[MON] Prace

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

[MON] Prace

Post autor: Markocjusz van Koller »

Jego Królewska Mość!
Szanowny Panie Premierze!
Szanowni Pani Ministrowie!
Drodzy Obywatele!


Dzisiaj rozpoczęła się nowa kadencja. Premier, Auksencjusz Butodziej-Witt, powołał nowy Rząd, który będzie odpowiadał za politykę wewnętrzną i zewnętrzną w najbliższych miesiącach. Jak wspomniałem na powyborczym panelu, nie jestem zadowolony z efektów prac, które podjęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w ubiegłej kadencji. Jako ówczesny szef resortu biorę za to pełną odpowiedzialność. Nie wywiązaliśmy się z kilku postulatów, co nie powinno mieć miejsca. Wszystkie cele, jakie zakładaliśmy powinny zostać zrealizowane. To doskonała okazja, żeby przeprosić wszystkich Obywateli, których zawiedliśmy. Podtrzymuję również swoje stanowisko, że jeżeli nie wywiążę się ze wszystkich postulatów, to nie będę pełnił przez najbliższy rok ministerialnych funkcji (tj. trzy kadencje).

Jestem zwolennikiem polityki otwartej na potrzeby Obywateli. Macie swoje przemyślenia, które często deklasują refleksje wytrawnych polityków. Warto, żebyście się nimi dzielili i przedstawiali je odpowiednim ministrom. W związku z tym, w tym wątku będę na bieżąco informował o pracach, jakie trwają w Ministerstwie. Sądzę, że każdy Obywatel powinien wiedzieć, czym trudzą się ministrowie wybrani głosem większości. Proszę też wszystkich zainteresowanych o zgłaszanie swoich sugestii, projektów do mnie tutaj lub za pośrednictwem prywatnej korespondencji. Zobowiązuję się do rozpatrzenia każdego wniosku, niezależnie od preferencji politycznych, ideologicznych, etc.

Informuję, iż w bieżącym miesiącu prace w MON będą poświęcone formowaniu organizacji zrzeszającej sympatyków wojskowości zamieszkujących nasze Królestwo. W lutym będę organizował szkolenia wojskowe, a także wystąpię z projektem aktu prawnego do Marszałka Parlamentu Królewskiego. Bardziej precyzyjne informacje będą publikował na bieżąco, ponieważ chciałbym skonsultować swoje przemyślenia z innymi politykami - nie tylko partyjnymi, ale i z opozycją - a potem z Wami, Obywatelami.

Dziękujemy za kolejny już kredyt zaufania! Spłacimy go z nawiązką!

Łącze wyrazu najwyższego szacunku.


(-) Markocjusz baron van Koller
Minister Obrony Narodowej


#na_bieżąco
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Cieszę się, że wziął sobie Pan mój apel do serca :)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Markocjusz van Koller »

Jaki apel? Nie wiem za bardzo o co chodzi. Poprosiłbym o zrzut ekranu i opublikowanie go w odrębnym wątku. Czekam ze zniecierpliwieniem.

Ten dział to pewnego rodzaju "most", który ułatwia komunikację z Obywatelami. Chcę ich na bieżąco informować nad czym będę pracować.

Proszę o wyważone i przemyślane wypowiedzi, które dotyczą prac Ministerstwa Obrony Narodowej.

(-) Markocjusz baron van Koller
Minister Obrony Narodowej
KJazłowiecki
Posty: 234
Rejestracja: 17 sie 2011, 17:14
NIM:
Lokalizacja: Saudade
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: KJazłowiecki »

Markocjusz van Koller pisze: Proszę o wyważone i przemyślane wypowiedzi, które dotyczą prac Ministerstwa Obrony Narodowej.
Jakie zagrożenia zewnętrzne i wewnętrzne czyhają na Królestwo Dreamlandu tudzież na naród, że zdecydowano się powołać Ministerstwo Jego Obrony?
dr net. Krzysztof diuk Jazłowiecki y de Ebruz, OCO
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Markocjusz van Koller »

Szanowny Panie Doktorze,

Ministerstwo Obrony Narodowej zostało powołane do życia Rozporządzeniem Federalnym Premiera Rządu Królewskiego z dnia 3 grudnia 2017 roku w sprawie powołania Ministrów Rządu Królewskiego. Naszemu Królestwu ani Obywatelom nie grożą na dzień dzisiejszy żadne niebezpieczeństwa. Resort ten powołano z myślą rekonstrukcji, reaktywacji wojskowości w Dreamlandzie. Trzeba jasno zaznaczyć, że jej w ostatnim czasie nie było. Wszyscy chcą dobra Królestwa, dlatego musi się Ono niewątpliwie rozwijać, najlepiej na możliwie wielu płaszczyznach.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź usatysfakcjonowała Pana.

Zachęcam pozostałych Obywateli do zadawania pytań.

(-) Markocjusz baron van Koller
Minister Obrony Narodowej
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Markocjusz van Koller »

Skonsultowałem się z Sekretarzem Heroldii Królewskiej celem opracowania loga Korpusu Ochrony Pogranicza. Na przestrzeni kilku dni ustalimy szczegóły.

(-) Markocjusz van Koller
Minister Obrony Narodowej


#na_bieżąco
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Kilka dni temu na tajnej części działu partii opublikowałem ten post:
Christian von Kluck pisze:Ja jeszcze dopowiem, że uważam, że w tym roku powinniśmy nieco zmienić formułę sprawozdań rządu. Cały czas zgadzam się w tej konkretnej kwestii z PTR, że "w toku", "w sposób ciągły", "częściowo wykonano" nie jest do końca obrazowe. O ile nie spodziewam się, że konieczne są jakieś szczególne wyjaśnienia co do "w sposób ciągły" w przypadku nagłych wydarzeń, to proponuję by może przed informacją z prac, dać chwilę każdemu resortowi na krótkie sprawozdanie by obywatele mieli wgląd w to, na czym stoimy w czym. Wtedy też moglibyśmy podać aktualne priorytety itd.
O ile Premier jeszcze nie odniósł się do tego czy zamierza tak robić, czy jaką formę preferuję, o tyle stworzył Pan mniej więcej to czego oczekiwałem :D Myślałem, że to w reakcji na ten post.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: ABW »

Pan Minister Koller bardzo dobrze zinterpretował zamysły Pana Ministra von Klucka i niegdysiejsze uwagi m.in Towarzysza Radzieckiego, który kilka razy domagał się więcej szczegółowych informacji nt. działań poszczególnych resortów. Tego typu działanie będzie przykładem dla młodszych ministrów, którzy zaczynają zaznajamiać się ze swoimi stanowiskami.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Markocjusz van Koller »

Korpus Ochrony Pogranicza "Wojak" - tak będzie brzmiała pełna nazwa organizacji paramilitarnej łączącej miłośników wojskowości. W przeciągu najbliższych dni opublikuję Staut formowanej organizacji. Postaram się również uuzgodnić detale odnośnie logo z Towarzyszem Radzieckim.

Działamy!


(-) Markocjusz van Koller
Minister Obrony Narodowej


#na_bieżąco
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Markocjusz van Koller »

Wczoraj opublikowałem projekt Statutu Korpusu w dziale przeznaczonym dla członków Rządu Królewskiego. Na przygotowany przeze mnie zarys zostały naniesione poprawki. Z tego miejsca chciałbym podziękować Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji za wsparcie i pomocną dłoń, gdyż - nie ukrywam - pisanie aktów prawnych nie należy do moich ulubionych czynności. Na dniach Statut zostanie przedstawiony do wiadomości publicznej poprzez publikację w dziale "Ogłoszenia urzędowe".

(-) Markocjusz baron van Koller
Minister Obrony Narodowej


#na_bieżąco
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Markocjusz van Koller »

Premier Rządu Królewskiego opublikował Statut Korpusu Ochrony Pogranicza "Wojak". Teraz skoncentruje się na wyborze Komendanta, a także dogodnej lokalizacji, gdzie mogłaby znajdować się Siedziba. Ponadto czekam na wiadomość zwrotną od Sekretarza Heroldii Królestwa. Przedstawiłem swoją wizję logo.

(-) Markocjusz baron van Koller

Minister Obrony Narodowej


#na_bieżąco
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: ABW »

W statucie siedziba już jest określona. Jest nią Eskalibur, gdzie stacjonuje 2 Lardyjski Pułk Strzelców. Teren jednostki wojskowej,w której stacjonują żołnierze 2 LPS można zaadaptować pod siedzibę KOPu.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Daniel von Witt »

ABW pisze:W statucie siedziba już jest określona. Jest nią Eskalibur, gdzie stacjonuje 2 Lardyjski Pułk Strzelców. Teren jednostki wojskowej,w której stacjonują żołnierze 2 LPS można zaadaptować pod siedzibę KOPu.
Kapitan Memoshi Kaguya zmienił organizację wojsk w Unii. Teraz w Eskalibur ma stacjonować 4. Dywizja Pancerna, 1. Pułk Remontowy i 3. Pułk Artylerii Samobieżnej.

(-) Daniel ax. von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Markocjusz van Koller »

Panowie, apeluję o spokój. Ponadto zawsze do Stautu można wprowadzić poprawki. Żaden akt prawny nie jest ponadczasowy, ponieważ wszystko się zmienia. Cieszę się, że na bieżąco czytacie moje wpisy. Wiem, że powołano nowe struktury skoro sam byłem ich recenzentem.

Edit: Oświadczam, że nie podjąłem decyzji, gdzie będzie stacjonował Korpus. W swoim projekcie zostawiłem tam znaki zapytania. Minister Witt, który nanosił poprawki zachował status quo również. Premier wpisał miasto Eskalibur jako miejsce siedziby "Wojaka". Nie została zawarta żadna umowa, na mocy której to organizacja otrzymała działkę.
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Markocjusz van Koller »

Kontrowersyjna sprawa odnośnie miejsca, gdzie usytuowana zostanie siedziba Korpusu została wnikliwie omówiona. Premier Rządu przyznał się, że zbyt pochopnie wyznaczył miasto Eskalibur, tym bardziej że w projekcie było napisane "do ustalenia". Każdy z nas popełnia błędy, ze mną na czele. Grunt to przyznać się do ich popełnienia i wyciągnąć wnioski, aby wystrzegać się ich w przyszłości.

Panie Premierze, chapeu bas!

W najbliższych dniach postaram się:
1. wyznaczyć Komendanta Korpusu;
2. ustalić miejsce siedziby "Wojaka";
3. omówić szczegóły odnośnie logo z Towarzyszem Radzieckim.

Proszę zainteresowanych Obywateli o zadawanie pytań oraz o zgłaszanie wszelkich projektów i propozycji, które mogłyby zostać zrealizowane w Ministerstwie Obrony Narodowej.

(-) Markocjusz baron van Koller
Szef MON


#na_bieżąco
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Markocjusz van Koller »

Drodzy Obywatele!

Garść informacji:


1. Wciąż czekam na odpowiedź od Towarzysza Radzieckiego odnośnie prac związanych z graficznym opracowaniem logo Korpusu. Sekretarz Heroldii nie odpowiedział jeszcze na moją wiadomość. Muszę najwyraźniej poczekać, ponieważ jako Marszałek Parlamentu Królewskiego również nie podejmuje działań. Może ma "coś" istotnego do załatwienia w realu?
2. Mam jednego kandydata na Komendanta KOP-u. Zapewne w przeciągu kilku dni skontaktuje się z nim za pośrednictwem wiadomości prywatnych. Osoby, które byłby zainteresowane piastowaniem tego urzędu proszę o kontakt tym samym kanałem. Chciałbym uniknąć niepotrzebnych sytuacji, które miały miejsce przy okazji konkursu na stanowisko Dyrektora Biblioteki im. św. Róży w ubiegłej kadencji, kiedy kierowałem pracami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
3. Mój czas pochłonęło dziś opracowanie aktu prawnego, którego projekt przedstawie w najbliższym czasie w Parlamencie Królewskim.
4. Wystąpiłem o dotację do Premiera na potrzeby Ministerstwa Obrony Narodowej i Korpusu Ochrony Pogranicza "Wojak". Są jednak problemy, bowiem system nie chce "zaskoczyć". O zaistniałej sytuacji zawiadomione zostały Królewskie Służby Informatyczne. Mam nadzieję, że zaistniały incydent zostanie wkrótce rozwiązany, a pieniądze trafią na konto Ministerstwa.

(-) Markocjusz baron van Koller
Minister Obrony Narodowej


#na_bieżąco
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: matmax »

Markocjusz van Koller pisze: 4. Wystąpiłem o dotację do Premiera na potrzeby Ministerstwa Obrony Narodowej i Korpusu Ochrony Pogranicza "Wojak". Są jednak problemy, bowiem system nie chce "zaskoczyć". O zaistniałej sytuacji zawiadomione zostały Królewskie Służby Informatyczne. Mam nadzieję, że zaistniały incydent zostanie wkrótce rozwiązany, a pieniądze trafią na konto Ministerstwa.
Przeglądam po kolei 95 wątków, które nawarstwiły się w czasie mojej nieobecności. Czy problem jest już rozwiązany?
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Daniel von Witt »

Z tego co wiem problem wciąż istnieje. Środków nie ma na rachunku MONu mimo dokonanego przelewu.

(-) Daniel ax. von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Markocjusz van Koller »

Ostatnio moja aktywność była dość mała - ograniczała się do obserwowania i monitorowania sytuacji i spraw, które toczyły się w Królestwie Dreamlandu. Spowodowane to było "realem".

Wracam jednak do prac nad formowaniem Korpusu. Dziś, od Towarzysza Radzieckiego, otrzymałem długo oczekiwane logo. Jestem naprawdę usatysfakcjonowany z wykonanej pracy. Towarzyszu, na Wasze ręce chciałbym złożyć najszczersze i najserdeczniejsze podziękowania.

Obrazek

Póki co jest to w fazie projektu. Proszę wszystkich zainteresowanych - może ktoś poza mną - o zabranie głosu i przedstawienie swojej opinii.
(-) Markocjusz baron van Koller
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [MON] Prace

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Osobiście uważam, że wygląda nieco dziwnie. Jakoś wewnętrznie mi się upodobało, że szlachta krótkie włosy, a barbarzyńcy długie i mi się to gryzie, ale to tylko mój personalny wybryk.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości