Pożegnanie

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Pożegnanie

Post autor: APRS »

Wasza Królewska Mość,
Wasze Królewskie Wysokości,
Drodzy Dreamlandczycy, w tym Elderlandczycy i Scholandczycy,
Szanowni Goście,

- mam nadzieję, że nikt nie został pominięty :)

Z ogromnym żalem zmuszony jestem - z racji nowej sytuacji rodzinnej - pożegnać się z Królestwem. Uważam moją aktualną pseudo-obecność za szkodliwą dla całej naszej społeczności. Chcąc pomóc, w istocie szkodzę nieobiektywnie oceniając swoje możliwości czasowe. Jego Królewska Mość może potwierdzić, że nawet ten post jest opóźniony o ponad tydzień w stosunku do zapowiedzi złożonej wcześniej prywatnie.

W pierwszej kolejności pragnę przeprosić Jego Królewską Mość ale też i wszystkich Dreamlandczyków za moje niezrealizowane zobowiązania. Nie ukrywam, że niemożność wywiązania się z programu przedstawionego odnośnie Domeny Królewskiej i stanowiska jej Lorda Gubernatora, a także niemożność efektywnego uporządkowania spraw wymiaru sprawiedliwości, w tym BPSK, stały się przysłowiowymi kroplami przelewającymi czarę goryczy, prowadząc do decyzji o wycofaniu się.

Życzę Jego Królewskiej Mości wytrwałości, odwagi i tego, co chyba najtrudniejsze: umiejętnego dozowania dwóch pozornie wykluczających się postaw - konsekwencji i elastyczności, ale także szczęścia do aktywnych obywateli i mieszkańców. Nie muszę mówić, że nie będzie lekko. Jestem jednak przekonany, że nowe otwarcie wspaniale zbiega się z nowym panowaniem. Osoba Waszej Królewskiej Mości daje świetną gwarancję pamiętnego panowania. Dobrze radzę przyszłym krytykom uprzednio dokładnie przygotować się do dyskusji, bo to będą zawody wagi ciężkiej - nieodmiennie w białych rękawiczkach, ale z intelektualną precyzją chirurgicznych cięć. Przepraszam, że nie zająłem stanowiska w Parlamencie w debacie ustrojowej, ale ponieważ decyzję co do odejścia podjąłem już wcześniej, nie uważam obecnie za właściwe wpływać w jakikolwiek sposób na rozwój ustrojowy Królestwa, skoro z góry wiem, że ja nie będę w nim uczestniczył. Kto nie jest gotów uczestniczyć w życiu Królestwa, nie powinien mieć prawa głosu co do jego ustroju.

Bardzo dziękuję wszystkim Wam, którzy tworzyliście i tworzycie Dreamland oraz szerzej - polskie mikronacje. Nigdy nie sądziłem, że coś co było ciekawością rozbudzoną artykułem prasowym z II połowy 2001 roku, doprowadzi do realnych spotkań w czasie zagranicznych podróży. Zakładam, że będę zanudzał bliżej mi znanych Dreamlandczyków od czasu do czasu pytaniami o Dreamland, bo zupełnie odciąć się raczej nie zdołam. to niesamowite, że w czasie mojej dreamlandzkiej aktywności, miałem okazję rozmawiać z osobami o niejednokrotnie tak fenomenalnych umiejętnościach (ach Ci informatycy;) ), zainteresowaniach, czy choćby życiowej odwadze sprawdzenia, jak to jest żyć w Państwie Środka ;)

Dreamlanczyków - obywateli i mieszkańców Królestwa Dreamlandu - szczególnie zaś proszę by pamiętali, że Król, choćby najlepszy, sam jeden niczego nie zdziała. To truizm, ale wart zapamiętania: Król również ma prawo do odczuwania przyjemności z faktu uczestniczenia w życiu Królestwa, a nie tylko frustracji z powodu niemożności zagwarantowania zjawiskowego rozkwitu Państwa. To właśnie Wy - obywatele i mieszkańcy Królestwa - potraficie dodać panującemu skrzydeł. Nie chodzi przy tym wcale o wiernopoddańczość, ale o wzajemny szacunek i dostrzeganie, że po drugiej stronie - to dotyczy wszelkich dyskusji w Królestwie, nie tylko z Koroną - też jest dreamlandzki patriota, choćby nawet myślący inaczej aniżeli ta strona.

W dającej się rozsądnie przewidzieć przyszłości nie widzę możliwości powrotu do dreamlandzkiej aktywności. Doba ma 24 godziny i nic nie wskazuje na to, by dało się to zmienić; doszły nowe, realne obowiązki, które mają bezwzględne pierwszeństwo. Żeby nie było wątpliwości - to nie są obowiązki mi niemiłe. Wedle mojej oceny jednakże, wykluczają one odpowiedzialną partycypację w życiu Królestwa. Krótko mówiąc - chciałoby się zostać, ale rozum mówi: nie.

Aby zatem niczego nie blokować i nie dawać podstaw do jakichkolwiek wątpliwości, zmuszony jestem zwrócić się niniejszym publicznie do Jego Królewskiej Mości o przyjęcie mojej rezygnacji z wszelkich zajmowanych przeze mnie jeszcze stanowisk. Przekazuję również cały mój majątek Królestwu z tym zastrzeżeniem, że pozostawać ma on zawsze do dyspozycji każdoczesnego Króla Dreamlandu. Jednocześnie uprzejmie proszę Jego Królewską Mość o rozważenie możliwości przekazania Kakut wraz z tytułem Sołtysa-Palatyna, jeżeli ten tytuł nadal zostanie przez Waszą Królewską Mość utrzymany, Jego Królewskiej Wysokości królowi seniorowi Pavlowi. Uważam, że Jego Królewska Wysokość był wzorowym włodarzem najsłynniejszej dreamlandzkiej wsi, którą osobiście uznaję za dobro ogólnodreamlandzkie, choć stanowiące wciąż i konsekwentnie w ciągu swojej historii majątek prywatny. Rozumiem jednak, jeżeli do takiego przekazania nie dojdzie - poddaję osądowi Jego Królewskiej Mości tym bardziej, że żaden z zainteresowanych nie został przeze mnie o tym dostatecznie jasno uprzedzony.

Wszelkie posiadane przeze mnie materiały dreamlandzkie pozostają oczywiście do dyspozycji Korony; co do szczegółów pozostaję nieodmiennie do dyspozycji Jego Królewskiej Mości, a także ewentualnych innych zainteresowanych.

Wyszło długo. Czas zatem kończyć. Dziękuję za uwagę i cóż - żegnam :)

(-) Artur Piotr, RS.

PS. Na pocztę elektroniczną będę starał się odpowiadać, choć nie gwarantuję czasu odpowiedzi krótszego niż 2 tygodnie. Staram się również zaglądać na GG.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Pożegnanie

Post autor: Sted Asketil »

Smutno, ale rozumiem... dzieci dorosna i za nascie lat wrocisz - bedziemy czekac :D
Milo bylo wspolnie sie bawic Arturze.

Pozdrawiam,
Sted
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: ABW »

Mimo, że mało się znamy to szkoda, że musimy pożegnać się z postacią, która zrobiła bardzo wiele dla naszego Królestwa.

Niemniej jednak życzę powodzenia w spełnianiu obowiązków w r-świecie, gdyż jak każdy wie to one powinny być na pierwszym miejscu.

Do zobaczenia jeszcze kiedyś, może WKW wróci, różnie w życiu bywa i różne są nasze losy, których niesposób przewidzieć :)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Pavel Svoboda »

Cóż powiedzieć, gratuluję nowej sytuacji rodzinnej. Powodzenia i dużo radości w życiu. Pozostańmy w prywatnym kontakcie.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Edward II »

Artur Piotr pisze:Z ogromnym żalem zmuszony jestem - z racji nowej sytuacji rodzinnej - pożegnać się z Królestwem.
To był piękny rozdział. Kłaniam się nisko i wypijam za zdrowie Waszej Królewskiej Wysokości. I za małą istotkę.
Obrazek
  • E II
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Gaston de Senancour »

I za małą istotkę.
Nie miałem okazji poznać Waszej Wysokości, składam jednak serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji z trudnej roli Ojca.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Yaqu13 »

Nie lubię pożegnań więc... 3m się ramy ;)

PS. I tak kiedyś do nas wrócisz... każdy wraca
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Daniel von Witt »

Przyłączam się do przedmówców. I po prostu dziękuję życząc jednocześnie powodzenia w nowych rolach, jakie przyjdzie pełnić JKW.

(-) Daniel diuk von Witt
Awatar użytkownika
Albon
Posty: 480
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:19
NIM: 570699
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Albon »

Witam

Co tu dużo pisać. Odchodzisz bo musisz - real a szczególnie potomek to coś o wiele ważniejszego niż nasze tutaj zabawy, przepychanki itp. Odchodzisz ale wiem że wrócisz. Może za rok może za dwa ale wrócisz, mam tylko nadzieję że będziesz miał do czego wracać. Wiele mi pomogłeś w KD, potrafiłeś doceniać dobrą robotę ale i motywować poprzez krytykę. Przykro mi to już druga postać która odchodzi z KD a która tyle wniosła w moje virtualne życie (po Bzerolku) ... Dobra ale dość tego płaczu :) Trzym się, wysypiaj (hehehe), nie zmieniaj i....wracaj kiedyś tam :)

Pozdrawiam Albon
Audiatur Et Altera Pars

Z TRZECIEJ CHAŁUPY
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Edward II »

To już rok. Pamiętamy, Arturze.

  • E II
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: ABW »

JKW Artur Piotr ma godnych następców, a w sercu Krainy Marzeń przepompowywana jest świeża krew. To jak myślę zrekompensowało nam utratę Legendy. Jeśli kiedyś JKW będzie dane wrócić - będzie to powrót do tętniącego życiem rodzinnego szpitala psychiatrycznego :D, a nie starej, zalepionej rudery, gdzie pozostali tylko Ci, których z racji wieku nie opłacało się przenosić do nowszej placówki.

Mamy być z czego dumni i dalej przeć powinniśmy do przodu, aby to dziedzictwo, które JKW Artur Piotr budował przez wiele lat, w ciągu 5 minut nie odeszło w zapomnienie.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości