Ceremonia Koronacji JKM odbędzie się 26 stycznia — Kancelaria Królewska zapowiedziała uroczystości koronacyjne. Już za dwa tygodnie odbędą się uroczystości związane z Koronacją Jego Królewskiej Mości Roberta II Fryderyka. Zapraszamy do współtworzenia oprawy tego wydarzenia. Więcej informacji.

Zbliża się Święto Konstytucji — już 9 lutego obchodzić będziemy państwowe święto. W związku z nadchodzącym świętem Jego Królewska Mość zaprosił do współpracy przy organizacji święta ogół mieszkańców i obywateli Królestwa. Udział w organizacji uroczystości może zgłosić każdy. Zapraszamy.

PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - OBJECIE TRONU

Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - OBJECIE TRONU

Post autor: Marcin Mikołaj » 9 lut 2013, 20:36

KRÓLEWSKI PAŁAC
EKHORN


Dnia, 9 lutego 2013 roku

Dreamlandczycy,

Nastąpiła zmiana, która jednych zaskoczyła, dla drugich była zwykłym następstwem, a trzecich obeszła bez większego echa – ot dzieje. Tak czy inaczej stoimy w zupełnie nowej roli, do której nigdy nie mieliśmy zamiaru się przygotowywać, bo zwyczajnie Nasz wzrok nie sięgał tak daleko. JKW Artur Piotr, z którym mieliśmy przyjemność współpracować nie tylko w okresie sprawowania przez niego Korony był i jest pewnym niedoścignionym wzorem, którego nawet nie będziemy się starali naśladować, bo przecież nie o to chodzi, aczkolwiek postaramy się przenieść na okres Naszego panowania sprawdzone metody kierowania polityką kraju i w pewnym sensie także losem jego mieszkańców.

Na dniach dokonamy ostatecznej przeprowadzki z Książęcego Miasta Buuren do Ekorre. Trudno jest rozstać się z krajem, w którym spędziło się całe swoje wirtualne życie i do którego zdążyło się przywiązać na tyle, aby wrócić do niego po chwilowej nieobecności w Królestwie – nadmienić można, że do Naszego powrotu przyczynił się JKW Artur Piotr. Reklamować siebie nie mamy zamiaru – większość aktywnych członków Królestwa zna moją osobę zarówno z okresu przed moim odejściem z Królestwa jak i po powrocie gdzie przyjąłem bardziej neutralną postawę w stosunku do wydarzeń, które przewinęły się przez Królestwo. Jakie będzie to panowanie, tego nie wie nikt, wszystko jest uzależnione od wydarzeń, losu i niestety realnych powinności, których przewidzieć niesposób. Z Naszej strony możemy tylko zapewnić, że przyłożymy wszelkiej staranności, aby czas ten został spożytkowany w jak najlepszy sposób w imię Królestwa i mieszkańców.

Zmiana na Tronie wymusiła także zmianę w Zjednoczonym Księstwie Furlandii i Luindoru – doceniając włożony wkład w tę Prowincję postanowiliśmy o powierzeniu obowiązków Namiestnika Koronnego JE Danile wicehrabiemu de la Vega w Unii Saudadzkiej - jest to przejściowe, nie chcemy nakładać jednak na Jego Ekscelencję zbyt wielu obowiązków w Królestwie. Postanowiliśmy także powierzyć kierowanie Surmalą Jego Ekscelencji Siergiuszowi de la Slav - zapał i energia jaką JE wkłada od początku w tę krainę są dobrą wróżbą, dlatego pokładamy nadzieję w młodej krwi na terenie Księstwa. Dziś także postanowiliśmy o wyznaczeniu Steda diuka Asketila do kierowania Dworem Królewskiem. W skutek przedłożonej przez JE Tomasza hrabiego Barneya dymisji zmuszeni zostaliśmy do podjęcia odpowiednich kroków. Dziękuję byłemu Marszałkowi za czas poświęcony na Dworze, a także za nieocenioną pomoc i radę. Dziś powołaliśmy także Lorda Kanclerza w osobie sir Tomasza von Petrowitza, współpraca z Jego Ekscelencją daje rękojmie należycie wykonywanych obowiązków na Dworze Królewskim.

Jeszcze dziś złożymy wniosek o powołanie JKW Artura Piotra na urząd sędziego. Nikogo nie trzeba zapewniać, że jest to osoba odpowiednia na to stanowisko.

Kończąc to wystąpienie kieruję słowo do JKW Artura Piotra, które wydaje się jest stosowne na wiele okazji, a którego znaczenia często nie doceniamy. Dziękuję. Dziękuję za rozmowę w grudniu, dziękuję za możliwość realizacji swoich pasji w SeKoDre, dziękuję za ostatni rok panowania, dziękuję za zaufanie jakim zostałem obdarzony.

(-) Marcin I Mikołaj, R

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka i społeczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości