Wolny Związek czego?!

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Edek
Posty: 268
Rejestracja: 6 gru 2010, 15:57
Numer GG: 5885354
NIM: 775682
Lokalizacja: Morburg
Kontakt:

Wolny Związek czego?!

Post autor: Edek »

Być może tylko panikuje, ale robię to bo nie mam ŻĄDNYCH informacji na temat tego co się dzieje.

Mam pytanie o WZP...
Jak to się stało, że obywatele tych prowincji(przynajmniej jeśli chodzi o MOR) nie byli w żadnym stopniu poinformowani o jego utworzeniu?! Dziś rano budzę się w jakimś nowym tworze, o którym nic nie wiem. Na forum nadal jest dział Morlandu.. A ja zastanawiam się, kto nim rządzi i czy Morburg nadal stoi.

Przyznam się, że doznałem szoku.. krótka wzmianka o rozmowach na temat spotkania trójki namiestników to za mało. Na jakiej podstawie prawnej owy związek działa? Z czyjej inicjatywy? Kiedy to się stało? Dlaczego nigdzie tego nie ogłoszono?! Dlaczego forum Morlandu pozostało?

Po tym jak Luindor i Furlandia połączyły się unią.. była mała burza.. Ale tutaj to zrobiono w sposób co najmniej kontrowersyjny. Tam wiedziano, co się stanie, jakie tego będą konsekwencje, wszystko jak należy czarno na białym..
(-) hr. Etherard de Godwin
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Re: Wolny Związek czego?!

Post autor: Michał »

Mi też nie było o tym wiadomo. Też dowiedziałem się o tym niedawno.
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
Cezary_von_dot
Posty: 30
Rejestracja: 1 maja 2011, 19:27
Numer GG: 34645161
NIM: 758556
Kontakt:

Re: Wolny Związek czego?!

Post autor: Cezary_von_dot »

Też nic nie wiedziałem a codziennie zwiedzam stronki Dreamlandu
Cezary von Dott
burmistrz Letrib
dyrektor Biblioteki im. Św. Róży
Edek
Posty: 268
Rejestracja: 6 gru 2010, 15:57
Numer GG: 5885354
NIM: 775682
Lokalizacja: Morburg
Kontakt:

Re: Wolny Związek czego?!

Post autor: Edek »

Czy któryś z Namiestników raczy nam odpowiedzieć.. uspokoić?

Bo o ile zwykli burmistrzowie, czy obywatele.. jakoś przeżyją.. To ciekawe jest, dlaczego nie raczono o tym poinformować Pana Senatora..
(-) hr. Etherard de Godwin
Awatar użytkownika
Hans von Witt
Posty: 410
Rejestracja: 27 mar 2011, 16:15
Numer GG: 62266972
NIM: 352253
Herb: h03
Lokalizacja: Ermena (Furlandia)
Kontakt:

Re: Wolny Związek czego?!

Post autor: Hans von Witt »

Na początku chciałbym zauważyć , że WZP nie jest tworem, który "jest" lub "ma" doprowadzić do połączenia Morlandu, Surmalii i Weblandu (temat wcześniej poruszany).

Głównym celem WZP ma być promocja przez współprace na tle kulturalnym i sportowym naszych prowincji. W jaki sposób? Tu jesteśmy otwarci na pomysły mieszkańców.
Temat ten został poruszony pare dni temu na obradach Rady Republiki Weblandu. Jednak nie spotkał się z większym zainteresowaniem radnych. Dlatego dziwi mnie i smuci zarazem zdziwienie weblandczyków, którzy wzieli udział w tej dyskusji, w tym temacie, na tym forum.
Widząc słabnącą aktywność na listach dyskusyjnych naszych prowincji, postanowiliśmy utworzyc forum WZP, które mamy nadzieje stopniowo zacznie tętnić życiem i posłuży także jako idealne miejsce do zaciśnięcia naszej współpracy.
Niestety nie mam pojęcia jak wyglądają na chwile obecną relacje namiestnika z mieszkańcami Morlandu i Surmalii. Jestem natomiast pewny że chętnie wysłuchają Państwa pomysłów. Jeżeli z jakiegoś powodu kontakt z nimi jest utrudniony, postaram się pomóc i odpowiedzieć na zadane pytania.
Edek
Posty: 268
Rejestracja: 6 gru 2010, 15:57
Numer GG: 5885354
NIM: 775682
Lokalizacja: Morburg
Kontakt:

Re: Wolny Związek czego?!

Post autor: Edek »

Hans von Witt pisze: Głównym celem WZP ma być promocja przez współprace na tle kulturalnym i sportowym naszych prowincji. W jaki sposób? Tu jesteśmy otwarci na pomysły mieszkańców.
Czyli stworzyliście coś Państwo na "gębę", bez dokładnych planów co z tym dalej będzie? Z nadzieją: a nóż się rozkręci?
(-) hr. Etherard de Godwin
Awatar użytkownika
Hans von Witt
Posty: 410
Rejestracja: 27 mar 2011, 16:15
Numer GG: 62266972
NIM: 352253
Herb: h03
Lokalizacja: Ermena (Furlandia)
Kontakt:

Re: Wolny Związek czego?!

Post autor: Hans von Witt »

Oczywiście zaplanowano przedsięwzięcia jak współpraca naszych najważniejszych instytucji kulturalnych (wystawy, sprawozdania z eksploracji naszych prowincji) czy utworzenie specjalnych lig piłkarskich (o football prosze pytać Paula markiza von Panevnick ;) ).

Niestety od dłuzszego czasu nie moge "namierzyć" wyżej wspomnianego namiestnika Morlandu. Prawdopodobnie zobowiązania w świecie realnym. Przez co przedłużają się nasze prace.

Jednak mam nadzieje, że to co było "rozmową" trzech namiestników (dziesiątki maili) przemieni się w dyskusje na nowo otworzonym forum WZP, na którym każdy będzie mógł przedstawić swoje pomysły na promocje Morlandu, Surmalii i Weblandu.
Edek
Posty: 268
Rejestracja: 6 gru 2010, 15:57
Numer GG: 5885354
NIM: 775682
Lokalizacja: Morburg
Kontakt:

Re: Wolny Związek czego?!

Post autor: Edek »

A nie wydawało się Waszym Mością potrzebne, by poinformować o szykujących się zmianach mieszkańców?

Nie chodzi już o samą dyskusje.. ale o wydanie jakiegoś dokumentu, który by przedstawił nam założenie Związku. A nie, dopiero teraz, gdy się dopytujemy. Ponadto, nadal nie wskazał Pan Prezydent podstawy prawnej istnienia tego związku.. jest on "na gębę"?
(-) hr. Etherard de Godwin
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: Wolny Związek czego?!

Post autor: Panevnick »

Witam,

Pragnę wszystkich uspokoić, że Związek jest inicjatywą zacieśnienia współpracy między Namiestnikami trzech prowincji. Zamiast dotychczasowej współpracy bilateralnej (jak na przykład Furlandzko-Morlandzka przy powstawaniu OLP i Le Quotidien) postawiono na formę trójstronną.

Jak ścisła będzie współpraca zależy od trzech podmiotów.

Morlandczyków zapewniam, że jeśli podpisywany będzie jakikolwiek dokument sankcjonujący umowę między trzema prowincjami to zostanie przedstawiony Kongresowi Ziemskiemu do zaopiniowania.

Póki co to wymiernym elementem współpracy było wzmocnienie OLP kolejnymi drużynami :)
(-) Paul diuk von Panevnick
Edek
Posty: 268
Rejestracja: 6 gru 2010, 15:57
Numer GG: 5885354
NIM: 775682
Lokalizacja: Morburg
Kontakt:

Re: Wolny Związek czego?!

Post autor: Edek »

Panevnick pisze: Póki co to wymiernym elementem współpracy było wzmocnienie OLP kolejnymi drużynami :)
Tylko więcej meczów przez to przegram ;p
(-) hr. Etherard de Godwin
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: Wolny Związek czego?!

Post autor: Panevnick »

Zapraszam do Satrińskiej Szkoły Trenerskiej ;)
(-) Paul diuk von Panevnick
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości