Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.

Czy chcieliby Państwo mieć wirtualny dom lub mieszkanie?

Czas głosowania minął 7 lip 2011, 21:23

tak, odpłatnie
10
83%
tak, za darmo
2
17%
nie interesuje mnie to
0
Brak głosów
nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: APRS »

Jestem ciekaw, czy Czytelnicy naszego forum (nie tylko Dreamlandczycy) są zainteresowani posiadaniem swojego wirtualnego domu lub mieszkania, w pełni umeblowanego i wybudowanego/wyposażonego w bieżącej konsultacji z nimi.

Czy jesteśmy gotowi za coś takiego zapłacić wirtualną walutą (niekoniecznie dreamlandzką)?

Pozwalam sobie wykorzystać w tym celu ankietę jednokrotnego wyboru. Trwać będzie 7 dni i aż do jej zamknięcia, możliwa będzie zmiana oddanego głosu. Wszelkie dodatkowe komentarze w tym wątku bardzo mile widziane.

Można to traktować jako bardzo amatorskie badanie rynku ;)
Awatar użytkownika
Tomasz Barney
Posty: 132
Rejestracja: 4 gru 2010, 14:39
Numer GG: 22033171
NIM: 180151
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: Tomasz Barney »

Tak - i tylko odpłatnie.

Przy czym mieszkanie takie musiałoby spełniać minimum funkcji reprezentacyjnych - być przynajmniej wyświetlane jako nieruchomość należąca do danej osoby np. w profilu ogólnodostępnym.
(-) Tomasz hrabia Barney
Edek
Posty: 268
Rejestracja: 6 gru 2010, 15:57
Numer GG: 5885354
NIM: 775682
Lokalizacja: Morburg
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: Edek »

Tylko gdy takie mieszkanie było by funkcjonalne.. tj. była możliwość przyjmowania gości na pokojach (wbudowany czat, lub własny kanał.. coś w tym stylu...) :)
(-) hr. Etherard de Godwin
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: Robert I, RS. »

Zapłaciłbym każde pieniądze za taki luksus - dlatego jestem jak najbardziej za :)
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: APRS »

Tomasz Barney pisze:Tak - i tylko odpłatnie.

Przy czym mieszkanie takie musiałoby spełniać minimum funkcji reprezentacyjnych - być przynajmniej wyświetlane jako nieruchomość należąca do danej osoby np. w profilu ogólnodostępnym.
Coś w rodzaju strony danej nieruchomości, wskazującej na jej właściciela? A w przypadku nieruchomości wielolokalowej (apartamentowca) z podstronami poszczególnych mieszkań?
Edek pisze:Tylko gdy takie mieszkanie było by funkcjonalne.. tj. była możliwość przyjmowania gości na pokojach (wbudowany czat, lub własny kanał.. coś w tym stylu...) :)
Ciekawy pomysł. Na to rzeczywiście nie wpadłem. Dziękuję za sugestię :-) Czekam na dalsze.
Awatar użytkownika
Tomasz Barney
Posty: 132
Rejestracja: 4 gru 2010, 14:39
Numer GG: 22033171
NIM: 180151
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: Tomasz Barney »

Mamy CRM, który od początku w swojej funkcjonalności nie jest niczym więcej jak tylko rejestrem, który służy do sprawdzenia adresu e-mail, numeru GG itp. informacji.

Tymczasem można wzbogacić go o profile mieszkańców, klikając na NIM otwierałaby się zakładka (profil) z informacjami o mieszkańcu takimi jak dotychczas + pełnione funkcje, adres zamieszkania, ewentualne więzy rodzinne.

Po kliknięciu na adres zamieszkania - wyświetla się prezentacja posiadłości np. kilka slajdów.
(-) Tomasz hrabia Barney
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: Michał »

To jest bardzo ciekawe. Oczywiśćie jeśli była by możliwość "wybudowania" takiego domu to ja jestem jak najbardziej za.
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
igor
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2011, 22:02
NIM:
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: igor »

O mieszkaniach w KD nie pomyślałem, obywatele z pewnością będą zadowoleni.
Marcel Hans
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2011, 14:01
Numer GG: 1514419
NIM:
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: Marcel Hans »

Szczerze mówiąc wirtualny dom tak samo jak wirtualny dowód nie zmienia wiele faktycznie dla mikronacji, czy osób jednak upiększa v-życie. Taką grafikę można by bowiem dodawać do opcji zaloguj (względnie wyloguj), gdy każdy z użytkowników widzi na początek (koniec) pod napisem, że został zalogowany (wylogowany) obraz swojego domku - oczywiście o ile to możliwe technicznie.
(-) Marcel Hans
Obrazek
Awatar użytkownika
ghardin
Posty: 267
Rejestracja: 26 sie 2010, 17:21
NIM: 544409
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: ghardin »

Tomasz Barney pisze:Mamy CRM, który od początku w swojej funkcjonalności nie jest niczym więcej jak tylko rejestrem, który służy do sprawdzenia adresu e-mail, numeru GG itp. informacji.

Tymczasem można wzbogacić go o profile mieszkańców, klikając na NIM otwierałaby się zakładka (profil) z informacjami o mieszkańcu takimi jak dotychczas + pełnione funkcje, adres zamieszkania, ewentualne więzy rodzinne.

Po kliknięciu na adres zamieszkania - wyświetla się prezentacja posiadłości np. kilka slajdów.
Jest to bardzo dobry pomysł - zresztą nienowy, wielokrotnie zgłaszany i odświeżany. Niestety - obecnie po prostu nie ma komu go zrealizować. Szkoda, bo moim zdaniem to najsensowniejszy model wirtualnej gospodarki, jaki w ogóle leży w zasięgu Królestwa.

Jedno, co mogę zrobić, to gorąco zachęcam do nauki html+css+PHP. To naprawdę nic trudnego :)

--
ax. Ghardin,
KSI
Edek
Posty: 268
Rejestracja: 6 gru 2010, 15:57
Numer GG: 5885354
NIM: 775682
Lokalizacja: Morburg
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: Edek »

Offtopic :P :

Może by dodać na forum sendbox.. czy jak to się nazywa.. chodzi mi o taki mały "komunikator" w którym by się wpisywało drobne myśli.. takie na które nie opłaca się zakładać nowego tematu.. a jednak stanowią nieodłączną część życia społecznego Królestwa i integracji mieszkańców.
(-) hr. Etherard de Godwin
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: APRS »

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w ankiecie, a już szczególnie za komentarze dotyczące oczekiwań co do oferty. Mam nadzieję, że uda się spełnić choć część z nich.
igor
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2011, 22:02
NIM:
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: igor »

Odświeżam temat. Czy już mieszkania można dostać? Zapłacę jakąkolwiek cenę, lecz chciałbym się zapytać jedno, może pytanie niewłaściwe, ale....jak się płaci wirtualną walutą? :oops: Popieram projekt, lecz nie wiem , jak to się z tymi mieszkaniami potoczyło od czasów ostatniego postu. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Domy/mieszkania - gotowi płacić?

Post autor: APRS »

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi.

Takk, można oczywiście złożyć zamówienie. W chwili obecnej z uwagi na obowiązki realne czas realizacji niestety znacząco się wydłużył. W rzeczy samej liczyłby się w miesiącu raczej. Aby zapłacić, trzeba nieć rachunek w CRM - system automatycznie zakłada również wówczas rachunek w CBD (Centralnym Banku Dreamlandu). Sumę będzie trzeba przelać z własnego rachunku na rachunek Korporacji SeKoDre, oczywiście po uzgodnieniu ceny.

Serwis CBD dostępny jest ze strony głównej Królestwa, a bezpośrednio również pod tym adresem: http://www.dreamland.net.pl/cbd/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości