Przemyślenia.

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Aleksandra_Dostojewska
Posty: 163
Rejestracja: 12 lip 2016, 13:24
NIM:
Kontakt:

Przemyślenia.

Post autor: Aleksandra_Dostojewska »

Uważnie śledząc nocną rewoltę i zamach stanu w Turcji, trudno mi nie dostrzec analogii do obalania mojej władzy w Bialenii.
Jak widać, cały demokratyczny świat poparł prezydenta Erdogana, to pozwala mi twierdzić, że tak samo, gdyby Bialenia była realnym państwem cały demokratyczny świat poparłby mnie.
Tym samym, łatwo można wyciągnąć wnioski, że obecna Bialenia to kraj będący we władaniu puczystów.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Daniel von Witt »

Porównuje się Pani do Erdogana? Gratulacje! :)

(-) Daniel książę von Witt
Aleksandra_Dostojewska
Posty: 163
Rejestracja: 12 lip 2016, 13:24
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Aleksandra_Dostojewska »

Daniel von Witt pisze:Porównuje się Pani do Erdogana? Gratulacje! :)

(-) Daniel książę von Witt
Każda legalna władza ma prawo sprawować swój mandat.
W Bialenii zrobiono to , co wczoraj chcieli zrobić wrogowie demokracji w Turcji, jak widać cała ludzkość zawsze będzie zawsze stać po słusznej stronie barykady.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Daniel von Witt »

A.DostojewskaSwarzewska pisze:Każda legalna władza ma prawo sprawować swój mandat.
Owszem, ale zawsze są jakieś warunki. Sama je Pani podała: legalność.
A.DostojewskaSwarzewska pisze:W Bialenii zrobiono to , co wczoraj chcieli zrobić wrogowie demokracji w Turcji, jak widać cała ludzkość zawsze będzie zawsze stać po słusznej stronie barykady.
Porównanie do Turcji jest osobliwe i jestem pełen podziwu, że porównuje się Pani do prezydenta tego kraju :)

(-) Daniel książę von Witt
Aleksandra_Dostojewska
Posty: 163
Rejestracja: 12 lip 2016, 13:24
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Aleksandra_Dostojewska »

A.DostojewskaSwarzewska pisze:W Bialenii zrobiono to , co wczoraj chcieli zrobić wrogowie demokracji w Turcji, jak widać cała ludzkość zawsze będzie zawsze stać po słusznej stronie barykady.
Porównanie do Turcji jest osobliwe i jestem pełen podziwu, że porównuje się Pani do prezydenta tego kraju :)

(-) Daniel książę von Witt

A to dlaczego?
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Daniel von Witt »

Pokaże to nam wszystkim sam Erdogan w najbliższych miesiącach, ale to nie jest człowiek rozsądny, ani też demokracja w Turcji nie jest jakimś wzorem do naśladowania.

(-) Daniel książę von Witt
Aleksandra_Dostojewska
Posty: 163
Rejestracja: 12 lip 2016, 13:24
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Aleksandra_Dostojewska »

Daniel von Witt pisze:Pokaże to nam wszystkim sam Erdogan w najbliższych miesiącach, ale to nie jest człowiek rozsądny, ani też demokracja w Turcji nie jest jakimś wzorem do naśladowania.

(-) Daniel książę von Witt
Być może, aczkolwiek obalanie legalnego prezydenta (czytaj mnie i np. Erdogana) to nic innego jak zbrodnia, która nie powinna być dla nikogo wzorem.
Awatar użytkownika
Jakub Goferow
Posty: 38
Rejestracja: 4 cze 2016, 15:36
NIM: 443782
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Jakub Goferow »

Nie mam zamiaru mówić o pani Swarzewskiej ale moim zdaniem rząd Turcji jest zły. Doprowadził państwo do takiej sytuacji, że mają wojnę na południu i zagrożenie terroryzmem. Nie dziwię się puczystom, że chcieli ich obalić.
"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości."-Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Robert Dąbski
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2012, 22:34
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Robert Dąbski »

Islamizacja Bialenii! Czyli Piotr Kościński to ktoś w rodzaju wrogiego Naszej Sprawie imama, który preferuje po prostu inny odłam islamu, tak?
/-/ Robert Dąbski-Hans

Sclavińczyk;
Były prezydent Trizondalu /dwukrotny/;
Redaktor Naczelny The Politique;
Aleksandra_Dostojewska
Posty: 163
Rejestracja: 12 lip 2016, 13:24
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Aleksandra_Dostojewska »

Robert Dąbski pisze:Islamizacja Bialenii! Czyli Piotr Kościński to ktoś w rodzaju wrogiego Naszej Sprawie imama, który preferuje po prostu inny odłam islamu, tak?
Jaka islamizacja, ja osobiście mam wielką niechęć do tej religii. Pan K to hasselandzki puczysta i dyktator, który przejął władzę w sposób nielegalny, zresztą rządzi przez przedstawicieli, aby nie ponosić formalnej odpowiedzialności za moją krzywdę.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Daniel von Witt »

A.DostojewskaSwarzewska pisze:Być może, aczkolwiek obalanie legalnego prezydenta (czytaj mnie i np. Erdogana) to nic innego jak zbrodnia, która nie powinna być dla nikogo wzorem.
Na pewno lord Stary będzie miał w tej kwestii wiele do powiedzenia :) Nie ma jednak sensu tak uogólniać, bo wyobraźmy sobie np., że nawet zamordowanie takiego Erdogana mogłoby oznaczać odwrót Turcji od wspierania ISIS, co ta oczywiście czyni i pośrednio wpływa na rozlew krwi na Bliskim Wschodzie czy nawet we Francji.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Robert Dąbski
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2012, 22:34
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Robert Dąbski »

To w takim razie trochę upośledzone porównanie, bo tam pócz imama de Zayma się udał, a w Turcji pucz to najpewniej kolejna sprytna zagrywka ludzi Erdogana. Już lepiej porównywać to do Ukrainy i Janukowycza.
/-/ Robert Dąbski-Hans

Sclavińczyk;
Były prezydent Trizondalu /dwukrotny/;
Redaktor Naczelny The Politique;
Aleksandra_Dostojewska
Posty: 163
Rejestracja: 12 lip 2016, 13:24
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Aleksandra_Dostojewska »

Daniel von Witt pisze:
A.DostojewskaSwarzewska pisze:Być może, aczkolwiek obalanie legalnego prezydenta (czytaj mnie i np. Erdogana) to nic innego jak zbrodnia, która nie powinna być dla nikogo wzorem.
Na pewno lord Stary będzie miał w tej kwestii wiele do powiedzenia :) Nie ma jednak sensu tak uogólniać, bo wyobraźmy sobie np., że nawet zamordowanie takiego Erdogana mogłoby oznaczać odwrót Turcji od wspierania ISIS, co ta oczywiście czyni i pośrednio wpływa na rozlew krwi na Bliskim Wschodzie czy nawet we Francji.

(-) Daniel książę von Witt
Pan sugeruje, że wspieram ISIS? :P
Być może, byłoby tak jak Pan mówi, aczkolwiek ja nie wspierałam nikogo a wręcz walczyłam z rozbójnikami politycznymi w mikroświecie.
Aleksandra_Dostojewska
Posty: 163
Rejestracja: 12 lip 2016, 13:24
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Aleksandra_Dostojewska »

Robert Dąbski pisze:To w takim razie trochę upośledzone porównanie, bo tam pócz imama de Zayma się udał, a w Turcji pucz to najpewniej kolejna sprytna zagrywka ludzi Erdogana. Już lepiej porównywać to do Ukrainy i Janukowycza.
Ukraiński prezydent był zbyt mało ważną osobą, bym porównywała go do siebie.
Awatar użytkownika
Robert Dąbski
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2012, 22:34
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Robert Dąbski »

To może chociaż Hajle Selasje?
/-/ Robert Dąbski-Hans

Sclavińczyk;
Były prezydent Trizondalu /dwukrotny/;
Redaktor Naczelny The Politique;
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Daniel von Witt »

A.DostojewskaSwarzewska pisze:Pan sugeruje, że wspieram ISIS? :P
<westchnąłem>

To Pani się do Erdogana porównała :)

(-) Daniel książę von Witt
Aleksandra_Dostojewska
Posty: 163
Rejestracja: 12 lip 2016, 13:24
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Aleksandra_Dostojewska »

Robert Dąbski pisze:To może chociaż Hajle Selasje?
Również tematyka niezbyt warta uwagi :) .
Maciej Kamiński
Posty: 215
Rejestracja: 20 sty 2016, 17:33
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Maciej Kamiński »

Robert Dąbski pisze:Islamizacja Bialenii! Czyli Piotr Kościński to ktoś w rodzaju wrogiego Naszej Sprawie imama, który preferuje po prostu inny odłam islamu, tak?
Zielony Kościół zamiast ZWI.
Bialeńczyk od urodzenia.
Ivan von Lichtenstein
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2016, 20:35
Numer GG: 2614660
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Ivan von Lichtenstein »

Jeśli porównujemy do reala - to czy przewrót majowy też jest taki okrutny i zły, bo obalał legalną władzę?
Porównuje się pani do Wojciechowskiego, a Bialeńczyków którzy byli przeciwko pani - do Piłsudskiego?
Aleksandra_Dostojewska
Posty: 163
Rejestracja: 12 lip 2016, 13:24
NIM:
Kontakt:

Re: Przemyślenia.

Post autor: Aleksandra_Dostojewska »

Ivan von Lichtenstein pisze:Jeśli porównujemy do reala - to czy przewrót majowy też jest taki okrutny i zły, bo obalał legalną władzę?
Porównuje się pani do Wojciechowskiego, a Bialeńczyków którzy byli przeciwko pani - do Piłsudskiego?
Witaj Ivanie,
niestety po raz kolejny w swoim życiu zle interpretujesz historię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości