Przysięga obywatelska

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Stanisław Dmowski »

Robert II Fryderyk pisze: 20 paź 2019, 15:20 W jaki sposób zostanie zablokowany dostęp innym obywatelom (nowym)?
Bardziej chodzi o to, że ludzie, którzy nie obserwują ogłoszeń ustawowych nie wiedzą o tym, że mają 14 dni na złożenie odpowiedniej formuły. Może jakiś list by się przydał, nie? Informacja na stronie głównej? Swoją drogą jestem ciekaw, jakie zmiany zaszły w CRM, by odpowiednio przekierowywać nowych mieszkańców...
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: RIIF »

Stanisław Dmowski pisze: 20 paź 2019, 15:30 Bardziej chodzi o to, że ludzie, którzy nie obserwują ogłoszeń ustawowych nie wiedzą o tym, że mają 14 dni na złożenie odpowiedniej formuły. Może jakiś list by się przydał, nie? Informacja na stronie głównej? Swoją drogą jestem ciekaw, jakie zmiany zaszły w CRM, by odpowiednio przekierowywać nowych mieszkańców...
Nie, pan Witt napisał o blokowaniu nowych, i moje pytanie dotyczy właśnie tego elementu. Reszta jest dla mnie oczywista. Intryguje mnie jednak jak nowa regulacja blokuje dostęp do kraju komukolwiek.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Aleksander »

Myślę, że to jest właściwe miejsce na nieco dłuższy komentarz.

Otóż na gruncie poprzednio obowiązujących przepisów obywatelstwo można było uzyskać na jedno kliknięcie myszką. Obywatelstwo w takiej sytuacji można było stracić w przypadku, gdyby w hojnie wyznaczonym czasie nie opublikowało się żadnego postu na naszym forum. W tej sytuacji rząd musiał taką osobę namierzyć, zidentyfikować i ręcznie pozbawić obywatelstwa.

W obecnym stanie prawnym rejestracja do CRM nie jest równoznaczna z możliwością nabycia obywatelstwa. Aby je nabyć trzeba zarejestrować się na naszym forum i złożyć wniosek.

W praktyce mechanizm działa bardzo podobnie. Wcześniej w przypadku braku aktywności na forum obywatelstwo się traciło. Obecnie się go nie uzyskuje. Profitem jest to, że nie trzeba co jakiś czas grzebać po bazach i wyszukiwać takich rodzynków.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Daniel von Witt »

Rzecz pierwsza. Dotychczasowe przepisy były uklonem wobec nowych obywateli - uzyskiwali oni obywatelstwo łatwo i by je utrzymać musieli się zaktywizowac. Nowe przepisy stawiają natomiast na wygodę aparatu administracyjnego, który otrzymał władzę decydowania, czy obywatelstwo nadać czy też nie. Tak więc dawniej nowicjusz mógł czuć się swobodniej. Teraz musi aplikować o nadanie obywatelstwa przed urzednikiem, który może mieć kaprys blokowania nadawania obywatelstw. Nie mówię, że tak będzie ale sam fakt, że może tak być dyskwalifikuje takie przepisy.

Rzecz druga. Odmowa zgody na nadanie obywatelstwa dyktowana jest interesem i bezpieczeństwem państwa. To subiektywne. Każdy rządzący może różnie te kwestie określać.

Rzecz trzecia. Tworzycie obowiązki dla obywateli już mających paszporty, o których oni nawet sobie sprawy nie zdają. I nie raczycie ich nawet o tym powiadomić.

Nie wiem dla kogo stworzone są te przepisy, ale na pewno nie w trosce o zwykłych mieszkańców.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze: 20 paź 2019, 18:34Rzecz pierwsza. Dotychczasowe przepisy były uklonem wobec nowych obywateli - uzyskiwali oni obywatelstwo łatwo i by je utrzymać musieli się zaktywizowac. Nowe przepisy stawiają natomiast na wygodę aparatu administracyjnego
Efekt dla obu stron postępowania jest taki sam. Jak ktoś się nie zaktywizuje to nie otrzyma obywatelstwa. W czym tu jest problem? Zamiast nadawać obywatelstwo, a potem je odbierać po prostu go nie nadamy. Skoro ktoś się nie zarejestruje na naszym forum, to po co mu obywatelstwo?

I tak, wygoda aparatu administracyjnego jest jedną z przesłanek, która stała za tym projektem. Nie będę się bawił w rozwiewanie deluzyjnych przekonań obw. von Witta w zakresie realowej administracji. Proszę tylko, żeby obw. von Witt nie dokonywał prostego przełożenia administracji realnej na dreamlandzką. Chociażby dlatego, że robimy to w naszym czasie wolnym dla samej satysfakcji. Nikt nam za to realnymi pieniędzmi nie płaci. Dlatego wygoda też była tutaj ważna.
Daniel von Witt pisze: 20 paź 2019, 18:34który otrzymał władzę decydowania, czy obywatelstwo nadać czy też nie.
Na tym polega jedna z form działania administracji. Nie wiem co w tym kontrowersyjnego, że administracja poza funkcją świadczącą i wspierającą ma także funkcje władcze.
Daniel von Witt pisze: 20 paź 2019, 18:34Tak więc dawniej nowicjusz mógł czuć się swobodniej. Teraz musi aplikować o nadanie obywatelstwa przed urzednikiem, który może mieć kaprys blokowania nadawania obywatelstw. Nie mówię, że tak będzie ale sam fakt, że może tak być dyskwalifikuje takie przepisy.
Tego urzędnika wybierają obywatele w wyborach powszechnych. Jeżeli zostanie wybrany idiota, to będzie to źle świadczyć o wyborcach.
Daniel von Witt pisze: 20 paź 2019, 18:34Rzecz druga. Odmowa zgody na nadanie obywatelstwa dyktowana jest interesem i bezpieczeństwem państwa. To subiektywne. Każdy rządzący może różnie te kwestie określać.
Dlatego można się odwołać do drugiej instancji ;-)
Daniel von Witt pisze: 20 paź 2019, 18:34Rzecz trzecia. Tworzycie obowiązki dla obywateli już mających paszporty, o których oni nawet sobie sprawy nie zdają. I nie raczycie ich nawet o tym powiadomić.
Skoro ktoś nie raczy zajrzeć na forum i przeczytać chociażby ten wątek, a dla porządku trzeba dodać, że w chwili pisania tego postu miał już 23 posty, to powstaje zasadnicze pytanie dlaczego miałby dalej być obywatelem dreamlandzkim.
Daniel von Witt pisze: 20 paź 2019, 18:34Nie wiem dla kogo stworzone są te przepisy, ale na pewno nie w trosce o zwykłych mieszkańców.
Antynomia. Nie wiesz dla kogo są stworzone te przepisy, a po przecinku podajesz stwierdzenie wiedzy o charakterze negatywnym.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: matmax »

Ja, Mat Max von Salvepol, przysięgam, że jako obywatel dreamlandzki będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Torkan Ingawaar »

W zasadzie zgadzam się z Wittem, że obecni obywatele powinni być w jakiejś formie powiadomieni o nowym obowiązku, najlepiej mailowo. Nie widzę powodu, dla którego osoby zaglądające do nas rzadziej niż co dwa tygodnie miałyby zostać wykluczone ze wspólnoty obywateli w rezultacie niezłożenia przysięgi w wyznaczonym ustawą terminie.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: RIIF »

To ja tylko dodam, że dostarczyłem Premierowi stosowną listę maili obywateli z CRM.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Stanisław Dmowski »

Robert II Fryderyk pisze: 22 paź 2019, 21:33 To ja tylko dodam, że dostarczyłem Premierowi stosowną listę maili obywateli z CRM.
A może by tak też listy na forum rozesłać? :p
Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2019, 16:37
NIM: 803892
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Antoni Rudnicki »

Ja, Antoni Maksymilian Rudnicki przysięgam, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.
Awatar użytkownika
Hans von Eichenblatt
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2019, 19:27
NIM: 123479
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Hans von Eichenblatt »

Ja, Hans von Eichenblatt przysięgam, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.

Hans von Eichenblatt
Konserwatywny Liberał
Awatar użytkownika
Jędrych Młot-Gwoździcki
Posty: 12
Rejestracja: 13 lis 2019, 01:18
NIM: 149675
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Jędrych Młot-Gwoździcki »

Ja, Jędrych Młot Gwoździcki przysięgam przed obliczem Boga i Najświętszej Matki, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.
Jędrych Młot Gwoździcki
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Ja, Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau przysięgam na honor przed obliczem Jego Królewskiej Mości Macieja II, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Hans von Eichenblatt
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2019, 19:27
NIM: 123479
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Hans von Eichenblatt »

Ja, Hans von Eichenblatt przysięgam, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.
Konserwatywny Liberał
Awatar użytkownika
Esteladio
Posty: 46
Rejestracja: 5 sty 2019, 16:30
NIM: 178438
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Esteladio »

Nie mieliśmy wcześniej przyjemności razem współpracować, ale i tak gratuluję powrotu. Życzę dużo satysfakcji z działalności w KD.
(—) Severin von Verwaltung-Rentner
Gość zagraniczny
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: RIIF »

No i pięknie! Witamy i działamy!
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Alfred »

Ja, Alfred, przysięgam, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość