Tu nie będzie rewolucji

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Maciej II »

Podobnie jak to miało 27 kwietnia... "na przeszkodzie stanęły mi pewne życiowe zawirowania. Proszę się jednak nie martwić, już odzyskujemy impet."

Pan jest niepoważny. Mam cytować dalej? Tu nie było nawet minimum. To było sub-minimum, proszę Pana.
I już nie tylko o kwestie tego rozpadu chodzi.
Premier to ktoś więcej niż legislator. Być może legislacyjne rozwolnienie nie było nam w ten czas potrzebne. Może trzeba było jednak zaangażować obywateli w coś więcej niż negowanie złych pomysłów w parlamencie. Nie zainteresował się Pan nawet na tyle rzeczami, które zorganizowałem ja sam w całości, żeby napisać tam zdania. Oczekiwałem jednak trochę więcej entuzjazmu, tam gdzie był on stanowczo potrzebny.

Wręcz przeciwnie, znaleźli się chętni na Pana stanowisko i to bez żadnych namów. Nie byłem w żadnej chwili Pana zakładnikiem, jeżeli do tego Pan pije. Byłem zakładnikiem mojej dobrej woli, najwidoczniej zupełnie nieprzystającej do osoby, którą tą wolą obdarzyłem.
Ale tak, proszę mnie obarczyć winą za Pana porażkę, za Pana kiepskie rządy, chętnie wezmę to na siebie.

Tym niemniej, idąc za radą JE Chamberlaina, pozwolę sobie wyjechać z pałacu na urlop, żeby pozostawić za sobą niesmak tych ostatnich trzech miesięcy. Mam nadzieję, że JE Regent będzie miał do Pana więcej cierpliwości.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Stanisław Dmowski »

Chamberlain pisze: 23 lip 2020, 13:54
Stanisław Dmowski pisze: 23 lip 2020, 08:19 W imieniu społeczności rotryjskiej składam serdeczne gratulacje objęcia urzędu pierwszego ministra Królestwa Dreamlandu, życząc, aby Wasze rządy przyczyniły się do rozwoju kraju i większego zadowolenia ludu.
Nie jest Pan już częścią społeczności dreamlandzkiej?
W związku z wykonywaną przeze mnie posługą biskupa w Dreamlandzie pozwoliłem sobie przekazać życzenia w imieniu Rotrii. Ciężko powiedzieć, czy jestem obecnie częścią, skoro ani nie mam czasu ani ochoty się tu udzielać a stan ten trwa już dość długo. Cieszę się natomiast, że Pan jest znów częścią tej społeczności, ojciec Wasz pewnie się cieszy z powrotu :)
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Alfred »

Maciej II pisze: 24 lip 2020, 13:39 Tym niemniej, idąc za radą JE Chamberlaina, pozwolę sobie wyjechać z pałacu na urlop, żeby pozostawić za sobą niesmak tych ostatnich trzech miesięcy. Mam nadzieję, że JE Regent będzie miał do Pana więcej cierpliwości.
Dobrego urlopu!
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

W imieniu własnym, Drogiego Lidera oraz Ludu Pracującego Miast i Wsi Mandragoratu, winszuję serdecznie objęcia stanowiska nowemu Premierowi. Życzę wiele sił i wytrwałości – z pewnością potrzebnych w tym trudnym dla mikronacji czasie. Liczę, że pod rządami Premiera tradycyjna przyjaźń między bratnimi narodami – dreamlandzkim i wandejskim – wciąż będzie rozkwitać, niczym utrzymujące nas wszystkich w błogim stanie półsnu maki z podmiejskich farm opiumowych w zachodniej Precelii.

Wypierdalać!
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Chamberlain »

Panie Premierze,

kwestie formalne szczęśliwie zostały domknięte. Jaki plan działania? Czego można się spodziewać w najbliższych tygodniach?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Andrzej »

No tak jakby nie jestem jeszcze powołany przez króla XD
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Chamberlain »

Szanowni,

komu w tym kraju trzeba postawić zimną wódkę, by zakończyć ten spektakl?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Aleksander »

Chamberlain pisze: 2 sie 2020, 13:53 Szanowni,

komu w tym kraju trzeba postawić zimną wódkę, by zakończyć ten spektakl?
JKW Alfredowi, by nadał mi uprawnienia do pisania w dziale królewskim w dzienniku urzędowym. Zasadniczo od dnia podjęcia uchwały chciałbym, ale nie mogę.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Andrzej »

WIELA MOM CZEKOĆ
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Alfred »

Uprawnienia zostały nadane. Nie trzeba przychodzić z zimną wódką, wystarczyłoby dać znać, co jest potrzebne — ze swojej strony spodziewałem się, że JKM Maciej II, który ma uprawnienia administratora, udzielił odpowiednich narzędzi regentowi.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Aleksander »

Miś pisze: 3 sie 2020, 09:44 WIELA MOM CZEKOĆ
FERTYCH
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Andrzej »

Swoje pierwsze chwile urzędowania na prajmministrowym stolcu spędzę na dokładnej analizie obowiązującego prawa w celu zaproponowania deregulacji dostosowanych do naszego stanu demograficznego. Pierwsze sugestie już mam, ale chcę zaprezentować parlamentowi projekt kompleksowy z uzasadnieniem.

Poza tym Jednoosobowy Rząd Misiowy nie planuje robić nic.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Chamberlain »

Miś pisze: 3 sie 2020, 23:07 Swoje pierwsze chwile urzędowania na prajmministrowym stolcu spędzę na dokładnej analizie obowiązującego prawa w celu zaproponowania deregulacji dostosowanych do naszego stanu demograficznego. Pierwsze sugestie już mam, ale chcę zaprezentować parlamentowi projekt kompleksowy z uzasadnieniem.
A propos. Orientuje się ktoś, która ustawa reguluje obecnie kwestie organizacji referendum powszechnego? Grzebałem i nic nie wygrzebałem.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Maciej II »

Chamberlain pisze: 4 sie 2020, 17:02
Miś pisze: 3 sie 2020, 23:07 Swoje pierwsze chwile urzędowania na prajmministrowym stolcu spędzę na dokładnej analizie obowiązującego prawa w celu zaproponowania deregulacji dostosowanych do naszego stanu demograficznego. Pierwsze sugestie już mam, ale chcę zaprezentować parlamentowi projekt kompleksowy z uzasadnieniem.
A propos. Orientuje się ktoś, która ustawa reguluje obecnie kwestie organizacji referendum powszechnego? Grzebałem i nic nie wygrzebałem.
Nowa Konstytucja nie przewiduje takiej możliwości. :)
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Alfred »

Funkcję, którą wcześniej spełniały referenda ogólnonarodowe, mają obecnie wypełniać rezolucje parlamentu podejmowane na podstawie art. 7 ust. 5 Konstytucji. Parlament Królestwa nie jest, ściśle rzecz biorąc, parlamentem; jest zgromadzeniem ludowym, bezpośrednią i jedyną instytucjonalną emanacją wspólnoty.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Chamberlain »

Alfred pisze: 5 sie 2020, 12:28
Funkcję, którą wcześniej spełniały referenda ogólnonarodowe, mają obecnie wypełniać rezolucje parlamentu podejmowane na podstawie art. 7 ust. 5 Konstytucji. Parlament Królestwa nie jest, ściśle rzecz biorąc, parlamentem; jest zgromadzeniem ludowym, bezpośrednią i jedyną instytucjonalną emanacją wspólnoty.
To byłoby ciekawe ustrojowo rozwiązanie, gdyby faktycznie parlament był tym, o czym piszesz powyżej (co poniekąd wiązałoby się z przymusem zasiadania w jego ławach). W praktyce wygląda to tak, że parlament składa się z 3 na 10 w miarę aktywnych (tj. zaglądających tu i okazjonalnie wypowiadających się) obywateli. Rezolucja takiego organu to jednak nie to samo co referendum powszechne.

BTW. Trzeba chyba zaktualizować listę parlamentarzysów po ostatnich dwóch głosowaniach.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Chamberlain »

Miś pisze: 3 sie 2020, 23:07 Poza tym Jednoosobowy Rząd Misiowy nie planuje robić nic.
To nie brzmi dobrze, ale lepsza taka cwaniacka szczerość niż deklaracja podboju świata. Gryzie mnie jednak ta zapowiedź "analizowania prawa" i tak dalej. Nie szkoda na to czasu i enegi? Leży to Panu w ogóle? Trochę z nas tu powietrze uchodzi i jeśli Rząd utknie na całe tygodnie nad jakąś nową konstytucją, to już chyba nie będzie czego zbierać.

Wydaje mi się, że w tej chwili, poza aktywną polityką imigracyjną, potrzebujemy inicjatyw zwiększającycych poziom fajności życia - jakieś eventy kulturalne, ciekawe pogaduchy, nawet ten discord nie jest zły.

Zwłaszcza polityka imigracyjna wydaje się kluczowa, bo w tej kwestii chyba nic się nie dzieje. Trzeba byłoby obskoczyć fora tych wszystkich Norwecji i Muchozji, zacząć rozmawiać z ludźmi, aktywnie lobbować, reklamować. Nie jest to temat na dyskusję otwartym tekstem w tym miejscu, więc przydałby się jakiś sztab kryzysowy do omówienia strategii działania. Premier omawia te kwestie z Królem i Regentem czy tak nie za bardzo?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Aleksander »

Chamberlain pisze: 5 sie 2020, 18:17Trzeba byłoby obskoczyć fora tych wszystkich Norwecji i Muchozji, zacząć rozmawiać z ludźmi, aktywnie lobbować, reklamować.
Niech diuk czyni zatem honory.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Maciej II »

Alfred pisze: 3 sie 2020, 14:43
Uprawnienia zostały nadane. Nie trzeba przychodzić z zimną wódką, wystarczyłoby dać znać, co jest potrzebne — ze swojej strony spodziewałem się, że JKM Maciej II, który ma uprawnienia administratora, udzielił odpowiednich narzędzi regentowi.
Cóż, ja natomiast liczyłem, że zwłaszcza pod królewską nieobecność, Główny Inżynier Królewski to będzie funkcja z misją, która zainspiruje do czegoś więcej niźli tylko zmiany koloru tzw. ksywki. :)
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Tu nie będzie rewolucji

Post autor: Alfred »

Specyficzna to nieobecność, jak codziennie wszyscy widzimy.

Wyjaśnijmy coś sobie. Bieżący zarząd forum nie należy do kolegium inżynieryjnego. To jest funkcja ministra spraw wewnętrznych, a w warunkach rządu jednoosobowego — pierwszego ministra. Niezależnie od tego nie mogłem się spodziewać, że regent nie posiada niezbędnych uprawnień, skoro został dodany do grupy „Regent”, otrzymał kolorek i rangę. Należało go dodać jeszcze do grupy „Król”, z którą są związane uprawnienia moderatorskie i administracyjne. Uprawnienia nie są powielane między grupami, aby uniknąć sytuacji, w której przy tworzeniu nowych działów ktoś ustawi uprawnienia tylko dla „Króla”, zapominając o „Regencie”.

Za swoją misję uważam rozwój państwowej infrastruktury i spełnianie czynności konserwacyjnych wymagających fachowej wiedzy. We wrześniu, kiedy będę miał więcej czasu, być może podziałam znów w kierunku modernizacji technicznej państwa, jeśli starczy mi na to chęci. Nie jestem osobistą sekretarką pozostałych administratorów forum, żeby wyszukiwać i prostować ich pomyłki. Jasne, nie twierdzę też, że proste czynności administracyjne są poniżej mojej godności, jeśli dowiem się o takiej potrzebie, to bez problemu uczynię użytek ze swoich uprawnień. Trzeba jednak zasygnalizować taką potrzebę.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości