1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Gaston de Senancour »

Wczoraj Republika Bialeńska świętowała 1000 dni istnienia. Z tej okazji Prezydent Hewret Faradobus nadał nowe folwarki i tytuły arystokratyczne. Wśród odznaczonych są również obywatele naszego Królestwa: Edward II, Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Andy Sky i Piotr Novitius.

Swoją drogą — lenna w republice?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: RomanoPorfavor »

Nic nowego, Wolna Republika Morvan miała to samo w 2007 roku.

Wait, what?! ...mnie nadali folwarki? Zaraz wracam, mam komuś parę prostych proletariackich słów do powiedzenia.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Chamberlain »

PTR pisze:Wait, what?! ...mnie nadali folwarki?
Co tam folwark. Lider partii komunistycznej z tytułem barona. To dopiero coś.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: RomanoPorfavor »

Chamberlain pisze:Co tam folwark. Lider partii komunistycznej z tytułem barona. To dopiero coś.
Generalnie nic nowego. W pewnym momencie w Sarmacji partia komunistyczna miała bodaj czy nie najwyższy współczynnik arystokratów. Co zresztą okazało się być w tamtym okresie słuszne - bo udało się dzięki temu znieść głosy ważone. Później nastąpiło gremialne zrzeczenie się tychże tytułów.

P.S. Nie jestem "liderem" KPD, nie mamy żadnego wybranego, na czele jest Politbiuro obejmujące wszystkich członków Partii.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Gaston de Senancour »

Pańska wypowiedź na forum RB faktycznie była wybitnie robociarska.
W pewnym momencie w Sarmacji partia komunistyczna miała bodaj czy nie najwyższy współczynnik arystokratów. Co zresztą okazało się być w tamtym okresie słuszne - bo udało się dzięki temu znieść głosy ważone. Później nastąpiło gremialne zrzeczenie się tychże tytułów.
Jak to wyglądało w praktyce? Nie obowiązywała przysięga wierności? Jakiś kodeks honorowy? Cokolwiek?

Szlachectwo jako przypinka do palta?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: RomanoPorfavor »

Gaston de Senancour pisze:Jak to wyglądało w praktyce? Nie obowiązywała przysięga wierności? Jakiś kodeks honorowy? Cokolwiek?
Ale jak w praktyce wyglądało co? Zrzeczenie tytułu? Szło się i zrzekało. Zniesienie głosów ważonych? Ustawą w Sejmie. Czy o co konkretnie Towarzysz pytał?

Co do przysięgi - dawniej były obecne w Sarmacji, w okresie P2G nie - z różnych względów, uznawano że przysięga obywatelska, którą się składa nabywając obywatelstwo jest wystarczająca (treściowo pokrywała się ze szlachecką). Jak jest teraz nie wiem.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

PTR pisze:[...]Co do przysięgi - dawniej były obecne w Sarmacji, w okresie P2G nie - z różnych względów, uznawano że przysięga obywatelska, którą się składa nabywając obywatelstwo jest wystarczająca (treściowo pokrywała się ze szlachecką). Jak jest teraz nie wiem.
Obecnie nie ma przysiąg szlacheckich, ale Baridasar Partiax coś mówiło o chęci ich ponownego wprowadzenia. Ponoć mają odbyć się nawet jakieś konsultacje społeczne w tej sprawie.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Piotr Novitius
Posty: 81
Rejestracja: 7 sie 2016, 15:29
NIM: 162405
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Piotr Novitius »

Faktycznie lenna w republice to dość dziwny pomysł. Ale taka już specyfika kraju, jakim jest Bialenia. W sumie niby to republika, ale mi to wygląda po prostu na monarchię, tylko że nazwa Król/Cesarz/Car/Książę itd. zmieniona jest na nazwę Prezydent :)
(-) Piotr Novitius

Kanclerz Abachazji, Król Wenedii, obywatel abachaski i lider Kongresu Regionalno-Reformatorskiego tamże, obywatel bialeński, parlamentarzysta abachaski i dremlandzki, zfiodoryzowany zwolennik absurdalnych teorii spiskowych, multipaszportowy sezonowiec, bredzący, odosobniony margines mieszkańców RB etc. etc. etc.
Maciej Kamiński
Posty: 215
Rejestracja: 20 sty 2016, 17:33
NIM:
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Maciej Kamiński »

Monarchii kilka w Bialenii było w przeszłości.
Bialeńczyk od urodzenia.
Awatar użytkownika
Piotr Novitius
Posty: 81
Rejestracja: 7 sie 2016, 15:29
NIM: 162405
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Piotr Novitius »

Ale teraz jest republiką i nadal są nadania lenne. Nie mówię o tym, żeby to było złe, wręcz przeciwnie, ja jedynie stwierdzam fakt.
(-) Piotr Novitius

Kanclerz Abachazji, Król Wenedii, obywatel abachaski i lider Kongresu Regionalno-Reformatorskiego tamże, obywatel bialeński, parlamentarzysta abachaski i dremlandzki, zfiodoryzowany zwolennik absurdalnych teorii spiskowych, multipaszportowy sezonowiec, bredzący, odosobniony margines mieszkańców RB etc. etc. etc.
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Otto von Teller »

Podobno też dostałem jeden folwark. To chyba za zasługi w walce z hasselandzkim najeźdźcą.
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Orjon Surma
Posty: 70
Rejestracja: 11 mar 2015, 15:01
Numer GG: 52656478
NIM:
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji, Czarnolas
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Orjon Surma »

A ja się zdziwiłem, widząc, że dostałem 2 folwarki i jestem baronem. Nic specjalnego w Bialenii nie robiłem, chyba że ktoś mnie naprowadzi na coś. :D
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: RomanoPorfavor »

Andy Skye dostał. On w ogóle wie co to Bialenia? xD
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Maciej Kamiński
Posty: 215
Rejestracja: 20 sty 2016, 17:33
NIM:
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Maciej Kamiński »

Orjon von Thorn-Surma pisze:A ja się zdziwiłem, widząc, że dostałem 2 folwarki i jestem baronem. Nic specjalnego w Bialenii nie robiłem, chyba że ktoś mnie naprowadzi na coś. :D
Używałeś kodu spoiler, jeszcze zanim został wprowadzony.
Bialeńczyk od urodzenia.
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Tannegard »

PTR pisze:Andy Skye dostał. On w ogóle wie co to Bialenia? xD
Tak, wie...
miałem zacytować towarzysza poprzednią wypowiedź. Lecz zanim zdążyłem pojawiła się następna. Mój cały mikroświat to w 95-procentach z komórki incognito, przynajmniej na razie, boleje nad tym ;/. Nie dziw się więc Towarzyszu niczemu ;P. Jestem raczej obserwatorem niż uczestnikiem, dotyczy to również Dreamlandu.
A co do folwarku, no cóż - najpierw się zdziwiłem, że zostałem w jakikolwiek sposób nobilitowany, wszakże to było tylko raz kiedy w przypływie jakiejś nieznanej mocy zdecydowałem się ujawnić...rejestrując w Bialenii.
...
i zarejestrowałem ;)



Ale zaraz po tym (czytaj nobilitacji) zrozumiałem, że to dobrze obliczone marketingowo działanie, pewnie z 80% nobilitowanych poprze moje stwierdzenie.

Chwała Bialenii że stać ją na strategiczne działanie, potwierdza to tylko jej pozycję, jakby to nazwać - jako mocarstwa?
Kogo stać na takiego typu kroki prócz Sarmacji, Dreamlandu, Bialenii?:>
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: RomanoPorfavor »

Andy Sky pisze: Tak, wie...
Przynajmniej tyle ;-)
Ale zaraz po tym (czytaj nobilitacji) zrozumiałem, że to dobrze obliczone marketingowo działanie, pewnie z 80% nobilitowanych poprze moje stwierdzenie.
Czyli, że nadając folwarki i tytuły osobom, które rejestrowały się w Bialenii, choć niekoniecznie w niej działają, chcą przyciągnąć te osoby do działania i wykorzystywania tychże? Hm. W sumie... chyba pierwsze praktyczne zastosowanie tytułów szlacheckich.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Gaston de Senancour »

Andy Sky pisze: A co do folwarku, no cóż - najpierw się zdziwiłem, że zostałem w jakikolwiek sposób nobilitowany, wszakże to było tylko raz kiedy w przypływie jakiejś nieznanej mocy zdecydowałem się ujawnić...rejestrując w Bialenii.
Trudno o większą dewaluację szlachectwa niż nobilitacja jako nagroda za rejestrację na forum.

Podobnie ma się rzecz z nadawaniem lenn w Bialenii. Wygląda na to, że król Dreamlandu stał się, bez własnej woli i wiedzy, lennikiem prezydenta Faradobusa.
PTR pisze:W sumie... chyba pierwsze praktyczne zastosowanie tytułów szlacheckich.
Zapomniał Baron choćby o głosach ważonych.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: RomanoPorfavor »

Gaston de Senancour pisze: Trudno o większą dewaluację szlachectwa niż nobilitacja jako nagroda za rejestrację na forum.
>sugerowanie że szlachectwo ma jakąś wartość
Podobnie ma się rzecz z nadawaniem lenn w Bialenii. Wygląda na to, że król Dreamlandu stał się, bez własnej woli i wiedzy, lennikiem prezydenta Faradobusa.
O ile się orientuję to jest różnica między folwarkami a lennem :)
Zapomniał Baron choćby o głosach ważonych.
To jest zastosowanie niepraktyczne.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:>sugerowanie że szlachectwo ma jakąś wartość
Gdyby szanowny lord wiedział czym jest wartość i czemu można ją nadać to zrozumiałby, co baron de Senancour miał na myśli.

(-) Daniel książę von Witt
Maciej Kamiński
Posty: 215
Rejestracja: 20 sty 2016, 17:33
NIM:
Kontakt:

Re: 1000 dni Bialenii, wsie i tytuły dla Dreamlandczyków

Post autor: Maciej Kamiński »

Trudno o większą dewaluację szlachectwa niż nobilitacja jako nagroda za rejestrację na forum.
Bo szlachectwo zostało u nas przewidziane jako nagroda za zasługi, ergo wyraz uznania za pracę, ale też jako motywacja do tyrania dalej, a nie narzędzie wartościowania. Poza tym, chętnie posłucham jakiegoś uzasadnienia dla zacytowanego przeze mnie twierdzenia.
Zapomniał Baron choćby o głosach ważonych.
Na szczęście je już wywaliśmy na śmietnik historii (wyłączając uniwersytet, ale... to prywatna instytucja).
O ile się orientuję to jest różnica między folwarkami a lennem :)
No właśnie. Dość jasno opisuje to ustawa o tytułach.
Bialeńczyk od urodzenia.
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość