[RELACJA] Stowarzyszenie Przyjaciół Królestwa Dreamlandu

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

[RELACJA] Stowarzyszenie Przyjaciół Królestwa Dreamlandu

Post autor: Marcin Mikołaj »

Witam serdecznie,

Jak już wszystkim wiadomo, w dniu 2 sierpnia 2014 roku zawiązane zostało na zjeździe w Krakowie stowarzyszenie zwykłe Przyjaciół Królestwa Dreamlandu. Udział w zawiązaniu stowarzyszenia brało 6 członków naszej społeczności:
  • diuk von Panevnick;
  • markiz Albon;
  • hrabina de Willibald;
  • wicehrabina de Archien-Krieg;
  • wicehrabia von Djokić-Krieg;
  • oraz moja osoba.
Zgromadzenie wybrało w pierwszej kolejności ze swojego grona osobę prowadzącą zebranie członków założycieli. Na prowadzącego wskazano moją osobę. Następnie uchwałą zgromadzenia zawiązane zostało "Stowarzyszenie Przyjaciół Królestwa Dreamlandu", powziętą jednogłośnie.

Zgromadzenie w kolejnej uchwale ustanowiło siedzibę stowarzyszenia w Katowicach, co spotkało się z akceptacją również wszystkich członków założycieli. Markiz Albon podsumował to wszystko sławami "najważniejsze, że siedziba jest na Śląsku" :)

Przyjęto również Regulamin Stowarzyszenia, w którym w szczególności oznaczono cele stowarzyszenia :
  • 1) działanie na rzecz wirtualnego „Królestwa Dreamlandu”;
    2) popularyzowanie wiedzy z dziedziny mikronacji wśród społeczeństwa, promocja i popieranie działań kulturalnych;
    3) tworzenie płaszczyzny wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy osobami i instytucjami.
oraz formę w jakich te cele mają być realizowane :
  • 1) zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym;
    2) współpracę z organami administracji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami;
    3) kierowanie postulatów do organów administracji publicznej i władz;
    4) organizowanie spotkań, konferencji, zjazdów, prelekcji, wystaw, koncertów oraz innych imprez;
    5) prowadzenie działalności wydawniczej w formie niedochodowej;
    6) prowadzenie serwisu internetowego;
    7) promocji poprzez portale społecznościowe.
Zgodnie z wymogami przepisów prawa Rzeczpospolitej Polskiej członkiem stowarzyszenia może być osoba posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, a także taka, która nie została pozbawiana mocą prawomocnego wyroku praw publicznych. Oczywiście członkiem może być poza obywatelem polskim także cudzoziemiec.

W czasie projektowania Regulaminu uznaliśmy, iż przyjecie w poczet członków będzie odbywało się na mocy decyzji Przewodniczącego Stowarzyszenia z uwagi na szybkość i łatwiejszą formę takiego poszerzania tego zgromadzenia. Decyzję w sprawie przyjęcia podejmuje się w terminie 2 tygodni od wpłynięcia wniosku.

Regulamin ponadto definiuje prawa i obowiązki członków oraz ustanie członkostwa, organy stowarzyszenia, wybieralność organów i zakres działania Przewodniczącego Stowarzyszenia.

Regulamin został przyjęty jednogłośnie.

Jak zostało już zaznaczone pierwszym Przewodniczącym Stowarzyszenia zostałem ja - wszyscy doszliśmy do wniosków, iż najlepszym rozwiązaniem będzie wskazywanie przez zgromadzenie Przewodniczącego Stowarzyszenia w osobie Króla Dreamlandu. Oczywiście taki zapis w Regulaminie nie jest dopuszczalny, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli uczynić to tradycją.

Wszelkie dokumenty związane z zawiązaniem stowarzyszenia zwykłego w dniu dzisiejszym wyślę do Urzędu Miasta Katowice. W terminie 30 dni od otrzymania wszystkich dokumentów organ nadzoru prowadzi czynności sprawdzające, po upływie tego terminu i w wypadku braku zakazu działania stowarzyszenia będziemy mogli rozpocząć działalność, w tym uzyskanie numeru REGON oraz NIP co wymusza na nas ustawa.

Witryna internetowa stowarzyszenia zostanie również uruchomiona w wyżej wymienionym terminie.

Mam nadzieję, że zawarłem w tej relacji wszelkie istotne zagadnienia związane z zawiązaniem stowarzyszenia. Oczywiście w ramach tego tematu udzielimy wspólnie z Premierem wszelkich odpowiedzi na pytania jeżeli się takowe pojawią.

(-) Marcin Mikołaj, R.
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: [RELACJA] Stowarzyszenie Przyjaciół Królestwa Dreamlandu

Post autor: Pavel Svoboda »

Mam dwa pytania:
1. Czy stowarzyszenie stanie się wkrótce prawnym właścicielem serwera i domeny Dreamlandu? To może być lepsze niż dotychczasowe rozwiązanie, tj. cedowanie własności z Króla na Następcę.
2. Jeśli dobrze zrozumiałem, na zjeździe pojawiła się Jubei? Czy Mości Hrabina zamierza też pojawić się w Królestwie, którego jest obecnie certyfikowaną miłośniczką? ;)

Będę składał wniosek o członkostwo przy najbliższej możliwej okazji :)
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: [RELACJA] Stowarzyszenie Przyjaciół Królestwa Dreamlandu

Post autor: Marcin Mikołaj »

Wasza Królewska Wysokość;
1. Czy stowarzyszenie stanie się wkrótce prawnym właścicielem serwera i domeny Dreamlandu? To może być lepsze niż dotychczasowe rozwiązanie, tj. cedowanie własności z Króla na Następcę.
Tak, stowarzyszenie chciałoby stać się właścicielem prawnym serwera i domeny - między innymi dlatego też zostało powołane, aby nie było więcej problemów z zakupem tych niezbędnych dla nas miejsc w sieci.

Dla wyjaśnienia dodam, że stowarzyszenie zwykłe nie może mieć innych źródeł finansowych jak składki członkowskie - zatem wszystkie środki z tych składek przeznaczone będą na serwer, domenę i ewentualną akcję promocyjną, o ile coś pozostanie.
2. Jeśli dobrze zrozumiałem, na zjeździe pojawiła się Jubei?
Tak, to już trzeci zjazd od czasu reaktywacji zjazdów w 2013 roku, na którym się pojawiła wicehrabina de Archien-Krieg :)
Będę składał wniosek o członkostwo przy najbliższej możliwej okazji :)
Cieszę się niezmiernie, liczę, że takich wniosków będzie więcej :) Wszystko zostanie ogłoszone z chwilą umożliwienia nam prowadzenia działalności.

(-) Marcin Mikołaj, R.
Fabiola de Willibald
Posty: 227
Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:01
Numer GG: 5426719
NIM: 374443
Lokalizacja: Elsynor
Kontakt:

Re: [RELACJA] Stowarzyszenie Przyjaciół Królestwa Dreamlandu

Post autor: Fabiola de Willibald »

O Jubei odpowiem jeszcze ja :) Owszem, pojawiła się na zjeździe. Obecnie pracujemy nad wspólnym projektem, który pozwoli Jubei poczuć się znów w Dreamlandzie jak w domu. Przeraziło ją odrobinę to, że tak dużo było mówione o polityce na zjeździe i przez moment obawiała się, że nasze rozmowy toczą się tylko wokół tego. Ale mamy już kilka pomysłów jak razem coś podziałać :) Może wkrótce się uda :)

Pozdrawiam,
Fabiola
Awatar użytkownika
Albon
Posty: 480
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:19
NIM: 570699
Kontakt:

Re: [RELACJA] Stowarzyszenie Przyjaciół Królestwa Dreamlandu

Post autor: Albon »

Witam

My rozmawialismy o polityce wogole? 95% rozmow bylo o kulturze przecież :)

Pozdrawiam Albon
Audiatur Et Altera Pars

Z TRZECIEJ CHAŁUPY
Fabiola de Willibald
Posty: 227
Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:01
Numer GG: 5426719
NIM: 374443
Lokalizacja: Elsynor
Kontakt:

Re: [RELACJA] Stowarzyszenie Przyjaciół Królestwa Dreamlandu

Post autor: Fabiola de Willibald »

Też tak mi się wydawało! Jubei odebrała to jednak inaczej :D

Fabiola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości