[Proklamacja królewska] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

[Proklamacja królewska] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Post autor: Aleksander »

Dreamlandczycy,

dobiegło końca panowanie JKW Macieja II. Można by zakrzyknąć, iż umarł król, niech żyje król. Jakkolwiek dowcipne i lapidarne określenie świetnie zdaje się oddawać charakter i nastroje zmiany na tronie dreamlandzkim. Przymierzając już wstępnie swoją sempiternę do zwolnionego tronu stwierdziłem z pewnym zaskoczeniem, iż tron nie należy do najwygodniejszego z siedzisk. I taka też jest jego rola. Niewygoda tego siedziska ma sprawiać, by nikt się zbytnio do tego fotela nie przyzwyczajał i nie żałował, gdy przyjdzie czas by go opuścić. Wszak ostatecznie i tak Dreamlandczycy z radością obetną swojemu władcy głowę. W istocie przyjęcie korony dreamlandzkiej podobne jest do rzucającego się z urwiska szaleńca, który nie sprawdził, czy na dole czeka go miękkie lądowanie. Rzucam się zatem z tego urwiska nie wiedząc, czy wpadnę miękko do wody, czy pogruchotam kości o skały. Rzucam się, bo wiem, że zanim poznam swoje przeznaczenie, to czeka mnie wspaniały lot.

Zanim jednak mój lot zostanie formalnie usankcjonowany czekają nas dwa wydarzenia. Po pierwsze, konieczność zapewnienia ciągłości działania państwa wymaga, bym w Parlamencie Królewskim postarał się o zastępstwo dla siebie. Wysunąłem na stanowisko marszałka kandydaturę JKW Roberta II Fryderyka wierząc, że będzie on kompetentnym marszałkiem. Oprócz tego doszło do zwyczajowej wymiany kadr w ramach dworu. Sam jestem poirytowany szybkością i sprawnością z jaką się to odbyło.

Po wtóre, staniemy niedługo przed dyskusją, której wynik zaważy na kształcie Dreamlandu na najbliższe lata. Nie uprzedzę faktów wskazując, iż na ukończeniu są prace nad traktatem mocą którego Królestwo Dreamlandu stowarzyszy się z Baridasem, Teutonią oraz Sclavinią. Tym niemniej nic nie jest przesądzone zaś ja sam, odwołując się zarówno do własnych wartości, jak i pomny tego, że w królewskiej zbrojowni czekają topory spragnione królewskiej krwi, zamierzam podążać za głosem suwerennego narodu. Dyskusja, którą jak sądzę odbędziemy w Parlamencie Królewskim przy okazji przedłożenia projektu przez mojego Pierwszego Ministra, będzie dyskusją intensywną i, jak mam nadzieję, krwistą.

Tak oto pozwolę sobie przejść do swojej filozofii i wizji Królestwa Dreamlandu. Nie bez przyczyny na swój nowy wizerunek wybrałem Justyniana Wielkiego. Zgodnie z bizantyjską filozofią polityczną władca jest najwyższym wykonawcą prawa, sędzią i wodzem. A jednocześnie winny jest zagwarantowania porządku, dobrobytu i sprawiedliwości. Ponad dwudziestoletni gmach Królestwa Dreamlandu jest obecnie niczym Rzym u progu panowania Justyniana Wielkiego cieniem dawnego siebie. Czas zatem, by zgłosili się nowi Belizariusze i nowi Narsesi gotowi odbić dla nas Afrykę i Italię.

Jak mawiał jeden z kandydatów na prezydenta Zgoda buduje. Nie zwykłem jednak ufać mądrościom drugiego garnituru przegranych polityków. Nadto moje doświadczenie mikronacyjne nauczyło mnie, iż to właśnie niezgoda i twórczy ferment są tym, co nas napędza. W Dreamlandzie musi zatem na nowo zagościć krew, pot i łzy. Najwyższa pora, byśmy wrócili do zapewniania sobie bólu, którego tak bardzo przecież potrzebujemy a także pragniemy. Osobiście oczekuję karnych blach w królewski kark, a i sam nie zamierzam stronić od wymierzania klapsów na dziąsło. Nie oznacza to oczywiście, że w tej szlachetnej walce nie będzie żadnych zasad. O ile krew, pot i łzy nieodmiennie wiążą się z wykuwaniem nowego człowieka i hartowaniem go jak stali, o tyle kał i mocz znamionują coś zupełnie innego, a mianowicie kres życia i stopniową degenerację człowieka. Tym niemniej zaproszenie do oktagonu pozostawiam otwarte.

Wreszcie, skończyć musimy z usilnym redukcjonizmem, swoistą brzytwą Ekkore, która doprowadziła nas tu, gdzie teraz stoimy. Wysłaliśmy na śmietnik historii samorządy, zlikwidowaliśmy kolejne miasta, a to wszystko w przeświadczeniu, że przecież w każdej, chociażby najlichszej wioszczynie Dreamlandu, odbywać się musi festyn na zmianę z odpustem. Pozwólmy działać tym, którzy mają na to ochotę. Nieaktywne instytucje dreamlandzkie traktować odtąd będę jak spółki prawa handlowego. Dopóki nie przynoszą strat, to niech wiszą w rejestrze, wszak szkoda i tego czasu na napisanie wniosku i tych 300 złotych za wykreślenie wpisu. Jak pokazało doświadczenie, wycinając to, co wydawało się na pozór nieżywe staliśmy się ubożsi, tak w kulturę i tradycję, jak i w ludzi, którym sprawiało to chociażby minimalną radość. Czas zawrócić z tej drogi.

Korzystając jeszcze z czasu antenowego godzi się odnieść do imienia koronacyjnego. Świadomie nie przybrałem numeru, gdyż dopóki po mnie nie nastąpi jakiś Aleksander II, to i ja nie mogę być Aleksandrem I. Wszak może po mnie nie być już żadnego Aleksandra. Świadomie też, mimo pewnych pokus, nie zdecydowałem się na imię żadnego ze swoich poprzedników. Niech moje panowanie będzie zaczątkiem czegoś sensacyjnego i świeżego.
(-) Alexander, r.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Orędzie królewskie] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Post autor: RIIF »

Vivat.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Post autor: Maciej II »

Vivat!
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 392
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Bizantyjska filozofia władzy brzmi intrygująco i obiecująco.
Niech żyje Król!
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Post autor: Daniel von Witt »

Niech żyje Król!

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Gorszego bagna i smrodu jaki zrobił JKW Maciej II zrobić się nie da. Wietrzenie zajmie lata. Nie ma tego złego co by nie wyszło na dobre, tak więc życzę powodzenia na urzędzie Króla Dreamlandu. I nie kieruję życzeń nieprzychylnych, ale z tą nadzieją, że JKM wejdzie na wyżyny kultury i pokory, a nie jak poprzednik chamstwa i pogardy wobec obywateli. Raz jeszcze powodzenia.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Post autor: Maciej II »

Jarek Wawrzyniak pisze: 2 lis 2020, 19:41 Gorszego bagna i smrodu jaki zrobił JKW Maciej II zrobić się nie da. Wietrzenie zajmie lata.
Trzeba było myć zęby.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Post autor: Andrzej »

Ponawiam gratulacje, niech żyje nowy Król!
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Maciej II pisze: 2 lis 2020, 19:59
Jarek Wawrzyniak pisze: 2 lis 2020, 19:41 Gorszego bagna i smrodu jaki zrobił JKW Maciej II zrobić się nie da. Wietrzenie zajmie lata.
Trzeba było myć zęby.
To czemu nie mył WKW przez te 1,5 roku? Teraz te opary próchnicze KD musi wdychać. Nie ładnie, nie ładnie.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Post autor: Maciej II »

Jarek Wawrzyniak pisze: 2 lis 2020, 20:09 To czemu nie mył WKW przez te 1,5 roku? Teraz te opary próchnicze KD musi wdychać. Nie ładnie, nie ładnie.
Mi nic nie śmierdziało, polecam pastę elmex zieloną i szczoteczkę elektryczną Oral-B. Trochę liczyłem, że Pan to wie, jako główny konsument co miększych królewskich bobków.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Post autor: Torkan Ingawaar »

Nie chcę zaczynać swojego urzędowania jako Marszałek Dworu od kierowania do osób decyzyjnych prośby o szybkie sprzątanie poprzez wydzielenie części postów, ale czy mogliby Panowie załatwiać swoje porachunki jednak w innym wątku? Myślę, że są lepsze sposoby na uczczenie wstąpienia na tron nowego monarchy, niż okolicznościowa walka kogutów.

Waszej Królewskiej Mości gratuluję zaś świetnego przemówienia. Szczególnie cieszy mnie zapowiedź zawrócenia ze ślepej uliczki redukowania, scalania i centralizacji wszystkiego co możliwe jako remedium na spadek aktywności. Remedium równie stare i chętnie stosowane w mikroświecie, co nieskuteczne. Prywatnie życzę Waszej Królewskiej Mości udanego panowania, a w związku z moją nominacją liczę na owocną i produktywną współpracę.

Vivat Rex!
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Dreamland ten sam, ale nie taki sam

Post autor: Alfred »

Niech żyje Król!
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości