Newsy na głównej

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Newsy na głównej

Post autor: Milan Trastamanta »

Na dalekim marginesie „budowy nowego jutra” miłościwie panującego - temat aktualizacji newsów na stronie głównej.

Aktualnie każdą osobę zaglądającą na stronę wita komunikat o awarii forum (naprawionej, jak się okazuje, jeśli się w ten komunikat wczytać), oraz o przekazaniu korony przez RIIF. Myślę, że naprawdę niewiele potrzeba, aby tę główną stronę ożywić i dać wrażenie jakiegoś ruchu. Że to się nie udaje od pewnego czasu, świadczy fakt, że po przescrollowaniu 12 newsów na dole strony wita nas luty.

Jeśli nie ma innych chętnych do opieki nad newsami (dotąd był to Sted?), ja mogę się tym zająć. Jeżeli są, to też mogę, na spółkę. W dowolnej konstelacji, proszę jedynie, by ktoś się temu przyjrzał. Stronę mamy, jaką mamy, nie dostaniemy za nią Złotego Webmastera 2019, ale niewiele potrzeba, by wykorzystać te możliwości, które istnieją.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Newsy na głównej

Post autor: RIIF »

Dużo w tym prawdy zatem i ja polecę uwadze ów wątek. Apeluję do @Maciej II o możliwie prędkie powołanie @Milan Trastamanta do nowej funkcji.

Co do strony, to mam cichą nadzieję, że do aktywności wróci wkrótce KKI (zgłaszam tym samym akces do roboty nieprogramistycznej) i zyskamy nową wizytówkę? @Mat Max Salvepol @Andy Sky @Daisuke Kamitsuruyoshi
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: Newsy na głównej

Post autor: Antoni Moskwicz »

Jestem, jestem... Tylko potrzebuję czegoś, by zacząć działać. Najlepiej szczegółowo jak co ma wyglądać i, oczywiście, formy publikacji zmian. Czy mam kopiować kod strony, a po wprowadzeniu zmian wysyłać do zatwierdzenia i wstawienia, czy jak to by wyglądało?
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Newsy na głównej

Post autor: Maciej II »

Milan Trastamanta pisze: 11 sie 2019, 12:40 Jeśli nie ma innych chętnych do opieki nad newsami (dotąd był to Sted?), ja mogę się tym zająć. Jeżeli są, to też mogę, na spółkę. W dowolnej konstelacji, proszę jedynie, by ktoś się temu przyjrzał. Stronę mamy, jaką mamy, nie dostaniemy za nią Złotego Webmastera 2019, ale niewiele potrzeba, by wykorzystać te możliwości, które istnieją.
Jestem jak najbardziej za tym, żeby podzielić się władzą przy "stole newsowym", zwłaszcza jeżeli ktoś ma realnie ochotę - jedynym problemem byłoby tutaj to, że niekoniecznie potrafię administrować naszą główną, więc dostępy powinien pozmieniać ktoś inny.
Daisuke Kamitsuruyoshi pisze: 11 sie 2019, 13:59 Jestem, jestem... Tylko potrzebuję czegoś, by zacząć działać. Najlepiej szczegółowo jak co ma wyglądać i, oczywiście, formy publikacji zmian. Czy mam kopiować kod strony, a po wprowadzeniu zmian wysyłać do zatwierdzenia i wstawienia, czy jak to by wyglądało?
Moim zdaniem ma to drugorzędne znaczenie, bo ostatecznie layout strony jest rzeczą wtórną - trzeba by budować stronę wokół funkcjonalności, jakie ma zawierać - w naszym wypadku jest to bezapelacyjnie feed, dostęp do panelu osobistego, CRM, CBD, CRIP i CRZ oraz stron samorządów. Dalej można się zastanawiać, czy jest sens robienia odnośników do FB, Uniwersytetu, Rządu, Parlamentu, Wymiaru sprawiedliwości i stron korony.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Newsy na głównej

Post autor: Andy Sky »

Wydaje mi się że najlepiej zacząć od projektu strony w jakiejkolwiek formie (nawet szkic na kartce). Więc myślę że najpierw potrzebny będzie wizjoner, ma ktoś z Szanownych jakąś wizję? Łatwiej potem się organizować i rozmyślać jak ugryźć, niż rozważać co ugryźć. ;)
Awatar użytkownika
Filip von Sarm
Posty: 38
Rejestracja: 7 sie 2019, 10:51
NIM: 175232
Kontakt:

Re: Newsy na głównej

Post autor: Filip von Sarm »

Też mogę być.
Filip von Sarm, z Bożej łaski, Isprawnik na Choriv, Lord Parlamentu Królewskiego
Obrazek
Joahim-von-R
Posty: 60
Rejestracja: 14 lip 2019, 14:03
NIM: 516370
Kontakt:

Re: Newsy na głównej

Post autor: Joahim-von-R »

Ja też, ale jestem tylko mieszkańcem.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Newsy na głównej

Post autor: Maciej II »

Joahim-von-R pisze: 11 sie 2019, 18:59 Ja też, ale jestem tylko mieszkańcem.
Jeżeli jest Pan zainteresowany, to może zawsze otrzymać obywatelstwo Dreamlandzkie. :)
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Joahim-von-R
Posty: 60
Rejestracja: 14 lip 2019, 14:03
NIM: 516370
Kontakt:

Re: Newsy na głównej

Post autor: Joahim-von-R »

Ja chcę się przynajmniej na razie udzielać głównie w Sarmacji. Dlatego na razie nie przyjmę.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Newsy na głównej

Post autor: Maciej II »

Joahim-von-R pisze: 11 sie 2019, 19:30 Ja chcę się przynajmniej na razie udzielać głównie w Sarmacji. Dlatego na razie nie przyjmę.
Jeżeli zmieni Pan zdanie, to oferta pozostaje tak czy siak aktualna.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości