Zaprzestanie uznawania Suderlandu

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
król-senior
Posty: 1662
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
user_herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Zaprzestanie uznawania Suderlandu

Post autor: Robert II Fryderyk »

W dniu wczorajszym na łono Komitetu Spraw Zagranicznych Królestwa złożyłem, w związku z wydarzeniami w Suderlandzie, wniosek o wypowiedzenie traktatu wiążącego nasze kraje. Bezpośrednio przyczyną tego kroku stało się skazanie Stanisława Dmowskiego na karę śmierci przez rozstrzelanie. Wyrok w tej sprawie wydał Sąd Wojskowy jednosobowo i zaocznie, w ciągu dosłownie kilku godzin od wniesienia sprawy przed tenże.

Rację ma Ekscelencja Prezydent Republiki Bialeńskiej, że każda mikronacja winna mieć swobodę kształtowania swojej tożsamości. Jest to prawda uniwersalna i żaden kraj nie powinien w nią ingerować. Jednakże, jak się już rzekło, nie żyjemy w próżni. Funkcjonujemy obok, czy raczej w ramach społeczeństwa całkowicie realnego. Społeczeństwo to ma pewne zasady, doświadczenia, normy. My, jako kraj z ponad 21-letnim przepięknym dorobkiem, strażnicy tradycji demokratycznej, nie możemy bezrefleksyjnie godzić się gdy normy te są naruszane. Narracja to nie wszystko bowiem, liczy się też sposób jej prowadzenia i symbolika, która ją uzupełnia.

Dziękuję całemu KSZ za jednomyślną decyzję i JKM za bezkompromisową realizację wniosku. Stoimy na straży godności mikroświata, i stać będziemy. Zaprzestajemy uznawać Suderland, kraj ten, w naszych kryteriach pojmowania mikronacji, zaprzestał się mieścić, ergo upadł. Wierzymy jednak, że nadejdzie dzień kiedy Suderland odrodzi się w swej najpiękniejszej demokratycznej formie.
Robert II Fryderyk, r. s.
Jaki powinien być Nowy Dreamland? Manifest Nowej Ery Postalfredyzmu.

"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości