Spis praw Królestwa

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Alfred
Pierwszy Minister
Posty: 2013
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Spis praw Królestwa

Post autor: Alfred »

Na wniosek rządu Jego Królewska Mość wydał wczoraj nowy dekret o ogłaszaniu aktów urzędowych. Zastąpił on dawniejszą ustawę dotyczącą tej samej materii, przystosowując jej przepisy do nowych realiów ustrojowych oraz do praktyki, jaka wykształciła się w tym zakresie.

Dawna ustawa, likwidując Bazę Prawną, zakładała wprowadzenie w jej miejsce utrzymywanej na forum listy aktualnie obowiązujących praw Królestwa. Niestety, wskutek niechęci ówczesnego rządu do podjęcia się prowadzenia takiej listy, w drodze poprawki powierzono to zadanie b. Prezesowi Sądu Królestwa, który to z tego zadania nigdy się nie wywiązał. Przy późniejszej reorganizacji forum spróbowano rozwiązać problem inaczej, wydzielając specjalne archiwa w obrębie działów publikatora urzędowego, mieszczących akty prawodawcze. Niestety, akty tracące moc nie były systematycznie przenoszone do archiwów, ponownie stwarzając stan niepewności co do obowiązujących przepisów prawa.

Dzisiaj spis praw Królestwa, czy też, zgodnie z wyrażeniem dekretu, wykaz państwowych aktów prawodawczych został nareszcie sporządzony i ogłoszony. Znajdą go Państwo tutaj.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
Pierwszy Minister, Główny Inżynier Królewski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość