TRWA RENOWACJA FORUM DREAMLANDU — zgodnie z podjętymi przez najwyższe krajowe czynniki sprawcze decyzją rozpoczęła się renowacja dreamlandzkiego forum. W pierwszej kolejności dokonane zostały zmiany w strukturze forum głównego i forum dla mieszkańców. Konsolidacji uległo kilka działów, kilka zmieniło swoją nazwę. Uporządkowane zostały kwestie związane z bazą prawną (choć sama baza wciąż potrzebuje dużego nakładu pracy) jak i prasą działającą obecnie i ongi w Królestwie. Zmianom uległo również forum poświęcone zagranicy, jak i wstępnie usunięto kilka niepotrzebnych grup uprawnień. Kolejne działania zakładają dalsze porządki w kwestii uprawnień, zmiany na forach samorządów, uporządkowanie i ukształtowanie docelowej struktury, a na samym końcu migrację forum na nowy silnik. Wszelkie uwagi prosimy kierować na Discordzie oznaczając JKW Roberta II Fryderyka.

[Koronacja Królewska] Powitanie Gości

Polityka, społeczeństwo, gospodarka, ekonomia i inne. Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.
Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Posty: 1306
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
Herb:
Kontakt:

[Koronacja Królewska] Powitanie Gości

Post autor: Robert II Fryderyk » 7 wrz 2019, 12:51

Nad Ekorre i Dremopolis wstało piękne wrześniowe słońce. Specjalnie zamówiona u rotryjskich patriarchów pogoda dopisała. Początkowo senne, z upływem godzin ulice obu miast szybko zaczęły zapełniać się kolorowym korowodem mieszkańców i gości. Mieszczanie z dumą spoglądali na swe miasto, przybysze delektowali się architektonicznymi detalami budynków, i bogatą ofertą najróżniejszych stoisk i kramów. Na latarniach miejskich w nocy zawisły dreamlandzkie flagi i królewskie proporce, wiatr szarpał je lekko.

Wątek ten dedykowany jest Gościom przybywającym na uroczystości koronacyjne Jego Królewskiej Mości Macieja II. Gorąco zachęcam do składania w nim powitań, lekkich rozmów i ogólnie przyjaznego nastawienia.
Robert II Fryderyk, r. s.
"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

Awatar użytkownika
Pio Maria de Medici
Posty: 111
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:22
Numer GG: 34757559
Kontakt:

Re: [Koronacja Królewska] Powitanie Gości

Post autor: Pio Maria de Medici » 7 wrz 2019, 14:15

Obrazek

Przed godziną 14.00 wylądował mały aeroplan rotryjskich linii lotniczych "Ascensione". Sekretarz Stanu bał się tych małych i jakże ciasnych samolocików, ale to jedyny środek transportu do Królestwa Dreamlandu. Biskup de Medici w swojej czarnej wizytowej sutannie z gracją wysiadł z pojazdu i dość szybkim krokiem podążył ku zaparkowanemu przez rotryjskich kapłanów samochodowi. W otoczeniu unosił się zapach spalenizny oraz mocnych cygar z nutą koniaku. Szanowny rotryjski gość nie zdążył umyć się jeszcze po pożarach w Apostolskim Mieście, co nastąpi dopiero w budynku kurialnym. Wszystkim witającym włodarzom Dreamlandzkim Biskup odpowiadał krótkie, lecz pogodne: Na wieki wieków. Amen.
Jego Ekscelencja Pio Maria książę de Medici
Doktor Nauk Teologicznych
Markiz Monte Cassino, książę Ferrary,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej,
Szambelan Patriarszy etc.

Jarek Wawrzyniak
lord
Posty: 304
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Koronacja Królewska] Powitanie Gości

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 7 wrz 2019, 15:03

Przybywszy na uroczystości koronacyjne Jego Królewskiej Mości Macieja II przywitałem się z pierwszymi przybyłymi gośćmi i nastąpiła kilkuminutowa rozmowa z JKW Robertem II Fryderykiem. Następnie udałem się na przejście po pałacu w miejsca dostępne oraz okolice w oczekiwaniu na przybycie pozostałych gości, w tym Króla oraz samej uroczystości.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Lord Parlamentu Królestwa>>
Burgrabia Eskalibur

Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Książę Furlandii i Luindoru
Posty: 137
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: [Koronacja Królewska] Powitanie Gości

Post autor: Christien van der Pohl » 7 wrz 2019, 16:14

JXM de Arroyo nadjechał na miejsce spotkania z gośćmi. Jego czarny samochód typu „Limousine” prowadzony był przez niezwykle bladego szofera. Otoczony dwoma innymi samochodami typu „Jeep-Fuen”, w którym siedzieli personalni strażnicy Księcia.
Witajcie drodzy goście, Dreamland dziś znów staje przed wielkim wydarzeniem, jakim będzie Koronacja. Życzę „głównemu gościowi” naszej imprezy aby jego Panowanie było sprawiedliwe i długie.

Po tych skromnych słowach, podchodził do każdego gościa witając się z nim osobiście.
Obrazek
(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl

Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł
Posty: 116
Rejestracja: 1 sie 2016, 19:58
Kontakt:

Re: [Koronacja Królewska] Powitanie Gości

Post autor: Samuel Radziwiłł » 7 wrz 2019, 21:48

Z dalekiego Vaarlandu przybył Podkanclerzy Wielki Rzeczpospolitej Obojga Narodów na uroczystość koronacji JKM Macieja II. Podróż z tak daleka odbył dziwnie wyglądającym dla mieszkańców Dreamlandu okręcie.

Obrazek
(-)Samuel Radziwiłł
Podkanclerzy Wielki Rzeczpospolitej Obojga Narodów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac Seniorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości