TRWA RENOWACJA FORUM DREAMLANDU — zgodnie z podjętymi przez najwyższe krajowe czynniki sprawcze decyzją rozpoczęła się renowacja dreamlandzkiego forum. W pierwszej kolejności dokonane zostały zmiany w strukturze forum głównego i forum dla mieszkańców. Konsolidacji uległo kilka działów, kilka zmieniło swoją nazwę. Uporządkowane zostały kwestie związane z bazą prawną (choć sama baza wciąż potrzebuje dużego nakładu pracy) jak i prasą działającą obecnie i ongi w Królestwie. Zmianom uległo również forum poświęcone zagranicy, jak i wstępnie usunięto kilka niepotrzebnych grup uprawnień. Kolejne działania zakładają dalsze porządki w kwestii uprawnień, zmiany na forach samorządów, uporządkowanie i ukształtowanie docelowej struktury, a na samym końcu migrację forum na nowy silnik. Wszelkie uwagi prosimy kierować na Discordzie oznaczając JKW Roberta II Fryderyka.

Zaprzestanie uznawania Suderlandu

Polityka, społeczeństwo, gospodarka, ekonomia i inne. Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.
Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Posty: 1308
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
Herb:
Kontakt:

Zaprzestanie uznawania Suderlandu

Post autor: Robert II Fryderyk » 11 wrz 2019, 21:52

W dniu wczorajszym na łono Komitetu Spraw Zagranicznych Królestwa złożyłem, w związku z wydarzeniami w Suderlandzie, wniosek o wypowiedzenie traktatu wiążącego nasze kraje. Bezpośrednio przyczyną tego kroku stało się skazanie Stanisława Dmowskiego na karę śmierci przez rozstrzelanie. Wyrok w tej sprawie wydał Sąd Wojskowy jednosobowo i zaocznie, w ciągu dosłownie kilku godzin od wniesienia sprawy przed tenże.

Rację ma Ekscelencja Prezydent Republiki Bialeńskiej, że każda mikronacja winna mieć swobodę kształtowania swojej tożsamości. Jest to prawda uniwersalna i żaden kraj nie powinien w nią ingerować. Jednakże, jak się już rzekło, nie żyjemy w próżni. Funkcjonujemy obok, czy raczej w ramach społeczeństwa całkowicie realnego. Społeczeństwo to ma pewne zasady, doświadczenia, normy. My, jako kraj z ponad 21-letnim przepięknym dorobkiem, strażnicy tradycji demokratycznej, nie możemy bezrefleksyjnie godzić się gdy normy te są naruszane. Narracja to nie wszystko bowiem, liczy się też sposób jej prowadzenia i symbolika, która ją uzupełnia.

Dziękuję całemu KSZ za jednomyślną decyzję i JKM za bezkompromisową realizację wniosku. Stoimy na straży godności mikroświata, i stać będziemy. Zaprzestajemy uznawać Suderland, kraj ten, w naszych kryteriach pojmowania mikronacji, zaprzestał się mieścić, ergo upadł. Wierzymy jednak, że nadejdzie dzień kiedy Suderland odrodzi się w swej najpiękniejszej demokratycznej formie.
Robert II Fryderyk, r. s.
"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac Seniorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości