Bieżące komunikaty Rządu Królewskiego

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Bieżące komunikaty Rządu Królewskiego

Post autor: Alfred »

Zaktualizowany został spis praw Królestwa Dreamlandu. Ujęto w nim między innymi najnowszy dekret o tytułach honorowych, orderach i odznaczeniach oraz niedawno uchwaloną ustawę o edukacji. W następnej kolejności przewiduje się sporządzenie rejestru obywateli dreamlandzkich i stwierdzenie wygaśnięcia obywatelstw osób nieobecnych.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Bieżące komunikaty Rządu Królewskiego

Post autor: Alfred »

Dzisiaj wydałem decyzje stwierdzające wygaśnięcie utraty obywatelstwa dreamlandzkiego w odniesieniu do szeregu osób, które od dłuższego czasu pozostają nieaktywne na forum. Napotkałem przy tym na pewien problem interpretacyjny. Ustawa o obywatelstwie dreamlandzkim miała bowiem być uchwalona na Konstytuancie Królestwa, do czego jednak nie doszło. Ten sam projekt został potem przedstawiony w Parlamencie Królestwa z pewnymi zmianami, które niestety ominęły określoną sztywno datę wejścia ustawy w życie. Tak też mamy ustawę wydaną 3 czerwca, która zgodnie z własnym przepisem miałaby wejść w życie 13 kwietnia.

Uznałem, że oczywiście niedopuszczalne byłoby retroaktywne stanowienie przesłanek wygaśnięcia obywatelstwa i że przynajmniej w tym zakresie ustawa obowiązuje od dnia ogłoszenia. Wygaszone zostały zatem paszporty osób, które nie wypowiadały się przez 30 dni od dnia 3 czerwca, chociaż w przypadku niektórych ich aktywność zamarła już wcześniej.

Ostatecznie weryfikacja dotknęła ośmiu osób. O wymiarze dotychczasowych zaniedbań w tym zakresie może świadczyć fakt, że jedna z decyzji została wydana nie na podstawie obowiązującej, czerwcowej ustawy o obywatelstwie, lecz jeszcze poprzedniej, z zeszłego listopada.

Od dawna nie był też prowadzony rejestr obywateli dreamlandzkich, do czego ustawa zobowiązuje ministra spraw wewnętrznych. Jeśli o to chodzi, Rząd Królewski oświadcza, że do odwołania funkcję rejestru obywateli dreamlandzkich pełnić będzie grupa „obywatele” na państwowym forum dyskusyjnym. Lista członków grupy także została już poddana odpowiedniej weryfikacji.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Bieżące komunikaty Rządu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Alfred pisze: 19 lis 2020, 23:48
Zaktualizowany został spis praw Królestwa Dreamlandu. Ujęto w nim między innymi najnowszy dekret o tytułach honorowych, orderach i odznaczeniach oraz niedawno uchwaloną ustawę o edukacji. W następnej kolejności przewiduje się sporządzenie rejestru obywateli dreamlandzkich i stwierdzenie wygaśnięcia obywatelstw osób nieobecnych.
Błędny jest link do statutu parlamentu, warto to poprawić :)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Bieżące komunikaty Rządu Królewskiego

Post autor: Alfred »

Wydawało mi się, że właśnie poprawiłem? Przed chwilą kliknąłem i mnie prowadzi gdzie trzeba.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Bieżące komunikaty Rządu Królewskiego

Post autor: Alfred »

Jego Królewska Mość wydał wczoraj na wniosek Rządu Królewskiego dekret o służbie urzędników państwowych. Dekret ten, poza tym, że reguluje kilka kwestii organizacyjnych, związanych ze służbą urzędniczą, przywraca wynagrodzenia w administracji państwowej i w tym zakresie wszedł w życie z mocą od początku miesiąca. Nie zostały natomiast przywrócone wynagrodzenia za zasiadanie w parlamencie. Rząd będzie pracował nad wprowadzeniem obywatelskiego wynagrodzenia za aktywność w przestrzeni publicznej.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Bieżące komunikaty Rządu Królewskiego

Post autor: Alfred »

Przedstawiłem dzisiaj Parlamentowi Królestwa projekt ustawy o członkostwie państwa w Unii Niepodległych Państw, tworzący ramy prawne integracji unijnej. Prace legislacyjne Rządu Królewskiego skupią się teraz na zagadnieniach reformy karnej.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Bieżące komunikaty Rządu Królewskiego

Post autor: Alfred »

Zmagam się z małym ukłuciem realiozy. Jutro powinny zostać załatwione: interpelacja parlamentarna oraz wniosek w zakresie nadzoru nad Ministrem Policji. Do normalnego funkcjonowania wrócę po weekendzie.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Bieżące komunikaty Rządu Królewskiego

Post autor: Alfred »

Z niekłamaną przyjemnością informuję, że skład rządu na powrót rozszerzył się do trzech osób. Rzutki sir Leszek van der Fryssau objął stanowisko Ministra Kultury, Informacji i Dziedzictwa Narodowego. Zgodnie z przedstawionym mi planem działania, będzie on organizował wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, współdziałał z lennikami w tworzeniu miejscowej narracji, opiekował się dreamlandzkim dziedzictwem oraz prowadził profile Królestwa Dreamlandu w mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że nowy minister da ważki wkład w działalność rządu, przyczyniając się także do zaspokojenia społecznej potrzeby chleba i igrzysk.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości