Życzenia Sylwestrowo - Noworoczne dla Furlandczyków i Luidorczyków jak i dla pozostałych Dreamlandczyków

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Życzenia Sylwestrowo - Noworoczne dla Furlandczyków i Luidorczyków jak i dla pozostałych Dreamlandczyków

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Obrazek
Życzenia Sylwestrowo - Noworoczne
dla Furlandczyków i Luidorczyków
z terenów przyszłego
Federalnego Księstwa
Furlandii i Luidoru
jak i dla pozostałych Dreamlandczyków
z Królestwa Dreamlandu
Drodzy Furlandzczycy,
Drodzy Luidorczycy,
z terenów przyszłego
Federalnego Księstwa Furlandii i Luidoru.
Drodzy Dreamlandczycy
z pozostałych części Królestwa Dreamlandu.


dzisiaj kończymy rok 2020. To rok szczególny dla całego Królestwa Dreamlandu. W kwietniu ówczesny Król Maciej II uchwalił nową Konstytucję, która zastąpiła Kartę Konstytucyjną z lat poprzednich. Wprowadziła wiele zmian, m.in. wprowadziła w miejsce istniejącego od 22 lat urzędu Premiera, nowość urząd Pierwszego Ministra. Rok 2020 to również ostatnia zmiana warty głowy królestwa. Nowy królem został Aluś de la Ciprofloksja, który koronował się jako Aleksander.Był on pod koniec panowania Macieja II, jego regentem, który godnie go zastąpił. Jest on 15 władcą naszego kraju.
Również przez Dreamland przewineło się wielu szefów rządu jak i całych gabinetów. Ostatni nasz gabinet został obalony w dramatyczny sposób, co w 22 - letniej historii się nie zdarzyło.

Rok 2020 to rok przemian we poszczególnych składowych królestwa. To rok, kiedy ja Leszek van der Fryssau wracam na ojczystą ziemię i nie zastaję nic z dawnej Unii Saudadzkiej. Unia jak i całe królestwo, podzieliło się wiele mniejszych prowincji, które tylko dbają o własnych interes, nie o innych.
Zacząłem zajmować ratowaniem to co zostało z Unii Saudadzkiej. Rozpocząłem nawet wśród innych pomysł na powrót do dawnego podziału. Jednak inni mnie wyśmiewali.
Zacząłem nawet przewartościowywać swój pomysł do nowego projektu, który wstępnie nazwałem Federacja Furlandii i Luidoru. Pomysł wstępnie zaczęli inni akceptować, jednak nazwa zaczęła ewulować na Federalne Księstwo Furlandii i Luindoru.
Tu oddaje ukłony do kilku osób m.in.@Otton van der Berg, który postanowił włączyć swoje miasto w przyszłości do nowego tworu. Dziękuje również królowi @Aleksander, za to że po mojej argumentacji, wspiera mnie zawsze w tej inicjatywie. Dziękuje @Alfred de Ebruz, który również zainteresował i wspierał mnie. Również też dziękuje Królowi - Seniorowi @Maciej II, który po mimo sprzeczek, zaoferował iż miasto Dawidy Bankowe, wejdzie w przyszłości do Federalnego Księstwa.

Na koniec chciałbym powiedzieć, iż rok 2020 był trudny dla nas to rok 2021 będzie tylko łatwiejszy.
Z poważaniem
Obrazek
P.S.
Merry Christmas!
i
Szczęsliwego Nowego 2021 Roku!
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Życzenia Sylwestrowo - Noworoczne dla Furlandczyków i Luidorczyków jak i dla pozostałych Dreamlandczyków

Post autor: Aleksander »

Korzystając z okazji to i ja pozwolę sobie na nieco bardziej osobiste podziękowania za ostatni rok. Ponieważ tradycyjnie nie wiem jak ułożyć listę to postanowiłem, iż rozstrzyga majestat.

@Maciej II - za panowanie w tym trudnym 2020 r. i działalność na rzecz aktywności w Królestwie, i za to, że chociaż nie zawsze się zgadzamy, to zawsze stoisz po stronie Dreamlandu,
@Alfred - za wsparcie techniczne i za objęcie rządów oraz śmiałość i odwagę forsowania swojej wizji,
@RIIF - chociaż póki co jesteś poza mirkoświatem, to i tak wiem, że wrócisz, ale i tak dziękuję za wsparcie na odcinku polityki zagranicznej, i za to, że zawsze mogę liczyć na życzliwą radę,
@Helwetyk - za to, że zawsze mogę liczyć na życzliwą radę i uchylenie rąbka tajemnicy jeżeli chodzi o tajniki bycia głową państwa,
@Chamberlain - za wiele celnych uwag, odwagę do jasnego wyrażania swojego zdania, a nadto, za wzięcie w swe ręce misji bycia szefem rządu w tym trudnym, wakacyjnym okresie,
@Torkan Ingawaar - za bycie naszym marszałkiem, ale przede wszystkim za głos umiarkowania i rozsądku, a nadto za korektę językową królewskich proklamacji,
@Andrzej Szmejchel - za nieocenione zasługi jako animator i twórca narracji, artysta, polityk i królewski herold,
@Otton van der Berg - za działalność na rzecz reaktywacji Unii oraz za lokalny patriotyzm, którego nam ostatnio w Dreamlandzie brakuje,
@Antoni Moskwicz - za pracę jako królewski inżynier, za działalność lokalną i aktywny udział w polityce dreamlandzkiej,
@Leszek van der Fryssau - za aktywność w mediach, za niestrudzoną działalność na rzecz Unii oraz za odwagę do wyznaczania sobie celów i sięgania po nie,
@Andrzej Swarzewski - za działalność na rzecz dreamlandzkiej nauki i za wypowiedzenie wielu poglądów i opinii, które prawdziwie zapłodniły mój umysł,
@Daniel von Witt - za to, że pomimo tylu lat, nadal tu jesteś i wciąż masz w sercu Dreamland i jego dobro,
@Алоиз Нишемангоҳ - za radę i życzliwość jaką od lat okazuje nam nasz wandejski sojusznik.

A także wszystkim tym, których pominąłem, bo ludzka pamięć jest zawodna i ulotna. Za życzliwość, za sympatię, za pomoc, za dobre słowo czy po prostu za to, że byliście lub jesteście. To był wyjątkowo trudny i specyficzny rok, tak wirtualnie jak i realnie.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości