Rezygnacja

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Rezygnacja

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Obrazek
Drodzy Dreamlandczycy,

wobec zaistniałej sytuacji składam na ręce Jego Królewskiej Mości, akt rezygnacji z funkcji Ministra Kultury, Informacji i Dziedzictwa Narodowego.
Również rezygnuje z kandydowania na urząd Pierwszego Ministra Królestwa Dreamlandu.

Moja rezygnacja, jest umotywowana tym, iż nie zdobędę poparcia w wyborach. Nie będę również w nowym rządzie piastował funkcji Ministra Kultury, Informacji i Dziedzictwa Narodowego, gdyż nie ma to sensu z politykami, którzy mają pogląd na sprawy Dreamlandu inne niż moja skromna osoba.

Wobec czego wracam do Koppenbergu. Będę kontynuował pracę w mieście. Również będę kontynuował pracę na rzecz odbudowy Furlandii i Luidoru. Również będę kandydował na urząd Marszałka Parlamentu Królewskiego. Usunę się w cień wielkiej polityki do spraw rodzinno - lokalnych Unii. Będę w stolicy aktywny przy pracach parlamentu. Jeżeli mnie wybiorą na urząd Marszałka Parlamentu Królewskiego, to z sumienną uwagą będę godnie piastował urząd.

Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Rezygnacja

Post autor: Andrzej »

Nie wiem czy wiesz, ale rząd Alfreda już został zdymisjonowany. XD
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Rezygnacja

Post autor: Torkan Ingawaar »

Andrzej Szmejchel pisze: 29 gru 2020, 08:24 Nie wiem czy wiesz, ale rząd Alfreda już został zdymisjonowany. XD
Rząd podał się do dymisji, ale nie został rozwiązany, w związku z czym formalnie sprawuje władzę do wyboru nowego Premiera, a sir Leszek van der Fryssau pozostaje ministrem. Jedyna możliwość, w której dotychczasowy premier przestaje pełnić obowiązki przed wyborem następcy, to rozwiązanie rządu w trybie przewidzianym przez art. 6. ust. 6. Konstytucji. Wówczas jednak Król zobligowany jest do powołania rządu tymczasowego.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Rezygnacja

Post autor: Aleksander »

Sir Leszku,

pozwolę sobie na nieco mniej formalny ton, jakkolwiek nie wychodząc z roli Korony. Nie da się ukryć, iż pańskie ostatnie działania wprowadziły pewien element chaosu i nie zostały też ciepło przyjęte przez Dreamlandczyków. Jak się zdaje towarzyszył panu zapał do pracy, ale za tym zapałem nie poszło lektura stosownych aktów prawnych i pogłębienie wiedzy w zakresie funkcjonowania instytucji krajowych. Tym niemniej problemy jakie w ciągu tych dwóch dni powstały w istocie nie stanowią większego zagrożenia dla Królestwa Dreamlandu i sprawnie się z nimi uporami.

Korona docenia pana jako twórcę i animatora kultury dreamlandzkiej oraz aktywnego Dreamlandczyka, a nadto lojalnego rojalistę. Wierzymy, że rezygnacja jaka została złożona na nasze ręce nie będzie rezygnacją z aktywnej działalności w Królestwie, a co najwyżej stanowi swoiste wycofanie się celem przegrupowania. W ocenie Korony zupełna rezygnacja z aktywnej działalności stanowiłaby dla Królestwa niepowetowaną stratę.

W kwestii formalnej, życzeniem naszym jest aby dotychczasowy rząd sprawnie administrował sprawami w oczekiwaniu na wyłonienie przez nasz parlament następcy JKW Alfreda. Dopóki to nie nastąpi, to jest pan formalnie ministrem.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Rezygnacja

Post autor: Maciej II »

Zasadniczo, to LvdF przestał być ministrem, bo zrezygnował. JKM powinien wydać stosowny akt w przedmiocie wyłączenia go z rządu.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości