Powrót i krótka informacja

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Fabiola de Willibald
Posty: 227
Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:01
Numer GG: 5426719
NIM: 374443
Lokalizacja: Elsynor
Kontakt:

Powrót i krótka informacja

Post autor: Fabiola de Willibald »

Witajcie,

z powodów osobistych i mocno realowych nie mogłam się udzielać w KD tak, jakbym chciała (i tak działałam bardzo wielozadaniowo). Już jestem :)

Przy okazji wątpliwości pana von Witta odnośnie Rządu - prowadziłam kilka rozmów odnośnie obdarowania ministerialnymi tekami wybranych przeze mnie kandydatów, jednak żadna z osób, z którymi rozmawiałam nie wyraziła chęci podjęcia się takiego zadania. Nie mam do nikogo o to pretensji, nie będę nikogo zmuszała do współpracy (choć jestem odrobinę rozczarowana) :) Piszę więc publicznie - póki co Rząd jest jednoosobowy. Skupiamy się zatem z JKW Marcinem I Mikołajem nad w miarę szybkim wprowadzeniem nowej konstytucji i takimi zmianami, które będą dostosowane do obecnej liczby mieszkańców.

Mierzmy siły na zamiary. Jako że jest nas obecnie garstka to nie ma co planować długodystansowej polityki zagranicznej, musimy się skupić na tu i teraz i nad koniecznymi zmianami.

Pozdrawiam,
Fabiola de Willibald
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Powrót i krótka informacja

Post autor: Daniel von Witt »

Oh, czuję się naprawdę dumny z faktu, że mam tak wspaniałe władze. Prawie na każdym kroku czytam, jak dużo robi Król, Rząd, Izba Poselska, przy czym JKM chyba najczęściej to podkreśla, kiedy tylko zostanie skrytykowany. Jakie to wspaniałe władze, gdy posłowie żałośnie potyczkują się wielkością swojego zaangażowania, a Premier urobiona po łokcie pojawia się po 2,5 tygodnia od powołania z wieścią, że rządu nie będzie.

Precedens, lawirowanie i skandaliczne zachowanie.

Zamiast gadać jak dużo robicie, róbcie coś rzeczywiście i gadajcie o czymś innym. Tematów na prawdę nigdy nie zabraknie.

Jeszcze nowa konstytucja nie weszła w życie a już się tak zachowujecie, jakby od dawna była w mocy!

Szanowna Pani Premier,

nie interesuje mnie, że uzgodniła Pani z Królem, że w obecnej sytuacji „lepiej” jest nie powoływać rządu i „skupić się” na wprowadzeniu nowej konstytucji. Po pierwsze jak powiedziałem, Wasze zachowanie jest takie, jakby ta była już w mocy. Po drugie chcę Pani przypomnieć, że jednak wciąż obowiązuje wszystkich Konstytucja z 2011 roku, gdzie organem władzy jest Rząd Królewski, a nie Premier. Nie może być również mowy o jednoosobowym Rządzie. Mniejsze kraje od naszego potrafią sformować rządy i zajmować się różnymi sprawami i żyć dynamicznym życiem, a Dreamland i Pani przynosi mi wstyd, bo rządu nie można sformować? Że co?! Powinna podać się Pani natychmiast do dymisji! Po trzecie nie interesuje mnie Pani uzgodnienie z Królem, że lepiej będzie bez rządu. Około 20 osób brało udział w ostatnich wyborach parlamentarnych i chciało wyłonić władze – Parlament i Rząd. Nawet jeśli jest tak jak twierdzi Król o premierach z „łapanki” i że takim Premierem Pani jest to jednak wydaje mi się, że Pani mandat do władzy pochodzi bardziej od Narodu a nie od królewskiego hycla. Ma Pani powołać rząd, gdyż ja tego oczekuję. Myślę, że oczekują tego inni obywatele. Ma Pani do dyspozycji cały CRM w razie potrzeby, więc proszę tak bezwstydnie nie wciskać nam kitu i hańbić swojego urzędu.

Kandydatom na ministrów powiem, że nie trzeba bać się tych stanowisk z jakiegokolwiek powodu - jak pisałem wyżej - wszędzie rządy powstają, działają, zajmują się różnymi sprawami (czasem z naszej perspektywy głupimi) i zawsze są krytykowane. Zawsze. "Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził." Podstawa to chcieć bawić się w politykę, której składnikami jest to wszystko.

Na marginesie - Piłsudski jest obiektem docinek w innym wątku. W '26 wiedział co ma zrobić, gdy sytuacja była można rzec jakby "dreamlandzka".

(-) Daniel markiz von Witt
Fabiola de Willibald
Posty: 227
Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:01
Numer GG: 5426719
NIM: 374443
Lokalizacja: Elsynor
Kontakt:

Re: Powrót i krótka informacja

Post autor: Fabiola de Willibald »

Panie von Witt,

ubawiłam się setnie czytając pańskiego posta. Jest Pan skory do coraz ostrzejszej krytyki w sytuacji, kiedy uformowany przez Pana rząd zadaniom nie podołał. A wtedy ludzie byli bardziej nastawieni na współpracę.

Przyznaję, że na chwilę obecną przestałam szukać ministrów. Jestem zniechęcona odmowami lub ignorowaniem moich wiadomości. Wiem, że nie wykorzystałam wszystkich możliwych opcji z CRM-u, że nie zaproponowałam współpracy np. Panu. Uważam jednak, że Rząd powinien umieć ze sobą współpracować, dlatego szukałam wśród ludzi, z którymi można się porozumieć. Postanowiłam przyjąć nową taktykę i każdego, kto chciałby się zaangażować w prace RK zapraszam do kontaktu przez forum, maila, gg (5426719).

Dodam, że cieszę się, że wrócił Pan do formy po dosyć niejasnym wypadku, któremu Pan uległ kilka miesięcy temu. Brakowało nam Pana na forum :)

Pozdrawiam,
Fabiola de Willibald
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Powrót i krótka informacja

Post autor: Daniel von Witt »

Cieszę się, że dobry humor Pani nie opuszcza :) Widzę również, że godnie naśladuje Pani ojca snując publicznie dywagacje nt. mojego życia prywatnego. Polecam więc pokontemplować artykuł 7 ust. 1 Konstytucji.

A teraz do rzeczy. Sytuacja w Królestwie jest tak rozrzedzona, że prawa nie przestrzegamy lub nie jesteśmy w stanie przestrzegać. Jest to o tyle tragiczne, że nie przestrzegając prawa dążymy do ustanowienia nowej konstytucji – królowej aktów prawnych. Czy ma to jakiś sens? Dla Pani Premier owszem, ba - to priorytet. Jednocześnie jednak obowiązki: sformowania rządu, wygłoszenia expose czy obecności w sferze publicznej troszkę częściej ma w nosie. Więzy łączące, ogólnie, „dreamlandzkich władców” z państwem, prawem, polityką i obywatelami są zatracane. Próg stajni Augiasza.

Pani Premier uzgodniła z Królem, że rządu nie będzie. Tylko z Królem. Gdyby nikt nie spytał o sprawę rządu, czy w ogóle jaśnie Pani Premier podałaby ten fakt do wiadomości publicznej? Dlatego nie interesują mnie uzgodnienia poufne. Albo mają być poufne, bo taka jest ich waga, albo podaje się je obywatelom do wiadomości. Sprawa rządzenia Królestwem chyba do tajemnic nie należy? Uważam, że chociażby wystąpienie parlamentarne/expose nowej Premier i wyjaśnienie sytuacji, nakreślenie planu na swą kadencję – z własnej woli, byłoby aktem uszanowania obywateli. Tymczasem jest dokładnie na odwrót.

Premier nie jest samodzielnym organem władzy. W naszym systemie konstytucyjnym potrzebny jest rząd, aby „pierwszy spośród ministrów” mógł w wielu sprawach legalnie działać. Obecnie powstała sytuacja, że ani nazwa urzędu nie pasuje do Premiera, ani nie może być skuteczny, bo reprezentuje organ, którego nie ma. Jest figurką bez znaczenia, przybudówką Pałacu Ekhorn mającą niby świadczyć, że sytuacja w kraju jest co najmniej „ok”. Stąd podkreślałem, że rząd musi być sformowany, ale Panią Premier to śmieszy. „No bo po co się Daniel czepiasz?!” Pomysłów na sformowanie rządu jest tymczasem tyle, ile kombinacji przy dysponowaniu pewną pulą osób. Pani Premier, jak twierdzi, jest sama. Kombinacja jest więc jedna: powierzyć jej wszystkie działy administracji, aby zalegalizować rząd. Tymczasem tworzymy chaos konstytucyjny i precedensy.

Przy formowaniu rządu przez Panią najmniej też chodzi o mnie. Aby z sobą współpracować w tak ważnym organie władzy trzeba się mniej więcej wzajemnie rozumieć, a pomiędzy nami od dawna ani chemii ani zrozumienia nie ma :) Dlatego by rozwiać Pani wątpliwości – propozycji się nie spodziewałem, a gdyby padła – m.in. z tego względu bym odmówił. Proszę rozwinąć swoje porównanie do mojego rządu, ponieważ jedyny komentarz na tę chwilę brzmi: gdzie Rzym, gdzie Krym?

Żywię również nadzieję, że opamięta się Pani i rząd jednak powoła :D

(-) Daniel markiz von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości