Budowanie innego jutra

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Budowanie innego jutra

Post autor: Maciej II »

Drodzy,

Jak pewnie wielu z Was już wie, w dniu dzisiejszym, w godzinach porannych, JKM Maciej I przekazał mi koronę Królestwa Dreamlandu. Decyzja ta, choć nagła, była zdaniem JKM Macieja I najlepszym rozwiązaniem obecnej sytuacji, więc cieszy mnie, że ostatecznie, dalej płyniemy i wizja skansenu się od nas oddala.

Właśnie wprowadziłem pakiet dekretów kończących trwający od czerwca stan klęski aktywnościowej, formalnie wieńcząc tym samym swoistą "dyktaturę triumwiratu", która miała u nas miejsce. Rzeczywistą siłę sprawczą przekazuję z powrotem w ręce suwerena, wierząc, że ten najlepiej wie, gdzie powinien podążać Dreamland. Dlatego zachęcam i będę zachęcał do aktywnego działania w ramach struktur Parlamentu Królewskiego oraz brania zarówno czynnego jak i biernego udziału w wyborach, aby jak najlepiej wykorzystać swoją siłę sprawczą w budowaniu innego Dreamlandu.

Nawiązując do wydarzeń ostatnich dni: 21 lat historii patrzy na Nas! Ale nie pozwólmy, żeby nas przygniotły. Gnijmy, formujmy, lepmy, twórzmy nowy świat na zgliszczach starego.

Najbliższe dni przyniosą nam zmiany, nie chcę ich konkretyzować, nim porozmawiam z resztą członków aparatu władzy, ale zapewniam, że Ci, którzy ambitnie poszukują możliwości zabłyśnięcia, spełnienia swoich ambicji i zrobienia kariery - z pewnością odnajdą się w nowej rzeczywistości.

Dłuższe przemówienia pozostawię na oficjalną ceremonię koronacji, która odbędzie się niebawem.
Maciej II, R.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Budowanie innego jutra

Post autor: Aleksander »

Maciej II pisze: 10 sie 2019, 16:30
Drodzy,

Jak pewnie wielu z Was już wie, w dniu dzisiejszym, w godzinach porannych, JKM Maciej I przekazał mi koronę Królestwa Dreamlandu.
W takiej sytuacji zazwyczaj pytam, czy mogę nie mieć zdania.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Budowanie innego jutra

Post autor: Christien van der Pohl »

Król, całkiem nowy wszedł z przytupem z całą masą pomysłów, rad jestem iż w taki sposób a nie inny jest gotowy poświęcać się dla Królestwa i jego sprawności. Nie zostało mi życzyć nic więcej jak spełnienia pomysłów, oraz udanego panowania nad Dreamlandem, i tradycyjnie oferuje swoją pomoc w przypadku gdy takowa się przyda.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Budowanie innego jutra

Post autor: Tannegard »

Zatem mamy tak: mieliśmy nowego króla, któremu nawet nie zdążyłem wyrazić poparcia. Nie był obdarzony brzemieniem króla z importu jak jego poprzednik. Być może byłby nawet dobrym liderem, a o to głownie chodzi. Zawahał się, trudno - było, minęło (aha Sted - nagrobka ci nie wykopię, zostajesz albo będziesz gnił na świeżym powietrzu).
A teraz mamy już Macieja II, jak widać długo się nie zastanawiał co i jak chce zacząć robić, to dobrze wróży na przyszłość. Nie patrzcie proszę na Dreamland, jak na skansen wymierających dinozaurów, kraj jest tym czym chcemy żeby był. Dla mnie osobiście pasuje wizja starego świata, tak jak pasowała stara Scholandia, może też z tego samego powodu zaglądam czasem do Solardii, patrząc na ostatni wątek sprzed dwóch lat, albo opowieść o charyzmatycznej Magdzie Hasse. Po prostu się przyzwyczajam i lubię v-świat w starym stylu. Nie robię może wiele i nie zamierzam w ogóle zbliżać się do pierwszej linii frontu, ale życzę powodzenia, nie zamierzam v-umierać i oferuję swe usługi w pewnym zakresie.

Niech żyje Król!
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Budowanie innego jutra

Post autor: Andrzej »

Być może król Maciej I to najlepszy król w historii Dreamlandu.

Niczego nie spierdolił. Nie zdążył.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: Budowanie innego jutra

Post autor: Milan Trastamanta »

A jednak, pytanie chcę zadać już teraz: jakie będzie to jutro?

Uważam, że zakończenie stanu klęski aktywnościowej to najlepsza decyzja, jaką WKM mógł podjąć w pierwszych dniach swojego panowania. Cieszę się również z tego, że zapadła bez wahania i zbędnego hamletyzowania - jeśli całe panowanie będzie cechowała taka energia, to wiążę z nim duże nadzieje.
Z drugiej strony, nadzieje, że „suweren będzie wiedział najlepiej, czego chce” jest tyleż wielkoduszne, co płonne. Suweren nie wie. A w tych rzadkich momentach, gdy wie, zazwyczaj się myli.

Gdyby suweren wiedział, to panowanie JKW Roberta II by mu nie przeszkodziło w realizacji swojej wizji. Przeciwnie, jestem pewien, że suweren otrzymałby z Pałacu Ekhorn wszelkie wsparcie.

Rzecz w tym, że Dreamland potrzebuje lidera, a nie akuszera. Lider, owszem, podaje rękę i umożliwia innym działanie - ale rownież zaraża swoją wizją i nakreśla kierunek. Panowanie, którego istotą byłoby deklarowanie pomocy „suwerenowi”, to dramatycznie zbyt mało i za późno. Poczciwość to nie to, czego byśmy oczekiwali, WKM.

Rzekłszy powyższe, czekam niecierpliwie na przemówienie koronacyjne Waszej Królewskiej Mości.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Dariusz
Posty: 22
Rejestracja: 6 sty 2019, 18:22
Numer GG: 13522610
NIM:
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Budowanie innego jutra

Post autor: Dariusz »

A co będziemy budować ? jakie są pomysły ?
Darius z Kamnitz
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Budowanie innego jutra

Post autor: Maciej II »

Na razie- nowy rząd oraz nową jednostkę administracyjną. Proszę przejrzeć odpowiednie działy i zdecydować, co Panu odpowiada.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Budowanie innego jutra

Post autor: Daniel von Witt »

Niech żyje Król! Z dumą mogę powiedzieć, że kolejny z Księstwa Furlandii i Luindoru.

(-) Daniel von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość