tym − mam poważne obawy, że w tej kwestii ob. Witt zdiagnozował projekt słusznie.

Btw, pojawiająca się w wątku kwestia aktywnej promocji jest zdecydowanie przeceniana. Było tysiąc prób, tysiąc podejść, zupełna partyzantka i zaplanowane kampanie, drukowane ulotki i wykupywane reklamy. Jedyne, co kiedykolwiek zadziałało w zauważalny sposób, to słynny artykuł Avistacka w CD-A. Co można zrobić dla promocji mikronacji, to przede wszystkim uprawiać marketing szeptany wśród znajomych i ewentualnie trochę poprawiać zauważalność naszych państw w sieci. To na tyle autystyczna rozrywka, że nawet masowa promocja nie spowoduje, że ludzie przyjdą i zostaną masowo.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Juarez
Posty: 113
Rejestracja: 22 paź 2015, 20:55
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Juarez »

Ja tam jestem sceptyczny, co do wszelkich organizacji międzynarodowych. Jasne, jest to ciekawe pole dla dyplomatów i prezentacji swego kraju, ale czy coś poza tym? Kongres Ostii jedyne co zrobił prawidłowo to uchwalił Kartę Państw Orientyki, której tyle o ile kraje Kontynentu Wschodniego przestrzegają. Jednak jakby spojrzeć szerzej to nic więcej nie wyszło. Postanowienia zeszłorocznego Kongresu odeszły w niepamięć mimo, iż sam nalegałem na ich realizacje przez wyznaczone do tego osoby. Sprawa była tak długo odkładana, aż wreszcie ja sam o niej zapomniałem. Po co zatem zbieramy się w kupę niczym "elyta" w burdelu i ustalamy coś czego nikt nie realizuje? OPM swojej roli nie spełniło, tak samo było z Radą Państw Nordaty, a Kongres Ostii też szału nie robi. O Radzie Vaarlandu i Antyry się nie wypowiadam, bo nie wiem jak się u nich sprawy mają.
/-/ Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
III Hertsog ik Monderie
Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Posty: 257
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:50
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Hewret Monderski »

tak samo było z Radą Państw Nordaty
Czy to w ogóle kiedykolwiek powstało, poza tym, co było zapisane na papierze?
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Awatar użytkownika
Juarez
Posty: 113
Rejestracja: 22 paź 2015, 20:55
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Juarez »

Raczkować raczkowało. Kiedy ciągnąłem Uhrainę po odejściu Grutina wspominano coś o zrobieniu listy członków. Chyba nawet jakieś posiedzenie w Bialenii się odbyło, ale wszystko przeszło bez większego echa. Zresztą Nordaty i tak nie da się ogarnąć. Sam namawiałem te całe Batawie i inne maleństwa do połączenia się z Abachazją, co o dziwo się nawet udało. Niestety herezja pokroju von Heim'a, Kuceła i całej reszty udusiła koncept choć częściowego uporządkowania tej piaskownicy.
/-/ Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
III Hertsog ik Monderie
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Juarez pisze:Jasne, jest to ciekawe pole dla dyplomatów i prezentacji swego kraju, ale czy coś poza tym? (...) Po co zatem zbieramy się w kupę niczym "elyta" w burdelu i ustalamy coś czego nikt nie realizuje?
No właśnie o tym pisałem, że czy potrzebne jest coś poza tym? Czy to, że jest to ciekawe pole dla dyplomatów nie jest samo w sobie wartością? Nie wiem jak to wyglądało w innych organizacjach międzynarodowych, ale z reguły to co ustalano w OPM nie tyle nie było realizowane, co po prostu nie było obligujące. Najmocniejsze były jakieś rezolucje które wzywały do czegoś, wyrażając opinię jakiejś części państw, pozostałe akty prawne to były takie drafty standaryzujące jakieś nieznaczące zagadnienia. W sumie mam wrażenie (tzn. tak mi się te lata zapisały w pamięci, ale żeby stawiać to jako tezę i bronić jej musiałbym się przekopać przez archiwa, o ile jeszcze gdzieś w ogóle są), że OPM zaczęła na dobre sypać się, kiedy jedni zaczęli dążyć do nadania jej na siłę mocy sprawczej, a drudzy w związku z tym przeszli w tryb konsekwentnej obstrukcji.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Juarez
Posty: 113
Rejestracja: 22 paź 2015, 20:55
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Juarez »

Herr Pupka, może i to jest samo w sobie wartością jednak większość tego typu spotkań wyższego szczebla omawia pierdoły jak np.: kwestie Ziem Niczyich. Przyznaję bez bicia, że kiedyś też nie wiedząc czemu kładłem spory nacisk na tę kwestię, ale z biegiem czasu stwierdziłem "Po jaką cholerę?". Wracając do tematu... Takie organizacje to naprawdę perełka dyplomatyczna, ale często gęsto pojawia smród, brud i ubóstwo w postaci debat i sporów na temat pierdół. Wówczas kwestie dyplomacji schodzą na drugi plan ustępując miejsca bezsensownym paplaninom w efekcie czego porządny kongres zmienia się w ubojnię. To do niczego nie prowadzi.

Aby organizacje międzymikronacyjne miały rację bytu potrzeba ogarniętych ludzi, którzy zamiast ciągnąć się za łonowce całą swą uwagę skupią na kształtowaniu współpracy, a nie na kłótniach o byle szajs.
/-/ Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
III Hertsog ik Monderie
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzyszu Majkowski, to akurat jest kwestia doświadczeń innego pokolenia i innego poziomu. W OPM te dyskusje były bliższe temu co przedstawia tow. Pupka, a państwa o niższym poziomie starały się jednak równać w górę żeby dostosować się do wysokiego tonu narzucanego przez te najbardziej poważne grupy. Schodzenie na niższy poziom oczywiście się zdarzało, ale jednak większość wypowiedzi miała zaletę bycia traktowanymi jako stanowisko reprezentujące swoje państwo, więc delegacji zazwyczaj się starali coś sobą reprezentowaći nie wdawać w offtopy.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Gaston de Senancour »

Dyskutować można o czymkolwiek. Czysto hipotetycznie: jakie byłyby warunki członkostwa w takiej OPM-bis? Demograficzne (minium trzech obywateli?), infrastrukturalne (minimum forum), czy jeszcze jakieś inne?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Maciej Kamiński
Posty: 215
Rejestracja: 20 sty 2016, 17:33
NIM:
Kontakt:

Re: Ponadnarodowe Forum Parlamentów?

Post autor: Maciej Kamiński »

Juarez pisze:Raczkować raczkowało. Kiedy ciągnąłem Uhrainę po odejściu Grutina wspominano coś o zrobieniu listy członków. Chyba nawet jakieś posiedzenie w Bialenii się odbyło, ale wszystko przeszło bez większego echa. Zresztą Nordaty i tak nie da się ogarnąć. Sam namawiałem te całe Batawie i inne maleństwa do połączenia się z Abachazją, co o dziwo się nawet udało. Niestety herezja pokroju von Heim'a, Kuceła i całej reszty udusiła koncept choć częściowego uporządkowania tej piaskownicy.
Ba, nawet podjęto tam jakieś decyzje (po pojedynczym głosowaniu), i to z udziałem większości państw kontynentu (wyjąwszy jedynie Bialenię i Kugarię). Ale do końca roku okazało się, że organ nie ma wpływu na wydarzenia na kontynencie, co było podstawowym założeniem istnienia. I idea została zarzucona.
Bialeńczyk od urodzenia.
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość