[Wydzielone] Dyskusja o obywatelstwie

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

[Wydzielone] Dyskusja o obywatelstwie

Post autor: RIIF »

Panie Liamie, ogromnie Pana w imieniu całego Dreamlandu przepraszam. Nie chcę tu bronić Premiera i nie będę, ale wraz z wyborem na swoje stanowisko zniknął. Obecnie przez to właśnie niestety Pański wniosek pozostaje bez rozpoznania.

Ufam, że mimo to zechce Pan rozpocząć działania w naszym kraju spokojnie nań czekając. Służę wszelką pomocą i wyjaśnieniami. Proszę się nie zrażać.

Obecnie, na bazie nowych przepisów, które moja partia przeprowadziła w PK pańskie obywatelstwo stało się swego rodzaju formalnością, proszę więc jedynie o chwilę cierpliwości.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Również witam Pana Liama. Oczywiście Robert ma rację, przy czym zapomniał dodać że jego rząd doprowadził do sytuacji, która Panu blokuje dostęp do obywatelstwa. Gdyby nie wprowadzona ustawa przez rząd jego partii dziś już byłby Pan obywatelem. Więc troska Roberta jak złoto, alę dość cyniczna i jak widać te regulacje temu miały służyć.

Nie mam zamiaru usprawiedliwiać Premiera, ale proszę Robert byś mówił pełną prawdę a nie to co jest tobie wygodne. I nie wykorzystuj wnioskodawców o obywatelstwo ddo swojej walki politycznej bo to tą ustawą im właśnie taki start obywatela żeście zafundowali. Więc Robert trochę pokory, proszę.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: RIIF »

Jarek Wawrzyniak pisze: 29 gru 2019, 12:40 Oczywiście Robert ma rację, przy czym zapomniał dodać że jego rząd doprowadził do sytuacji, która Panu blokuje dostęp do obywatelstwa. Gdyby nie wprowadzona ustawa przez rząd jego partii dziś już byłby Pan obywatelem. Więc troska Roberta jak złoto, alę dość cyniczna i jak widać te regulacje temu miały służyć.
Dwa kłamstwa.
1) mój rząd - nie byłem Premierem Królestwa, nie miałem rządu.
2) ustawa, o której mówisz działa od początku, i bez problemu - tak jak działała za czasów premiera Alusia. To, że obecnie nowy premier się zawinął i olał temat to nie wina ani moja, ani Alusia, ani ustawy.

Przestań więc sarkać, pomóż rozwiązać sytuację. Tym bardziej, że ustawa została znowelizowana i jest łatwiej - czego m.in Ty oczekiwałeś. Również z mojej inicjatywy, nie Twojej, to nastąpiło.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

1. Twój rząd miałem na myśli iż byłeś Ministrem i tą ustawę gorąco popierałeś, ba od was wyszła. Takie doprecyzowanie zgodne z faktami.

2. Kłamiesz- ustawę wy żeście wprowadzili bo przed nią działał system i na drugi dzień mogłem być obywatelem bez obecności tego czy innego Premiera, więc nie siej swojej partyjnej propagandy.

Teraz chcesz pomocy? Jak krytykowałem to ty, Aluś i król mieszaliście mnie z błotem a krytykowałem by Pan Liam i inni tego problemu nie mieli. Więc ogarnij się i nie wprowadzaj Dreamlandczyków w błąd bo to podłe.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: RIIF »

Jarek Wawrzyniak pisze: 29 gru 2019, 12:55 2. Kłamiesz- ustawę wy żeście wprowadzili bo przed nią działał system i na drugi dzień mogłem być obywatelem bez obecności tego czy innego Premiera, więc nie siej swojej partyjnej propagandy.
I obywatelstwo to znaczyło tyle co nic. Ustawa zabezpiecza nas i zmusza nowe osoby do minimum (MINIMUM) wysiłku by obywatelem zostać. Teraz układ jest prosty i sensowny. Wcześniej takim nie był, a mając na uwadze ilu nas jest był też układem zwyczajnie niebezpiecznym.

I skup się - to nie jest miejsce na Twoje chybione połajanki wszystkich dookoła i dalsze nic nie robienie. Pięknie się pokazujesz nowemu mieszkańcowi. Brawo Ty!
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: Stanisław Dmowski »

Wawrzyniak ma coś w sobie z agresywnego charta, który czasem celnie ugryzie. Ma duszę wojownika i to mu trzeba oddać :)
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: RIIF »

Stanisław Dmowski pisze: 29 gru 2019, 13:01 Wawrzyniak ma coś w sobie z agresywnego charta, który czasem celnie ugryzie. Ma duszę wojownika i to mu trzeba oddać :)
Ależ okej, tyle, że akurat w tej sprawie wyjątkowo na oślep gryzie ów chart.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: Andrzej »

Stanisław Dmowski pisze: 29 gru 2019, 13:01 Wawrzyniak ma coś w sobie z agresywnego charta, który czasem celnie ugryzie. Ma duszę wojownika i to mu trzeba oddać :)
Raczej przypierdalacza, trochę tak jak ja ;)
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: Aleksander »

Raczej z pudla. Dużo szczeka, warczy ale nic z tego nie wynika.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: Tannegard »

Widać wyraźnie że nowy przepis jest bardzo podatny na braki kadrowe. Nie wiem czy to dobra droga, czy nie lepiej przyznawać obywatelstwo szybko? Natomiast później ewentualnie roztrząsać w gronie decydentów czy utrzymać czy nie? Nie zablokuje się w ten sposób nowego człowieka, niech działa - wszakże każdy rzeczywiście nowy nie może się doczekać żeby coś zrobić. Być może będzie to jakaś perełka, natomiast w parę dni i tak wyjdzie jeśli to będzie jakiś bot. Niewiele tracimy, zyskać możemy sporo.

Witam Pana serdecznie w Królestwie ;)
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: RIIF »

Andy,

Tyle, że w KD mozna doskonale działać nie posiadając obywatelstwa. Obywatelstwo to jedynie prawa polityczne, a tych lekką ręką nie powinniśmy rozdawać.

Generalnie zastanawiam się jednak, czy obywatelstwo nie powinno być nadawane przez Króla, w przypadku nieobecności premiera przekraczającej x dni. To by sprawiło, że i wilk był by syty, i owca cała.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: Tannegard »

Oczywiście,

Dla mnie obywatelstwo nie stanowi żadnej przeszkody, ale ja jestem doświadczony w mikro. A młodzi....rzeczywiście młodzi, nie zdają sobie sprawy z wielu rzeczy w mikro, a przecież głownie o takich nam chodzi, prawda? Do rozważenia kto i jak, ale wydaje mi się że im szybciej tym lepiej. Tak jak pisałem ostatnio zawsze można wycofać obywatelstwo jak się zorientujemy że trafił się ktoś typu K. Domyślam się że celem jest wzmocnienie znaczenia słowa obywatel, ale nie wydaje mi się żeby dało się uczynić ten status elitarnym w sensie mikronacyjnym, już prędzej sprawny system nobilitacji może to zadanie przejąć.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: RIIF »

Problem w tym, że cofanie już nadanego obywatelstwa rodzi pola do nadużyć. Nie bez powodu np. w Sarmacji zgody na to wymaga się od Sejmu. Czym innym jednak jest nadanie obywatelstwa nawet w określonej procedurze, czym innym jego odbieranie na podstawie mglistych przesłanek.

Co się zaś tyczy systemów nobilitacji - to generalnie nie cofajmy się. Nobilitacji w mikronacjach jedynie rozleniwiają.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wniosek o obywatelstwo

Post autor: Aleksander »

Robert II Fryderyk pisze: 29 gru 2019, 21:31Nie bez powodu np. w Sarmacji zgody na to wymaga się od Sejmu.
Pozwolę sobie przedstawić się: Jestem tym właśnie powodem ;-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Wydzielone] Dyskusja o obywatelstwie

Post autor: RIIF »

Panowie, wydzieliłem dyskusję niezwiązaną z wnioskiem nowego mieszkańca.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość