[Rząd Królewski] Monit prac w maju

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

[Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Daniel von Witt »

Obrazek
Drodzy Rodacy,

od powołania Ministrów Rządu Królewskiego minęły ponad 3 tygodnie, dlatego Rząd Królewski chciałby podzielić się z Wami stanem swoich prac oraz osiągniętymi dotychczas rezultatami. Efekty prac będą przedstawiane w podziale na poszczególne resorty i w zestawieniu z planami przedstawionymi przez bądź przydzielonymi do Ministrów na forum rządowym, także w zestawieniu z expose wygłoszonym 29 kwietnia br.
Ministerstwo Sprawiedliwości
Minister Sprawiedliwości JKW Marcin Mikołaj
  • Zmiana Karty Konstytucyjnej pod kątem sądownictwa - w toku
  • Usprawnienie ustroju sądownictwa (dekret o sądownictwie), umożliwienie pracy Sądu Królestwa - oczekuje
  • Przygotowanie kursów przygotowawczych dla sędziów - w toku
  • Wsparcie Rządu Królewskiego w przygotowywaniu aktów prawnych - w sposób ciągły
  • Reforma prokuratury - oczekuje
  • Wprowadzenie prawa karnego, prawa o wykroczeniach - oczekuje
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Auksencjusz baron Butodziej
  • Rozwinięcie działalności Książęcej Szkoły Rycerskiej (edukacja elementarna) na całe Królestwo - oczekuje
  • Budowa i wdrożenie tutoriala - oczekuje
  • Ustanowienie służb porządkowych (Żandarmerii Królewskiej) - w toku
  • Utworzenie Centrum Rządowego i zaprowadzenie porządku z stronami www Rządu - w toku
  • Dostosowanie forum do potrzeb młodych mieszkańców - oczekuje
  • Odnowienie obiegu pieniądza w sektorze publicznym - oczekuje
  • Reforma prawa o obywatelstwie i stałym pobycie - oczekuje
  • Odnowienie lub wprowadzenie nowych programów pomocy dla przedsiębiorstw - oczekuje
  • Rozwój życia kulturalnego (Galeria Królewska i konkursy artystyczne) - oczekuje
Ministerstwo Promocji i Rozrywki
Minister Promocji i Rozrywki Daniel książę von Witt
  • Prowadzenie działań w zakresie public relations - w sposób ciągły
  • Wprowadzenie kompleksowego systemu identyfikacji wizualnej Rządu Królewskiego i Królestwa - w toku
  • Budowa szablonów pomocy młodym mieszkańcom - w toku
  • Aktualizacja i redakcja nowych haseł na micropedii - oczekuje
  • Promocja w mediach społecznościowych - w sposób ciągły
  • Promocja w innych mediach - oczekuje
  • Organizacja konkursów i plebiscytów mających pobudzić aktywność - oczekuje
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Minister Spraw Zagranicznych Torkan baron Ingawaar
plus Premier Rządu Królewskiego Daniel książę von Witt
  • Reorganizacja, reforma i rozszerzenie składu Wspólnoty Korony Ebruzów - w toku
  • Utrzymywanie dobrych stosunków z Mandragoratem Wandystanu i Republiką Bialeńską - w sposób ciągły
  • Budowa Awary Południowej jako pomnika pokoju i sprzeciwu wobec agresji zbrojnych na świecie - oczekuje
  • Rekrutacja ambasadorów - w toku
  • Budowa Białego Wywiadu - oczekuje
  • Realizacja programu Dreamlandia - w toku
  • Bieżące działania i reagowanie na sytuację międzynarodową - w sposób ciągły

Ja i Ministrowie jesteśmy do Państwa dyspozycji. Odpowiemy na każde pytanie.

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Daniel von Witt pisze:
[...] Budowa Awary Południowej jako pomnika pokoju i sprzeciwu wobec agresji zbrojnych na świecie [...]

Panie Premierze!

Mnie i pewnie innych Sarmatów interesuje, co to takiego. Może Pan lub Pan Minister Spraw Zagranicznych przybliżyć tę inicjatywę, opisać ją szerzej?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Daniel von Witt »

Vladimir Iwanowicz pisze:Panie Premierze!

Mnie i pewnie innych Sarmatów interesuje, co to takiego. Może Pan lub Pan Minister Spraw Zagranicznych przybliżyć tę inicjatywę, opisać ją szerzej?
Awara Południowa to dla Królestwa Dreamlandu i Królestwa Scholandii dzisiaj przede wszystkim symbol. Jest to symbol pokoju, gdyż na Awarze mieściła się (a wedle niektórych osób, w tym JKW Piotra Pawła nadal się mieści z uwagi na brak formalnego rozwiązania) siedziba OPM - organizacji mającej na celu m.in. rozwiązywanie sporów międzynarodowych. To symbol pokoju również dlatego, że właśnie w tym szczególnym miejscu miała miejsce wojna jednych z najstarszych państw Mikroświata, angażując całą Wielką Trójkę.

Awara Południowa napsuła wiele krwi wszystkim uczestnikom tej awantury, która nie była wcale potrzebna. Być może jednak potrzebowali jej do czegoś sarmaccy jastrzębie, chcąc światu i swoim obywatelom coś wyperswadować. Lekcji awarskiej nikt jeszcze nie odrobił i my w Królestwie chcemy to nadrobić. Pokazała ona m.in. w jak perfidny i krzywdzący sposób może być prowadzona polityka międzynarodowa przez największe państwo wirtualne: z pozycji siły. Swego czasu Młynek Kawowy porównywał Sarmację do USA. Było to trafne porównanie, gdyż Sarmacja w momencie kryzysu awarskiego pokazała swoją pychę, dumę, butę, zdolność do znęcania się nad słabszymi, co nie jest żadną sztuką ani przykładem waleczności.

O swej historii należy pamiętać, uczyć się jej, aby jej ciemne strony nie powtarzały się już. Ja nie chcę aby kiedyś z jakiegokolwiek powodu doszło ponownie do walki pomiędzy głównymi państwami Mikroświata. Rząd Królewski chce więc też upamiętnić ofiary wojny i uszanować Scholandczyków, bardzo źle potraktowanych przez poprzedniego Premiera, którego nie lękam się nazywać zdrajcą (odsyłam do tekstu w Tygodniku Luindorskim).

W związku z powyższym w najbliższym czasie zamierzam odwiedzić Królestwo Scholandii i ufundować tam pomnik Awary Południowej - stronę internetową przedstawiającą losy konfliktu, działania różnych stron zaangażowanych, formy załatwiania sporów, głosy wokół tej sprawy, aby każdy przyszły mikronauta mógł samodzielnie wyrobić sobie zdanie na ten temat.
(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Daniel von Witt pisze:
[...] W związku z powyższym w najbliższym czasie zamierzam odwiedzić Królestwo Scholandii i ufundować tam pomnik Awary Południowej - stronę internetową przedstawiającą losy konfliktu, działania różnych stron zaangażowanych, formy załatwiania sporów, głosy wokół tej sprawy, [...]

Jakie kroki zostaną lub zostały podjęte, by na stronie znalazły się możliwie najobiektywniejsze relacje i historyczne opisy? Czy o wypowiedzi w sprawie konfliktu awarskiego również zostaną poproszeni Sarmaci - jak sądzę dziś jednym działającym Sarmatą, który może pamiętać ten okres, jest JKW Helwetyk Romański.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Daniel von Witt »

Vladimir Iwanowicz pisze:Jakie kroki zostaną lub zostały podjęte, by na stronie znalazły się możliwie najobiektywniejsze relacje i historyczne opisy? Czy o wypowiedzi w sprawie konfliktu awarskiego również zostaną poproszeni Sarmaci - jak sądzę dziś jednym działającym Sarmatą, który może pamiętać ten okres, jest JKW Helwetyk Romański.
Są dwie duże kopalnie wiedzy o konflikcie awarskim - nasze i wasze fora oraz tytuły prasowe. Zostaną one wykorzystane do budowy tego miejsca.
(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: RomanoPorfavor »

Te wypowiedzi Premiera Rzadu Dremalandzkiego są hańbą. Kontynuowanie polityki appeasementu to dalsze plucie w twarz ograbionym ze swej ziemi Scholandczykom. KPD stoi na stanowisku, że budowa pokoju jest możliwa tylko wtedy, gdy agresor wyprze się agresji i zmieni swoją politykę. Uleganie w sytuacji obecnej to tylko zachęcanie Sarmacji do dalszych zachowań imperialistycznych.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Daniel von Witt »

Proszę zwrócić się z tymi zarzutami do JKW Pavla Svobody lub udowodnić jego niepoczytalność (sprawa z ciążą wiele ułatwi) - wtedy można wrócić do tematu weryfikacji umowy.

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:Proszę zwrócić się z tymi zarzutami do JKW Pavla Svobody lub udowodnić jego niepoczytalność (sprawa z ciążą wiele ułatwi) - wtedy można wrócić do tematu weryfikacji umowy.
Towarzysz Svoboda nie pełni, o ile mi wiadomo, funkcji publicznych. Również, jak mi się zdaje, jego poczytalność bądź nie nie ma żadnego związku z tym, czy Dreamland zerwie ten haniebny traktat. Za to odpowiada obecny rząd i Premier - który, jak widać, woli chować się przed odpowiedzialnością.

Czy, i jeżeli, to kiedy, podejmie Towarzysz Premier działania w celu zerwania tego traktatu?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Daniel von Witt »

Jednakże jego poczytalność miała wpływ na to, że ta umowa w ogóle została zawarta. Rząd Królewski nie uczestniczy w procedurze ratyfikacji i wypowiadania umów, więc pytanie drogiego lorda jest bezprzedmiotowe.

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: RomanoPorfavor »

Ale to rząd odpowiada za politykę zagraniczną - więc inicjatywa co do zerwania traktatu należeć będzie raczej do rządu. Czy Rząd będzie dążyć do uznania tej umowy za niezawartą, czy do jej zerwania, czy raczej będzie dalej akceptował jej istnienie?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Daniel von Witt »

Analiza zdarzeń poprzedzająca zawarcie umowy, której elementem było m.in. dochodzenie przeprowadzone w Tygodniku Luindorskim, ponadto uwzględnienie konsekwencji jej zawarcia jest konieczne by zabrać w tej sprawie jakiekolwiek stanowisko. Uważam jednak, że dzisiaj sprawa Awary Południowej ma charakter wewnętrzny Królestwa, gdyż nie uczczono ofiar wojny i nie rozliczono Pavla Sovobdy, który nie wiadomo, czy działał w dobrej wierze. Jeśli osoba tak doświadczona jak on zawarła tak niekorzystną dla Królestwa umowę to ja mam co do tego ogromne wątpliwości.

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:Analiza zdarzeń poprzedzająca zawarcie umowy, której elementem było m.in. dochodzenie przeprowadzone w Tygodniku Luindorskim, ponadto uwzględnienie konsekwencji jej zawarcia jest konieczne by zabrać w tej sprawie jakiekolwiek stanowisko. Uważam jednak, że dzisiaj sprawa Awary Południowej ma charakter wewnętrzny Królestwa, gdyż nie uczczono ofiar wojny i nie rozliczono Pavla Sovobdy, który nie wiadomo, czy działał w dobrej wierze. Jeśli osoba tak doświadczona jak on zawarła tak niekorzystną dla Królestwa umowę to ja mam co do tego ogromne wątpliwości.
To wspaniałe, że chce Towarzysz rozliczyć powstanie tej umowy. Ale rozumiem, że nie zostaną podjęte żadne kroki, aby ją pozbawić mocy i odwrócić jej efekty?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Siergiusz Asketil »

PTR pisze:To wspaniałe, że chce Towarzysz rozliczyć powstanie tej umowy. Ale rozumiem, że nie zostaną podjęte żadne kroki, aby ją pozbawić mocy i odwrócić jej efekty?
Zaznaczmy jasno, że taki scenariusz nie jest możliwy. Chyba, że Dreamland zechce wypowiedzieć wojnę Księstwu Sarmacji i Królestwu Baridasu.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Alfred »

Idziecie panowie w dosyć ciężkie absurdy, więc Wam opowiem, jak to było. Porozumienie we właściwej kwestii — że po zjednoczeniu dreamlandzko-scholandzkim Dreamland uzna zwierzchnictwo Baridasu nad Awarą Południową — zawarliśmy z JKW Svobodą w pierwszych dniach lipca, jeszcze zanim doszło do unii. Zapewniono mnie, że król Filip Radgar Scholandzki wiedział o zamiarze zawarcia takiego porozumienia i godził się na nie. Kilka czy kilkanaście dni potrwało sporządzenie właściwej umowy, bowiem zgłaszałem różne uwagi do zawartych w niej sformułowań.

Jako minister spraw zagranicznych Księstwa dążyłem wówczas do sformowania sojuszu dużych państw wirtualnych, opartego na bezwarunkowym wzajemnym poparciu przy zachowaniu wysokich standardów. Jego selling point miał być udostępniany państwom członkowskim system wymiany walut. Zaproponowałem premierowi Svobodzie, by Dreamland dołączył do sojuszu; on uznał, w moim odczuciu słusznie, że to by się Królestwu opłacało.

Projekt pozostał niezrealizowany, ponieważ stracił sens. Aktywność w Skarlandzie drastycznie spadła, pojawiła się też sprawa Aztec. Do władzy w Surmenii doszedł antysarmacki Zenovjos Skitjos. Dreamlandzki rząd nie podjął działań, by zmienić sposób przedstawiania Królestwa Baridasu na mapach KIK, co mi obiecano, ani też się od tych map nie odciął. Noty dyplomatyczne (do Króla i Premiera) w tej sprawie pozostawały bez jakiejkolwiek reakcji. Z państw przewidzianych na członków, oprócz Sarmacji, została La Palma — raczej mało aktywna, uwzględniona przez wzgląd na wzajemną sympatię jej mieszkańców i Sarmatów.

Tak więc premier Svoboda nie dopuścił się zdrady, tylko zrobił sensowny interes, decydując się postawić na współpracę z Sarmacją. Potem, przez małą stanowczość w sprawie mapy (wypowiedział się tylko prywatnie), ale przede wszystkim ignorowanie korespondencji dyplomatycznej (wespół z JKW Marcinem Mikołajem), doprowadził do sytuacji, w której o takiej współpracy nie mogło być mowy, ale to inna rzecz.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: RomanoPorfavor »

Siergiusz Asketil pisze:Zaznaczmy jasno, że taki scenariusz nie jest możliwy. Chyba, że Dreamland zechce wypowiedzieć wojnę Księstwu Sarmacji i Królestwu Baridasu.
Jak dla mnie samo zajęcie Awary było rozpoczęciem wojny przez Sarmację. Biorąc pod uwagę prężenie wojskowych mięśni przez Sarmację przy okazji tej awantury, Sarmacja chyba nie obawia się odpowiedzi?

Sarmacja po swojej akcji została potępiona przez szereg państw za dokonanie agresji na Scholandię. Jednak wszystkie te głosy zignorowała. A dziś będzie chciała się bronić przed rozliczeniem jej z popełnionej agresji oskarżeniami o dążenie do wojny? Paradne.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Daniel von Witt »

Panowie,

któryś raz już powtarzam, że Rząd Królewski traktuje Awarę Południową w kategoriach wewnętrznych. Księstwo Sarmacji nie powinno się niczego obawiać. Mówiłem to w trakcie kampanii, podczas expose, w wypowiedziach publicznych na naszym forum, a jeśli zaszła taka potrzeba również na forum Księstwa Sarmacji. Królestwo Dreamlandu nie zmierza przeciw Księstwu Sarmacji. Umowa została zawarta i ratyfikowana. Z tym faktem Rząd Królewski nie dyskutuje i nie podważa go. Być może komuniści dreamlandzcy dążyć będą do konfrontacji z Księstwem ws. wyspy, jednak na szczęście i dla Królestwa Dreamlandu i dla Księstwa Sarmacji nie są i mam nadzieję, że nie dojdą do władzy.
Siergiusz Asketil pisze:Zaznaczmy jasno, że taki scenariusz nie jest możliwy.
Teoretycznie wszelkie scenariusze są możliwe. Odnosiłem się do sprawy możliwości wypowiedzenia umowy w odpowiedzi na Twój komentarz w Tygodniku Luindorskim. Teoretycznie można ją wypowiedzieć. Tylko obydwu stronom nic to nie da. Czas na wojowanie dawno już minął. Konflikt nie został należycie zakończony, więc sprawa u nas wciąż żyje.
Martin Schlesinger pisze:Porozumienie we właściwej kwestii — że po zjednoczeniu dreamlandzko-scholandzkim Dreamland uzna zwierzchnictwo Baridasu nad Awarą Południową — zawarliśmy z JKW Svobodą w pierwszych dniach lipca, jeszcze zanim doszło do unii. Zapewniono mnie, że król Filip Radgar Scholandzki wiedział o zamiarze zawarcia takiego porozumienia i godził się na nie. Kilka czy kilkanaście dni potrwało sporządzenie właściwej umowy, bowiem zgłaszałem różne uwagi do zawartych w niej sformułowań.
Fakty te są znane nowej administracji. Dowodzą, że Pavel Svoboda handlował cudzym terytorium, ostatecznie oddając je za darmo. Nie wiemy, czy był zdrajcą, ale niestety fakty działają na jego niekorzyść. Czy to sprawa Księstwa Sarmacji, że tak się tym emocjonujecie? Nie. To sprawa wewnętrzna Królestwa, że nieaktywny Premier, któremu było wszystko jedno co się z Awarą stanie, doprowadził do obecnej sytuacji.
Martin Schlesinger pisze:Jako minister spraw zagranicznych Księstwa dążyłem wówczas do sformowania sojuszu dużych państw wirtualnych, opartego na bezwarunkowym wzajemnym poparciu przy zachowaniu wysokich standardów.
Bezwarunkowym po warunkiem, że Awara zostałaby oddana :)

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Siergiusz Asketil »

Odnosiłem się do sprawy możliwości wypowiedzenia umowy w odpowiedzi na Twój komentarz w Tygodniku Luindorskim. Teoretycznie można ją wypowiedzieć.
Problem w tym, że umowa nie przewiduje jej wypowiedzenia. To nie byle traktat o uznaniu.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Otto von Teller »

Ja natomiast się zapytam: co z nową stroną Królestwa?
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Daniel von Witt »

Otto von Teller pisze:
Ja natomiast się zapytam: co z nową stroną Królestwa?
Rząd Królewski tym się nie zajmuje. Nie obiecywaliśmy czegoś, czego sami nie robimy lub nie możemy zrobić. Pytania w takich sprawach należy kierować tutaj.

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [Rząd Królewski] Monit prac w maju

Post autor: Torkan Ingawaar »

Jako minister spraw zagranicznych Księstwa dążyłem wówczas do sformowania sojuszu dużych państw wirtualnych, opartego na bezwarunkowym wzajemnym poparciu przy zachowaniu wysokich standardów
Księstwo Sarmacji tworzy sojusz oparty na bezwarunkowym wzajemnym poparciu przy zachowaniu wysokich standardów?

Błagam, Panowie, nie rozśmieszajcie mnie. ;)
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości