[RZĄD KRÓLESTWA DREAMLANDU]Oficjalne stanowisko ws. Awary

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

[RZĄD KRÓLESTWA DREAMLANDU]Oficjalne stanowisko ws. Awary

Post autor: Aleksander »

Obrazek
Obywatelki i obywatele Królestwa Dreamlandu,
oraz wy, podczytujące nas sarmackie niebożęta,
do Rządu Królestwa Dreamlandu docierają sygnały, które budzą w Premierze Królestwa Dreamlandu rosnące rozbawienie. Odnieść się zatem należy do deluzyjnych twierdzeń Piotra K. jak również innych jego krajan i rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie w wyniku niewiedzy strony sarmackiej narosły.

Nie będę komentował byłego związku tego i owego, który tak usilniej animuje Piotr K. z finansowym błogosławieństwem sarmackiej Korony. Ostatecznie wspominanie z rozrzewnieniem przeszłości jest zjawiskiem, które udziela się także i mojej osobie, jakkolwiek, tytułem dygresji, są to wspomnienia realne aktywizujące się, gdy mam przyjemność stać w korku w miejscach, które w jakiś sposób się wiążą z moją osobą. Jest to najwidoczniej przywilej wieku, a skoro sam przeszedłem przez dolną granicę tego etapu życia, to byłoby z mojej strony czymś niewłaściwym naśmiewać się z tego. Jakkolwiek absurdalne może być wspominanie wirtualnej pracy.

Sam związek zaś jest kolejną próbą zaistnienia jego założyciela, którego receptą na problemy nieodmiennie pozostaje powołać ciało kolegialne i napisać dlań statut. Młodsi stażem mikronauci mogą nie pamiętać uroczego pseudonimu jakim obdarowano diuka K. Z kronikarskiego obowiązku przywołuję, iż nosił on wdzięczne miano statutu. Jak większość związków, których założycielem jest diuk K. i ten pozostał jednoosobowy. Wzmożona aktywność na polu mikronacyjnym starszego już pana nieodmiennie nasuwa na myśl, że również i związek realny diuka K. cieszy się tymże składem osobowym.

Wróćmy jednak do początku. W dniu 19 kwietnia 2010 r. zawarta została umowa międzynarodowa pomiędzy Królestwem Scholandii, imieniem której działał Piotr Abogard Scholandzki, oraz Organizacją Polskich Mikronacji, imieniem której działał Piotr K. (nazwisko na wniosek zainteresowanego skróciłem do inicjału nazwiska). Stosownie do postanowień tejże umowy Królestwo Scholandii przekazywało w wieczystą dzierżawę swoją część Awary (tj. Awarę Południową). Strony zgodnie w par. 1 ustaliły czas trwania umowy na 99 miesięcy. Mając na uwadze fakt, że matematyka nie jest mocną stroną społeczeństwa mikronacyjnego wskazuję, że stanowi to 8 lat i 4 miesiące. Jak łatwo obliczyć, okres ten upłynął 19 sierpnia 2018 r. A skoro tak, to Awara Południowa wrócić winna do swojego właściciela, którym jest Królestwo Scholandii.

Niezależnie od powyższego trzeba zauważyć, że każda umowa ma swoją causa. Mając na uwadze zaprzestanie istnienia Organizacji Polskich Mikronacji trzeba zauważyć, że causa donandi, która legła u podstaw przekazania tego terenu (bez wnikania w tytuł prawny jakim legitymowała się tutaj Organizacja Polskich Mikronacji) z chwilą zakończenia bytu przez Organizację Polskich Mikronacji odpadła. Wreszcie, na marginesie powyższych uwag godzi się zauważyć, iż twierdzenia diuka K. w tym przedmiocie są tyleż niedorzeczne co pozbawione logiki. Zlikwidowana osoba prawna ma swojego następcę prawnego. Diukowi K. znika z pola widzenia fakt, iż powołana ad hoc instytucja nie jest następcą prawnym Organizacji Polskich Mikronacji.

Na tym można by te rozważania zakończyć, jakkolwiek po stronie sarmackiej pojawiają się głosy, że z chwilą przekazania terenu Awary Południowej Księstwu Sarmacji nie jest już możliwe wypowiedzenie umowy. Rozumowanie to ujawnia rażące braki wiedzy prawniczej, gdyż co do zasady każdą umowę można wypowiedzieć. Pozostaje to w zupełnej rozłączności z kwestią wzajemnego zwrotu przedmiotu świadczenia przez obie strony. Jest to absolutnie elementarna wiedza, która najwidoczniej dostępna jest absolwentom niższych lat prawa, zaś w zupełności pozostaje poza horyzontem intelektualnym gwiazd sarmackiego prawodawstwa.

Uwagi sarmackiej strony o tym, że wy mocie ino dwuch rzołnierzufff!!!!!!!!!!!!!!!111111111oneone oraz jeżech zabroł 369 789 560 412 546 mld łobywateli szolandii na dwuch statkah!!!!!!!!!!!!!!!!!1111111oneone litościwie zbędziemy milczenie, gdyż za użeranie się z gminem liczę w realu potrójną stawkę, a tutaj stawka bazowa wynosi zero.
Premier Królestwa Dreamlandu
(-) A. de la Ciprofloksja
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [RZĄD KRÓLESTWA DREAMLANDU]Oficjalne stanowisko ws. Awary

Post autor: RIIF »

SERDUSZKO.
LAJK.
KCIUK.
DZIĘKUJĘ.
NAKLEJKA NA ŚWIEŻAKA.

To jest takie piękne, że aż normalnie mnie duma rozpiera!
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [RZĄD KRÓLESTWA DREAMLANDU]Oficjalne stanowisko ws. Awary

Post autor: Aleksander »

Robert II Fryderyk pisze: 23 paź 2019, 13:46NAKLEJKA NA ŚWIEŻAKA.
Chętnie. Matka mojego syna zbiera, bo młody koniecznie chce mieć sarenkę Hanię.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [RZĄD KRÓLESTWA DREAMLANDU]Oficjalne stanowisko ws. Awary

Post autor: Maciej II »

C.d. dwuf rzołnierzuf w Amii Kulewskiej, to nie jestem żołnierzem, to raz. Żadna armia nie ruszyłaby za chorążym na statkach Queen Mary 2 (czemu akurat Queen Mary 2 XD) w jakąś podróż w nieznane to dwa. Rozumiem, że płynąc samotnie przez ocean na wypożyczonym na minuty rowerku wodnym, można oszaleć przez brak wody, prowiantu, ostre słońce, itd. Ale udary się leczy, a nie ochoczo popiera, bo stawia to pod znakiem zapytania zdrowie umysłowe popierających takie ekscesy.
Mimo wszystko Organizacja Przedsiębiorców Morskich z siedzibą w Alexiopolis będzie żądała od strony sarmackiej zwrotu zaległych 214 D (przy całkowitej utracie kaucji) z racji złamania regulaminu wypożyczalni rowerków wodnych "Szczęśliwy Gnom".
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [RZĄD KRÓLESTWA DREAMLANDU]Oficjalne stanowisko ws. Awary

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

الوـس pisze: 23 paź 2019, 13:27
Obrazek
Obywatelki i obywatele Królestwa Dreamlandu,
oraz wy, podczytujące nas sarmackie niebożęta,
do Rządu Królestwa Dreamlandu docierają sygnały, które budzą w Premierze Królestwa Dreamlandu rosnące rozbawienie. Odnieść się zatem należy do deluzyjnych twierdzeń Piotra K. jak również innych jego krajan i rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie w wyniku niewiedzy strony sarmackiej narosły.

Nie będę komentował byłego związku tego i owego, który tak usilniej animuje Piotr K. z finansowym błogosławieństwem sarmackiej Korony. Ostatecznie wspominanie z rozrzewnieniem przeszłości jest zjawiskiem, które udziela się także i mojej osobie, jakkolwiek, tytułem dygresji, są to wspomnienia realne aktywizujące się, gdy mam przyjemność stać w korku w miejscach, które w jakiś sposób się wiążą z moją osobą. Jest to najwidoczniej przywilej wieku, a skoro sam przeszedłem przez dolną granicę tego etapu życia, to byłoby z mojej strony czymś niewłaściwym naśmiewać się z tego. Jakkolwiek absurdalne może być wspominanie wirtualnej pracy.

Sam związek zaś jest kolejną próbą zaistnienia jego założyciela, którego receptą na problemy nieodmiennie pozostaje powołać ciało kolegialne i napisać dlań statut. Młodsi stażem mikronauci mogą nie pamiętać uroczego pseudonimu jakim obdarowano diuka K. Z kronikarskiego obowiązku przywołuję, iż nosił on wdzięczne miano statutu. Jak większość związków, których założycielem jest diuk K. i ten pozostał jednoosobowy. Wzmożona aktywność na polu mikronacyjnym starszego już pana nieodmiennie nasuwa na myśl, że również i związek realny diuka K. cieszy się tymże składem osobowym.

Wróćmy jednak do początku. W dniu 19 kwietnia 2010 r. zawarta została umowa międzynarodowa pomiędzy Królestwem Scholandii, imieniem której działał Piotr Abogard Scholandzki, oraz Organizacją Polskich Mikronacji, imieniem której działał Piotr K. (nazwisko na wniosek zainteresowanego skróciłem do inicjału nazwiska). Stosownie do postanowień tejże umowy Królestwo Scholandii przekazywało w wieczystą dzierżawę swoją część Awary (tj. Awarę Południową). Strony zgodnie w par. 1 ustaliły czas trwania umowy na 99 miesięcy. Mając na uwadze fakt, że matematyka nie jest mocną stroną społeczeństwa mikronacyjnego wskazuję, że stanowi to 8 lat i 4 miesiące. Jak łatwo obliczyć, okres ten upłynął 19 sierpnia 2018 r. A skoro tak, to Awara Południowa wrócić winna do swojego właściciela, którym jest Królestwo Scholandii.

Niezależnie od powyższego trzeba zauważyć, że każda umowa ma swoją causa. Mając na uwadze zaprzestanie istnienia Organizacji Polskich Mikronacji trzeba zauważyć, że causa donandi, która legła u podstaw przekazania tego terenu (bez wnikania w tytuł prawny jakim legitymowała się tutaj Organizacja Polskich Mikronacji) z chwilą zakończenia bytu przez Organizację Polskich Mikronacji odpadła. Wreszcie, na marginesie powyższych uwag godzi się zauważyć, iż twierdzenia diuka K. w tym przedmiocie są tyleż niedorzeczne co pozbawione logiki. Zlikwidowana osoba prawna ma swojego następcę prawnego. Diukowi K. znika z pola widzenia fakt, iż powołana ad hoc instytucja nie jest następcą prawnym Organizacji Polskich Mikronacji.

Na tym można by te rozważania zakończyć, jakkolwiek po stronie sarmackiej pojawiają się głosy, że z chwilą przekazania terenu Awary Południowej Księstwu Sarmacji nie jest już możliwe wypowiedzenie umowy. Rozumowanie to ujawnia rażące braki wiedzy prawniczej, gdyż co do zasady każdą umowę można wypowiedzieć. Pozostaje to w zupełnej rozłączności z kwestią wzajemnego zwrotu przedmiotu świadczenia przez obie strony. Jest to absolutnie elementarna wiedza, która najwidoczniej dostępna jest absolwentom niższych lat prawa, zaś w zupełności pozostaje poza horyzontem intelektualnym gwiazd sarmackiego prawodawstwa.

Uwagi sarmackiej strony o tym, że wy mocie ino dwuch rzołnierzufff!!!!!!!!!!!!!!!111111111oneone oraz jeżech zabroł 369 789 560 412 546 mld łobywateli szolandii na dwuch statkah!!!!!!!!!!!!!!!!!1111111oneone litościwie zbędziemy milczenie, gdyż za użeranie się z gminem liczę w realu potrójną stawkę, a tutaj stawka bazowa wynosi zero.
Premier Królestwa Dreamlandu
(-) A. de la Ciprofloksja
Ja też mam rozbawienie jak czytam wasze bicie piany na ten temat choćby.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [RZĄD KRÓLESTWA DREAMLANDU]Oficjalne stanowisko ws. Awary

Post autor: Stanisław Dmowski »

Czytając Wawrzyniaka to każdy ma rozbawienie...
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [RZĄD KRÓLESTWA DREAMLANDU]Oficjalne stanowisko ws. Awary

Post autor: RIIF »

Stanisław Dmowski pisze: 23 paź 2019, 17:42 Czytając Wawrzyniaka to każdy ma rozbawienie...
Kurcze... przeczytałem "rozwolnienie".
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [RZĄD KRÓLESTWA DREAMLANDU]Oficjalne stanowisko ws. Awary

Post autor: Maciej II »

Robert II Fryderyk pisze: 23 paź 2019, 18:09
Stanisław Dmowski pisze: 23 paź 2019, 17:42 Czytając Wawrzyniaka to każdy ma rozbawienie...
Kurcze... przeczytałem "rozwolnienie".
w sumie to dobrze przeczytałeś.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [RZĄD KRÓLESTWA DREAMLANDU]Oficjalne stanowisko ws. Awary

Post autor: Stanisław Dmowski »

Zupełnie poważnie, bardzo lubię czytać takie teksty, zwłaszcza spod pióra premiera Ciprofloksji, którego kiedyś musiałem strofować, by nie demolował forum swoimi kibolskimi odpałami.

Pięknie zostało to pod względem prawnym wyłożone prawne, stan prawny jest zdecydowanie po naszej stronie, niestety o wszystkim decyduje, kto rzeczywiście dzierży władzę a niestety nad wyspą kontrolę sprawuje Baridas, nielegalnie oczywiście, ale jednak..

Tak jeszcze dla dopowiedzenia Panu Premierowi, ja bym się nie zamykał w nazywani naszego hasselandzkiego dziada "diukiem K.", diuk Morthensen albo Zermatt brzmi zdecydowanie lepiej :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości