Strona 1 z 1

Najgorszy premier Dreamlandu (do 2016)

: 29 wrz 2019, 19:34
autor: Maciej II
Moi drodzy,

Wiem, że w Dreamlandzie pytania z serii "kto był najlepszym..." nie mają racji bytu, bo nie powodują wystarczająco dużego cierpienia. W dodatku, wbrew zdrowemu rozsądkowi, z biegiem czasu społeczeństwo Dreamlandu zapomina wszystko co dobre, a wypomina wszystko co złe, co w przypadku ankiety cofającej się, aż do roku 2016, może mieć pewne znaczenie.

JE Dmowski zapytał Was jakiego ustroju brakuje, przewrotnie odpowiedzieliście, że komunizmu. Czy powodem ku temu jest nostalgia za rządami JE tow. PTRa? Sprawdźmy, kto wypadnie najgorzej w naszym małym plebiscycie. Wybierzcie jednego, dwóch lub trzech najgorszych kandydatów i przedstawicie swoją opinię!

Dlaczego uważacie, że Wasz kandydat zasługuje na zaszczytny tytuł najgorszego premiera?
Jaka, Waszym zdaniem była najmniej popularna decyzja waszego antykandydata do tytułu?

Re: Najgorszy premier Dreamlandu (do 2016)

: 29 wrz 2019, 19:59
autor: Stanisław Dmowski
Maciej II pisze: 29 wrz 2019, 19:34
JE Dmowski zapytał Was jakiego ustroju brakuje, przewrotnie odpowiedzieliście, że komunizmu. Czy powodem ku temu jest nostalgia za rządami JE tow. PTRa?
Pewnie znowu co niektórzy po forach będą wierzgać nogami mówiąc, że obruszam się na wyniki głosowania, ale założyłbym się, że większość głosów jakie dostała opcja komunistyczna poszło od nieobywateli, którzy też mogą w ankietach brać udział. I tu nie ma nic do rzeczy moja awersja do tejże ideologii, bo bardzo szanuję pracę premiera Radzieckiego.

Jeśli idzie o najgorszego premiera, to faworyta nie mam i nie mi zresztą oceniać to wszystko. Z takich ostatnich kadencji, które pamiętam to JE Ingawaar dobrze się zapowiadał a zniknął bez słowa, no i ten Chamberlain...

Re: Najgorszy premier Dreamlandu (do 2016)

: 30 wrz 2019, 06:49
autor: Erwin von Beckendorff
Najgorszy? Osobiście uważam JKM Alfreda za najgorszego premiera dotychczas - i mówię to jako jeden z ministrów jego rządu. Premiera ciągle nie było, a jak był to mówił "róbta co chceta". Pomysły na ustrój miał bardzo ciekawe, jednak nie do końca je wprowadzał.

Re: Najgorszy premier Dreamlandu (do 2016)

: 3 paź 2019, 22:18
autor: Maciej II
Do tej pory bezapelacyjnie wygrywa JE Alfred Schlesinger-Asketil.
Z kretesem przegrywa natomiast JE Hrabia Odwilży.
Czyżby dreamlandczycy bardziej od "dawania gniewu" cenili sobie zrównoważone rządy bez afer?

Re: Najgorszy premier Dreamlandu (do 2016)

: 5 paź 2019, 16:11
autor: Aleksander
Zaproponuję dowcip:
- Dlaczego premier de la Ciprofloksja zawsze na meczach stoi na samym dole za flagami?
- Żeby chociaż wtedy mieć naród za sobą.

Re: Najgorszy premier Dreamlandu (do 2016)

: 6 paź 2019, 11:15
autor: Daniel von Witt
Moje kryterium oceny było następujące. Najpierw tacy, którzy chcieli i dokonywali fizycznej eksterminacji jednostek lub grup. Tutaj przodują oczywiście alfiki. Z racji, że William został w ankiecie niejako z tyłu to dostał mój głos. Gdyby jednak eksterminatorów w naszych dziejach nie było to wybrałbym w następnej kolejności słabeuszy, czyli premierów rezygnujących z urzędu z byle powodu. W ostatniej zaś kolejności wybór padałby na nierobów.

(-) Daniel von Witt