Strona 1 z 1

Maciej II w Krakozji

: 19 sie 2019, 09:33
autor: Andrzej
Backstory:
Maciej II odwiedzi Krakozję
Gazeta «ПРАВДА», 14 sierpnia 2019
Biuro Komisarza Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej poinformowało w środę, że król Dreamlandu Maciej II odwiedzi Krakozję 19 sierpnia.

Wicekomisarz propagandy potwierdził oficjalnie, że król Dreamlandu przyjął zaproszenie Komisarza Ipanienki-Ingawaara i 19 sierpnia przyjedzie z oficjalną jednodniową wizytą do Illianowiczowska III.

Król weźmie udział w szeregu spotkań wraz z Komisarzem KŻL, w tym z dziennikarzami. Król odwiedzi też wspólnie z Komisarzem Ipanienką-Ingawaarem Ludową Spółdzielnię Kumysu Rekreacyjnego im. Illianowicza, gdzie dokonają oficjalnej inspekcji zakładu i degustacji krakozyjskich trunków. Na koniec wizyty przewidziane jest przemówienie obu przywódców.

Wicekomisarz propagandy podkreślił w komunikacie przesłanym do Gazety «Правда», że jest to pierwsza w historii wizyta dreamlandzkiej głowy państwa w Krakozji.
(G«П»)
Oficjalny plan wizyty (godziny mogą ulec nieznacznej zmianie):
  • 8:00 - Przylot, uroczyste powitanie na Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Władimira Karola Illianowicza w Illianowiczowsku III przez komisarza KŻL i wicekomisarzy,
  • 8:15 - Krótkie przemówienie powitalne do Krakozów zebranych na płycie lotniska,
  • 8:45 - Przejazd kawalkadą z portu lotniczego do Pałacu Komisarskiego, tradycyjne krakozyjskie śniadanie,
  • 9:45 - Przerwa na wypoczynek i czas wolny dla głów państw, spotkania robocze pomiędzy delegatami Dreamlandu i Krakozji w sprawie poszukiwania wspólnych możliwości współpracy,
  • 12:30 - Wspólny lunch w Ogrodach Ludowych z dziennikarzami gazety «ПРАВДА» i prasy dreamlandzkiej,
  • 14:00 - Wizyta w Ludowej Spółdzielni Kumysu Rekreacyjnego im. Illianowicza, oficjalna inspekcja zakładu, degustacja trunków,
  • 15:30 - Przejazd kawalkadą z LSKR im. Illianowicza na plac Illianowicza, uroczyste przemówienia Króla Dreamlandu i Komisarza Krakozji,
  • 17:30 - Przejazd kawalkadą z placu Illianowicza do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Władimira Karola Illianowicza, uroczyste pożegnanie gości, wylot.
Przygotowujemy relację minuta po minucie z tego doniosłego (zwłaszcza dla Krakozów) wydarzenia. Zapraszamy na pierwszy raport już po godzinie 13:00. Szczegóły wkrótce.

Re: Maciej II w Krakozji

: 19 sie 2019, 14:47
autor: Andrzej
Update: Raport z wizyty zostanie opublikowany w godzinach wieczornych. Za powstałe opóźnienie uprzejmie przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że wielkość opóźnienia może ulec zmianie.

Re: Maciej II w Krakozji

: 19 sie 2019, 21:57
autor: Andrzej

Re: Maciej II w Krakozji

: 19 sie 2019, 22:29
autor: Karolina Aleksandra
Jego Królewska Mość swoją wizytą wywołał, z tego co widzę, lekki kryzys dyplomatyczny. Czy to było celowe? Co na to MSZ?

Karolina Aleksandra

Re: Maciej II w Krakozji

: 19 sie 2019, 22:59
autor: Polyna
Karolina Aleksandra pisze: 19 sie 2019, 22:29 Jego Królewska Mość swoją wizytą wywołał, z tego co widzę, lekki kryzys dyplomatyczny.
Dementuję. Cała sprawa ma charakter wewnątrzwandejski, zaś Mandragorat Wandystanu traktuje działania króla Macieja II jako wynikające z błędnego zrozumienia przez niego sytuacji i uznania nielegalnej secesji Krakozji jako czegoś co odbyło się całkowicie legalnie.

Mandragorat Wandystanu zapewnia Królestwo Dreamlandu że nasze wzajemne przyjacielskie stosunki nie zostały przez to naruszone.

Re: Maciej II w Krakozji

: 19 sie 2019, 23:16
autor: Andrzej
Nie chcę żeby tutaj się jakaś drama rozkręcała, więc zainteresowanych przenoszę do miejsca gdzie już o tym rozmawiam: https://wandystan.groups.io/g/wandystan ... o/32945515.

Re: Maciej II w Krakozji

: 19 sie 2019, 23:38
autor: Polyna
JPII pisze: 19 sie 2019, 23:16 Nie chcę żeby tutaj się jakaś drama rozkręcała, więc zainteresowanych przenoszę do miejsca gdzie już o tym rozmawiam: https://wandystan.groups.io/g/wandystan ... o/32945515.
Bardzo słusznie. Eksportować należy rewolucję, nie dramę.

Re: Maciej II w Krakozji

: 20 sie 2019, 07:13
autor: RIIF
Karolina Aleksandra pisze: 19 sie 2019, 22:29 Jego Królewska Mość swoją wizytą wywołał, z tego co widzę, lekki kryzys dyplomatyczny. Czy to było celowe? Co na to MSZ?

Karolina Aleksandra
MSZ wyda stosowny komunikat w późniejszym czasie. Nie chcemy podgrzewać atmosfery.

Re: Maciej II w Krakozji

: 20 sie 2019, 10:04
autor: Andrzej
Robert II Fryderyk pisze: 20 sie 2019, 07:13
Karolina Aleksandra pisze: 19 sie 2019, 22:29 Jego Królewska Mość swoją wizytą wywołał, z tego co widzę, lekki kryzys dyplomatyczny. Czy to było celowe? Co na to MSZ?

Karolina Aleksandra
MSZ wyda stosowny komunikat w późniejszym czasie. Nie chcemy podgrzewać atmosfery.
Jest szansa, że się dogadamy więc delikatnie i po koleżeńsku bym podpowiedział dreamlandzkiemu MSZ, żeby wstrzymać się na trochę z komunikatami w razie co ;)

Re: Maciej II w Krakozji

: 20 sie 2019, 10:26
autor: RIIF
JPII pisze: 20 sie 2019, 10:04 Jest szansa, że się dogadamy więc delikatnie i po koleżeńsku bym podpowiedział dreamlandzkiemu MSZ, żeby wstrzymać się na trochę z komunikatami w razie co ;)
MSZ pozostaje wstrzemięźliwe. Na przykład od jakiegoś czasu wyjechała królowa-seniorka-małżonka i się mocno wstrzymujemy. Podobnie jest z napojami natury rozrywkowej. Wstrzemięźliwość to ważna cecha, którą bierzemy pod uwagę przy zatrudnianiu naszych ekspertów.

Re: Maciej II w Krakozji

: 20 sie 2019, 10:29
autor: Andrzej
No i prawidłowo 👍

Re: Maciej II w Krakozji

: 20 sie 2019, 16:02
autor: Maciej II
Obrazek
Tradycyjne, uroczyste powitanie JKM Macieja II przez komisarza KŻL i wicekomisarzy oraz wręczenie darów chleba i soli przez lud pracujący krakozyjskich miast i wsi na Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Władimira Karola Illianowicza w Illianowiczowsku Stepowym. (Źródło: Gazeta «ПРАВДА»)

Około godziny 7:55 Jego Królewska Mość Maciej II przyleciał wojskowym samolotem na lotnisko im. Władimira Karola Illianowicza w Illianowiczowsku Stepowym, gdzie po wymianie uścisków z Jego Ekscelencją Towarzyszem Komisarzem Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej Jezusem Pedaelem Ipanienko-Ingawaarem oraz zwyczajowej wymianie darów między krakozyjskim ludem pracującym miast i wsi oraz dreamlandzkimi obywatelami, JKM Maciej II oficjalnie zainaugurował swoją wizytę krótkim przemówieniem (tzw. wstępniakiem).
Moi drodzy krakozyjscy przyjaciele! Dzień dobry, czy też po wandejsku - wypierdalać!

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Jego Ekscelencji Towarzyszowi Komisarzowi Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej Jezusowi Pedaelowi Ipanienko-Ingawaarowi, niezwykle radzi jesteśmy, że możemy się tu dzisiaj między Wami znaleźć i jako pierwsi z Królów Dreamlandu, ojczyznę Naszą na ziemiach krakozyjskich reprezentować.

Wasza Ekscelencjo Komisarzu, Szanowni Państwo, Towarzysze, to ważny moment dla Królestwa Dreamlandu i jesteśmy przekonani, że dla Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej również. Liczymy, że dzień 19 sierpnia stanie się ważną datą w stosunkach wandejsko-dreamlandzko-krakozyjskich.

Głównym celem naszej pierwszej zagranicznej wizyty jest podkreślenie najwyższej wagi dobrych stosunków między Królestwem Dreamlandu, a Krajami Bloku Wandejsko-Porno-Socjalistycznego. Żywimy nadzieję na wykorzystanie tej dzisiejszej szansy, by Nasze wspólne relacje wznieść do poziomu, który odpowiada Naszym wspólnym interesom, by ożywić Nasze stosunki trójstronne z korzyścią tak dla Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej i Mandragoratu Wandystanu jak i Królestwa Dreamlandu.
Obrazek
JKM Maciej II w towarzystwie komisarza KŻL Ipanienki-Ingawaara i wicekomisarzy udaje się do limuzyny. (Źródło: Gazeta «ПРАВДА»)

Po tej krótkiej diatrybie liczna kolumna z królewską limuzyną, przejechała ulicami Illianowiczowska Stepowego w kierunku Pałacu Komisarskiego. Teren wokół Pałacu został odgrodzony, a pod nim zebrały się liczne tłumy Krakozów chcące powitać JKM Macieja II.


...

Re: Maciej II w Krakozji

: 27 sie 2019, 16:38
autor: Maciej II
...

Tymczasem kontynuujemy relację z wizyty Jego Królewskiej Mości Macieja II w Krakozji.
Obrazek
Zwyczajowe, pamiątkowe zdjęcie Głów Państw przed spotkaniami roboczymi. (Źródło: Gazeta «ПРАВДА»)
Spotkania robocze między delegacjami odbyły się w atmosferze przyjaznej współpracy. Dziennikarzom «ПРАВДА» udało się podczas przerwy zapytać jednego z delegatów - Jamesa Burke'a o postępy prac:
James Burke pisze: Na ten moment nie jestem w stanie udzielić Państwu konkretnej odpowiedzi na to pytanie... Pytania proszę kierować do rzecznika...
(powtórzenie pytania przez redaktora gazety «ПРАВДА»)
Aha... W takim razie mogę tylko powiedzieć, że postępy prac idą dobrze... Teraz przepraszam...
Obrazek
Z ponad 30-minutowym opóźnieniem z powodów technicznych, bo o godzinie 14:30, Jego Królewska Mość Maciej II był gościem w Ludowej Spółdzielni Kumysu Rekreacyjnego im. Illianowicza, gdzie przy okazji degustacji trunków, została przeprowadzona inspekcja zakładu.
Obrazek
Jego Królewska Mość Maciej II podziwia krakozyjskie bezemisyjne dojarki nowego typu. (Źródło: Gazeta «ПРАВДА»)
Z racji dużego opóźnienia, głowy Państw udały się skrótem, na przełaj przez tereny należące do spółdzielni, na plac Illianowicza. Wtedy okazało się, że Jego Ekscelencja Towarzysz Komisarz Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar zna owe tereny jak własną kieszeń, gdyż sam, za młodu miał przywilej pracować w okolicy.
Obrazek
Jego Królewska Mość Maciej II wraz z delegacją podąża za Jego Ekscelencją Towarzyszem Komisarzem Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej Jezusem Pedaelem Ipanienko-Ingawaarem, który zna "niezły skrót". (Źródło: Gazeta «ПРАВДА»)
...