TRWA RENOWACJA FORUM DREAMLANDU — zgodnie z podjętymi przez najwyższe krajowe czynniki sprawcze decyzją rozpoczęła się renowacja dreamlandzkiego forum. W pierwszej kolejności dokonane zostały zmiany w strukturze forum głównego i forum dla mieszkańców. Konsolidacji uległo kilka działów, kilka zmieniło swoją nazwę. Uporządkowane zostały kwestie związane z bazą prawną (choć sama baza wciąż potrzebuje dużego nakładu pracy) jak i prasą działającą obecnie i ongi w Królestwie. Zmianom uległo również forum poświęcone zagranicy, jak i wstępnie usunięto kilka niepotrzebnych grup uprawnień. Kolejne działania zakładają dalsze porządki w kwestii uprawnień, zmiany na forach samorządów, uporządkowanie i ukształtowanie docelowej struktury, a na samym końcu migrację forum na nowy silnik. Wszelkie uwagi prosimy kierować na Discordzie oznaczając JKW Roberta II Fryderyka.

Przysięga obywatelska

Polityka, społeczeństwo, gospodarka, ekonomia i inne. Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.
Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Przysięga obywatelska

Post autor: Robert II Fryderyk » 18 paź 2019, 14:08

Ja, Robert II Fryderyk przysięgam przed obliczem Jego Królewskiej Mości Macieja II i Narodów Dreamlandu, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.
Robert II Fryderyk, r. s.

Joahim-von-R

Re: Przysięga obywatelska

Post autor: Joahim-von-R » 18 paź 2019, 17:08

Ja, Joahim von Ribertrop przysięgam przed obliczem Jego Królewskiej Mości Macieja II i Narodów Dreamlandu, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.

Joahim von Ribertrop

Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
lord
Kontakt:

Post autor: Erwin von Beckendorff » 18 paź 2019, 17:16

Ja, Erwin von Beckendorff przysięgam przed obliczem Jego Królewskiej Mości Macieja II i Narodów Dreamlandu, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.

(-)Erwin von Beckendorff
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 18 paź 2019, 18:15

Joahim-von-R pisze:
18 paź 2019, 17:08
Ja, Joahim von Ribertrop przysięgam przed obliczem Jego Królewskiej Mości Macieja II i Narodów Dreamlandu, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.

Joahim von Ribertrop
Pan sobie chyba żartuje, prawda?

Jarek Wawrzyniak
lord
Numer GG: 66334811
Kontakt:

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 18 paź 2019, 22:08

Ja, Jarosław von Wawrzyniak przysięgam przed obliczem Jego Królewskiej Mości Macieja II i Narodów Dreamlandu, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Lord Parlamentu Królestwa>>
Burgrabia Eskalibur

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
lord
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar » 19 paź 2019, 09:23

Ja, Torkan Ingawaar, przysięgam, że jako obywatel dreamlandzki będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 19 paź 2019, 09:36

Ja, Aluś de la Ciprofloksja przysięgam przed obliczem Mancalagi i Świętego Jej Ateizmu, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
lord
Numer GG: 24755681
Kontakt:

Post autor: Antoni Moskwicz » 19 paź 2019, 10:19

Ja, Antoni Moskwicz, przysięgam przed obliczem Jego Królewskiej Mości Macieja II, Narodów Dreamlandu i w imię sprawiedliwości, równości oraz wolności, że jako obywatel dreamlandzki będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu oraz przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu, a także czynił wszystko, co w mojej mocy, na jego pomyślność.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Kontakt:

Post autor: Stanisław Dmowski » 19 paź 2019, 10:44

Ja, Stanisław Dmowski, przysięgam, że jako obywatel dreamlandzki będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.

Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Książę Furlandii i Luindoru
Kontakt:

Post autor: Christien van der Pohl » 19 paź 2019, 10:49

Ja, Christien van der Pohl przysięgam przed obliczem Jego Królewskiej Mości Macieja II i Narodów Dreamlandu, że jako obywatel dreamlandzki, będę lojalny wobec Królestwa Dreamlandu, przestrzegał jego praw i wolności. Będę ze wszystkich swych sił wspierał Królestwo Dreamlandu i czynił wszystko co w mojej mocy na jego pomyślność.

(-) Christien van der Pohl
Obrazek

(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl

Joahim-von-R

Post autor: Joahim-von-R » 20 paź 2019, 13:12

W związku z ostatnimi wydarzeniami oświadczam że moja przysięga obywatelska jest nie ważna. Zrzekam się obywatelstwa Drramlandu.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 20 paź 2019, 13:15

Świetnie!

Awatar użytkownika
الوـس
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 20 paź 2019, 13:25

Tauzen, 20 października 2019 r.
Decyzja
Premiera Królestwa Dreamlandu
na zasadzie art. 9 ust. 1 stwierdzam utratę obywatelstwa dreamlandzkiego przez Joahima-von-R.
Decyzji nadaję rygor natychmiastowej wykonalności.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
الوـس
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 20 paź 2019, 13:26

Na zasadzie art. 1 w zw. z art. 9 ustawy o prokuraturze w zw. z art. 13 ust. 1 pkt 2 ustawy o forum decyduję o usunięciu Joahmia-von-R z forum Królestwa Dreamlandu.
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 20 paź 2019, 13:28

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Kontakt:

Post autor: Stanisław Dmowski » 20 paź 2019, 13:31

Ribentrop wolał sarmacki żłób. Z takimi ludźmi ten kraj czeka niewątpliwie świetlana przyszłość...

Awatar użytkownika
الوـس
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 20 paź 2019, 13:34

Przynajmniej poszło szybko i sprawnie i bez potrzeby robienia procesu ;-)
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 20 paź 2019, 13:37

Należy tutaj zauważyć, że pan von Ribertrop złożył w krótkim okresie czasu dwie przysięgi... jedną u nas - obywatelską i jedną w Waffen-OK (http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=550&t=28881), co było oczywistym brakiem szacunku i zrozumienia tekstu i sensu obydwu przysiąg i stawiało nas w kłopotliwej sytuacji.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 20 paź 2019, 14:54

Czy osoby posiadające obywatelstwo w tej chwili zostały o nowym obowiązku skutecznie powiadomione? Moim zdaniem polityka stojąca za wprowadzeniem nowych zasad traktowania obywatelstwa jest absurdalna i szkodliwa dla Królestwa, które w mojej opinii jest teraz na równi pochylej w kierunku ostatecznego upadku. Wykosicie ten kraj z obywateli i zablokujecie swobodny wstęp nastepnym. To się nie może dobrze skończyć.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 20 paź 2019, 15:20

W jaki sposób zostanie zablokowany dostęp innym obywatelom (nowym)?

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Kontakt:

Post autor: Stanisław Dmowski » 20 paź 2019, 15:30

Robert II Fryderyk pisze:
20 paź 2019, 15:20
W jaki sposób zostanie zablokowany dostęp innym obywatelom (nowym)?
Bardziej chodzi o to, że ludzie, którzy nie obserwują ogłoszeń ustawowych nie wiedzą o tym, że mają 14 dni na złożenie odpowiedniej formuły. Może jakiś list by się przydał, nie? Informacja na stronie głównej? Swoją drogą jestem ciekaw, jakie zmiany zaszły w CRM, by odpowiednio przekierowywać nowych mieszkańców...

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 20 paź 2019, 15:38

Stanisław Dmowski pisze:
20 paź 2019, 15:30
Bardziej chodzi o to, że ludzie, którzy nie obserwują ogłoszeń ustawowych nie wiedzą o tym, że mają 14 dni na złożenie odpowiedniej formuły. Może jakiś list by się przydał, nie? Informacja na stronie głównej? Swoją drogą jestem ciekaw, jakie zmiany zaszły w CRM, by odpowiednio przekierowywać nowych mieszkańców...
Nie, pan Witt napisał o blokowaniu nowych, i moje pytanie dotyczy właśnie tego elementu. Reszta jest dla mnie oczywista. Intryguje mnie jednak jak nowa regulacja blokuje dostęp do kraju komukolwiek.

Awatar użytkownika
الوـس
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 20 paź 2019, 15:57

Myślę, że to jest właściwe miejsce na nieco dłuższy komentarz.

Otóż na gruncie poprzednio obowiązujących przepisów obywatelstwo można było uzyskać na jedno kliknięcie myszką. Obywatelstwo w takiej sytuacji można było stracić w przypadku, gdyby w hojnie wyznaczonym czasie nie opublikowało się żadnego postu na naszym forum. W tej sytuacji rząd musiał taką osobę namierzyć, zidentyfikować i ręcznie pozbawić obywatelstwa.

W obecnym stanie prawnym rejestracja do CRM nie jest równoznaczna z możliwością nabycia obywatelstwa. Aby je nabyć trzeba zarejestrować się na naszym forum i złożyć wniosek.

W praktyce mechanizm działa bardzo podobnie. Wcześniej w przypadku braku aktywności na forum obywatelstwo się traciło. Obecnie się go nie uzyskuje. Profitem jest to, że nie trzeba co jakiś czas grzebać po bazach i wyszukiwać takich rodzynków.
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 20 paź 2019, 18:34

Rzecz pierwsza. Dotychczasowe przepisy były uklonem wobec nowych obywateli - uzyskiwali oni obywatelstwo łatwo i by je utrzymać musieli się zaktywizowac. Nowe przepisy stawiają natomiast na wygodę aparatu administracyjnego, który otrzymał władzę decydowania, czy obywatelstwo nadać czy też nie. Tak więc dawniej nowicjusz mógł czuć się swobodniej. Teraz musi aplikować o nadanie obywatelstwa przed urzednikiem, który może mieć kaprys blokowania nadawania obywatelstw. Nie mówię, że tak będzie ale sam fakt, że może tak być dyskwalifikuje takie przepisy.

Rzecz druga. Odmowa zgody na nadanie obywatelstwa dyktowana jest interesem i bezpieczeństwem państwa. To subiektywne. Każdy rządzący może różnie te kwestie określać.

Rzecz trzecia. Tworzycie obowiązki dla obywateli już mających paszporty, o których oni nawet sobie sprawy nie zdają. I nie raczycie ich nawet o tym powiadomić.

Nie wiem dla kogo stworzone są te przepisy, ale na pewno nie w trosce o zwykłych mieszkańców.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
الوـس
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 20 paź 2019, 19:17

Daniel von Witt pisze:
20 paź 2019, 18:34
Rzecz pierwsza. Dotychczasowe przepisy były uklonem wobec nowych obywateli - uzyskiwali oni obywatelstwo łatwo i by je utrzymać musieli się zaktywizowac. Nowe przepisy stawiają natomiast na wygodę aparatu administracyjnego
Efekt dla obu stron postępowania jest taki sam. Jak ktoś się nie zaktywizuje to nie otrzyma obywatelstwa. W czym tu jest problem? Zamiast nadawać obywatelstwo, a potem je odbierać po prostu go nie nadamy. Skoro ktoś się nie zarejestruje na naszym forum, to po co mu obywatelstwo?

I tak, wygoda aparatu administracyjnego jest jedną z przesłanek, która stała za tym projektem. Nie będę się bawił w rozwiewanie deluzyjnych przekonań obw. von Witta w zakresie realowej administracji. Proszę tylko, żeby obw. von Witt nie dokonywał prostego przełożenia administracji realnej na dreamlandzką. Chociażby dlatego, że robimy to w naszym czasie wolnym dla samej satysfakcji. Nikt nam za to realnymi pieniędzmi nie płaci. Dlatego wygoda też była tutaj ważna.
Daniel von Witt pisze:
który otrzymał władzę decydowania, czy obywatelstwo nadać czy też nie.
Na tym polega jedna z form działania administracji. Nie wiem co w tym kontrowersyjnego, że administracja poza funkcją świadczącą i wspierającą ma także funkcje władcze.
Daniel von Witt pisze:
Tak więc dawniej nowicjusz mógł czuć się swobodniej. Teraz musi aplikować o nadanie obywatelstwa przed urzednikiem, który może mieć kaprys blokowania nadawania obywatelstw. Nie mówię, że tak będzie ale sam fakt, że może tak być dyskwalifikuje takie przepisy.
Tego urzędnika wybierają obywatele w wyborach powszechnych. Jeżeli zostanie wybrany idiota, to będzie to źle świadczyć o wyborcach.
Daniel von Witt pisze:
Rzecz druga. Odmowa zgody na nadanie obywatelstwa dyktowana jest interesem i bezpieczeństwem państwa. To subiektywne. Każdy rządzący może różnie te kwestie określać.
Dlatego można się odwołać do drugiej instancji ;-)
Daniel von Witt pisze:
Rzecz trzecia. Tworzycie obowiązki dla obywateli już mających paszporty, o których oni nawet sobie sprawy nie zdają. I nie raczycie ich nawet o tym powiadomić.
Skoro ktoś nie raczy zajrzeć na forum i przeczytać chociażby ten wątek, a dla porządku trzeba dodać, że w chwili pisania tego postu miał już 23 posty, to powstaje zasadnicze pytanie dlaczego miałby dalej być obywatelem dreamlandzkim.
Daniel von Witt pisze:
Nie wiem dla kogo stworzone są te przepisy, ale na pewno nie w trosce o zwykłych mieszkańców.
Antynomia. Nie wiesz dla kogo są stworzone te przepisy, a po przecinku podajesz stwierdzenie wiedzy o charakterze negatywnym.
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac Seniorów”