Federacja Furlandii i Luidoru

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drodzy moi,

ostatnio myślałem jak przywrócić do świata żywych Unię Saudadzką. Jednak chciałbym zbudować nowe podstawy. Do zbudowania jakiś podstaw myśl podsunął Król Aleksander.
Długo myślałem nad tym projektem (ok.2 tyg.) i w końcu doszedłem do wniosku, iż trzeba zacząć realizować projekt. Myślałem też nad nazwą dla owego projektu. Przewinęły się kilka nazw m.in. Związek Miast Saudadzkich, Liga Saudadzka itp. Jednak postanowiłem, iż nowy twór nie może zrzeszać tylko miasta dawn. Unii Saudadzkiej, ale też ziemie i prowincje, które niegdyś wchodziły do dawnej Unii takie jak Mała Furia. Postanowiłem, że nowy twór musi być Federacją, zrzeszającą miasta, ziemie i prowincje, które w nowym tworze mają dużą autonomię. Głową takiego tworu jest kolegialna Rada Federacji z Przewodniczącym wybierany na 2 miesięczną kadencje. Taki przewodniczący byłby łącznikiem między Radą a Królem. Na początek w Federacji znalazły się takie miasta jako Koppenberg czy Alhambra. Nie wiem czy Prefektura Małej Furii chce dołączyć do nowego projektu? Czekam na odzew. Oczywiście nazwa nowego projektu Federacja Furlandii i Luidoru, celowo nie użyłem nazwy Unia Saudadzka, gdyż nowy twór ma wyróżniać i we projekcie federacji biorą udział Furlandczycy i Luidorczycy, nazwa Unia Saudadzka jest za mocno zużyta.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Alfred »

Kwestie nazewnicze to oczywiście sprawa ewentualnych mieszkańców nowej jednostki administracyjnej. Mocno nie przekonuje mnie jednak ten zarząd kolegialny. Wydaje mi się, że sensowne działanie takiej federacji potrzebuje zdecydowanego lidera. Jakaś rada, zrzeszająca lenników-członków federacji mogłaby oczywiście funkcjonować, ale widziałbym ją głównie jako organ elektorski. Na czele zaś — książę federacji. Więc może Książę Furlandii i Luindoru z Radą Panów Lennych albo Radą Parów (to drugie mogłoby jednak być niebezpieczne w dzisiejszym dreamlandzkim społeczeństwie)?
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Wasza Ekscelencjo,
Pierwszy Ministrze.


Dziękuję za radę. Po głębszym zastanowieniu uznaje iż nazwa Federacja Furlandii i Luindoru może była nie trafiona. Lecz pomyślałem o nazwie Federalne Księstwo Furlandii i Luindoru. Na czele Księstwa stanął by Książę - Namiestnik, mianowany przez Króla. Organem doradczym była by Rada Panów Lennych oraz Rada Ludu.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Otton van der Berg »

Rada Lenników po prostu, a nazwa federacja może być, Alahambra podejmie współpracę.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Oficjalnie postanowiłem, żeby jednak połączyć stare z nowym, żeby nazywał się projekt - Federalne Księstwo Furlandii i Luindoru. Tytuł zwierzchnika to: Książę - Namiestnik. Parlamentem lokalnym: Rada Lenników. Jego przewodniczącym: Marszałek Rady Ludu. W przyszłości Powołany zostanie druga izba: Rada Ludu(dla obywateli Federalnego Księstwa, nie będących włodarzami miast czy lennikami).
Skład władz na początek:
[*]@Leszek van der Fryssau - Książę - Namiestnik
[*]@Otton van der Berg - Marszałek Rady Lenników

To oficjalny projekt. Pewno zadowoli @Otton van der Berg, który będzie mógł przewodzić Radzie Lenników. Ja jako Książę - Namiestnik(tytuł urzędu nie tytułu szlacheckiego) obejmę zwierzchnictwo nad całym projektem i to ja będę przed władcą jeżeli, ktoś z rady coś nabroi. 😎
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Alfred »

Pan Leszek poprosił o moją opinię drogą prywatną, pozwolę sobie ją jednak wyrazić tutaj w interesie debaty publicznej. Oczywiście popieram wysiłki na rzecz jednoczenia się lenników. Trochę kłuje mnie ta rada w (jak dotąd) dwuosobowym projekcie, ale jeśli nie będzie miała mocy blokować inicjatywy księcia, to przecież nie zaszkodzi. Lekkie mnożenie stanowisk nie jest szkodliwe społecznie.

W najbliższym czasie będę chciał zagaić dyskusję nad rozwiązaniami o charakterze systemowym. Po pierwsze, trzeba się zastanowić, czy wracamy do koncepcji okrojenia lub zmniejszenia mapy, żeby przejść na bardziej dającą się ogarnąć skalę. Po drugie, potrzeba nam instytucji samorządu dla obywateli nienależących do stanu szlacheckiego. Po trzecie, można pomyśleć nad jakąś hierarchią lenn i powiązaniem "poziomu" lenna z jego obszarem.

Uporządkowanie kwestii poszczególnych ziem da fundament pod regulację związków ziemskich.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Wasze Ekscelencjo,

wkrótce po ewentualnym objęciu władzy na Federalnym Księstwem, ale też przed będę współpracować z przy kluczowych reformach. Jako obywatel, szlachcic, polityk i minister deklaruje oddanie sprawie. Chodzi tu o rozwój naszej drogiej ojczyzny.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Maciej II »

Miasto Dawidy Bankowe może dołączyć do Federacji, Prefektura Małej Furii, jako projekt, w obecnej sytuacji nie będzie dołączała ani wiązała się z Federacją.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drogi Macieju II,


cieszę że kolejne miasto chce dołączyć do Federalnego Księstwa. Rozumiem iż Prefektura chce na obecną sytuację być po za Federalnym Księstwem. Liczę iż w przyszłości gdy okrzepną struktury do Prefektura wróci na łono Furlandii i Luindoru.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Otton van der Berg »

Aktualnie mamy Kopenberg, Alahambre i Dawidy Bankowe wiec z trzy osobowym składzie nie uruchamiałbym rady lenników jeszcze. Oczywiscie spotkanie lenników moze sie nazywać konwentem, zjazdem, jak tam chcecie a przedstawiciel bedzie i tak odpowiadał przed Królem.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Aleksander »

Myślę, że jeżeli miałoby istnieć jakieś ciało kolegialne, to dobrze by było ono po prostu zebraniem wszystkich lenników. Przy trzech lennikach naprawdę nie ma potrzeby tworzyć rady albo innego ciała, które miałoby pochodzić z wyboru lub nominacji.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Wasza Królewska Mość,
Drodzy Furlandczycy i Luindorczycy.


Rozumiem iż Rada Lenników, mogła być powołana w późniejszym terminie. Tymczasowo mógłbym powołać tzw. Zjazdy Lenników, które były tymczasowym ciałem doradczym dla Księcia - Namiestnika 🤴, do czasu zwiększenia liczby włodarzy, oraz wprowadzenia tymczasowych przepisów, dla funkcjonowania Federalnego Księstwa Furlandii i Luindoru. Chciałbym aby Zjazdy Lenników, odbywały się najczęściej. Chciałbym po objęciu funkcji Księcia - Namiestnika 🤴, stworzyć reklamę promujące Federalne Księstwo. Również chciałbym w niedługim czasie stworzyć film promocyjnym dla Królestwa Dreamlandu. Tym samym chciałbym pokazać nowoczesną twarz 🧑 Królestwa jak i nowego tworu jakim będzie Federalnego Księstwa.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Maciej II »

Co dalej?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Federacja Furlandii i Luidoru

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drodzy moi,

ws. proklamacji czekam na wizytę JKM we Koppenbergu i Alhambrze gdzie odbędzie się tzw. Homagium połączone ze złożeniem hołdu lennego przeze mnie oraz @Otton van der Berga. Potem czekam na decyzje JKM oraz JE Marszałka Parlamentu Krółewskiego. Najpóźniej po nowym roku najprawdopobniej przywitamy Federalne Księstwo Furlandii i Luidoru.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości